Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 17:13   #61
Ma mislim da ti neće niš biti.

Nego, preporučam Aromatica šampon s koprivom i ružmarinom. Moja sestra ima slabu i rijetku kosu, prije ga je koristila i kosa joj je super narasla i ojačal u samo par mjeseci. Onda ju je oštetila blajhanjem, pa se opet prorijedila i oslabila, pa ga je opet počela koristi. Uglavnom, kupila ga je prije dva tjedna, 3 puta kosu oprala s njim i već ima hrpetinu nove kose koja raste na glavi.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 09:33   #62
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Ma mislim da ti neće niš biti.

Nego, preporučam Aromatica šampon s koprivom i ružmarinom. Moja sestra ima slabu i rijetku kosu, prije ga je koristila i kosa joj je super narasla i ojačal u samo par mjeseci. Onda ju je oštetila blajhanjem, pa se opet prorijedila i oslabila, pa ga je opet počela koristi. Uglavnom, kupila ga je prije dva tjedna, 3 puta kosu oprala s njim i već ima hrpetinu nove kose koja raste na glavi.
e, a jel joj taj šampon izazivao perut ili svrbež vlasišta?
ja sam imala ulje za vlasište od afrodite s ružmarinom i lavandom i užasno mi je iritioralo vlasište, pa zato izbjegavam i ružmarin i lavandu.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 04:07   #63
Tek sad vidim tvoj post, sry. Njoj ne smeta, a ni meni. A sad, pošto veliš da tebi smeta ružmarin, moguće da će ti iritirati vlasište. Al opet, u šamponu su manje količine toga nego u ulju, pretpostavljam. Mislim, šampon je sam po sebi blag. Ja sam dvaput s njim kosu oprala i više neću jer mi je nakon ta dva puta hrpetina nove kose narasla na glavi, pa sad nemrem razdjeljak na stranu nosit, jer mi to sve strši gore.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:07   #64
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Tek sad vidim tvoj post, sry. Njoj ne smeta, a ni meni. A sad, pošto veliš da tebi smeta ružmarin, moguće da će ti iritirati vlasište. Al opet, u šamponu su manje količine toga nego u ulju, pretpostavljam. Mislim, šampon je sam po sebi blag. Ja sam dvaput s njim kosu oprala i više neću jer mi je nakon ta dva puta hrpetina nove kose narasla na glavi, pa sad nemrem razdjeljak na stranu nosit, jer mi to sve strši gore.
ok, tnx,možda ga probam!
nemoj se žalit na mladu kosicu. ja sam oduvijek bila čupava i stalno mi je išla ta kosica na živce, ali nakon što sam imala fazu od 3 mjeseca kada mi je nenormalno kosa opadala, rekla sam si da ću biti zahvalna na svakoj maloj stršećoj vlasi
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 21:50   #65
Ma ne smeta mi, al bogte i ovak imam jako gustu i jako puuuuuno kose na glavi, ne treba mi više.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:43   #66
Možda će nekome biti zanimljivo. Amerikanci preporučuju ovo:
Tips to Make Hair Grow Faster
Although many experts say there is no way to accelerate the growth of hair, there are several home remedies that people have used and passed down from generation to generation asserting that they do make hair grow faster. And the only way to find out if it works or not is testing it. A trick that does not fail is being pregnant with a baby boy, your hair will grow so fast! However, since this tip is not very practical, here are others.

Onion: Add minced onion to your shampoo. Let stand for fifteen days and use the shampoo regularly. Not only will it accelerate hair growth but it will give your hair glacial shine.

Another one with onion: Cut a red onion in half, add four cloves of garlic and two cinnamon sticks. Put everything in a pot and bring to a boil for 15 minutes. Rinse hair with this infusion for four days in a row.

Grapeseed oil: Grapeseed oil is believed to enhance hair growth. Give your scalp a massage using this oil before bedtime.

Reflexology: With hands in a semi fist, place the fingernails of each hand towards each other and buff nails against each other briskly back and forth for five minutes everyday.

