Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 13:54   #61
Ne isplati se kupovati kopije rubikove kocke, jer su u pravilu katastrofalne izrade (čitaj završne obrade), što je u skladu sa cijenom, ali onemogućava bilo kakvo povećanje brzine slaganja kocke (kada jednom naučite kompletan postupak napamet). Takve kocke se znaju raspasti i prilikom sasvim polaganog slaganja, što vas brzo demotivira za dublje posvećivanje istoj, a raspadnutu kocku morate obavezno sastaviti u završni položaj (sa svim kockicama na ispravnim pozicijama) jer se u suprotnome može dogoditi da neku od kockica postavite u takav položaj da više nije moguće složiti kocku koristeći algoritme za slaganje.

Inače za slaganje kocke postoji nekliko sustava, od onih sa malim brojem relativno dugih formula, do onih sa velikim brojem kratkih formula, a isto tako postoji različito označavanje formula, sa različitim kombinacijama slova, ili vizualno (sa nacrtanom jednom stranicom kocke i strjelicama u smjeru okretanja).

Ja sam poprilično vizualni tip pa sam naučio slagati kocku po vizualno nacrtanim formulama, i koliko se sjećam ima ih 6-7 i relativno ih je lako zapamtiti. Iako se u početku čini nemogućim, nakon nekog vremena se formule nauče tako dobro da kocku vrtite po automatizmu (i tu do izražaja dolazi kvaliteta kocke, jer ako kocka zapne prilikom okretanja, morate stati, popraviti kocke koje su malo rasklimane, i nastaviti formulu "iz sredine" što je gotovo nemoguće, a tijekom okretanja svake od formula kocka izgleda totalno nesložena sve dok se ne odvrti posljedni korak formule).

Svojevremeno sam imao dvije originalne rubikove kocke manjeg formata (dok sam bio manji bilo ih je puno lakše slagati nego one u punoj veličini, a i dobio sam ih na poklon), jednu rubikovu zmiju (nema za cilj slaganje nego se od nje mogu dobiti različiti oblici: kornjača, labud, pas, i sl.) i rubikov valjak (također originalni) koji je identičan kocki, osim što na kutevima nisu dvostrane i trostrane "kockice" nego jednostrane i dvostrane, s time da je svaki kut u svojoj boji. Od svega toga danas je "živ" jedino valjak, ostalo se sve poprilično rasklimalo.

BTW Prije par godina sam imao čast osobno upoznati Arna Rubika (odsjeo je par večeri kod mene u privatnom smještaju) i koliko sam uspio primjetiti, nije mu bilo baš pretjerano drago što sam ga prepoznao (možda je čovjeku pun kufer slave, iako je prošlo dosta vremena od široke popularnosti njegove kocke.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:56   #62
Vec sam se javio na ovom topicu. U medjuvremenu sam cackao po netu i nasao algoritam koji je puno kraci od mog za drugi i treci red. Maksimalan broj okretaja za cijelu kocku je oko 300. U "mom" starom algoritmu je bilo dosta okretanja srednjeg reda na cemu se gubilo na vremenu. U ovom novom je to samo na jednom mjestu. I to nije nikakva inteligencija sloziti je samo malo volje, algoritam (vuzualni i mom slucaju) i malo mehanike.
Dakle samo naprijed.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:47   #63
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
organski ne podnosim tu igračku. dobio sam je na rođendan kao mali, bila je sva uredna, posložena, a onda je došao glupi susjed i za tren sve upropastio, govoreći: "aj sad probaj, je li možeš, hehe?"
__________________
Ja nisam normalan,a nisam ni lud jer da sam normalan bio bi lud!!
tocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:58   #64
BOLESNO: http://www.youtube.com/watch?v=HDG6ZTYartI[/QUOTE]

