Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 12:42   #41
Quote:
Falstaff kaže:
Kviskoteka je autohtoni hrvatski (u to vrijeme jugoslavenski) proizvod, zar ne? Mislim da ona kao takva ne zasluzuje da ode u zaborav. Isti je slucaj i sa Broje i slova. Odlican kviz. Da li je i on 100% domaci?
Naravno da ne zaslužuje da ode u zaborav, ali ne zaslužuje ni "jugoslavenski proizvod" jer kviskoteka je kao i paška čipka, čisti, 100-postotni "kupujmo hrvatsko" proizvod. Btw, brojke i slova su francuske.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:44   #42
kviskoteka i brojke&slova danas nemaju prosperiteta jer se danas u kvizovima ne treži znanje. eventualno u milijunašu možeš dio pitanja riješit na znanje, ali tu isto veliku ulogu igra sreća. kviskoteka je imala genijalan omjer potrebe za znanjem, mudrosti i snalažljivosti. sreća je igrala minimalnu ulogu. brojke i slova su bile čista snalažljivost, također bez imalo sreće. a danas se sve svodi na pogađanje ili na debilna pitanja koja su nekad djeca u 3 razredu osnovnjaka učila. ja promatram ova pitanja na 060 linijama z atrošenje novaca telefonskih pretplatnika koji se nadaju dobitku: prije par godina za odgovoriti na ta pitanja nekog vraga je trebalo i znati, ali danas imaš pitanje na koje je ponuđen jedini logičan i očit odgovor. to se događa i s kvizovima.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:08   #43
Kviskoteka kao hrvatski proizvod bi mogla postati brand. Tko zna, mozda je pokrenuti, pa licencu prodati eventualno drugima. Ja bih pokusao pokrenuti taj projekat. No mozda zbilja ne postoji kriticna masa potencijalnih kandidata mada ako bi kviz isao jednom tjedno sa tri natjecatelja (je l' ono bijese tri), to znaci da u Hrvatskoj mora biti nekih 100-tinjak pametnih ljudi kadri za jednu sezonu kviskoteke. Osobno mislim da u nas postoji i vise od 100 pametnih.
Falstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:52   #44
mislim da su bila 4. 3 su bile osobe a) b) c). ljudi su pomalo otupavili od današnjih kvizova. doduše, i ja doprinosim tome jer su me baš danas zvali iz otvaranja škatulja pa ak im se svidim, predstavljat ću svoju županiju. hm, ipak nemam šta izgubiti pa moram reći - da bar!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 17:19   #45
Quote:
Falstaff kaže:
Kviskoteka kao hrvatski proizvod bi mogla postati brand. Tko zna, mozda je pokrenuti, pa licencu prodati eventualno drugima. Ja bih pokusao pokrenuti taj projekat. No mozda zbilja ne postoji kriticna masa potencijalnih kandidata mada ako bi kviz isao jednom tjedno sa tri natjecatelja (je l' ono bijese tri), to znaci da u Hrvatskoj mora biti nekih 100-tinjak pametnih ljudi kadri za jednu sezonu kviskoteke. Osobno mislim da u nas postoji i vise od 100 pametnih.
Apsolutno se slažem da bi "Kviskoteku" trebalo (ili ju je već do sada trebalo) dobro izbrendirati i prodavati kao hrvatski licencni proizvod (i u RH i van RH). Također se slažem da u nas postoji daleko više od 100 dobrih kviz igrača.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:41   #46
Povratak Kviskoteke

Uskoro na Novoj Tv. Voditelj je dobri stari Oliver Mlakar!!

zepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:41   #47
bumo vid'li kak bu išlo..nove generacije nisu ni vidjele staru kviskoteku, a traži se drugačiji tip znanja....

pa vjerujem da će kandidata biti manje... sve mi se čini da je opće znanje sve manje..i kndidati će ipak prije morati na provjeru znanja..

mislim, da bi nešto stariji kandidati mogli imati prednost ukoliko im ne stave začkoljice u brzini reakcije. tu su mlađi imali prednost, koju su gubili u znanju.

najmanje je bitan oliver, ono možda tek za početak...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:10   #48
ulažem kviska

stara fora ispisivana na mnogim blic-testovima iz latinskog
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:46   #49
Da samo na latinskom...
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:01   #50
Nov@? O, ne.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:10   #51
Kada to točno?
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:15   #52
Najbolji i najpoznatiji kviz na ovim prostorima kojeg je osamdesetih pratilo petnaest milijuna gledatelja, deset godina od posljednjeg emitiranja u novom izdanju dolazi na Novu TV.

