Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 01:14   #201
trbuh i prsa.
Mixer is offline  
Old 29.07.2011., 01:41   #202
u tvojim godinama trebas jesti sto "normalnije" i unositi sve vazne nutritivne mikro i makro elemente!!

-dorucak (light johurt,integralni kruh,integralne zitarice,zobene pahuljice, light jogurt, jaja,sojino mlijeko,kozje mlijeko),
-rucak (integralna tjestenina/riza/povrce, pileca/pureca prsa, junetina,kunic,riba)
-vecera (jaja,tuna,posni sir,orasasti plodovi,ili neka od kombinacije rucka),
-za meduobroke ubaci voce i povrce.
-Izbaci sve napitke osim vode i zelenog caja, izbaci junk svih oblika.
-Trci tjedno 4 puta (kombinirajuci kontinuiranu i diskontinuiranu rutinu), 2 puta tjedno vjezbas s utezima/vlastitom tezinom. (najbolje kruzni trenig ako zelis mrsavit i dobit nesto misica i tonusa)
-puno vode i svaki dan barem dvije salice zelenog caja
-sto vise dan odmice smanjuj ugljikohidrate a povecavaj proteine i za veceru ubaci dobre masti ali nemoj pretjerivat jer su kaloricne
-koristi maslinovo/laneno ulje u prehrani
-kod svakog obroka probaj stat jest kad osjetis da si 90% sit da se nebi prejedao

I ZAPAMTI->IZGLADNJIVANJE NIJE PRAVI PUT DO ZDRAVIJEG I BOLJEG IZGLEDA, SREDIT PREHRANU, REDOVITO VJEZBAT I BITI STRPLJIV KLJUC SU USPJEHA

sretno,ako nesto nije jasno slobodno pitaj jer su ovo osnovne smjernice koje ce ti dobro doci jer ti je prehrana katastrofa (uz duzno postovanje)


Evo nekih korisnih linkova:
http://www.building-body.com/Zdravi-...-prehranu.html
http://www.building-body.com/Hrana-t...ati-1-dio.html
http://www.building-body.com/Hrana-s...ati-2-dio.html
http://www.building-body.com/hrana-s...ati-3-dio.html
http://www.building-body.com/Pocetni...-prehrane.html
http://www.building-body.com/Zeleni-...gove-cari.html

Zadnje uređivanje Dumbledore69 : 29.07.2011. at 01:47.
Dumbledore69 is offline  
Old 29.07.2011., 01:55   #203
Quote:
Mixer kaže: Pogledaj post
trbuh i prsa.
Pa 'ajde to izmjeri i stavi mjere. Nemoj se sramiti. Ako sam mogla ja, možeš i ti.
nicole2007 is offline  
Old 29.07.2011., 02:02   #204
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post

