Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 12:22   #141
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Rezultati za nacelnika prikazani kartografski.

http://i36.tinypic.com/20ikh1.png
[/QUOTE]

U Posušju je HDZ 1990. pobijedio.
Ne mogu se načuditi našoj gluposti,
u Novom Travniku tri hrvatska kandidata za načelnika, jedan bošnjački. Ta tri su skupa osvojili 60 % glasova.
Busovača, zbog slabog izlaska Hrvata na izbore, načelnik je Bošnjak.
U Jajcu, velika bitka bošnjačke i hrvatske koalicije završila pobjedom ove prve. U Mostaru, gradonačelnik će biti Hrvat, vjerovatno iz redova HDZ-a BiH.
Zapadni_Mostar is offline  
Old 06.10.2008., 12:23   #142
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Odakle ti to da je SDP uzeo vlast u Sarajevu ? SDP je za nacelnike dobio samo u Centru i Novom Sarajevu, dok je stranka SDA pobijedila u svim ostalim opcinama grada, tj., Starom Gradu, Novom Gradu, Vogosci i Ilidzi i ostalim opcinama tog kantona. Dakle, SDA ima vlast u Sarajevu.

Za Bihac se zna da je nacelnik iz SDPa, a da li je SDP uzeo vlast u Bihacu, to je pitanje ????!!

Za Brcko - odakle ti informacija da je Mirsad ponovo nacelnik, jer ovi iz SDS-a javljaju da oni vode ?!
Ja mislim da bi za Sarajevo bilo puno bolje da ima jednog gradolnačelnika, kako ga imaju Zagreb,Beograd ili Ljubljana...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 06.10.2008., 12:28   #143
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Busovaca,N Travnik,JajceToliko o demografiji
Tomba ti je sve odgovorio! :2up:

Quote:
Tomba17 kaže: Pogledaj post
U N.Travnik jedan muslimanski kandidat i 3 hrvatska za nacelnika, gdje ova tri hrvatska ukupno imaju 60%

Jajce: Jak je SDP medju Hrvatima. Nazalost.

Busovaca: Covic se na TV cudi. Zasto, sto mislis? Vjerojatno zato sto je tako malo Hrvata izaslo na izbore
Zapadni_Mostar is offline  
Old 06.10.2008., 12:30   #144
http://www.izbori.ba/documents/2008/...narni_2400.pdf
vin09mon is offline  
Old 06.10.2008., 12:56   #145
Dobro-što su Muslimani uspjeli na ovim izborima u odnosu na prošle ? Na račun Hrvata dva gradonačelnika (Busovača i Novi Travnik- no već je rečeno da su to "relativisti"), a Srba možda u Srebrenici (nisam vidio prijašnje stanje). Što im to vrijedi kad je stanje na terenu (demografsko-etnički, glede kapitala i školstva,..) kao i na zadnjim izborima ?

Zadnje uređivanje posmatrač : 06.10.2008. at 23:46.
Hroboatos is offline  
Old 06.10.2008., 12:56   #146
Oni idu korak po korak i populacijom nadglasavaju ostala dva naroda. Jel tak?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!

Zadnje uređivanje posmatrač : 06.10.2008. at 23:46.
kokobill is offline  
Old 06.10.2008., 12:59   #147
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Oni idu korak po korak i populacijom nadglasavaju ostala dva naroda. Jel tak?
Da, no ovo je za gradonačelnika po navedenim kriterijima. Etnički-teritorijalno, u području srednje Bosne (mislim da je o njoj riječ) odnosi su isti kao i prije-pogledati brojke (ne postotke) po općinama SB županije.
Hroboatos is offline  
Old 06.10.2008., 13:02   #148
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Da, no ovo je za gradonačelnika po navedenim kriterijima. Etnički-teritorijalno, u području srednje Bosne (mislim da je o njoj riječ) odnosi su isti kao i prije-pogledati brojke (ne postotke) po općinama SB županije.
Ja gledam globalno, evo i u Srebrenici ( republika Srpsaka) postavise nacelnika.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 06.10.2008., 13:04   #149
Zaključak bi bio da Hrvati nisu većina u jajcu i Busovači, ali jesu u N.Travniku, Vitezu, Kreševu, Kiseljaku, i to stabilna. Sve skupa, nije tako strašno.
Kexx is offline  
Old 06.10.2008., 13:07   #150
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ja gledam globalno, evo i u Srebrenici ( republika Srpsaka) postavise nacelnika.
cuj jarane... imas dvije mogucnosti... ili se borit za vlastita prava.. kao sto to cine bosnjaci u prijedoru (kozarac, kozarusa, hambarine itd), srebrenici itd...

ili prihvatit konsocijaciski model dr. vojislava seselja i aleksija radicevica... koji izgleda otprilike ovako....

bosanski brod:

1. snsd i sds 15 hiljada glasova

2. hdz 500 glasova

pa ti vidi jarane, sta ces i kako
2211 is offline  
Old 06.10.2008., 13:08   #151
Busovača isto hrvatska, a Jajce vjerovatno bošnjačko!

