Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 01:32   #1
Ovulacija

razumijem racunanje plodnih dana,ali ne razumije bilingsovu metodu.tocno mi je ciklus28dana.i plodni danis u mi poceli u nedjelju...a jucer-utorak mi se pojavila jako bijela sluz nalik bjeljanju pa me sad zanima dali je to bila ovulacija ili ne?ili mi se danas desila ovulacija.inace sam prehladena zadnjih 3tj.a znam da to zna utjecati na to.pitam jer mislim da bi mogla ostati trudna posto smo se sexali s nedjelje na ponedjeljak,pa me sad zanima dali tko zna sto je tocno taj iscjedak,dali je to ovulacija ili nesto drugo..jer danas vise nije bilo takvog isjdka,nekakav zuckasti je bio...znam da je ovo milijunta tema valjda ali trebam pomoc...hvala
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 07:48   #2
pojavila ti se je plodna sluz.... i za par dana nastupa ovulacija
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 15:58   #3
meni se ta sluz pojavljuje dva puta mjesečno, oko plodnih dana, s razlikom od recimo 3-4 dana /znači sluz, pa 4 dana ništa, pa opet sluz.
označava li sluz početak i kraj plodnih dana ?!?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:15   #4
u načelu početak...sluz pospješuje da spermiju dulje žive..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 18:42   #5
hmm..jer sam mislila mozda mi je to ovulacija...pa posto spermici zive 3-4dana da ce se desiti oplodnja...jer sad sam upisala na netu da mi izracuna plodne dane i pise od ned do petka,a pricala sam na netu s nekim kirurgom i on kaze da mi je ovulacija pocela jucer oko 18 sati i zavrsila danas u toliko.i sad vise neznam sto cu,ludim.jesam li trudna.nisam....hm.
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 18:50   #6
Quote:
bekica kaže: Pogledaj post
hmm..jer sam mislila mozda mi je to ovulacija...pa posto spermici zive 3-4dana da ce se desiti oplodnja...jer sad sam upisala na netu da mi izracuna plodne dane i pise od ned do petka,a pricala sam na netu s nekim kirurgom i on kaze da mi je ovulacija pocela jucer oko 18 sati i zavrsila danas u toliko.i sad vise neznam sto cu,ludim.jesam li trudna.nisam....hm.
e a di ti je to na netu,dbas bi i ja vidjela??
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:38   #7
evo ti link

http://web.mef.hr/if/alati/racunala/.../k_koncep.html
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:41   #8
aha,super.hvala
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:10   #9
javi ako jesi trudna
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:15   #10
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
javi ako jesi trudna
to sam joj i ja htjela rec.Sretno
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:26   #11
ocu naravno
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:36   #12
Da li mi netko moze objasniti kako doktor testira da li imam ovulacije? Da li postoji nesto u ljekarni da to sama provjerim? I da li se na ultrazvuku uvijek vidi ako postoje problemi s jajnicima?
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:42   #13
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko moze objasniti kako doktor testira da li imam ovulacije? Da li postoji nesto u ljekarni da to sama provjerim? I da li se na ultrazvuku uvijek vidi ako postoje problemi s jajnicima?
doktor ti gleda jajnike na ultrazvuk i tako se vidi da li je ovulacija ili ne...
neki problemi sa jajnicima se mogu vidjeti na ultrazvuk a neki ne

a ja mislim da ima uzeti u ljekarni trakice za ovulaciju, samo sad ne znam kako se zovu, mislim da će ti to bolje netko objasniti tko to koristi
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:59   #14
pa na UZVu se vidi u kojem je stupnju ciklus, žuto tijelo i sl.
možeš vidjet je li već propalo na primjer, znači ovulacija prošla, uskoro menstruacija.
kad slijedeći put budeš na uzv traži liječnika nek ti pokaže
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:42   #15
ja bas pricala s doktorom i reko mi da ovulacija nastaje u onoliko sati (nekoliko dana poslije menge ovisi o ciklusu jel,to si morate izracunati)u koliko vam je pocela menga.znaci ako vam je u 18h pocela tak ce vam poceti otprilike ovulacija i onda 24 sata zivi jajasce...

