Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2013., 22:22   #2761
Ako mene pitate 31. epizoda komotno može nosit naslov Zmija Kevser! Prvo prospe otrov riječima, a onda onaj zluradi smješak...ona mi je definitivno najnegativniji lik. Žena je majka, a toliko se zla trudi učinit majci koja će joj rodit unuka. Katastrofa...
Što se tiče drugih likova, danas je čak i Dželil imao nekoliko pametnih, što riječi što pogleda. Firuz kaska par koraka iza gospođe, valjda će se on urazumit i reć Sili hvala što si mi dala lijek!
I na kraju ona baba koja skida uroke! Ne kužim šta se toj Kevserki mota po glavi. Pa što dosad nije naučila da joj sin to nikad ne bi dopustio da tjera "vraga" iz njegove trudne žene??? Sad bi ju najrađe
Lilibella is offline  
Old 02.02.2013., 22:31   #2762
mozda je do mene koja sam cijeli dan nervozna i depresivna, al meni 31. bila dosadnjikava cekam cijeli dan da se opustim uz njih a oni stalno o jednom te istom...
opet jedan slucaj bescutnog ubijanja cure koja je pobjegla od kuce, opet dileme obratiti se boranu ili dzihanu, cast tore cast tore...
opet boran jedno, sila drugo, pa se pomire, pa se porjeckaju...

opet aga kupuju haljinice na pazaru al to je bila slatka gesta, i pozivanje njenih na veceru.

dzihan otjerao zenu i djecu, esma trudna... potezali se pistolji, narin pije pilule... jedino bedar pametna od svih njih tamo, mali emir opet nece u skolu (jel rekao zasto?)

eh da, i baba kevser uzasno iritantna! sanjala borana.. jok, unuka.. ajmo skidat uroke.

umorilo me... cekam neki veliki dogadaj da bude zanimljivije...

aga u dolceviti... aga prica sa sinom ajde, necu lagat, to me ipak oraspolozilo
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 02.02.2013., 22:57   #2763
31.ep .. sa prevodom...

ide scena na onoj uzvisini.. Boran moli Silu da udahne zraka da i njegov sin simbolično udahne.. ona odma ..a što je slijedeće.. dati ćeš mu ženu pa pištolj..
Boran strpljivo sasluša i zagrli...



on svoju sreću dijeli sa Abayem... i na kraju i sa aširetom.. a Sila opet o pištolju i smrti.. i napokon Boran izgovori ovo sam i ja još tamo na onom vjetru rekla




mogu razumijeti da rođenje djeteta znači i njenu moduću smrt, da je uplašena.. ali da ne vidi da svom mužu zamrzava osmjeh na licu ili kako on kaže "stavlja knedle u grlo".. nemogu shvatiti.. zato se usudim reći da ona njega još uvijek ne voli dovoljno i samo zbog njega
eMarina13 is offline  
Old 02.02.2013., 23:57   #2764
E sad mi vise nista nije jasno...Dzihanov pape je lipo reka da se rodjenjem malog minja sve-da mali uzima tron cak i ako Boran odstupi?! Zar nije neko odi reka da Dilaver postaje aga? btw nesto mi nije jasno vezano uz Dilavera-on se zeni za Umu-Dzihanovu udovicu, a po Istanbulu lunja s nekom?! Koji je to djir?!
Naty Split is offline  
Old 03.02.2013., 00:01   #2765
Quote:
Naty Split kaže: Pogledaj post
E sad mi vise nista nije jasno...Dzihanov pape je lipo reka da se rodjenjem malog minja sve-da mali uzima tron cak i ako Boran odstupi?! Zar nije neko odi reka da Dilaver postaje aga?
Mislim da je to Boranova odluka, to što su cure pričale da on mijenja sustav, "ruši" agovat.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 03.02.2013., 00:36   #2766
napokon i ova 31.gotova

Anna-M izgleda da je danas bio prognoza kod nas nepovoljna Jedva sam docekala kraj epizode,ali nije do epizode nego do mog raspolozenja.Jbna juzina
Svi su me zivcirali osim Borana i Miljenika

Marina slazem se u potpunosti,daj Sila popusti malo,bar na 5 min da jadan predahne i uziva,kako mu ima srca onak kvariti tih par trenutaka srece.