Nije ni važno i jedno i drugo ulaze u hrvatski entitet!
Zapadni_Mostar is offline  
Old 06.10.2008., 13:13   #152
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zaključak bi bio da Hrvati nisu većina u jajcu i Busovači, ali jesu u N.Travniku, Vitezu, Kreševu, Kiseljaku, i to stabilna. Sve skupa, nije tako strašno.
Ja sam baš mislio da je obratno, da je Busovača stabilno hrvatska a N. Travnik negdje 50/50 ali izgleda po ovim izborima da nije tako. Zaista mi nije jasno za Busovaču, a i ovo s tri kandidata u N. Travniku je glupost, nemam druge riječi. Ima li rezultata za vijeće u ovim dvjema općinama, kakva je tamo situacija?
Crospur is offline  
Old 06.10.2008., 13:16   #153
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zaključak bi bio da Hrvati nisu većina u jajcu i Busovači, ali jesu u N.Travniku, Vitezu, Kreševu, Kiseljaku, i to stabilna. Sve skupa, nije tako strašno.

Ne zaboravimo Žepče s kojim sam ugodno iznenađen. Novi Travnik me apsolutno iznenadio. Može se čak reći da je gledajući ukupne glasove situacija bolja nego prije 4 godine a izgubili načelnika. Paradoks. Sve u svemu većina rezultata se ipak ne uklapa u vizije bošnjačkih militanata. Ono što bi ja naglasio a spomenuo je i Hroboatos je da je nakaradno da veliki broj ljudi koji čine manjinu bivaju isključeni iz lokalne vlasti. Bez obzira o kojem narodu se radilo to nije i ne može biti pravedno. A može se preslikati i na entitetske i na državni nivo. Ne mogu se ljudi koji žive na određenom području skroz isključiti iz vlasti.
hercegovac1981 is offline  
Old 06.10.2008., 13:20   #154
Da li netko ima kakav link gdje se može vidjeti koje ovlasti ima načelnik općine a koje ovlasti ima općinsko vijeće?
hercegovac1981 is offline  
Old 06.10.2008., 13:21   #155
Quote:
Crospur kaže: Pogledaj post
Ja sam baš mislio da je obratno, da je Busovača stabilno hrvatska a N. Travnik negdje 50/50
ja sam isto tako mislio, a i dalje tako mislim, u Busovači možda dio hrvatskih glasova nije išo strankama sa hrvatskim predznakom, a moguće da je izlaznost isto manja
Starfucker226 is offline  
Old 06.10.2008., 13:22   #156
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Da li netko ima kakav link gdje se može vidjeti koje ovlasti ima načelnik općine a koje ovlasti ima općinsko vijeće?
Čista kohabitacija. Načelnik je izvršni organ, Općinsko vijeće donosi odluke. Načelnik je nadležan za izvršenje proračuna.

Za npr. svaku investiciju ili zaduženje mora imati podršku općinskog vijeća
Marco.hr is offline  
Old 06.10.2008., 13:25   #157
Glasali smo i sada ćemo opet gladovati...
__________________
Ne druži se s čovjekom srditim; ne idi za čovjekom jedljivim!
Dr.Lecter is offline  
Old 06.10.2008., 13:27   #158
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
cuj jarane... imas dvije mogucnosti... ili se borit za vlastita prava.. kao sto to cine bosnjaci u prijedoru (kozarac, kozarusa, hambarine itd), srebrenici itd...

ili prihvatit konsocijaciski model dr. vojislava seselja i aleksija radicevica... koji izgleda otprilike ovako....

bosanski brod:

1. snsd i sds 15 hiljada glasova

2. hdz 500 glasova

pa ti vidi jarane, sta ces i kako
Da, zasto se nisu vratili, imovina im vracena? Jedan covjek jedan glas, jel tako?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 06.10.2008., 13:32   #159
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zaključak bi bio da Hrvati nisu većina u jajcu i Busovači, ali jesu u N.Travniku, Vitezu, Kreševu, Kiseljaku, i to stabilna. Sve skupa, nije tako strašno.
Do 2011. svi će imati Bošnjačku većinu nažalost...

Jel može rezultati za Odžak,Čapljinu i Stolac?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 06.10.2008., 13:36   #160
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post
Čista kohabitacija. Načelnik je izvršni organ, Općinsko vijeće donosi odluke. Načelnik je nadležan za izvršenje proračuna.

Za npr. svaku investiciju ili zaduženje mora imati podršku općinskog vijeća
Stoga bi bilo logično da općinsko vijeće bira načelnika. Kao parlament i premijer. Kako bi bilo da su parlamentarni izbori takvi da se bira parlament a onda premijer odvojeno i neposredno. to mi je glup sistem.
hercegovac1981 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.