Najave o ponovnom emitiranju Kviskoteke koje su se posljednjih mjeseci mogle čuti, napokon su i službeno potvrđene, jer Nova TV počinje pozivati na prijave za sudjelovanje u ovom legendarnom kvizu. Uz Kviska, definitivno najpopularniji predmet s kraja prošloga stoljeća, Kviskoteka je nezamisliva i bez zlatnog tandema – Laze Goluže i Olivera Mlakara kojeg ćemo u ulozi voditelja gledati i u novoj Kviskoteci. ‘’Kada govorimo o televizijskom brandu, na domaćem tržištu nema prepoznatljivijeg od Kviskoteke. Sigurni smo da imamo najbolji kviz, kojeg Hrvati vole i rado ga gledaju i igraju.Od jeseni znanje je ponovno in!'’ - najavio je jedan od najvećih jesenskih aduta Nove TV, direktor programa Siniša Svilan

Igre zamki, asocijacija, licitacije ili detekcije od jeseni, za koju je najavljen početak emitiranja, rješavat će novi kandidati, ali i neka dobropoznata stara lica. U svakom slučaju, kako najavljuju s Nove TV, znanje je opet in.

TeVe
TeVe Portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:39   #53
Quote:
TeVe Portal kaže:
U svakom slučaju, kako najavljuju s Nove TV, znanje je opet in.
Kad je već gledanost NTV out, a program down... Možda ih baš Oli i Lazo spase, to su barem jedni od onih koji su dokazali da znaju svoj posao. Malo me strah podgrijane juhe, ali ulažem svoje nade u njih i držim im fige. Samo da sve ne ispadne navlačenje na račun nostalgije.

Bit će zanimljivo vidjeti tko će bolje proći: Lazo & co. ili Milijunac.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 18:50   #54
Kviskoteka
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:13   #55
Evo vratila se!!! NA Novu TV. I vodi je Oliver naravno...


Zna li netko koji je broj za prijavu??? Promaklo mi......
__________________
Sve što je lijepo ima kraj... Samo kobasa ima dva kraja
Whistler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:15   #56
Oćem broj telefona za prijavu SMS-om
__________________
Sve što je lijepo ima kraj... Samo kobasa ima dva kraja
Whistler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:51   #57
radije bih da je na hrtu, najboljoj hrvatskoj televiziji!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:51   #58
hoĆe li i natjecatelji biti iz "regije"?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:54   #59
Quote:
el_mariachi kaže:
Zasto se k vragu ne pokusa ponovo napraviti kviskoteka ? Znam da su gospoda Mlakar i Goluza u mirovini i da je to mozda neostvarivo i malo mi je krivo jer se ne sjecam ni jednog drugog programa koji je doslovno znao opustositi ulice gradova.
Mlakar covjek br1 u ex-Yu za kvizove kog su u stopu slijedili Gordana Bonetti i Mico Orlovic ( ako ikom nesto znace ova imena).
Sto se desilo sa opcom kulturom ? Gdje je nestala ? Svi zavrsavaju fakultetei doktorate i dobri su u jednoj oblasti i znaju pricati o filmu, glazbi,politici, vremenu i ostalom bullshitu ( ko to uostalom ne zna). Sjeca li li se neko Dodiga i Pauletica prema kojima su se podesavali etaloni opceg znaja u ex-Yu. Ili onog kustosa iz Beograda ( mislim da se Predrag Markovic zvao) . Znalo se da ce oni pobjediti samo ne i s kojom razlikom. Gospodin Mlakar i njegov mlakarovski nacin vodjenja kviza. Za svakog je bilo ponesto. Dan poslije rasprave "ja sam znao ovo ili ono"...
Ima i danas kvizova i puno programa. I previse. Sex i grad, razne sapunice i sl. programi za nisko inteligentne su zacudjujuce popularni. Jel to odraz kulture ? Ne govorim o tezacima i rudarima. Govorim o onima koji su zavrsili faxove a ne znaju na kom je kontinentu Libanon.
Kuda si otisla pameti ?

Je, da. Gledo jednom kviz od TrboviĆke. Bilo pregršt bisera poput "18 podjeljeno sa tri"? "Dalje!"
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 13:16   #60
ne, zašto pobogu?
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.