Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 11:39   #1
Čokoladna krema - pitanje

Imam jednu nedoumicu vezanu uz tučeno sl. vrhnje..točnije onaj hola biljni šlag i čokoladu..

htjela bi napravit neku čokoladnu kremu za tortu najbrže što mogu pa sam razmišljala u taj tučeni biljni šlag stavit topljenu čokoladu...

mene interesira dal je netko to radio i dal je upitna čvrstoća šlaga nakon stavljene čokolade?

hvala
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:41   #2
A zašto ne otopiš čokoladu u zagrijanom vrhnju za šlag pa ideš na sigurno?

Nisam radila tu tvoju varijantu, ali mislim da bi dobila neku čudnu strukturu Znam da na vrhnje za šlag pomiješano s kiselim vrhnjem bez problema ide glazura (kinder pingue kolač), ali na ovu varijantu s miješanjem šlaga s otopljenom čokoladom još nisam naletila
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:50   #3
problem mi je u tome što sam htjela po kratkom i najjednostavnijem postupku sljepit biskvite za tortu..pa se bojim da mi u ovoj zagrijanoj varijanti ne bi bilo dovoljno kreme...

ak stavim kakao prah bojim se da to nebude ok okus..da bude onak nedorecen :/...
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:59   #4
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
problem mi je u tome što sam htjela po kratkom i najjednostavnijem postupku sljepit biskvite za tortu..pa se bojim da mi u ovoj zagrijanoj varijanti ne bi bilo dovoljno kreme...

ak stavim kakao prah bojim se da to nebude ok okus..da bude onak nedorecen :/...
Ja bi na tvome mjestu iskoristila kremu iz kinder pingue-a za to brzinsko sljepljivanje

1/2 litre vrhnja za šlag
2 kisela vrhnja
2 vanilija šećera
Izmiksaš vrhnje u šlag, pa umiksaš kiselo vrhnje i vanilija šećer. Ako želiš kopiju do kraja, napraviš glazuru od čokolade: 3 žlice vode, 3 žlice šećera, 3 rebra čokolade otopiš (ne treba napari) pa makneš sa šparheta i dodaš 10 dkg putra.

Slojevi: biskvit - krema - glazura - krema - biskvit i po vrhu možeš opet glazuru ili tanki sloj šlaga pa prošarati glazurom ili nešto treće

Meni to djeluje kratko i jednostavno
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:03   #5
tnx na pomoci...

budem kupila duplo materijala pa budem probala..
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:14   #6
a mozes napraviti i papu,i u nju umjesati šlag i čokoladu
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:03   #7
Quote:
Mamica4 kaže: Pogledaj post
a mozes napraviti i papu,i u nju umjesati šlag i čokoladu
što bi bila ta papa?
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:30   #8
Samo nemoj bas kipucu cokoladu stavit u slag da ga ne rastopis
A ovako nista nece bit..
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:21   #9
Naaajbolja i naaaajkraća varijanta za kremu ti je:
2 čokoladna pudinga skuhaj u 8 dl mlijeka, ohladi
1 margarin izmikasj pjenasto
1 nutella 200g.

Svo troje pomješaj i premaži biskvit koji imaš!

I to ti je naj,naj krema što se brzine i finoće tiče!
Jest da će nutela malo povući na svoj okus pa neće biti čisto čokoladni, ali kad probaš - nećeš se žaliti

A i možeš upotrijebiti neki drugi namaz tog tipa koji nema taj izraziti okus lješnjaka!


Sretno!
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:39   #10
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
što bi bila ta papa?
papa..
poput pudinga..
radi se sa mekim brasnom..
mlijeko se stavi kuhat,u posudici se izmjesa brasno i mlijeko,,zakuha se i mjesa dok ne zgusne..
u to se doda margarin i sve ostalo po želji...
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:23   #11
Ja obicno od vrhnja i cokolade pravim glazuru. Kremu nisam nikada.
I omjer vrhnja i cokolade 1:1 znaci deci vrhnja, 100 gr cokolade po zelji povecavas. tekuce vrhnje prokuhas i dodas cokoladu. malo prohladis. nema bolje glazure.

a cokoladna krema najbolja je ona od jaja i secera. Osnovna mjera je 4jaja, 20 dag secera lupaj na pari i kad je gotova u vruce dodaj 10 dag cokolade(najbolje izribaj) i hladnu izradi s jednim margarinim.