Birth Control Pills: Grind four or five birth control pills and add them to your regular shampoo. home-remedies-site.com Not only will your hair grow faster but also healthier and more abundant.

Sleeping with braids: Before going to bed at night wash your hair. Tie your hair in two braids while it’s still wet. Sleep with the braids all night. Repeat the following night. After two or three days, you will notice that your hair is longer.

The moon: Trim hair tips each month during a waxing crescent moon.

Aloe Vera and honey: Cut three aloe vera leaves and scrape off the gel. Mix the gel with honey, and apply it to the scalp. Let it work for 20 minutes and rinse.

Potato water: When cooking potatoes do not throw away the water. Let it cool, and rinse your hair with it. This rinse accelerates hair growth.

Cactus or aloe: Cut some cactus or aloe leaves in small pieces and leave them in water overnight. Apply the water to the hair and leave it for as long as possible.

Energetic breakfast: 1 tablespoon of wheat germ, 1 tablespoon of brewer’s yeast, 1 tablespoon soy lecithin, 1 tablespoon honey, and one cup of yogurt. home-remedies-site.com Combine all ingredients in the yogurt and eat it every day before breakfast. In one week you will see results; a hair full of strength and growing faster.

Nutrition for your hair: 1 egg, 1 trickle of olive oil, 2 tablespoons honey. Apply to the scalp with a vigorous massage. Cover the head with a towel for 30 minutes. Wash normally.

Barry’s Tricopherous: This is a preparation sold in stores and said to make hair grow faster and more plentiful.

Rosemary water: A daily rinse with rosemary water will make hair grow faster.
vana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 01:09   #67
Quote:
vana11 kaže: Pogledaj post
Onion: Add minced onion to your shampoo. Let stand for fifteen days and use the shampoo regularly. Not only will it accelerate hair growth but it will give your hair glacial shine.
luk je jos stari Kneippov recept. djeluje. potice rast kose, no (po kneippu barem) ne u smislu brzeg rasta. navodno zbog sumpora povoljno djeluje na kosu. probala sam umasirati sok od luka u tjeme (jos prije nekoliko godina) (tj onaj dio di inace muski pocinju celavit ne znam kak se zove). nemam zamjerke na rezultat jer sam u tom djelu bila celava ko musko, sada je sve popunjeno. prestala sam to prakticirati (nisam imala vise celavih djelova na glavi ), opcenito ne volim miris luka, al pretrpila sam, ispere se pa se ne osjeti, a i eto nije mi se dalo iskreno vise . ali uglavnom, djeluje.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 11:07   #68
ne kažem da ne djeluje, ali utrljavat šampon sa kontr.pilulama u kosu ne preporučam. to bi eventualno bilo djelotvorno sa estrogenskim pilulama, ali hormonska terapija nije za igru, a i to su pilule koje ne bi bile popijene pa je upitan učinak kontracepcije.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:04   #69
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
ne kažem da ne djeluje, ali utrljavat šampon sa kontr.pilulama u kosu ne preporučam. to bi eventualno bilo djelotvorno sa estrogenskim pilulama, ali hormonska terapija nije za igru, a i to su pilule koje ne bi bile popijene pa je upitan učinak kontracepcije.
i meni je to bilo jako čudno
vana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:07   #70
tablete za brzi rast kose

hej.hej...znaci imam kosu negdje duzine do ramena a oduvijek mastam o prekrasnoj dugoj kosi.kosa mi uzasno sporo raste i nemam vise zivaca cekati.razmisljala sam o extenzijama ali mi se to pak neda uzdrzavati.postoji li ikakva sansa da mi do ljeta naratse kosa barem nekih 10 cm..?
blackanimal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:14   #71
Pa imaš temu za to već

