Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 01:48   #1
Question Tinejdžeri, seks i neodgovornost

Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna.

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila )
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Sve što znam da su tu ulogu igrali njegova soba (oba momka) i kondom.

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar.
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.


Da li da ju opet pokušam da nagovorim da posjeti ginekologa?
Kako? Zašto bi ga uopće trebala posjetiti?
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?


PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi!
smotana_xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 01:52   #2
pa uvijek moze otici sa nekom starijom rodjakinjom


ili ako je blizu 18te....



ili jednostavno pitati ginica da joj napravi uslugu
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 01:55   #3
pa reci joj da će kad-tad morat posjetit ginekologa, to nije nikakva sramota i sve žene to rade. možda joj je neugodno ali koliko je ginekolog ženskih spolnih organa vidio? i ne boli svaka žena treba otići, napraviti papu bar jednom godišnje i na obični rutinski pregled. možete otići bez roditelja i oni to neće saznati ako im ne kažete
_Aurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 01:56   #4
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
pa uvijek moze otici sa nekom starijom rodjakinjom


ili ako je blizu 18te....



ili jednostavno pitati ginica da joj napravi uslugu
Nismo blizu osamnaeste, a ona bi poludjela na pomisao da neko može posumnjati na/znati njenu tajnu osim mene.
A forum se ne računa jer sam anonimna te je i ona sama pisala o sebi postavljajući drugačije pitanje jednom davno.
smotana_xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 02:27   #5
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna.

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila )
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Sve što znam da su tu ulogu igrali njegova soba (oba momka) i kondom.

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar.
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.


Da li da ju opet pokušam da nagovorim da posjeti ginekologa?
Kako? Zašto bi ga uopće trebala posjetiti?
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?


PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi!
Ako moze kod svog doktora opce prakse ili kod zubara otici sama, zasto ne bi mogla sama i kod ginekologa? I to je stvar lijecnika i pacijenta, ako ona nije dijete (ispod 14god) nema razloga zasto bi ginekolog o tome obavjestavao njezine roditelje.

Preporucljivo je da djevojka posjeti ginekologa prije upustanja u seksualne odnose, a kamoli ako je promijenila vec 3 partnera. Svaki novi partner je puno veci rizik od spolno prenosivih bolesti nego sto se to obicno misli.

Ako ne osjeca nikakve probleme svejedno bi trebala napraviti papa test i razmisliti o pouzdanijim nacinima zastite od nezeljene trudnoce.

Btw bez uvrede, ali strasno volim te veeeeelike vjernice koje sa 17 god ne samo da nisu nevine, vec ih imaju par iza sebe, a problem je otici kod ginica ili pricati otvoreno o seksu.

Za ubuduce joj reci da ne radi stvari kojih bi se sramila ako bi izaslo u novinama da ih je radila. Poslije je*anja nema kajanja.
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 11:44   #6
wtf, pa kak ta cura razmišlja?

Daj, nek ide ginekologu, pa nije bed. I kaj onda ako selo sazna? Pa nejde se ginekologu samo zato jer si počeo stupat u spolne odnose. Može biti i djevica s mengom koja traje 3 mjeseca pa opet mora ići jer znači da nekaj nije u redu
I ovo ne bi nazvala neodgovornošću, nego glupom balavicom.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 11:55   #7
Quote:
rizla19 kaže: Pogledaj post
ja znam jednu curu koja ima 16g i ima 7 partnera iza sebe....
ok, ima takvih, al ova iz topica se ne da nagovorit da ode doktoru jer pazi, mr. ginić će otkrit sigurno svima njenu tajnu + vidjet će joj picu. I svi će znat da je maloljetna i jebala se A poslije kad pokupi boleštine, onda će dolazit na Zdravlje plakat se da kakve su to bradavice

Kako joj pomoć? Lupit ju po glavi par puta
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 11:55   #8
Quote:
rizla19 kaže: Pogledaj post
ja znam jednu curu koja ima 16g i ima 7 partnera iza sebe....
A to ima veze sa temom, onako, zaista?

