Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 14:53   #1
youtube - autorska prava

Stavio sam na YT jedan film sa uređajhem kojega sam sam radio, i u pozadini svra jedan strana pjesam. Film je blokiran u 15-tak zemalja zbog krsenja sutorskih prava. Zanima me kako ja krsim s tim autorska prava kada se brdo filmova moze naci sa slicnim pjesmama u pozadini.
Ima opcija za osporenje autorskih prava. Zanima me kakva je opasnost od tužbe i sudova ako to osporim.....
juka vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:13   #2
Na Youtubeu se stalno brišu filmovi koji krše autorska prava. Jednostavno je... Ako si stavio zvuk za koji ti njegov autor nije dao dozvolu za korištenje, prekršio si prava tog autora. Taj autor se mučio stvoriti taj zvuk (pjesmu/melodiju ili što već), a ti si taj zvuk "ukrao", i to još da promoviraš neki svoj proizvod. Tako da nemaš osnovu za žalbu. Druga bi stvar bila da si od autora (tj. vlasnika autorskih prava) dobio dozvolu za korištenje tog zvuka. BTW, vjerojatno te neka tvoja konkurencija prijavila.

Iako postoji iznimka od ovog gore pravila. Po nekom članku nekog US zakona imaš pravo koristiti isječke djela zaštićenih autorskim pravima ("fair use"). Ali ima tu još uvjeta.... (ne znam ih na pamet)

Ali ako si samo zvuk "posudio", čudim se da su ti maknuli cijeli video. Znam jednog drugog lika koji je stavio svoj video (sam snimao kamerom), ali je stavio neku pjesmu u pozadinu. Njemu su ostavili video, ali su isključili zvuk na videu.
__________________
...

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 27.10.2010. at 15:18.
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:47   #3
ma meni su ostavili video ali je blokiran u 15-ta zemalja.

U videu se radi o metal detektoru kojeg sam sam radio i svi tagovi se ticu njega, tako da ja reklamiram njega a ne glazbu. Po toj logici ja reklamiram galzbu preko svog proizvoda. Dali postoji mogucnost korigiranja videa, da maknem glazbu (odnosno sam dio glazbe)?
juka vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:53   #4
Quote:
juka vk kaže: Pogledaj post
ma meni su ostavili video ali je blokiran u 15-ta zemalja.

U videu se radi o metal detektoru kojeg sam sam radio i svi tagovi se ticu njega, tako da ja reklamiram njega a ne glazbu. Po toj logici ja reklamiram galzbu preko svog proizvoda. Dali postoji mogucnost korigiranja videa, da maknem glazbu (odnosno sam dio glazbe)?
Pa u tome i jest problem. Koristiš tuđi proizvod u svoju korist (vjerojatno da povećaš dojam koji reklama ostavlja kod gledatelja, tj. da poboljšaš kvalitetu reklame, a time i da povećaš svoju zaradu) bez pristanka vlasnika tog tuđeg proizvoda (bez da njemu daješ išta od te svoje zarade).

Ne znam točno kako je s mijenjanjem uploadanih videa (mogu li se mijenjati), ali imaš barem dvije mogućnosti.

1) Uploadaj video bez te pjesme (ili čega već).

2) Dobij (otkupi) dopuštenje za korištenje te pjesme od vlasnika autorskih prava.
__________________
...

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 27.10.2010. at 16:00.
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:15   #5
malo si krivo shvatio a ja sam nespretno rekao. Video je na foru sam svoj majstor, znaci ja sam napravio metal detektor i pokazujem ga ljudima da ga i oni mogu napraviti.

evo mozes i sam viditi
http://www.youtube.com/watch?v=rptd-ILhi7w
juka vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:52   #6
Quote:
juka vk kaže: Pogledaj post
Stavio sam na YT jedan film sa uređajhem kojega sam sam radio, i u pozadini svra jedan strana pjesam. Film je blokiran u 15-tak zemalja zbog krsenja sutorskih prava. Zanima me kako ja krsim s tim autorska prava kada se brdo filmova moze naci sa slicnim pjesmama u pozadini.
Ima opcija za osporenje autorskih prava. Zanima me kakva je opasnost od tužbe i sudova ako to osporim.....
Jednostavno youtube neda da koristis tudju glazbu.Da si stavio domacu ok
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 18:37   #7
Quote:
juka vk kaže: Pogledaj post
malo si krivo shvatio a ja sam nespretno rekao. Video je na foru sam svoj majstor, znaci ja sam napravio metal detektor i pokazujem ga ljudima da ga i oni mogu napraviti.

