Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 22:29   #2001
ja sam bijeli umak napravila (onaj za prelit tortilju) jogurt + senf + persin + vlasac + limunov sok (ja radila bez limonovog soka)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 31.05.2011., 23:10   #2002
pozz, vi ste na jelu, ja ću o piću
imam neki liker valjda od lješnjaka(olde nutcracker liqueur) naslikan lješnjak, otvoren je prije nekih 5-6 godina ima još pola boce, jel netko zna jel to još uvijek za pit ili trebam bacit, imaju likeri kakav rok kad se otvore
sparina123 is offline  
Old 31.05.2011., 23:18   #2003
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
pozz, vi ste na jelu, ja ću o piću
imam neki liker valjda od lješnjaka(olde nutcracker liqueur) naslikan lješnjak, otvoren je prije nekih 5-6 godina ima još pola boce, jel netko zna jel to još uvijek za pit ili trebam bacit, imaju likeri kakav rok kad se otvore
Je li to dobar (kvalitetom) liker, kad nije popijen u nekoliko tjedana? :ispičutura:


Ima li mlijeka u njemu (ili nedobog jaja)? Ako ima, nemoj piti onda. Ako nema, ne vidim zašto ne (ako na kušanje dobro leži.
No opet se vraćam prvoj izjavi- ako nije popijen u nekoliko tjedana (mjeseci), ko ga da prostiš... šiša. Izlij ga.
Deedy is offline  
Old 01.06.2011., 00:58   #2004
taj liker dobili smo od jednog pomorca od bogtepitajkud, od nas nitko to ne pije i to je stajalo zatvoreno dok nije došla frendica koja obožava likere, neki dan sam nešto tražila i vidim pol boce još ima, šteta mi ga bacit ako je još za piti, može poslužit ko voli zato pitam jel netko zna dal ima rok
sparina123 is offline  
Old 01.06.2011., 08:29   #2005
jesi dobro pregledala bocu, možda negdje na njoj stoji rok upotrebe
*zlata* is offline  
Old 01.06.2011., 18:49   #2006
ništ ne piše, nema veze neću ga još bacit, nek stoji možda nađem pokusnog kunića
sparina123 is offline  
Old 01.06.2011., 22:22   #2007
pitanje u vezi pečenja pita. često vidim recepte da se na tijesto stavi grah i tako se peče kad se nadjev ide zasebno. da li stavite grah direkt na tijesto ili nešto između bude, tipa papir za pečenje, folija. također me zanima što radite s tim grahom nakon pečenja i zar se ne brinete da bi nešto moglo prošetat van iz graha tijekom pečenja (imam fobiju od žitelja u voću i povrću) . i uopće čemu stavljat grah, odnosno bilo što. kod prhkog tijesta se nema što dizat.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 01.06.2011., 22:31   #2008
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
pitanje u vezi pečenja pita. često vidim recepte da se na tijesto stavi grah i tako se peče kad se nadjev ide zasebno. da li stavite grah direkt na tijesto ili nešto između bude, tipa papir za pečenje, folija. također me zanima što radite s tim grahom nakon pečenja i zar se ne brinete da bi nešto moglo prošetat van iz graha tijekom pečenja (imam fobiju od žitelja u voću i povrću) . i uopće čemu stavljat grah, odnosno bilo što. kod prhkog tijesta se nema što dizat.
namjehuri se

možeš staviti i rižu ako je problem u životinjicima a možeš i kupiti kreramičke kuglice koje su tome namijenjene pa ih spremiš i imaš zauvijek
meni je petljancija s tim grahom pa gore stavim samo pogužvanu foliju
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 02.06.2011., 09:16   #2009
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
namjehuri se

možeš staviti i rižu ako je problem u životinjicima a možeš i kupiti kreramičke kuglice koje su tome namijenjene pa ih spremiš i imaš zauvijek
meni je petljancija s tim grahom pa gore stavim samo pogužvanu foliju
dobro posluži i dno od kalupa za tortu.
Dlapek is offline  
Old 02.06.2011., 10:47   #2010
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
pitanje u vezi pečenja pita. često vidim recepte da se na tijesto stavi grah i tako se peče kad se nadjev ide zasebno. da li stavite grah direkt na tijesto ili nešto između bude, tipa papir za pečenje, folija. također me zanima što radite s tim grahom nakon pečenja i zar se ne brinete da bi nešto moglo prošetat van iz graha tijekom pečenja (imam fobiju od žitelja u voću i povrću) . i uopće čemu stavljat grah, odnosno bilo što. kod prhkog tijesta se nema što dizat.
Ne stavljam grah nego rižu. Kasnije tu rižu ohladim, pospremim i ponovno upotrijebim sljedeći put. Na prhko tijesto se stavi papir za pečenja i na njega riža ili grah, a može se kupiti i kuglice za tu namjenu.

U slučaju da ne staviš ništa, trebaš promatrati tijesto i kad se počne napuhivati probušiti taj mjehur vilicom. Zato je puno jednostavnije staviti grah/rižu i ne tlačiti se
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 02.06.2011., 11:06   #2011
Quote:
*petra/* kaže: Pogledaj post
Dakle, radila sam ove kekse s marmeladom iliti linzere neki dan, dosta tvrdi su mi ispali dok su oni u pekarnici uvijek lijepo mekani. Piše u receptu da s vremenom omekšaju pa me zanima koliko im to vremena treba?
Također ako netko ima provjeren recept za njih, molila bih da mi proslijedi
Hvala!