OT: Prijateljica ti je prilično nesigurna i očito neupućena. Reci joj da ćeš ti ići s njom kod doktora i da se nema zbog čega brinuti jer on neće nikome reći s obzirom na odnos povjerljivosti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 13:43   #9
Kakva ti je to drugarica, ako ne slusa tvoje savjete?
Ako nista drugo, mogla bi malo da razmisli , a ne odmah "Ne"
A i realno ako bas nikakvih problema nema, onda nek` ne ide, al' u svakom slucaju to sramota nije, vec cisto stvar odrzavanja zdravlja.
Popricaj ti opet s njom, al' neka bude otvoren razgovor i iskren.
Ja kad bi htio s drugarom da popricam o necemu ozbiljnim, a on se tome protivio - razmislio bi jos jednom da l' da mu se javim ili da odem s njim na kafu.
Prijatelj zna nekada biti vise i od roditelja, tako da ta mala treba da te postuje jer se stvarno trudis i pazis da joj bude dobro. . .
Cassidy89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:04   #10
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna.
Kad se već nečega boji, ne bi li zatucana sredina mogla i lakše saznati i lošije primiti njezinu spolnu aktivnost?

Quote:
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Ovo sa sapunom je dno dna - to koriste nedojebani mladci ne bi li se ikako dokopali snošaja. Inače, naravno da nije zadnje smeće na svijetu, ali vjerojatno jest bedasta i nepromišljena.

Quote:
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?
I možeš i trebaš. Prijateljstva se prepoznaju tek onda kad dvoje prijatelja prestane jedno drugom verbalno češkati guzicu.

Ne mogu ne komentirati: svi uključeni roditelji su, hm... nemam nekažnjivu riječ za opisati ih.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:25   #11
Nikad neću razumjeti te gluposti oko odlaska ginekologu.Nije im bed širit noge okolo xy muskim osobama a bed im je otic na pregled ginekologu radi vlastite sigurnosti i zdravlja.
Uostalom,koliko ja znam, ukoliko nema 18 godina,mora na pregled s punoljetnom osobom ili roditeljom. No,opet znam puno cura koje su izmijenile i nekoliko partnera pa ni s 20 godina nisu bile nijednom kod ginekologa.
Što drugo,nego neodgovornost.
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:29   #12
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
ok, ima takvih, al ova iz topica se ne da nagovorit da ode doktoru jer pazi, mr. ginić će otkrit sigurno svima njenu tajnu + vidjet će joj picu. I svi će znat da je maloljetna i jebala se A poslije kad pokupi boleštine, onda će dolazit na Zdravlje plakat se da kakve su to bradavice

Kako joj pomoć? Lupit ju po glavi par puta
ahahahahahaha vrištiiiiiiiim,ahahahahahaha! vidjet ce joj picu? pa ginić ih vidi toliko dnevno da mu je svaka ko tebi golub kaj hoda ulicom...
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:36   #13
Prvo - frendica ti je glupa...
Drugo - kakve veze vjera ima sa jebanjem, osim očito kada treba izmisliti nešto u vlastitu korist kako bi se izbjeglo nešto poput odgovornosti... zanimljivo da nije bila "velika vjernica" kada je davala pičke, ali odjednom je "velika vjernica" kada je riječ o ginekologu...
Treće - ne znam kako ide danas, ja sam bila sama kod ginekologa, bez roditelja i obavila pregled i sve potrebno.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:20   #14
Quote:
addenda20 kaže: Pogledaj post
Uostalom,koliko ja znam, ukoliko nema 18 godina,mora na pregled s punoljetnom osobom ili roditeljom.
Ne mora.

I svaka djevojka nakon navršene 15. godine bi trebala imati svog ginekologa, bila spolno aktivna ili ne. Tako bar piše po domovima zdravlja
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:23   #15
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ne mora.

I svaka djevojka nakon navršene 15. godine bi trebala imati svog ginekologa, bila spolno aktivna ili ne. Tako bar piše po domovima zdravlja
Ja sam prvi put išla kod ginekologa sa svojih 13 godina,iz zdravstvenih razloga. Rano sam dobila ciste i otad imam problema s policističnim jajnicima.Do svoje 18 godine je mama morala bit prisutna na pregledu. Čak je i doktor rekao da ako nisma punoljetna da mi mama mora bit u ordinaciji.
Valjda ovisi o ambulanti,liječniku itd...
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:37   #16
Quote:
addenda20 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put išla kod ginekologa sa svojih 13 godina,iz zdravstvenih razloga. Rano sam dobila ciste i otad imam problema s policističnim jajnicima.Do svoje 18 godine je mama morala bit prisutna na pregledu. Čak je i doktor rekao da ako nisma punoljetna da mi mama mora bit u ordinaciji.
Valjda ovisi o ambulanti,liječniku itd...
Zanimljivo...kažem, davno je bilo kad sam bila maloljetna, pa nemam pojma kako to ide danas, ali tada sam otišla sama kod ginekologa, obavila sve preglede, roditelji nisu ni znali. A tako su i moje frendice..
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:43   #17
Quote:
addenda20 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put išla kod ginekologa sa svojih 13 godina,iz zdravstvenih razloga. Rano sam dobila ciste i otad imam problema s policističnim jajnicima.Do svoje 18 godine je mama morala bit prisutna na pregledu. Čak je i doktor rekao da ako nisma punoljetna da mi mama mora bit u ordinaciji.
Valjda ovisi o ambulanti,liječniku itd...
Stvarno? Možda stvarno ovisi o liječniku.
Ako inzistiraju na prisustvu roditelja, samo će obeshrabriti neke cure koje se ne usuđuju otići da im roditelji ne saznaju.