Ma sve to stoji i asiret,obicaji,presuda,ali nije to nista novo.Kao da bi puno bolje bilo da je curica,po svemu videnome jedino sto puta gore.
Kakva je ono faca kod doktora i poslije,pa ne bi je tak objesila da je izgubila dijete, onaj kiseli osmjeh prek qukija.Ono heloooouuuuuuu vidjela si svoje dijete,zivo je,zdravo.Imas razloga sto puta jace ustrajati u borbi koju si pocela,a ne brijat kak ce mali biti aga.Hoce i kaj sad.Ne shvacam ju,kad se treba boriti za tvornice,zemlju,kurce,palce onda je glavna glasna nikog se ne boji,a kad Borana uhvati u trenutku srece odmah o presudi,kak ce ju koknuti kad rodi i ostalo kaj brije.A to kao nije znala do tog ultrazvuka,kao da ga namjerno kaznjava,kao da je on kriv za nesto od toga.E pa jbg sama pala,sama se ubila,nije te on spremio u avion za Istanbul.Sve si znala kad si se odlucila vratiti u Mardin.Je,da,Dzihan ju je doveo,ali i bez njega stigla bi za par dana.Kad oni "plesaci" skacu u ritmu Mardin-styla ispred vrata,kad ga pita sta se dogada,on kaze da je to slavlje za njihova sina,ona odmah mora otrovnu strelicu na njega ispaliti:jel bi bilo isto slavlje da je kcer?Ne bi i kaj sad,jel Boran kriv za to
Kad kaze da ce ga(dijete)njegov otac odgojiti i prvo nauciti kako se prolijeva krv Stani malo to govoris svom muzu kojega je odgojio isti taj covjek i vidi vraga nije prvo naucio kako se prolijeva krv,jer da je ti ne bi mogla sad urlikati na njega.Dobro joj je rekao ovo kaj je Marina postala,sve postaje knedla u grlu.I ja isto mislim

Ima ona pravo za vecinu toga,ali ne mozes se istresati na njemu.Nije on kriv,ako cemo cjepidlaciti i traziti krivca za kasu u kojoj su sad on je najmanje kriv.

Evo danas sam takvog raspolozenja pa sam oplela po njoj,inace drzim njenu stranu ali kad pretjera onda pretjera.Neka spasi onog starog prdonju jer time samo pokazuje koliki je covjek naspram njih.

Danas i ja uocavam gluposti,ali vec mi je dosta onog placa i haljina s istoga,koje ona obuce bez da su oprane,a tamo je visjela i zamisljam koliko je prasnjava i prljava

Firuz i slike,jucer album di je s bracekom,danas Boranove slike,u njemu bi jos mozda i mogli naci ljudskosti u tragovima,ali u zeni mu to niti mikroskopom ne bi bilo pronadeno. Kad ih prikazase u krevetu bez kaciga,par sekundi sam ostala a tko su pak ovi,sve dok ne progovori.Nece oni vecerati s ovima,ma vrlo bitno,ne bi vam skodilo da izgubite koji gram.

Hrabri Mardinski revolucionar Che Dzelil dobio po nosu,ali ne odustaje.To je moj miljenik,napokon na pravom tragu.Samo ni nije jasno zasto Azad moze u posjete ici,ali ne smije ici raditi.A valjda kao i drugi sjeti se obicaja i presude kad mu tako odgovara.

Ipak Dziho prvi spusti pistolj,napokon Borana poceli shvacati ozbiljno.Ovoliko potezanja pistolja ne vidjeh jos od dobrih starih kaubojaca.