Ma ovaj nije normalan...đizus

__________________
Ja nisam normalan,a nisam ni lud jer da sam normalan bio bi lud!!
tocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 17:22   #65
Jel se može kod nas negdi nabavit valjak i/ili piramida ili pak one 4x4x4 ili 5x5x5 kocke?
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:38   #66
Gdje u Madji postoji trgovina sa orginalnim rubikovim kockama?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 19:41   #67
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
prosječna osoba ne može skužit priuncip slaganja, pogotovo ne u 8 h.
Zato je tu Jubito:

http://www.youtube.com/watch?v=HsQIoPyfQzM

http://www.youtube.com/watch?v=IW_BBp3FPMQ
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 23:02   #68
jel postoji neki program u koji se unesu trenutni položaji boja na kocki i da onda pokaže koje poteze treba napraviti da se složi?
C@r80n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:55   #69
Kakve su to gluposti. Kako netko može složiti kocku za 11 sekundi. Pročitao sam da je potrebno najmanje 52 poteza da se kocka sastavi. To onda znači da je taj neki tip pomicao 5 poteza u sekundi. To je nemoguće. Još napomena da je 52 poteza NAJMANJE potrebno, i dok je još on pogledao kocku sa strana da vidi raaspored boja...... TO SU GLUPOSTI!!!!!!!!!

Ja kada na kompu stišćem samo next on je ne sastavi za 11 sekundi.
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:59   #70
Quote:
C@r80n kaže: Pogledaj post
jel postoji neki program u koji se unesu trenutni položaji boja na kocki i da onda pokaže koje poteze treba napraviti da se složi?
Ja koristim Cube 1.42. Super program.

Evo link: http://home.hetnet.nl/~rubik/
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:33   #71
Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
Kakve su to gluposti. Kako netko može složiti kocku za 11 sekundi. Pročitao sam da je potrebno najmanje 52 poteza da se kocka sastavi. To onda znači da je taj neki tip pomicao 5 poteza u sekundi. To je nemoguće. Još napomena da je 52 poteza NAJMANJE potrebno, i dok je još on pogledao kocku sa strana da vidi raaspored boja...... TO SU GLUPOSTI!!!!!!!!!

Ja kada na kompu stišćem samo next on je ne sastavi za 11 sekundi.
BTW: dokazano je da se rubikova kocka moze sloziti u 26 poteza...
Naravno da svjetski rekord je 11 sekundi, akko ne vjerujes pogledaj:


http://www.youtube.com/watch?v=9pqUe...elated&search= - ovo ti je s dvije ruke
http://www.youtube.com/watch?v=yRl9e...elated&search= - ovo ti je s jednom rukom
Nak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:49   #72
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
Ja sam je nakon 10 minuta zveknuo u smeće
cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 01:57   #73
Rubikova kocka

Evo, i moj prvi video :

http://www.youtube.com/watch?v=cXvZr1mmUPs
maxur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 13:57   #74
pa dajte malo linkova sa šemama slaganja, ove prije niš ne kužim
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:02   #75
Je li moguće izmiješati rubikovu kocku (3x3x3) tako da nigdje ne budu dvije iste boje jedna do druge. Pokušavao sam i čini mi se da nije lagano, ili je nemoguće.
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 02:54   #76
Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
Je li moguće izmiješati rubikovu kocku (3x3x3) tako da nigdje ne budu dvije iste boje jedna do druge. Pokušavao sam i čini mi se da nije lagano, ili je nemoguće.
Može se, ja upravo složio u cube-u..., i složio sam pravu pomoću njega, u 76 poteza...
zvoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 10:48   #77
nije baza da na netu vidiš kako se rješava, to može bilo tko

baza je da sam otkriješ shemu i rješiš. istinabog to neki neće nikad (uključujući mene) al onda si kralj
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 11:49   #78
Nevjerujem!!
Ovo je predobar nacin, super jednostavno za razumjet, evo ja sam se ufuro i sad svaku mogu rijesit relativno brzo, sad samo treba poradit na brzini, prosto ne mogu vjerovat da postoji tako jednostavan nacin, sve je u ponavljanju istog algoritma dok se ne poslozi dio koji treba doc na svoje mjesto, to su u biti oni brzi dijelovi kod tih likova u videu, ponavljaju isti algoritam, onda traze sljedeci korak. i sto je bitno kod prve polovice, prvo u L sloziti kriz
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:33   #79
bok...znate mozda dal ima u Sloveniji,tj Mariboru neki dućan di mogu kupit Rubikovu kocku? tnx
hoderi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:47   #80
dajte neki laksi nacin...ovo je sve prekomplicirano!
w1zz4rd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.