Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 14:44   #21
Vidim da sve imate tegobe s visokim otkucajima, uz to, ja imam aritmiju (ponekad mi srce preskoči jedan put zapumpat krv) i aneuzirmu za koju nitko ne zna je li urođena ili je nastala tijekom poroda.
Ja se osjećam odlično ali eto, zanima me je li netko ima ovakvu dijagnozu.
U kardiologa sam se naručila tek krajem rujna (kad budem malo više trudna, pod "opterećenjem") pa da vidim stanje.
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 18:53   #22
Preskakanje srca u trudnoći

Pozdrav! Ima li ko slična iskustva? trudna sam 29 tjedana i unazad 10 dana imam povremene aritmije, kad se pojave kao da me tera na kašalj koji ih olakša.. moja ginekologinja kaže da ako niej učestalo, da se smije povremeno događat..e sad, šta ja znam šta znači učestalo? ima li ko slična iskutva?
tlak mi je 110/60, eritrocii i hemoglobin malo sniženi, željezo dobro
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:07   #23
meni je srce preskakalo povremeno od cca 14 tjedna, i sad se nekad dogodi..
bilo mi je kao da onako 2x za redom jače lupi.. prvi put se prepala pa išla na hitnu, tamo radili ekg i sve ok.. moj ginic me slao da vadim hormone stitnjace, bilo onako granicni, ali kao to je OK za trudnocu.. i rekao je da 7% trudnica ima te aritmije.. sad sam 36 tjedana.
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:32   #24
Ja imam ta preskakanja već 7-8 god,nekad jače,nekad slabije,nekad ih nema,radila sve pretrage i sve je ok,sad u trudnoći je malo učestalije,ali ja sam toliko navikla na njih da ih više i ne primjećujem toliko.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:42   #25
ja imam ovakva preskakanja koja su posljedica hipertireoze.
možda stvarno ne bi bilo loše da si provjeriš hormone štitnjače, čisto da budeš na miru sama sa sobom.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:58   #26
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
ja imam ovakva preskakanja koja su posljedica hipertireoze.
možda stvarno ne bi bilo loše da si provjeriš hormone štitnjače, čisto da budeš na miru sama sa sobom.
Ja pak imam hipotireozu,uzimam terapiju već 10 g i sve ok i dalje preskače,jedno vrijeme sam mislila da je od cigareta ili od prekomjernog vježbanja,ali tih razloga sad u trudnoći nama,a ja i dalje osjećam to preskakanje.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:39   #27
pa da, možda stvarno ne bi bilo loše provjerit hormone štitnjače...otići ću sutra kod dr opće prakse da mi da uputnicu za hormone, možda se to da regulirat..previše već čitam po netu i malo me već strah svih informacija...često čitam da su žene to imale u trudnoći, dobro, ne baš često, ali da se dešava....jel vam prestalo nakon nekog vremena?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:57   #28
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
pa da, možda stvarno ne bi bilo loše provjerit hormone štitnjače...otići ću sutra kod dr opće prakse da mi da uputnicu za hormone, možda se to da regulirat..previše već čitam po netu i malo me već strah svih informacija...često čitam da su žene to imale u trudnoći, dobro, ne baš često, ali da se dešava....jel vam prestalo nakon nekog vremena?
Pa ja ne znam kaj bi rekla,više me toliko ne brine pa ni ne primjećujem,ali javi se i dalje.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 22:30   #29
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
...često čitam da su žene to imale u trudnoći, dobro, ne baš često, ali da se dešava....jel vam prestalo nakon nekog vremena?
meni je prestalo kad sam počela trošiti terapiju, prije nego su mi dijagnosticirali hipertireozu mislila sam da mi je to preskakanje od fizičkog napora ili stresa.
kad mi se i uz terapiju ponovilo imala sam osjećaj da nešto nije u redu i nalazi su pokazali da štitnjača opet divlja, tj. hormoni su mi se povisili.

ako te toliko zabrinjava odi provjeri, izvadi krv u labosu, možeš privatno dođe ti nekih 200 kn, i isti dan su ti gotovi nalazi, a ti si skinula još jednu brigu s leđa.

p.s. nemoj čitati svakakve stvari po netu nije svaka trudnoća ista.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 08:51   #30
ja sam imala lupanje srca, poslali su me kao hitnoću na sve žive pretrage koji tjedan prije poroda, no bilo je sve ok. nakon poroda je sve proščo
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:12   #31
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
meni je prestalo kad sam počela trošiti terapiju, prije nego su mi dijagnosticirali hipertireozu mislila sam da mi je to preskakanje od fizičkog napora ili stresa.
kad mi se i uz terapiju ponovilo imala sam osjećaj da nešto nije u redu i nalazi su pokazali da štitnjača opet divlja, tj. hormoni su mi se povisili.