Ono ubojstvo na kraju fakat nije za ljude slabijeg zeluca,bitno da su oni zapixali krv.Je da to je jedino kaj nam smeta u toj sceni.Neka mi ne vidimo krv,a razlog ubojstva je manje bitan.

I da ne bi bilo sve u sivom tonu predobro mi je kad on nju zove -Aginice
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 03.02.2013., 00:43   #2767
Wink 31. ep.. Aga

Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post

....

aga u dolceviti... aga prica sa sinom ajde, necu lagat, to me ipak oraspolozilo
aga u dolceviti opasan

eMarina13 is offline  
Old 03.02.2013., 01:29   #2768
deseti dar - bas si me nasmijala, tako sam i ja dozivjela epizodu, a sad jel do vremena ili njih tamo... vidjet cemo sutra ja rijetko drzim silinu stranu, a danas sam manje nego ikad. ona stvarno ima srece da je boran toliko strpljiv i da ju toliko voli.. svi ostali bi vec poludjeli uz nju.

ono za njene face na ultrazvuku sam vec jucer pisala a malo je i meni ona festa pred vratima bila too much al bas sto kazes, nije ju boran organizirao, to su obicaji.

meni je tako bilo zao dzihanove zene kad je sinu rekla: voli on vas, samo mene nikad nije zavolio

epizoda bez emrea

i kak je sad esma doputovala u mardin? pustio ju onaj njen ludi muz?

e i ono pikseliranje, nikak da skuzim, znaci krv ne smijemo vidjet, neke natpise koji nisu sponzori (ono jack daniels kod dzihana isto skrivali? )

@ emarina - hvala ti za sve slicice, najbolja si za pogodit scene i dijaloge
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 03.02.2013., 01:42   #2769
Quote:
sljemica kaže: Pogledaj post
e da, pitanje, u kojoj epizodi napokon Burhan rijesi Dzihana? posto nema nista za gledat, da pogledam, da se malo oraspolozim.
na kraju 40, 41 dženaza

Zadnje uređivanje Spadalica : 03.02.2013. at 01:57.
Spadalica is offline  
Old 03.02.2013., 02:01   #2770
Quote:
deseti dar kaže: Pogledaj post
Anna-M izgleda da je danas bio prognoza kod nas nepovoljna Jedva sam docekala kraj epizode,ali nije do epizode nego do mog raspolozenja.Jbna juzina
Svi su me zivcirali osim Borana i Miljenika

Marina slazem se u potpunosti,daj Sila popusti malo,bar na 5 min da jadan predahne i uziva,kako mu ima srca onak kvariti tih par trenutaka srece.

Ma sve to stoji i asiret,obicaji,presuda,ali nije to nista novo.Kao da bi puno bolje bilo da je curica,po svemu videnome jedino sto puta gore.
Kakva je ono faca kod doktora i poslije,pa ne bi je tak objesila da je izgubila dijete, onaj kiseli osmjeh prek qukija.Ono heloooouuuuuuu vidjela si svoje dijete,zivo je,zdravo.Imas razloga sto puta jace ustrajati u borbi koju si pocela,a ne brijat kak ce mali biti aga.Hoce i kaj sad.Ne shvacam ju,kad se treba boriti za tvornice,zemlju,kurce,palce onda je glavna glasna nikog se ne boji,a kad Borana uhvati u trenutku srece odmah o presudi,kak ce ju koknuti kad rodi i ostalo kaj brije.A to kao nije znala do tog ultrazvuka,kao da ga namjerno kaznjava,kao da je on kriv za nesto od toga.E pa jbg sama pala,sama se ubila,nije te on spremio u avion za Istanbul.Sve si znala kad si se odlucila vratiti u Mardin.Je,da,Dzihan ju je doveo,ali i bez njega stigla bi za par dana.Kad oni "plesaci" skacu u ritmu Mardin-styla ispred vrata,kad ga pita sta se dogada,on kaze da je to slavlje za njihova sina,ona odmah mora otrovnu strelicu na njega ispaliti:jel bi bilo isto slavlje da je kcer?Ne bi i kaj sad,jel Boran kriv za to:
Kad kaze da ce ga(dijete)njegov otac odgojiti i prvo nauciti kako se prolijeva krv Stani malo to govoris svom muzu kojega je odgojio isti taj covjek i vidi vraga nije prvo naucio kako se prolijeva krv,jer da je ti ne bi mogla sad urlikati na njega.Dobro joj je rekao ovo kaj je Marina postala,sve postaje knedla u grlu.I ja isto mislim