Ja za normalnu tortu radim duplu mjeru (8 jaja). i radi stiha dodam malo ruma o gotovu kremu.
sofisticiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:55   #12
Quote:
sofisticiran kaže: Pogledaj post
Ja obicno od vrhnja i cokolade pravim glazuru. Kremu nisam nikada.
I omjer vrhnja i cokolade 1:1 znaci deci vrhnja, 100 gr cokolade po zelji povecavas. tekuce vrhnje prokuhas i dodas cokoladu. malo prohladis. nema bolje glazure.

a cokoladna krema najbolja je ona od jaja i secera. Osnovna mjera je 4jaja, 20 dag secera lupaj na pari i kad je gotova u vruce dodaj 10 dag cokolade(najbolje izribaj) i hladnu izradi s jednim margarinim.

Ja za normalnu tortu radim duplu mjeru (8 jaja). i radi stiha dodam malo ruma o gotovu kremu.
8 jaja i margarin,kažeš?
I to sve u jednu tortu.

Mislim da je lakše,brže,ukusnije i puno laganije vrhnje i čokolada.Probaj jednom.
Više ti nikad neće pasti na pamet tući jaja na pari ( znam kak je to mukpotrpno).
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:49   #13
Ja vrlo često radim kremu od čokolade na način da istučem (mliječno) vrhnje za šlag, sa Kremfixom i kad je skoro gotovo umiješam otopljenu čokoladu. Ako voliš slađu kremu, dodaj šećera u prahu kad miksaš vrhnje, prije čokolade. Uvijek mi ispadne odlična krema, lagana i brz.
Hola vrhnje nisam nikad koristila jer "priznajem" samo pravi šlag, ali tko ga voli, ili ne smije mliječno...
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:00   #14
tnx infigenija ...
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 00:29   #15
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
Imam jednu nedoumicu vezanu uz tučeno sl. vrhnje..točnije onaj hola biljni šlag i čokoladu..

htjela bi napravit neku čokoladnu kremu za tortu najbrže što mogu pa sam razmišljala u taj tučeni biljni šlag stavit topljenu čokoladu...
Ja sam to znala radit kao kremu. Čokoladu bi otopila na pari i ohladila i onda dodala u tučeno vrhnje. S tim da ja osobno ne volim baš kremu samo od vrhnja i čokolade pa u tučeno dodam i mascarpone (prethodno izmiksan sa šećerom).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 07:33   #16
meni najbolja čokoladna krema:
otopiti 20 dkg čokolade u pola litre vrhnja. (vrhnje zagrijati - ne smije početi kipiti, maknuti s vatre, ubaciti razlomljenu čokoladu i miješati dok se ne otopi. preko noći ohladiti, izmiksati i eto kreme)
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 08:21   #17
evo ja rastopila čokoladu i ohladila...stavila u tučeno vrhnje...tj biljni slag...i..nisam bas nesto zadovoljna..okus je odlican jer sam stavila cijelu čokoladu na 0,5 l vrhnja..ali se čokolada nije topila niti obojila kremu nego su se onako napravili mali komadici cokolade..ko tockice..stavila sam unutra jedan onaj dolcela secer rum i bilo je fino, al nije bas za oko..:S
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 08:41   #18
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
evo ja rastopila čokoladu i ohladila...stavila u tučeno vrhnje...tj biljni slag...i..nisam bas nesto zadovoljna..okus je odlican jer sam stavila cijelu čokoladu na 0,5 l vrhnja..ali se čokolada nije topila niti obojila kremu nego su se onako napravili mali komadici cokolade..ko tockice..stavila sam unutra jedan onaj dolcela secer rum i bilo je fino, al nije bas za oko..:S
pa jel ne treba to vrhnje malo zagrijati?
lanki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 08:53   #19
Quote:
lanki kaže: Pogledaj post
pa jel ne treba to vrhnje malo zagrijati?
Kako ćeš tučeno slatko vrhnje zagrijati

Nije Bourjois radila ganache, nego u prvom postu piše da bi u tučeno slatko vrhnje stavila otopljenu čokoladu.

Post od Sylver me podsjetio na čoko dugu - mascarpone, tučeno slatko vrhnje i otopljena čokolada. Baš sam biser uopće se nisam sjetila tog recepta
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:00   #20
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Kako ćeš tučeno slatko vrhnje zagrijati

Nije Bourjois radila ganache, nego u prvom postu piše da bi u tučeno slatko vrhnje stavila otopljenu čokoladu.

Post od Sylver me podsjetio na čoko dugu - mascarpone, tučeno slatko vrhnje i otopljena čokolada. Baš sam biser uopće se nisam sjetila tog recepta
pa može se stući kad se doda topljena čokolada i bude isto onako pjenasto i čvrsto.
lanki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.