uglavnom ja svaki dan imam isjetke bijele boje ono kao u plodne dane....stalno sam vlazna..nisu mi uopce prestali...jucer su mi pocele mucnine i danas sam prvi put povracala...mengu moram dobit u srijedu.btw.nikad mi nije slabo pred mengu samo jedem slatko kaj mislite jel to je trudnoca ili nije?
bekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:33   #16
[

uglavnom ja svaki dan imam isjetke bijele boje ono kao u plodne dane....stalno sam vlazna..nisu mi uopce prestali...jucer su mi pocele mucnine i danas sam prvi put povracala...mengu moram dobit u srijedu.btw.nikad mi nije slabo pred mengu samo jedem slatko kaj mislite jel to je trudnoca ili nije?[/QUOTE]

O malena,moguce je da jesi.Mi jos cekamo tvoj rezultat.
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:02   #17
Ovako - taj iscjedak nalik na bjelanjak i koji se može dosta razvući među prstima (elastičan) je plodna sluz koja se pojavljuje 4-6 dana prije same ovulacije (kod mene 6 dana prije, i ne moraš je uvijek vidjeti kad si na wc-u), probaj uvući prste dublje i izvući sluz...
E sad, kod nekih muškaraca spermiji u plodnoj sluzi mogu živjeti i do 4 dana (u ovo sam se osobno uvjerila i zatrudnila) iako je to u prosjeku 24-48 sati.
Znači da ako imate odnos i 4 dana prije ovulacije, spermići lijepo mogu dočekati ovulaciju, udobno smješteni u toj plodnoj sluzi.
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 16:12   #18
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Ovako - taj iscjedak nalik na bjelanjak i koji se može dosta razvući među prstima (elastičan) je plodna sluz koja se pojavljuje 4-6 dana prije same ovulacije (kod mene 6 dana prije, i ne moraš je uvijek vidjeti kad si na wc-u), probaj uvući prste dublje i izvući sluz...
E sad, kod nekih muškaraca spermiji u plodnoj sluzi mogu živjeti i do 4 dana (u ovo sam se osobno uvjerila i zatrudnila) iako je to u prosjeku 24-48 sati.
Znači da ako imate odnos i 4 dana prije ovulacije, spermići lijepo mogu dočekati ovulaciju, udobno smješteni u toj plodnoj sluzi.
Čak štoviše, mogu napraviti sačekušu čak do 5 dana (iako je to iznimno rijedak slučaj) prije ovulacije. Naravno, preduvjet je ta plodna sluz koja se kod žena sa redovitim (28 dana) ciklusom pojavljuje najčešće već 9-ti dan.

Vidio sam da neki kažu da je čak moguće da i do 7 dana prežive, ali mislim da sam čitao da samo mogu preživjeti do 7 dana u maternici ali da više nisu sposobni za oplodnju jajne stanice.
Viasat2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:16   #19
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Ovako - taj iscjedak nalik na bjelanjak i koji se može dosta razvući među prstima (elastičan) je plodna sluz koja se pojavljuje 4-6 dana prije same ovulacije (kod mene 6 dana prije, i ne moraš je uvijek vidjeti kad si na wc-u), probaj uvući prste dublje i izvući sluz...
E sad, kod nekih muškaraca spermiji u plodnoj sluzi mogu živjeti i do 4 dana (u ovo sam se osobno uvjerila i zatrudnila) iako je to u prosjeku 24-48 sati.
Znači da ako imate odnos i 4 dana prije ovulacije, spermići lijepo mogu dočekati ovulaciju, udobno smješteni u toj plodnoj sluzi.
ako se ne varam...a ne varam se, oplodnja se događa u jajovodu, ne u maternici.
šta onda spermići malo prilegnu par dana u maternici, onda se dignu jedno jutro i krenu dalje sjeverno?
koliko znam, za vriejme i prije ovulacije, ta sluz bi trebala olakšati put spermijima na putu do jajovoda (inače je sluz gušća, čvršća, nepropusnija, i time otežava oplodnju), a ne biti ,mjesto za prezimiti
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:56   #20
Thumbs up

bok cure prvi sam put ode ...zanima me ako mi koja moze pomoci ...zadnja menga je bila 19.04 po mom izracunu najplodniji dan je bio 5.5 i tada smo imali odnose jer radimo na bebici jako bi je tili ....ali dan poslje sam prokrvarila svi kazu da je to normalno ovulacijsko krvarenje ali sad me zanima dali se jajna stanica moze oploditi bez obzira na to ??? plizzz helppp
josipica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.