Ima ona pravo za vecinu toga,ali ne mozes se istresati na njemu.Nije on kriv,ako cemo cjepidlaciti i traziti krivca za kasu u kojoj su sad on je najmanje kriv.

Evo danas sam takvog raspolozenja pa sam oplela po njoj,inace drzim njenu stranu ali kad pretjera onda pretjera.Neka spasi onog starog prdonju jer time samo pokazuje koliki je covjek naspram njih.

Danas i ja uocavam gluposti,ali vec mi je dosta onog placa i haljina s istoga,koje ona obuce bez da su oprane,a tamo je visjela i zamisljam koliko je prasnjava i prljava

Firuz i slike,jucer album di je s bracekom,danas Boranove slike,u njemu bi jos mozda i mogli naci ljudskosti u tragovima,ali u zeni mu to niti mikroskopom ne bi bilo pronadeno. Kad ih prikazase u krevetu bez kaciga,par sekundi sam ostala a tko su pak ovi,sve dok ne progovori.Nece oni vecerati s ovima,ma vrlo bitno,ne bi vam skodilo da izgubite koji gram.

Hrabri Mardinski revolucionar Che Dzelil dobio po nosu,ali ne odustaje.To je moj miljenik,napokon na pravom tragu.Samo ni nije jasno zasto Azad moze u posjete ici,ali ne smije ici raditi.A valjda kao i drugi sjeti se obicaja i presude kad mu tako odgovara.

Ipak Dziho prvi spusti pistolj,napokon Borana poceli shvacati ozbiljno.Ovoliko potezanja pistolja ne vidjeh jos od dobrih starih kaubojaca.

Ono ubojstvo na kraju fakat nije za ljude slabijeg zeluca,bitno da su oni zapixali krv.Je da to je jedino kaj nam smeta u toj sceni.Neka mi ne vidimo krv,a razlog ubojstva je manje bitan.

I da ne bi bilo sve u sivom tonu predobro mi je kad on nju zove -Aginice
koja si ti kraljica
sve tocno od rijeci do rijeci
sila
tvrdoglavo do boli
jadan nas aga
tesko mu je,,a sila mu bas i ne pomaze
ali sta ce aga kada je voli neopisivo
__________________
...Deniz ti si moje blago....
kerimboran is offline  
Old 03.02.2013., 09:04   #2771
cekaj cekaj,,,sada sam se sjetila scena sa presvlacenjem haljine
izadi iz sobe???????????
pa jel to netko razumije??????????
tek sam se sada sjetila nisam pisala o tome jucer
pa osim nepostojecih poljubaca sada ju ne smije vidjeti da se presvlaci,,ali ju je nedavno kupao?????????????
ako ima koja dobra dusa da je ovo shvatila
da mi olaksa tu 31.epizodu koja mi je bez veze totalno
4 epizode tj,,,2 unaprijed,,,pa sta ja to placam???
i onda maltene niti jedna dobra scena,,,sve je sila pokvarila sa prigovaranjem i tvrdoglavoscu
__________________
...Deniz ti si moje blago....
kerimboran is offline  
Old 03.02.2013., 09:50   #2772
Quote:
kerimboran kaže: Pogledaj post
cekaj cekaj,,,sada sam se sjetila scena sa presvlacenjem haljine
izadi iz sobe???????????
pa jel to netko razumije??????????
tek sam se sada sjetila nisam pisala o tome jucer
pa osim nepostojecih poljubaca sada ju ne smije vidjeti da se presvlaci,,ali ju je nedavno kupao?????????????
ako ima koja dobra dusa da je ovo shvatila
da mi olaksa tu 31.epizodu koja mi je bez veze totalno
4 epizode tj,,,2 unaprijed,,,pa sta ja to placam???
i onda maltene niti jedna dobra scena,,,sve je sila pokvarila sa prigovaranjem i tvrdoglavoscu
Ma, smiješne su zapravo takve scene, ali evo, iz moje perspektive - isto ne mislim da ima neke logike. Naravno da je bedasto - prvo kupanje i intima, a onda - "izlazi dok se presvlačim", međutim, rekla bih da je to stvar durenja, ne logike. Baš zato što su bili bliski i što je prije bila intima - sad je ljuta pa u ljutnji želi pokazati da ga ne želi blizu, ne zato što je ne smije vidjeti (kao da već nije), nego baš zato da mu pokaže kako se duri.
__________________
"...iako kao nevinašce sniva na arslanskom ti srcu, iako te miluje, ona ipak nije tvoja i nikad tvojom biti neće..."
Arslana is offline  
Old 03.02.2013., 10:27   #2773
31.ep.. durenje