-puno vode i svaki dan barem dvije salice zelenog caja
Zašto ovo? Imam doma dosta zelenog čaja i nikad ga se ne sjetim piti. Nisam imala pojma da je tako važan u mršavljenju.
nicole2007 is offline  
Old 29.07.2011., 09:34   #205
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ili možeš biti mlohav i "lakši", a i dalje imati jednaku količinu sala.
Nisam sigurna da mi je ovo jasno. Možeš li malo pojasniti?
Lo La Lo is offline  
Old 29.07.2011., 10:29   #206
Quote:
Lo La Lo kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da mi je ovo jasno. Možeš li malo pojasniti?
Pa ako ne unosiš proteine a treniraš mišić propadaju, gubiš na težini ( mišiće ) i ostaješ i dalje mlohav... zategnut ćeš se jedino ako povećaš mišićnu masu... ili ako se totalno osušiš ( znači i mišić i salo ) i izgledaš kao smrt na dopustu ...
BaTiCh is offline  
Old 29.07.2011., 10:51   #207
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Zašto ovo? Imam doma dosta zelenog čaja i nikad ga se ne sjetim piti. Nisam imala pojma da je tako važan u mršavljenju.
uočeno je da zeleni čaj potiče rad metabolizma, tj. povisi ti temperaturu za recimo pola stupnja, zbog toga jednostavno trošiš više i kad gledaš tv.
pogledaj na netu sastave većine fat-burnera, zeleni čaj je jedan od sastojaka, eh kad je efedra zabranjena
grogo bolger is offline  
Old 29.07.2011., 12:23   #208
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Zašto ovo? Imam doma dosta zelenog čaja i nikad ga se ne sjetim piti. Nisam imala pojma da je tako važan u mršavljenju.
pa stavio sam link (zadnji) pa si procitaj, dosta je detaljno opisano
Dumbledore69 is offline  
Old 29.07.2011., 12:45   #209
hvala svima na odgovorirma
još me zanima dali je bolje trčati ili voziti se na biciklu.
i kada je najbolje jesti poslije treninga i što.
Mixer is offline  
Old 29.07.2011., 14:09   #210
Za mrsavljenje, a i za generalnu kondiciju, je trcanje mnogo efikasnije. I jesti odmah nakon treninga, najkasnije sat vremena nakon treninga. Proteine (meso, sireve, jaja, ribu).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 29.07.2011., 14:17   #211
Quote:
Mixer kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorirma
još me zanima dali je bolje trčati ili voziti se na biciklu.
i kada je najbolje jesti poslije treninga i što.
ako nemas problema sa zglobovima trcanje je puno bolja solucija jer aktivira veci broj misica i prirodniji je oblik kretanja Ako ne pijes PWM poslje treninga onda kroz pola sata nakon aktivnosti pojedi kompleksne UH (integralna riza/tjestenina) i proteine (pileca/pureca prsa) i popij neki domaci vocni sok. U ovom obroku minimalno masti kako bi se UH i P sto brze apsorbirali!
Dumbledore69 is offline  
Old 29.07.2011., 14:28   #212
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Za mrsavljenje, a i za generalnu kondiciju, je trcanje mnogo efikasnije. I jesti odmah nakon treninga, najkasnije sat vremena nakon treninga. Proteine (meso, sireve, jaja, ribu).
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
ako nemas problema sa zglobovima trcanje je puno bolja solucija jer aktivira veci broj misica i prirodniji je oblik kretanja Ako ne pijes PWM poslje treninga onda kroz pola sata nakon aktivnosti pojedi kompleksne UH (integralna riza/tjestenina) i proteine (pileca/pureca prsa) i popij neki domaci vocni sok. U ovom obroku minimalno masti kako bi se UH i P sto brze apsorbirali!
Zar se poslije treninga ne bi trebali jesti proteini, a prije treninga UH?

Pitam jer su mi tako neki rekli, pa mi sad ovo nije jasno.
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
Coco S.H. is offline  
Old 29.07.2011., 14:38   #213
Quote:
Coco S.H. kaže: Pogledaj post
Zar se poslije treninga ne bi trebali jesti proteini, a prije treninga UH?

Pitam jer su mi tako neki rekli, pa mi sad ovo nije jasno.
i prije i poslje treninga se treba jesti oboje sa minimalno masti a kolicina P i UH ovisi o tipu treninga. Ako radis trening snage onda ti poslje treniga treba puno P koji su prijeko potrebni za obnovu mikroostecenja koja nastaju na misicima i opcenito za sintezu bjelancevina a UH su ti potrebni kako bi se nadopunile istrosene zalihe glikogena, kako bi se dignuo secer u krvi na normalnu razinu i poticalo izlucivanje inzulina koji je nosac glukoze u stanicu i izmedu ostalog bolja je apsorpcija P uz UH i svih ostalih vaznih nutijenata (vitamina i mnerala).