ako te toliko zabrinjava odi provjeri, izvadi krv u labosu, možeš privatno dođe ti nekih 200 kn, i isti dan su ti gotovi nalazi, a ti si skinula još jednu brigu s leđa.

p.s. nemoj čitati svakakve stvari po netu nije svaka trudnoća ista.
A jel ako su hormoni štitnjače poremećeni, jel ne bi trebalo imati još neke simptome osim preskakanja srca? npr. , mršavljenje, debljanje, tako nešto?! znojenje...
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 12:11   #32
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
A jel ako su hormoni štitnjače poremećeni, jel ne bi trebalo imati još neke simptome osim preskakanja srca? npr. , mršavljenje, debljanje, tako nešto?! znojenje...
jesam imala znojenje, onako neki naleti vrućine i to preskakanje srca, ali velim da sam to pripisivala stresu, radila sam i ekg pošto imam u obitelji srćanih bolesnika, ali to je sve bilo u redu. dok nisam imala spontani i kad su radili pretrage pokazala se hipertireoza koja je pod kontrolom otkad sam na terapiji.
nemam pojima od kad to ustvari vučem.
a jesu ti radili ekg bar?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:00   #33
Nisam imala nikakvih simptoma hipotireoze,svejedno me slali na ekg i bio je savršen,a ja i na stolu imala taj subjektivni simptom preskakanja srca,tak da treba razlikovati tahikardiju(bilo kakvu aritmiju) jer to je već dijagnoza od preskakanja srca,koji je često kao kod mene,samo osjećaj.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:34   #34
evo danas odrađen EKG...nisam ni osjetila tih par trenutaka nikakvu aritmiju, nit ju je EKG naravno pokazao..sve 5! u ponedjeljak idem radit hormone, nalazi će bit za nekih 10 dana, a majko mila, pa šta im toliko treba'

Zapravo , ovaj EKG mi je čista glupost, šta on treba, uhvatit taj jedan preskok? pa i ja sam znam da ga imam, osjetim..mislim, ne vidim svrhu..vi?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:22   #35
Meni se to dogodilo (tahikardija) pred nego sam zatrudnila, ljetos. odjednom srce luđački lupa, i nikako se smiriti. išli na hitnu, poslali me na internu, obavili ekg, spojili me na nešto, dobila injekciju za snižavanje otkucaja, normabel..
otkucaji bili 204!!!
snizili ih, još malo me ostavili ležati, i dali mi concor cor tablete za piti preventivno sljedeća 3 dana, i odobrili mi putovanje 8išli na more tu noć).
kad smo se vratili, obavila pretrage - holter ekg (24 sata strojček snimao srce), hormone štitnjače.. sve ok.
zaključak da je bilo od stresa taj dan smo se pakirali na more,
nisam jela, popila puno kave, vrućina jaka, strka, žurba.. valjda i nesvjesno razmišljanje o putu, neki strah..
i vratimo se s mora bogatiji za još jedno srčeko malo
od onda se nije ponavljalo, mada me uhvati panika i pipam puls čim se uspušem ili osjetim da je ubrzalo
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:51   #36
Meni se u 32tt odjednom uzlupalo srce, dok sam spavala, puls preko 210. Na hitnoj napravili ekg- Paroksizmalna supraventrikularna tahikardija, wpw sindrom i jos na uzv pronasli rupu u srcu.
Pila sam atenolol do termina, rodila prirodno (iako je kardiolog preporucio sto bezbolniji porod, bar uz epiduralnu, ali sam rodila prebrzo da bi ista dobila). Na porodu imala tahikardiju, ali kardiolog je bio prisutan citav porod i napad je zaustavljen. Rodila sam 4.12. i ponovno uzimam terapiju. Napadi se dogadaju i uz terapiju ali dode do sinusne tahikardije.
U trudnoci me tahikardija satrala.
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:39   #37
Clicky, imaš li još kakav opis tvoga stanja osim uzlupanog srca?
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:11   #38
Znaci, uzlupa mi se srce, ne mogu doci do zraka (hvatam zrak, ali kao da ne dolazi do pluca), bol u prsima koja se siri prema glavi i stvara veliki pritisak i uzasno me ramena bole, posebno livo!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:32   #39
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Znaci, uzlupa mi se srce, ne mogu doci do zraka (hvatam zrak, ali kao da ne dolazi do pluca), bol u prsima koja se siri prema glavi i stvara veliki pritisak i uzasno me ramena bole, posebno livo!
Clicky, jel ti to bilo uprvoj ili drugoj trudnoćI? Vidim da imaš dvije srećice.. mislilm, jel moguće da si prvu trudnoću prošla bez problema, a drugu evo ovako?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:34   #40
Oštrilo, jesi obavila pretrage , te u rujnu, sad si već u poodmakloj trudnoći, zar ne? kako je prošlo i što su ti radili? Imaš li kakve tegobe?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.