Quote:
kerimboran kaže: Pogledaj post
cekaj cekaj,,,sada sam se sjetila scena sa presvlacenjem haljine
izadi iz sobe???????????
pa jel to netko razumije??????????
tek sam se sada sjetila nisam pisala o tome jucer
pa osim nepostojecih poljubaca sada ju ne smije vidjeti da se presvlaci,,ali ju je nedavno kupao?????????????
ako ima koja dobra dusa da je ovo shvatila
da mi olaksa tu 31.epizodu koja mi je bez veze totalno
4 epizode tj,,,2 unaprijed,,,pa sta ja to placam???
i onda maltene niti jedna dobra scena,,,sve je sila pokvarila sa prigovaranjem i tvrdoglavoscu
da ti bude lakše.. ni ja nisam shvatila ..
palo mi na pamet da ona tako zavodi.. .. al prije će biti i ono što piše @arslana.. njeno durenje.. još jedno u nizu.. ti dragi nemožeš u nećem uživati bez mene
eMarina13 is offline  
Old 03.02.2013., 11:01   #2774
izađi iz sobe da se presvućem scena
Ja sam to shvatila kao da je nju stid da mu se pokaže takva kakva jeste.
Ono stomak joj je narastao, udebljala se.Klasicni ženski problemi.
Kada su se kupali, jos je bila da tako kažem normalna, a sada je vec proslo neko vrijeme i tjelo joj vise nije isto.
A i po prirodi je stidljivica dugog jezika.
Ako agi smeta neka se javi meni, ja nemam bad sa tim.

Inace mi skace po jetri sa Zeysan, Zeysan, Zeysan.
Tacno bih je namlatila.
Pa vidi li ona u kakvom sistemu žive.
Da li je svjesna svoje nesvijesti?
Vidi li ona sta se dešava ženama tamo?
Šta treba da rodi curicu pa da je poslije ugnjetavaju?
Ja bih klanjala svih pet dnevnih namaza i molila dragog Boga da bude Bedrihan.
Bolje aga, nego rob.
Šta, ona ce sprijeciti da mali bude aga?
Kako?
Ako to Bedrihan bude htio ona tu nece moci nista da uradi.
Firuz i odgajanje sina, ma daj molim te.
Ženo živa si i ti i muž i vi cete ga odgajati.
I tačno ne mogu uživati u nicemu zbog nje.
Doduse da je bila Zeysan ona bi skakutala veselo, bez da brine o Boranu, jer na koncu svega ko Borana sta pita.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 03.02.2013., 11:25   #2775
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ja sam to shvatila kao da je nju stid da mu se pokaže takva kakva jeste.
Ono stomak joj je narastao, udebljala se.Klasicni ženski problemi.
Kada su se kupali, jos je bila da tako kažem normalna, a sada je vec proslo neko vrijeme i tjelo joj vise nije isto.
A i po prirodi je stidljivica dugog jezika.
Ako agi smeta neka se javi meni, ja nemam bad sa tim.