Ako radis aerobni trening (tipa trcanje,voznja bicikla, rolanje...) onda ne dolazi tolko do ostecenja misicnih vlakana (kada uzmemo u obzir da vecina trci 30-60min na otprilike 55-75% od max opterecenja) pa ti ni ne treba tolko puno proteina kolko ti treba UH jer si trcanjem ispraznio vecinu zalihu glikogena pa to treba sto prije obnoviti kako bi oporavak bio sto kraci, takoder ista prica oko dizanja secera i izlucivanja inzulina.

uglavnom, prije treninga oko sati i pol do dva (ovisi kolko ti je metabolizam brz/spor) treba jesti kompleksne UH+P a poslje treniga odmah PWM a ako ne onda kruti obrok kroz pola sata, takoder kompleksni UH+P (kolicina ovisi o tipu treninga).
Dumbledore69 is offline  
Old 29.07.2011., 14:38   #214
Quote:
Coco S.H. kaže: Pogledaj post
Zar se poslije treninga ne bi trebali jesti proteini, a prije treninga UH?

Pitam jer su mi tako neki rekli, pa mi sad ovo nije jasno.
Prije treninga valja jesti UH da bi se dobila energija za trening. Kako se ta energija veoma cesto za vrijeme (narocito intezivnih) treninga potrosi, valja opskrbiti tijelo UH. To osobito vazi za ljude sa nestabilnom razinom secera u krvi (kao sto sam npr ja). Ne znaci da se UH-ima trebas prezderavati nakon treninga, ali unijeti jednu manju kolicino, cisto da ti ne bude slabo.

Proteine valja unijeti sto prije u sebe da bi se gradili misici.

Nedavno sam citala kako se preporuca popiti kavu s mlijekom neposredno prije treninga, jer kafein poboljsava sagorijevanje kalorija, a mlijeko potpomaze gradju misica Pa eto, kavoljubci, navalite.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 29.07.2011., 14:41   #215
Quote:
Dumbledore69 kaže: Pogledaj post
i prije i poslje treninga se treba jesti oboje sa minimalno masti a kolicina P i UH ovisi o tipu treninga. Ako radis trening snage onda ti poslje treniga treba puno P koji su prijeko potrebni za obnovu mikroostecenja koja nastaju na misicima i opcenito za sintezu bjelancevina a UH su ti potrebni kako bi se nadopunile istrosene zalihe glikogena, kako bi se dignuo secer u krvi na normalnu razinu i poticalo izlucivanje inzulina koji je nosac glukoze u stanicu i izmedu ostalog bolja je apsorpcija P uz UH i svih ostalih vaznih nutijenata (vitamina i mnerala).
Pobogu, ne predajes na faxu. Pricaj jednostavnim i normalnim jezikom, ipak ovdje dolaze ljudi koji nemaju ni osnovno znanje o nekim stvarima (vidis da ih ima koji nemaju pojma sto su proteini, a sto UH, sto su vlakna, sto je razina krvi i glikogen.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 29.07.2011., 14:42   #216
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Nedavno sam citala kako se preporuca popiti kavu s mlijekom neposredno prije treninga, jer kafein poboljsava sagorijevanje kalorija, a mlijeko potpomaze gradju misica Pa eto, kavoljubci, navalite.
ovo je super savjet!
To i ja prakticiram, kad dođem sa posla onako umoran i bezvoljan, šljuknem kafu sa mlijekom, pa me onda malo digne
grogo bolger is offline  
Old 29.07.2011., 14:53   #217
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pobogu, ne predajes na faxu. Pricaj jednostavnim i normalnim jezikom, ipak ovdje dolaze ljudi koji nemaju ni osnovno znanje o nekim stvarima (vidis da ih ima koji nemaju pojma sto su proteini, a sto UH, sto su vlakna, sto je razina krvi i glikogen.
haha imas pravo, malo se zanesem nekad xD vjezbam na elokvenciji :P

Evo da pokusam ovako:

UGLJIKOHIDRATI su gorivo koje pokrece organizam. a to gorivo je pohranjeno u misicima,krvi i jetri. Svi ugljikohidrati koje pojedemo se u probavi razlazu na jednostavne secere (glukozu) koja se pohranjuje u spomenuta mjesta.