evo mozes i sam viditi
http://www.youtube.com/watch?v=rptd-ILhi7w
u pozadini svira Offspring
budi sretan da ga nisu makli.
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:28   #8
Quote:
juka vk kaže: Pogledaj post
Film je blokiran u 15-tak zemalja zbog krsenja sutorskih prava. Zanima me kako ja krsim s tim autorska prava kada se brdo filmova moze naci sa slicnim pjesmama u pozadini.
My video's removed, similar videos aren't
Claimed Content

zapravo bi oni krsili kad bi dopustili...
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 18:52   #9
Nije mi jasno ??? Netko moze, a netko ne

Meni nije jasna također jedna stvar kod tih autorskih prava, kao da ne vrijede jednako za sve...

Ja uploadam pjesmu... npr. Guns 'n Roses - November rain... i u roku odmah... youtube mi je blokira, a istodobno istu pjesmu ima na 100 mjesta na youtubeu uploadanu od drugih usera... pa dobro, zar je moguce da su oni svi otkupili prava na koristenje te pjesme? (ne mislim na VEVO, EMI i njihov official site, vec na one "obicne" usere koji to uploadaju)

Dakle, moze li me netko prosvijetliti... U cemu je caka?

Hvala
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 10:04   #10
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna također jedna stvar kod tih autorskih prava, kao da ne vrijede jednako za sve...

Ja uploadam pjesmu... npr. Guns 'n Roses - November rain... i u roku odmah... youtube mi je blokira, a istodobno istu pjesmu ima na 100 mjesta na youtubeu uploadanu od drugih usera... pa dobro, zar je moguce da su oni svi otkupili prava na koristenje te pjesme? (ne mislim na VEVO, EMI i njihov official site, vec na one "obicne" usere koji to uploadaju)

Dakle, moze li me netko prosvijetliti... U cemu je caka?

Hvala
Dižem temu iz mrtvih da ne otvaram novu.

Što i kako napraviti ako želim staviti pjesmu uz određene fotografije određene tematike u video, a da mi ne skinu to sa youtube zbog autorskih prava?
Zanima me isto što i tomihejtomi.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:57   #11
Evo moja neka iskustva sa YT kanalom.

Kanal sam otvorio valjda kad i gmail prije xy godina. Prvi video sam uplodao početak godine. Nisam imao neka očekivanja ali je sve krenulo jako brzo pogledi su rapidno rasli za početnika. E sad ja sam stao jer sam otpušten na poslu i prolazio kroz neke stvari u životu. Sad sam nastavio onake jer mi je fora, ali toliko puno pogleda više nema. Ali idemo polako ne sekiram se.

Jučer sam uključio monetizaciju jer me ekipa nagovarala ajde probaj. Pa rekao ajde da vidim ako se može nešto zaraditi neka sića. Jer znam da treba jako puno za malo zarade.

E sad što se tiće gluposti oko autorskih prava. Sve je vrlo jasno.

Ali doboro mi je da ima opcija da se ukloni pjesma koja se spori, ali samo taj dio bez da se ostalo kompromitira. To je radilo ok jer sam imao dva CS, na jednom samo jedan pijesma, na drugom, podosta i skoro sve ih obrisao taj program osim jedne. Ali kako bi jednu obrisao samo bi se nove pojavile, Zanimljivo. Na kraju sam valjda prešao limit mogučnosti editiranja i više se video neda mijenjati. BTW u dvije zemlje je video bio blokiran od toja jedna meni vrlo bitna po pogledima, kasnije oslobođena.

BTW broj pogleda i pretplatnici ne donose lovu, samo klikovi na reklame, koju sami nesmjete klikati jer ako se vidi sa vaše IP adrese, krše se pravila i papa.

Nema tu para, jedan dečko je pokazao na svom kanalu točno svoju stranicu poglede i zaradu. Može se zaraditi ali ne puno.

Tko želi biti bogat morat će se jako namučiti kako i treba biti.

Ali se popularnost može steći pa se otvaraj nova vrata u životu.

BTW moj kanal zadnji video.

__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.