Inace mi skace po jetri sa Zeysan, Zeysan, Zeysan.
Tacno bih je namlatila.
Pa vidi li ona u kakvom sistemu žive.
Da li je svjesna svoje nesvijesti?
Vidi li ona sta se dešava ženama tamo?
Šta treba da rodi curicu pa da je poslije ugnjetavaju?
Ja bih klanjala svih pet dnevnih namaza i molila dragog Boga da bude Bedrihan.
Bolje aga, nego rob.
Šta, ona ce sprijeciti da mali bude aga?
Kako?
Ako to Bedrihan bude htio ona tu nece moci nista da uradi.
Firuz i odgajanje sina, ma daj molim te.
Ženo živa si i ti i muž i vi cete ga odgajati.
I tačno ne mogu uživati u nicemu zbog nje.
Doduse da je bila Zeysan ona bi skakutala veselo, bez da brine o Boranu, jer na koncu svega ko Borana sta pita.
e ovo je i meni palo na pamet, da se stidi jer ima trbuh i to al boran je tu super bio, pa se okrene pa se smjeska, virka na ogledalo

a jel ne govore oni neko drugo ime, a ne bedrihan, nesto sa dva e? meni je bedrihan puno ljepse, i zapamtila sam to ovdje od samog pocetka, ali nisu u seriji rekli zasto bas to ime, simbolika, ili? ono sto volim kod turskih imena je njihova simbolika
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 03.02.2013., 11:29   #2776
I meni to zapixavanje krvi ne ide u glavu ali ono totalno ne ide, sve se moze viditi osim krvi, ne kuzim

Jucernjasnja epizoda sa ono sugavom babetino Kevser mi je bila ogavna doslo mi je da ju zviznem preko ekrana, pa dobro koliko zlobe moze biti u toj zeni, a i scena kad su saznali da je dijete musko mi se zgadila, sad se smijulje ali kad je lezala tamo dole na betonu onda su je htjeli zgaziti, ali sad je sve super, fuuuuuj, gade mi se njih dvoje

Silino ponasanje kad su saznali da ce roditi sina, mi je malo pre ogravno, a i ne kuzim zasto je toliko htjela curicu koju ce neki kreten mlatit i zlostavljati i sve ostalo sto ide uz obicaje, u cemu je problem da postane aga, pa i caca mu je aga pa se ne ponasa u skladu obicaja, a i ono malo srece sto je Boran osjecao sto se dobiti sina mu je ona ubila sa svojim rijecima

Dzihanu trebalo malo zraka i slobode posto je Esmu dovuko i Madjat pa je zenu posalo caci

Baba vracara je bila vrh ove ogavne epizode, treba se rijesiti dijeteta jer mu je mater vrag i ono sto baba vracara tamo neka kaze to je svetinja

Sila me u ovoj ep totalno bacila down, kak se mozes tako ponasati prema Boranu dok on uziva u sreci, a scena pored cesme i njegov razgovor sa bebacem :rastopilasamse:

Danasnju ep cekam sa nestrpljenjem jer ce stari malo babuskari Kevser obrisati nos :klap:

Edit: Zaboravih jos nesto reci, docevita, na njega da stave crnu vrecu dobro bi mu stajala, covjek je jednostavno pre dobro gradjen, za pozeliti, neodoljiv

Zadnje uređivanje lipo : 03.02.2013. at 12:41.
lipo is offline  
Old 03.02.2013., 11:35   #2777
anna_maria

Bebac se zove Bedirhan.