Prije treninga treba napunit svoje "rezervare" kako bi imali energije za trening (kao kad ides na put autom pa natankas pun rezervar kako nebi izvisio na pola puta).

Kao sto postoje goriva rezne kvalitete za auto tako postoje i razne kvalitete za covjeka. Najkvalitetnije gorivo za covjeka je ono koje se dobiva iz kompleksnih ugljikohidrata jer to gorivo sporije "izgara", time duze traje i ne izaziva nikakve nuspojave u organizmu.

to je prije vjezbanja, a poslje vjezbanja te zalihe enerigje se isprazne i treba ih sto prije napuniti kako bi oporavak bio sto kraci a punimo ih tako sto jedemo opet kompleksne ugljikohidrate

PROTEINI

svaki misic je graden od vlakana koji su gradeni od proteina. Na treningu se ta vlakna naprezu i dolazi do mikrotrauma (ta mala vlakna pucaju/napuknu), proteini koje unesemo poslje treninga popravljaju ta ostecenja i na mjestima gdje je ostecenje bilo, vlakno se ne samo poravilo nego ojacalo i zadebljalo se kako sljedeci put nebi opet doslo do ostecenja. Ali sljedeci put mi malo povecamo intezitet treninga (npr ako radimo sklekove, povecamo broj sklekova ili smanjimo vrijeme odmora) pa opet dode do ostecenja koja se proteinima opet popravi i budu jos deblja nego prije i tako u nedogled. Kada se zareda 10-20-30 treninga i ostecenja->popravaka->zadebljanja dolazi do rasta velicine misica sto se naziva hipertrofija misica.

eto,jel ovako malo bolje
Dumbledore69 is offline  
Old 29.07.2011., 14:59   #218
Shvatila sam i prvi post, ali hvala i na drugom pojašnjenju. Sad mi je ipak jasnije.
Ja sam bila nekako uvjerena da ne smijem UH poslije treninga (trčanja) jer onda od tog trčanja nema koristi

No dobro, zanemarimo sad moje neiskustvo

I onaj savjet za kavu mi je super došao, to inače i prakticiram. Sad imam i opravdanje
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
Coco S.H. is offline  
Old 29.07.2011., 15:05   #219
Quote:
Coco S.H. kaže: Pogledaj post
Ja sam bila nekako uvjerena da ne smijem UH poslije treninga (trčanja) jer onda od tog trčanja nema koristi
Pa i bit ce tako ako se prezderes UH-ima nakon treninga.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 29.07.2011., 15:32   #220
Quote:
Coco S.H. kaže: Pogledaj post
Shvatila sam i prvi post, ali hvala i na drugom pojašnjenju. Sad mi je ipak jasnije.
Ja sam bila nekako uvjerena da ne smijem UH poslije treninga (trčanja) jer onda od tog trčanja nema koristi

No dobro, zanemarimo sad moje neiskustvo

I onaj savjet za kavu mi je super došao, to inače i prakticiram. Sad imam i opravdanje
Ti trcanjem prvo moras ispraznit zalihe glikogena (zato je najbolje trcat ujutro na taste jer nisi jela nekih 7-8h dok si spavala pa glikogen nije bas pun), tek nakon toga se trosi energija iz masti. Nakon treninga su ti zalihe glikogena prazne i UH koje pojedes idu u te zalihe a ne u mast. Znaci tebi nije cilj gubit kile na racun glikogena nego na racun masti sto znaci da slobodno poslje jedes UH da ti se glikogen napuni ali kako kaze Cinnamon Girl ne smijes jesti previse UH jer kada se glikogen napuni onda se svi preostali UH skladiste u mast! Slobodno pojedes 100G integralne rize ili tjestenine i 100g piletine poslje treninga
Dumbledore69 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.