https://www.forum.hr/showthread.php?t=196946
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:38   #72
Quote:
blackanimal kaže: Pogledaj post
hej.hej...znaci imam kosu negdje duzine do ramena a oduvijek mastam o prekrasnoj dugoj kosi.kosa mi uzasno sporo raste i nemam vise zivaca cekati.razmisljala sam o extenzijama ali mi se to pak neda uzdrzavati.postoji li ikakva sansa da mi do ljeta naratse kosa barem nekih 10 cm..?
10 cm za 3 mjeseca?? nema sanse kosa raste oko jedan cm mjesecno...
rast kose i noktiju mozes jako ali mislim jaaako poboljstati "silica gelom" ali neznam gdje toga ima u HR.( ne mislim na silica granule kojih ima u novim cipelama i torbama LOL).izgleda ovako:
http://www.google.co.uk/imgres?imgur...w=1579&bih=687
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:07   #73
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
10 cm za 3 mjeseca?? nema sanse kosa raste oko jedan cm mjesecno...
rast kose i noktiju mozes jako ali mislim jaaako poboljstati "silica gelom" ali neznam gdje toga ima u HR.( ne mislim na silica granule kojih ima u novim cipelama i torbama LOL).izgleda ovako:
znam da kal ima tablete sa silicijevim dioksidom - možda je to ono što tražiš.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:21   #74
Plibex od plive najeftinije i najučinkovitije za jako brz rast kose bar meni i vidim da je šampon od aromatice za jačanje kose preporučen i s tim se isto slažem. pozz svima !
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:09   #75
može mi tko reći na koji se način primjenjuje Ricinusovo ulje za kosu? da li se zamuti sa vodom ili čisto? nekako je pregusto, zato pitam
ja ga znam prije spavanja nanijeti na trepavice i područje očiju.
antonia.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:19   #76
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
može mi tko reći na koji se način primjenjuje Ricinusovo ulje za kosu? da li se zamuti sa vodom ili čisto? nekako je pregusto, zato pitam
ja ga znam prije spavanja nanijeti na trepavice i područje očiju.
pa njega nerazrijeđenog namažeš na vlasište. a ja sam ti za trepavice koristila štapić za uši na koji bi kapnula kap ricinusa i to umasirala uz korije gornjih i donjih trepavica, naravno pazeći da mi ne uđe u oči.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:53   #77
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
pa njega nerazrijeđenog namažeš na vlasište. a ja sam ti za trepavice koristila štapić za uši na koji bi kapnula kap ricinusa i to umasirala uz korije gornjih i donjih trepavica, naravno pazeći da mi ne uđe u oči.
i to držim neko vrijeme pa našamponiram? i stavim ga na mokru ili suhu kosu? kad nešto radim volim da je to kako treba
antonia.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:03   #78
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
i to držim neko vrijeme pa našamponiram? i stavim ga na mokru ili suhu kosu? kad nešto radim volim da je to kako treba
pa ja sam bila utrljavala u suho vlasište, ostavila oko pola sata i nakon toga normalno šamponom oprala kosu. ali ja ti nisam to dugo radila jer mi je mastilo dosta vlasište iako sam 2-3 puta šamponirala.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:20   #79
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
pa ja sam bila utrljavala u suho vlasište, ostavila oko pola sata i nakon toga normalno šamponom oprala kosu. ali ja ti nisam to dugo radila jer mi je mastilo dosta vlasište iako sam 2-3 puta šamponirala.
a onda znači da takav način primjene nije dobar. ove cure su gore oduševljene... valjda postoji još kakva taktika

hvala draga!
antonia.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 11:31   #80
Thumbs down zbunjena sam...

Molila bih vas pomoć, jer jaaako sam očajna... imala sam frčkavu kosu, koju kada sam opeglala bila bi do pola leđa...no prije dva mjeseca sam napravila najveću pogrešku u životu, zbog koje se grizem! planirala sam samo malo stanjit kosu (jer je jako gusta) i podrezat vrhove...no ona aždaja, od moje je kose napravila masakr razrjedila ju je tako da imam osjećaj da nosim deset dlačica na glavi i još "podrezala vrhove" tako da moja kosa sadrži dužinu do ramena čula sam za neki marbo šampon i zanima me dali to stvarno djeluje i za još neke preparate, pa bih vas molila da mi date neki savjet kako bi moja kosa mogla brže narast nadam se odgovorima i zahvaljujem unaprijed
moja kosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.