Kaj su inzistirali da mama bude svaki put s tobom? Ja sam prvi put išla s 14 i mama je išla sa mnom, ali kasnije sam bez problema dolazila sama
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:46   #18
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Stvarno? Možda stvarno ovisi o liječniku.
Ako inzistiraju na prisustvu roditelja, samo će obeshrabriti neke cure koje se ne usuđuju otići da im roditelji ne saznaju.

Kaj su inzistirali da mama bude svaki put s tobom? Ja sam prvi put išla s 14 i mama je išla sa mnom, ali kasnije sam bez problema dolazila sama
Imam svoju ginekologicu kod koje idem redovno i nije inzistirala na prisustvu jednog roditelja,ali budući da zaista imam problema s jajnicima češće sam bila na hitnim pregledima kod unknown muskih ginekologa koji su inzistirali na pristustvu majke jer sam tad bila maloljetna.
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:51   #19
tvoja frendica mi izgleda dosta i odgovorna, poznavajući današnje društvo, makar u mojoj okolini... mislim da je za očekivati da joj je neugodno skinuti se pred ginekologom, ima cura mojih godina koje misle kako će se skinuti pred sljedećim dečkom(lijepo građene cure), i meni samom je malo bed skinuti se pred doktorom...

s druge strane, po nekim pričama uživo, a ponešto i na LJES-u, rekao bih da je zaštita zapravo smetnja, bitan je osjećaj, a ne što ona može zatrudniti bez... a na LJES-u sam nedavno pročitao izjavu tipa iz koje se dalo iščitati da se isplati riskirati i infekciju HIV-om, da se ne bi ubila spontanost, ta jednom se živi moja bivša, nakon 4-5 puta kako smo se našli(ševili), pitam ju koristi li što, kaže ne.. kada sam rekao da bih mogao staviti kondom, kaže da ne bi bilo loše...

imam osjećaj da je uz toliku količinu spontanosti, opuštenosti i prepuštanja trenutku najmanji problem neodlazak ginekologu a frendica ti se ipak čuva(da se razumijemo, mislim da je odlazak ginekologu svakih godinu dana, ili koliko već, potreban, ali manji je problem za zdravlje ako preskoči jednu godinu, nego ako se poševi bez kondoma jednom)...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:27   #20
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
tvoja frendica mi izgleda dosta i odgovorna, poznavajući današnje društvo, makar u mojoj okolini... mislim da je za očekivati da joj je neugodno skinuti se pred ginekologom, ima cura mojih godina koje misle kako će se skinuti pred sljedećim dečkom(lijepo građene cure), i meni samom je malo bed skinuti se pred doktorom...

s druge strane, po nekim pričama uživo, a ponešto i na LJES-u, rekao bih da je zaštita zapravo smetnja, bitan je osjećaj, a ne što ona može zatrudniti bez... a na LJES-u sam nedavno pročitao izjavu tipa iz koje se dalo iščitati da se isplati riskirati i infekciju HIV-om, da se ne bi ubila spontanost, ta jednom se živi moja bivša, nakon 4-5 puta kako smo se našli(ševili), pitam ju koristi li što, kaže ne.. kada sam rekao da bih mogao staviti kondom, kaže da ne bi bilo loše...

imam osjećaj da je uz toliku količinu spontanosti, opuštenosti i prepuštanja trenutku najmanji problem neodlazak ginekologu a frendica ti se ipak čuva(da se razumijemo, mislim da je odlazak ginekologu svakih godinu dana, ili koliko već, potreban, ali manji je problem za zdravlje ako preskoči jednu godinu, nego ako se poševi bez kondoma jednom)...
To da nece ici kod doktora jer joj je neugodno je preseravanje, doktor je doktor i ne moze znati sta ti je (i dal ti je) dok te ne vidi.

Ako ima panicni strah od pokazivanja vlastitog tijela pred drugima (a ocito nema, sumnjam da se seksala obucena - pa ono "pod suknju" ) onda to treba rjesavati sa psihologom. Reci joj da se sabere i napravi sta treba.

I bar 90% doktora ce je primit bez roditelja.
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger