Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 15:34   #2161
ja imam kasda modem i stavio sam ruter jer koristim 2 računala u stanu jedan je preko kabla i drugi bežično i kako sad da udjem u ruter preko svog preglednika ovo gore što ste napisali nece ne funkcionira
matrix000 is offline  
Old 14.11.2007., 16:13   #2162
Quote:
matrix000 kaže: Pogledaj post
ja imam kasda modem i stavio sam ruter jer koristim 2 računala u stanu jedan je preko kabla i drugi bežično i kako sad da udjem u ruter preko svog preglednika ovo gore što ste napisali nece ne funkcionira
Nažalost, Kasdinom GUI-u ne može se pristupiti preko HTML sučelja ukoliko računalu nije dodijeljena fiksna IP adresa.

Kasda ima problema s DHCP-em, a i tako ga je bolje ne koristiti u slučaju jednog kućnog računala.

Kako postaviti statičku IP adresu može se naći ovdje i ovdje, iako postoji još puno siteova koji dobro objašnjavaju proces.

Malo je kompliciranije, ali, nažalost, nužno za konfiguriranje Kasde.
wah is offline  
Old 14.11.2007., 17:15   #2163
Quote:
wah kaže: Pogledaj post
Nažalost, Kasdinom GUI-u ne može se pristupiti preko HTML sučelja ukoliko računalu nije dodijeljena fiksna IP adresa.

Kasda ima problema s DHCP-em, a i tako ga je bolje ne koristiti u slučaju jednog kućnog računala.

Kako postaviti statičku IP adresu može se naći ovdje i ovdje, iako postoji još puno siteova koji dobro objašnjavaju proces.

Malo je kompliciranije, ali, nažalost, nužno za konfiguriranje Kasde.

želim ući u rottuer koji je air live turbo-g wirless rutter a modem je spojen sa ruterom preko kabla
matrix000 is offline  
Old 14.11.2007., 20:06   #2164
jesi probao tako da upises 192.168.1.254??? to je inace, ja mislim defaultna adresa...
dadach is offline  
Old 14.11.2007., 21:05   #2165
Quote:
matrix000 kaže: Pogledaj post
želim ući u rottuer koji je air live turbo-g wirless rutter a modem je spojen sa ruterom preko kabla
Ovdje imaš nekoliko korisnih video tutoriala, a i relevantnih linkova na druge stranice i videe, možda ti pomognu.
wah is offline  
Old 15.11.2007., 08:37   #2166
TREBAM POMOĆ
IMAM ADSL prikljucak, preko kabla, sad bi htio preko wirelesa,??? sta moram????kupit, napravit, nabavit
__________________
...to su dijeca jugooficira, to su jugounitaristi, to su jugoslavenčine.........
zeus26 is offline  
Old 15.11.2007., 11:30   #2167
Ovako, smanjila mi se brzina DSL-a na nekih pola megabita. Zvao sam korisničku službu, resetirao sam rooter i onda je radilo normalno na 2 Mbit/s. Ali nakon dva dana je opet usporilo, opet sam resetirao rooter i sve je dobro. Imam osjećaj da će se to ponoviti. Ima li netko sličan problem.
tomy108 is offline  
Old 15.11.2007., 12:31   #2168
Problem

Kako da ne. Meni savih 7 dana zamrzne Kasdu i onda moram po starom. Gurni uložak od penkala u reset, isključi modem, pričekaj 4-6 sec. uključi ga ponovo, s time da je još uvijek uložak na reset gumbu, pričekaj 10 - 12 sekundi, pusti reset i deri bez problema ( ponekad treba ponovno unijeti username, ali to je problem br. 2 ). Ne brini, svima nam se to događa.
BBKC is offline  
Old 15.11.2007., 12:37   #2169
Quote:
zeus26 kaže: Pogledaj post
TREBAM POMOĆ
IMAM ADSL prikljucak, preko kabla, sad bi htio preko wirelesa,??? sta moram????kupit, napravit, nabavit
Wireless router i wireless karticu ukoliko je matična ploča u tvom računalu nema integriranu, a zatim maksimalno osigurati konekciju.

Quote:
Ovako, smanjila mi se brzina DSL-a na nekih pola megabita. Zvao sam korisničku službu, resetirao sam rooter i onda je radilo normalno na 2 Mbit/s. Ali nakon dva dana je opet usporilo, opet sam resetirao rooter i sve je dobro. Imam osjećaj da će se to ponoviti. Ima li netko sličan problem.
Quote:
Kako da ne. Meni savih 7 dana zamrzne Kasdu i onda moram po starom. Gurni uložak od penkala u reset, isključi modem, pričekaj 4-6 sec. uključi ga ponovo, s time da je još uvijek uložak na reset gumbu, pričekaj 10 - 12 sekundi, pusti reset i deri bez problema ( ponekad treba ponovno unijeti username, ali to je problem br. 2 ). Ne brini, svima nam se to događa.
Moram priznati da ja ovakvih problema s Kasdom nemam.
wah is offline  
Old 15.11.2007., 15:30   #2170
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Ovako, smanjila mi se brzina DSL-a na nekih pola megabita. Zvao sam korisničku službu, resetirao sam rooter i onda je radilo normalno na 2 Mbit/s. Ali nakon dva dana je opet usporilo, opet sam resetirao rooter i sve je dobro. Imam osjećaj da će se to ponoviti. Ima li netko sličan problem.
Inače, imam onaj Gigasetov wlan rooter, GE555 (mislim). A ISP je T-com (nadam se još kratko).
tomy108 is offline  
Old 15.11.2007., 20:43   #2171
a gdi sve mogu kupiT WIRELES ROUTER??
__________________
...to su dijeca jugooficira, to su jugounitaristi, to su jugoslavenčine.........
zeus26 is offline  
Old 15.11.2007., 21:19   #2172
U duĆanu
Zeleni is offline  
Old 16.11.2007., 07:21   #2173
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Narafski! Akcija Flat prometa po 1kn (to je s PDV-om) u 10mj i u 11mj za one koji zele prijeci na 5GB.
Da, sve bi to bilo super da ih ja nisam zvao kad sam potpisao ugovor (20.09.2007) pa su mi rekli da ja pošto sam potpisao ugovor u 9 mjesecu nemam pravo na Flat.

Da bi sve bilo još bolje u 10 mjesecu sam se spajao preko voljatela tako da t-com -u ne moram platit promet, a sad je ispalo da moram platit voljatelu a mogao sam se spajat preko t-com-a za pola kune.
tosho1 is offline  
Old 16.11.2007., 12:29   #2174
Angry Pitanje za raskid ugovora s T-com lopinama!

Prvo isprika ako je post vec bio, premda sam pretrazio ali bezuspjesno!

Htio bi raskinuti ugovor s T-com-om, imam od njih maxadsl
start paket (5Gb) i maxTV. Gadovi ne daju da se ugovor raskine premda sam
slao pismenu zalbu istima, na sto su manje vise posprdno odgovorili - kako
su razmotrili zalb i kako ce napraviti sve da poboljsaju usluge i uvaze nove
prijedloge....
Zatim sam pronasao na Mteronet stranici da u slucaju potpisivanja ugovora sa
Metronetom - oni preuzimaju rjesavanje raskida ugovora s T-com-om. Zovem
besplatni broj Metroneta i pricam s covjekom i on na rubu ne znam jel suza
od smijha ili jada vec po n-ti put vjerojatno prica istu pricu kako ga ovi
iz T-coma hladno odjebavaju za svaki ugovor....
Taj isti sluzbenik kaze kako je jedini nacin da se raskine ugovor s T-comom
da se isplati sve do zadnje rate ugovora u kesu.... ))))

Molim nekoga ako mu je uspjelo ikako raskinuti ugovor da napise tocnu
proceduru!!!!
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Old 16.11.2007., 14:57   #2175
prvo, definiraj o kakvom raskidu ugovora govoriš:

za telefon, za adsl, ili za maxtv ?

drugo, kod tebe su primjerci svih tih ugovora pa napiši do kad traju. nakon toga ti možda netko i uspije pomoći
mirkov high kick is offline  
Old 16.11.2007., 15:19   #2176
Quote:
mirkov high kick kaže: Pogledaj post
prvo, definiraj o kakvom raskidu ugovora govoriš:

za telefon, za adsl, ili za maxtv ?
Kompletnom raskidu ugovora - da nemam vise nista s njima... da si procitao post iznad kako treba vidio bi da se htjedoh prebaciti na Metronet - koji iskljucivo daje adsl+telefon...

Quote:
mirkov high kick kaže: Pogledaj post
drugo, kod tebe su primjerci svih tih ugovora pa napiši do kad traju. nakon toga ti možda netko i uspije pomoći
Ne vidim kakvu ulogu igra trajanje ugovora; 5, 9 ili 15 mjeseci do isteka??Necu im sigurno platiti naknadu za neiskoristene mjesece...pa makar to bio i jedan mjesec.

Moje pitanje je postavljeno onima koji su uspjeli raskinuti ugovor s T-com-om(adsl, maxtv...stagod) i prijeci kod drugog ISP-a....s jasnom namjerom da mi sto preciznije opisu postupak.
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Old 16.11.2007., 15:39   #2177
Quote:
papaya kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je postavljeno onima koji su uspjeli raskinuti ugovor s T-com-om(adsl, maxtv...stagod) i prijeci kod drugog ISP-a....s jasnom namjerom da mi sto preciznije opisu postupak.
Jel ti znaš šta je ugovor i čemu služi ?
Uglavnon ako želiš raskinut ugovor moraš im platit sve do onog dana do kojeg je ugovorom određeno, odnosno do onog dana kad ugovor prestaje vrijedit.
MEP is offline  
Old 16.11.2007., 17:40   #2178
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš šta je ugovor i čemu služi ?
Uglavnon ako želiš raskinut ugovor moraš im platit sve do onog dana do kojeg je ugovorom određeno, odnosno do onog dana kad ugovor prestaje vrijedit.
Kao prvo - nemoj se praviti prepametan..nego citaj postove...


Quote:
papaya kaže: Pogledaj post
Prvo isprika ako je post vec bio, premda sam pretrazio ali bezuspjesno!

Htio bi raskinuti ugovor s T-com-om, imam od njih maxadsl
start paket (5Gb) i maxTV. Gadovi ne daju da se ugovor raskine premda sam
slao pismenu zalbu istima, na sto su manje vise posprdno odgovorili - kako
su razmotrili zalb i kako ce napraviti sve da poboljsaju usluge i uvaze nove
prijedloge....

proceduru!!!!
Kao sto rekoh, pisao sam im zalbu na uslugu koja ne da nije u skladu s onim sto bi trebala biti nego je katastrofa...ne placam maxtv da bi gledao smrznutu sliku...ne placam flat da bi tjedan dana trebalo njima da promjene paket...i slicna iskustva...
Pa onda nema rijeci o nekom "ugovoru"....
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Old 16.11.2007., 19:24   #2179
Quote:
papaya kaže: Pogledaj post
Kao prvo - nemoj se praviti prepametan..nego citaj postove...

Kao sto rekoh, pisao sam im zalbu na uslugu koja ne da nije u skladu s onim sto bi trebala biti nego je katastrofa...ne placam maxtv da bi gledao smrznutu sliku...ne placam flat da bi tjedan dana trebalo njima da promjene paket...i slicna iskustva...
Pa onda nema rijeci o nekom "ugovoru"....
Nemoj mi se bahatit sa čitanjem postova, jer da si ti čitao postove i ovu temu onda ne bi postavio pitanje na koje je već par puta odgovoreno, jasno pametni?

Šta se tiče moje pameti, ja san ti rekao kako jedino možeš raskinut ugovor... I naravno da pišem iz iskustva, ne izmišljam...
A ti ga slobodno raskini na neki drugi, povoljniji način, pa javno obznani ljudima
MEP is offline  
Old 16.11.2007., 21:45   #2180
Quote:
tosho1 kaže: Pogledaj post
Da, sve bi to bilo super da ih ja nisam zvao kad sam potpisao ugovor (20.09.2007) pa su mi rekli da ja pošto sam potpisao ugovor u 9 mjesecu nemam pravo na Flat.

Da bi sve bilo još bolje u 10 mjesecu sam se spajao preko voljatela tako da t-com -u ne moram platit promet, a sad je ispalo da moram platit voljatelu a mogao sam se spajat preko t-com-a za pola kune.
Pazite sad ovo: zovem ja opet službu za korisnike objasnim sve ovo i tip meni tvrdi kako ja ne bi trebao imati Flat, ali da tamo stoji da imam i to do 31.12.

Ajde ako ima još tko da je dao zahtjev u 09. mjesecu a ADSL dobio u 10. mjesecu da nazove službu za korisnike pa da vidimo što će njemu reć, jer meni je malo čudan i ovaj datum 31.12.
tosho1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.