Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2013., 21:00   #1
Površinske ozljede od pada

evo prije pol sata sam pao prilikom trcanja... imam onu "djecju" razderotinu na laktu.. krv nije jako isla, sad uopce neide, pocela je ic "voda" (samo preko rane, ne curi prema dolje) cca povrsina je 2cm x 0.3cm... plus par okruglih tocki na gornjoj strani sake (krug cca promjera od 0.5cm).. otusiro sam se, opro ranu ne pece jako + ocistio sam kamencice i visak koze...
jel da radim dezinfekciju rane ali imam u sebe samo tekilu i votku...
hvala na pomoci, neznm u koju temu da ovo pitam pa sam otvorio novu..
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 22:05   #2
pošto je ozljeda plitka, nemoj se sad više polijevati ni votkom ni tekilom pusti ranu da se osuši; ako imaš doma neki antibiotski prah, upotrijebi ga, a tijekom noći zaštiti ranu gazom i laganim, ne prezategnutim zavojem. sutra će se već formirati krasta. suzdrži se od diranja po njoj kad te počne svrbiti, ako želiš smanjiti vjerojatnost ožiljka
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 00:51   #3
tnx na odgovoru... ma nije mi problem oziljak.. nego cisto da mi sto prije zaraste , nebi htio da se zagnoji pa da dva mjeseca imam krastu... nemam nikakav prah, student sam, u iznajmljenom stanu pa nemam nist jos dva dana dok ne dodjem kuc...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 00:55   #4
sutra ujutro možeš u ljekarni kupiti Tyrosur prašak (to je malo pakiranje od 5 grama, nije skupo; ima vijek trajanja nekoliko godina i dobro će ti doći da ga imaš pri ruci za slične ozljede); malo gaze i par zavoja bi isto bilo dobro imati doma
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.