30 dag glatkog brašna
5 dag mljevenog šećera
20 dag maslaca
1 jaje
vanilin šećer
kad ih pečeš, pazi da ih na vrijeme izvadiš... u biti ne smiju ti posmeđiti
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Old 02.06.2011., 12:23   #2012
znam da je mnogi koriste, ali meni se ta fora s grahom cini malo bezveze. kajjaznam, tijesto prije pecenja dobro izbockam. to sto se malo napuse ne znaci da ce na tom mjestu ostati napuhano. ipak na to vrlo brzo ide nadjev (kod mene uglavnom dosta debeo i tezak ) pa se poravna natrag i nisam primijetila da mi je dno pretjerano neravnomjerno, kod mene su malo neposlusne samo stijenke kalupa. i cemu onda uopce prasak za pecivo ako covjek na to stavlja grah?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 02.06.2011., 14:03   #2013
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
znam da je mnogi koriste, ali meni se ta fora s grahom cini malo bezveze. kajjaznam, tijesto prije pecenja dobro izbockam. to sto se malo napuse ne znaci da ce na tom mjestu ostati napuhano. ipak na to vrlo brzo ide nadjev (kod mene uglavnom dosta debeo i tezak ) pa se poravna natrag i nisam primijetila da mi je dno pretjerano neravnomjerno, kod mene su malo neposlusne samo stijenke kalupa. i cemu onda uopce prasak za pecivo ako covjek na to stavlja grah?
U veliku većinu tijesta za tart i pitu ne stavlja se prašak za pecivo.
A takvo tanko tijesto je sklono izmjehuriti se ,pa nije lijepa ravna pita ili tart kad staviš nadjev.
Ja ne stavljam grah,ali ponekad stavim dno od kalupa za tortu ako pečem pitu u koju ide tekući nadjev koji bi curio kroz vilicom
izbockane rupice u tijestu.
Dlapek is offline  
Old 02.06.2011., 14:04   #2014
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
znam da je mnogi koriste, ali meni se ta fora s grahom cini malo bezveze. kajjaznam, tijesto prije pecenja dobro izbockam. to sto se malo napuse ne znaci da ce na tom mjestu ostati napuhano. ipak na to vrlo brzo ide nadjev (kod mene uglavnom dosta debeo i tezak ) pa se poravna natrag i nisam primijetila da mi je dno pretjerano neravnomjerno, kod mene su malo neposlusne samo stijenke kalupa. i cemu onda uopce prasak za pecivo ako covjek na to stavlja grah?
ja pak prvi put čujem za tu foru.
ima ko kakvu sliku da vidim kak to zgleda?
nije mi baš najjasnije kaj to znači da se namjehuri, jel zbog nekog čarobnog svojstva graha ili se tijesto gdje je grah ne može dić pa ostane ravno a onaj "međuprostor" se digne?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 02.06.2011., 14:33   #2015
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ja pak prvi put čujem za tu foru.
ima ko kakvu sliku da vidim kak to zgleda?
nije mi baš najjasnije kaj to znači da se namjehuri, jel zbog nekog čarobnog svojstva graha ili se tijesto gdje je grah ne može dić pa ostane ravno a onaj "međuprostor" se digne?
Grah

Kovanice Jugonostalgicari tvrde da su najbolji stari jugo dinari.

I nema praska za pecivo ni u jednom receptu.
Justin Thyme is offline  
Old 02.06.2011., 14:36   #2016
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ja pak prvi put čujem za tu foru.
ima ko kakvu sliku da vidim kak to zgleda?
nije mi baš najjasnije kaj to znači da se namjehuri, jel zbog nekog čarobnog svojstva graha ili se tijesto gdje je grah ne može dić pa ostane ravno a onaj "međuprostor" se digne?

grah svojom težinom drži tijesto da se ne naprave mjehuri.
kako u prhkom tijestu za pite nema pecilnog praška ,nema puno izgleda da se naprave mjehuri u međuprostoru.
Ali ako u pitu ne ide posve tekući nadjev,rupice u tijestu napravljene vilicom će ispuniti funkciju.

http://www.flickr.com/photos/rachelino/3790504231/

Zadnje uređivanje Dlapek : 02.06.2011. at 14:42.
Dlapek is offline  
Old 02.06.2011., 16:02   #2017
na kraju mi nitko nije odgovorio. da li onda na kraju bacite grah. ja bi, ali možda se ne mora .

Quote:
surlica kaže: Pogledaj post
30 dag glatkog brašna
5 dag mljevenog šećera
20 dag maslaca
1 jaje
vanilin šećer
kad ih pečeš, pazi da ih na vrijeme izvadiš... u biti ne smiju ti posmeđiti
ja sam jednom pravila tako kesiće, po nekom receptu, i pazila sam da mi ne izgore. ali jedna mi je tura bila stvarno prepečena. skroz su posmeđili. na kraju kad su smekšali za par dana, bili su finiji nego ovi koji su na vrijeme išli van.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 02.06.2011., 16:05   #2018
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
na kraju mi nitko nije odgovorio. da li onda na kraju bacite grah. ja bi, ali možda se ne mora .
spremiš ga za drugi put
s tim si bar ziher da su se podstanari skurili i umrtvili
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 02.06.2011., 16:06   #2019
ja bi prije probrala grah, za svaki slučaj
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 02.06.2011., 16:39   #2020
Hitno: jela sam pomalo sirovu hobotnicu (bila je još pretvrda), kuhanu? sad me boli trbuh nekako čudno. hoće mi bit što ?
matika_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.