Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 10:06   #1
Betoniranje pristupa garaži

Zanima me debljina betonskog sloja širine oko 3 m i dužine oko 4 m pristupa garaži. To je nekad davno bilo betonirano ali se to sada urušava, a stari (loši) beton se osipa, mrvi i stvaraju se velike rupe.
Mislim postaviti željeznu mrežu šesticu; da li treba?
Treba mi izračunati količinu pijeska, mislim malo grubljeg (kojeg), i cementa, i u kojem omjeru se miješa.
To je garaža u privatnoj kući za osobni automobil.
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 17:29   #2
Quote:
Dirk kaže: Pogledaj post
Zanima me debljina betonskog sloja širine oko 3 m i dužine oko 4 m pristupa garaži. To je nekad davno bilo betonirano ali se to sada urušava, a stari (loši) beton se osipa, mrvi i stvaraju se velike rupe.
Mislim postaviti željeznu mrežu šesticu; da li treba?
Treba mi izračunati količinu pijeska, mislim malo grubljeg (kojeg), i cementa, i u kojem omjeru se miješa.
To je garaža u privatnoj kući za osobni automobil.
U "kubik" betona ide 1m3 pijeska, od 250-350 kg cementa zavisno od "marke" koju zeliš odn kvalitete, i ostatak je voda. Mreza je skoro pa obavezna ,a mogu se dodati vlakna sinteticka koje se ubacuju u mikser ili mješalicu pri pravljenju betona-to pridonosi čvrstoći i elestičnosti.Ako je debljina betona 10 cm pri tojim dimenzijama to iznosi 1.2 m3 betona sto znači barem 1.5 m3 pijeska-a sigurnije je da imas 2m3 jer postoje gubici i oko 15 vreća cementa od 25 kg za marku "350".
no brakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:03   #3
Quote:
no brakes kaže: Pogledaj post
U "kubik" betona ide 1m3 pijeska, od 250-350 kg cementa zavisno od "marke" koju zeliš odn kvalitete, i ostatak je voda. Mreza je skoro pa obavezna ,a mogu se dodati vlakna sinteticka koje se ubacuju u mikser ili mješalicu pri pravljenju betona-to pridonosi čvrstoći i elestičnosti.Ako je debljina betona 10 cm pri tojim dimenzijama to iznosi 1.2 m3 betona sto znači barem 1.5 m3 pijeska-a sigurnije je da imas 2m3 jer postoje gubici i oko 15 vreća cementa od 25 kg za marku "350".
Za 1m3 betona ti treba oko 1.1m3pijeska i šljunka. napravi beton sa čim manje vode zbog trajnosti i čvrstoće.300kg cementa na m3 pijeska ti je taman.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.