Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2005., 23:41   #1
Tremor - drhtanje, trešnja

meni se nekad tresu ruke.......kad sam uzbuđen...........kraje cura......ono baš kad netreba.....to mi ide na živce....išo sam kod doktora sve živo me pregledo od krvi....do ct-a i šta ja znam šta samo još moram gastroenterlogu. dakle imao sam pun qurac uputnica i ništa za sad nemam dakle zdrav sam ko dren.........šta da radim
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 00:11   #2
skuliraj se
prstani pušti i piti, ne koristi kofein, tein, kokicu...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 00:17   #3
Meni se tresu ruke kad mi šećer padne
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 00:26   #4
Re: tresu mi se ruke

Quote:
chingy kaže:
meni se nekad tresu ruke.......kad sam uzbuđen...........kraje cura......ono baš kad netreba.....to mi ide na živce....išo sam kod doktora sve živo me pregledo od krvi....do ct-a i šta ja znam šta samo još moram gastroenterlogu. dakle imao sam pun qurac uputnica i ništa za sad nemam dakle zdrav sam ko dren.........šta da radim
Mozda previse drkas pa ti je od toga
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 12:06   #5
Uglavnom kad sam lagano živčan osjetim da mi se tresu ruke. No ne iznerviran, nego kad radim neki precizan posao i želim to što prije napraviti a ko za vraga ne ide mi od ruke i onda živčanim a ruke mi se počnu lagano tresti.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 12:16   #6
Quote:
Kristina19 kaže:
Meni se tresu ruke kad mi šećer padne

ja se tresem isto tako, al unutra.. ono malaksalost.. me ufati, al to kad sam gladan, vjerovatno secer fali u krvi..
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 15:47   #7
Quote:
pepeljara kaže:
ja se tresem isto tako, al unutra.. ono malaksalost.. me ufati, al to kad sam gladan, vjerovatno secer fali u krvi..
i ja tako nekako, kad popijem šalicu kave previše (koma osjećaj)
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:41   #8
Arrow Tremor

Imam 20 god. pijem kafu, pušim cigare (neki će reći da je od toga) ali ne, još od kad sam bila manja znam da imam problema s drhtavicom ruku, zbog toga me često puta strah raditi neki posao (konobariti, bilo što sa rukama) i stvara mi probleme! nedavno sam pregledala krvnu sliku i sve je u redu, neznam koji bi razlog mogao biti
carica_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:56   #9
Reci ti meni koliko kavica dnevno progucaš?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:57   #10
pojačan simpatikotonus koji može bit uzrokovan abuzusom kofeina...il nekih patoloških promjena u simptičkom sustavu...CNS-u, piješ neke lijekove?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:01   #11
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pojačan simpatikotonus koji može bit uzrokovan abuzusom kofeina...il nekih patoloških promjena u simptičkom sustavu...CNS-u, piješ neke lijekove?


Prevedi!


pa kažem vam da mi je to bilo i prije kafica i cigara
carica_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:19   #12
to ne znači da i sad ne može bit uzrokovano kofeinom...ako imaš prirodno pojačan simpatikotonus(to je moguće objašnjenje tremora(kad ti se tresu ruke,nekako mi hrv imenice glupasto zvuče)) onda ti je lakše ga stimulirat kavom sad...CNS je srednišnji živčani sustav...
nači ne piješ lijekove?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:23   #13
ništa,nikakvi ljekovi! Prije sam uvjek imala nisko željezo, ali se sad u zadnje vrjeme stabiliziralo! Ali ruke mi se tresu već od davno od kad sam bila osnovnoškolka!

Hvala na odgovoru!

dali ima kakav ljek za to??
Znači izbaciti kofein?
carica_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 00:24   #14
Quote:
carica_i kaže: Pogledaj post
Znači izbaciti kofein?
Pa bilo bi krajnje vrijeme!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 17:15   #15
ma meni se isto tresu ruke...i moram priznat da otkako sam smanjila kave na minimum i u vecini slucajeva umjesto kave pocela piti nescafe da se smirilo...jos uvijek se cimaju, al manje...
renchys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 17:41   #16
I meni se ruke dosta tresu. Pijem kavu, al sad u ovo vrijeme, preko ljeta i ostalo, sam smanjio kavu doslovno na minimum i pijem ju jednom tjedno, ako i tolko.
Nekad mi se, dok sam pred više ljudi, makar to bilo 7-8 ljudi, ruke jako tresu, makar nemam nikakvu tremu. Ono, dok sam čital nekaj pred razredom, nisam bio niti splašen, nikakvog straha nisam imal, al bi mi se ruke tresle obavezno.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 20:38   #17
Hoće ta treskavica ruku i kod poremećaja rada štitnjaće
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 20:44   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Hoće ta treskavica ruku i kod poremećaja rada štitnjaće
Aha.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:44   #19
Ja bi na tvom jestu kod neurologa. Tremor može biti znak i nekih drugih, ozbiljnijih poremećaja. U svakom slučaju, treba mišljenje dobrog specijaliste. Preporučam prof. Relja na Rebru.
ledena19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:19   #20
eii

meni se tresu ruke od malena ne pijem kavu a pusim od 8 razreda(krajem)....zanima me kak da to rjesim
tomicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.