Ime Bedirhan je spoj dva imena:
Bedir-pun mjesec
Han-vladar
slobodan prevod:vladar punog mjeseca
Ime u Turskoj uopšte nije popularno.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 03.02.2013., 11:52   #2778
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
izađi iz sobe da se presvućem scena
Ja sam to shvatila kao da je nju stid da mu se pokaže takva kakva jeste.
Ono stomak joj je narastao, udebljala se.Klasicni ženski problemi.
Kada su se kupali, jos je bila da tako kažem normalna, a sada je vec proslo neko vrijeme i tjelo joj vise nije isto.
A i po prirodi je stidljivica dugog jezika.
Ako agi smeta neka se javi meni, ja nemam bad sa tim.
Eto, još jedno viđenje situacije, zanimljivo je kad se tako pogleda s raznih strana. Da, zaboravih da je ona i sramežljiva, koliko god je borbena, prkosna, svadljivica.
Iako mi nekim situacijama, priznajem, ide na živce, u tim trenucima kad se onako nježno zasrami kao djevojčica, kad spusti pogled, kad joj se licem razvuče osmijeh (pogotovo kad su njih dvoje nasamo u onim lijepim tenucima), a onda je on dodirne rukom po licu ili je zagrli...ili već nešto...e, to mi je neopisiva nježnost... (sad ovdje onaj smajlić na santi leda??? gdje li je)


@Xavi, za tako podrobne analize i poznavanje okolnosti iz kojih je potekla priča, odnosno u koje je i smještena. Otkako sam počela čitati temu, puno sam toga doznala... u širinu! Ne samo što se tiče serije, nego općenito o svemu tome (uključujući i prijevode i tumačenja imena). Samo nastavi.
__________________
"...iako kao nevinašce sniva na arslanskom ti srcu, iako te miluje, ona ipak nije tvoja i nikad tvojom biti neće..."

Zadnje uređivanje Arslana : 03.02.2013. at 12:00.
Arslana is offline  
Old 03.02.2013., 11:57   #2779
juzina jos djeluje.....

Presvlacenje:ma ne vjerujem da su i scenaristi shvacali kaj se hoce reci tom scenom,a kamoli da mi shvatimo.Samo mi sruse kulu od karata koju gradim u masti o njih dvoje.Ispada po ovome da ja mastu uzalud koristim,jer od intimnosti nema ni i,a kamoli ono kaj ja mislim da bude.Sad vec mislim da je u sceni s kupanjem imala rucnik na sebi

Zeysan:Od ovolikog maltretiranja s tim,scenaristi su mogli povesti racuna pa kad joj je vec takva zelja imati Zeysan,zasto nije jednu od blizanki tako nazvala
Zar ne bi nekom zdravom logikom,ona trebala zeljeti,da ako kojim slucajem nju i ubiju poslije,dijete bude zbrinuto,a to ce kao buduci aga biti sigurno.Ali ne,ona hoce curicu da imaju jos jednu vrecu za napucavanje.Buduci da ne propusta priliku Boranu prati mozak kako ce ju ubiti,ja zakljucujem da je vec razmisljala o tome,i samim tim kako moze pozeljeti roditi djevojcicu u onakvom sustavu.

Anna nasi kreteni pisu BedErhan umjesto Bedirhan.Zanima me jesu ti ljudi koji ovo prevode pogledali ikakav materijal o ovoj seriji,jer da jesu bar bi imena uspjeli zapamtiti
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 03.02.2013., 13:45   #2780
Thumbs up

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
anna_maria

Bebac se zove Bedirhan.

Ime Bedirhan je spoj dva imena:
Bedir-pun mjesec
Han-vladar
slobodan prevod:vladar punog mjeseca
Ime u Turskoj uopšte nije popularno.
@Xavi - hvala za prijevod/objašnjenje

I meno pomalo ide na živce kako prevoditelji trljavo rade...
Koliko sam ja upućena u taj posao, ne prevodi se samo slušajući, već dobe i originalni transkript. Zar tamo ne piše točno ime?

No, htjedoh priupitati, je li "Boran" populano ime? Ili je to postalo tek kod malih Turaka rođenih godine 2006 na ovamo
__________________
Prava ljubav nema sretan kraj. Ona jednostavno nema kraj.
charra3005 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.