Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2007., 18:43   #21
pa onda je 55 kg taman za tebe, možda imaš teške kosti pa je ipak 58 za tebe
zavisi, al to je težina za tvoju veličinu
na ovom forumu kaj ti stalno spominju imaš dosta dpbrih informacija al tebi netrebaju jer vidim da si upućena
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 19:13   #22
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
Ako je meni upučeno da idem na forum.teretana.net, zakaj da tamo idem? Mislim da ovdje ima doista pametnih ljudi koji mi mogu dati savjet. .
Zato kaj se može pisat i pisat o tome, a tamo imaš članke i cijele programe i svega. Imaš knjiga i knjiga o prehrani, vježbanju i izmjeni tvari u organizmu, tak da...
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 21:03   #23
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
Zato kaj se može pisat i pisat o tome, a tamo imaš članke i cijele programe i svega. Imaš knjiga i knjiga o prehrani, vježbanju i izmjeni tvari u organizmu, tak da...
E, pa onda ću bacit okeco i tamo, od viška glava ne boli, jel?
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 00:25   #24
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
E, pa onda ću bacit okeco i tamo, od viška glava ne boli, jel?
Naravno
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:51   #25
Wink

Ovako....
kao prvo - nisam nikakav pro BB niti to namjeravam postati. Vjerojatno treniram onako kako bi vecina htjela - za sebe i odnosno za zdravlje i nesto bolji i utegnutiji izgled. Ovo napominjem da ne mi odma poceli vristiti na moje komentare...

Kao drugo - vidim da ovdje ljudi koji daju savjete - pa recimo da nemaju pojma. Bez uvrede, ali u svakom postu je samo djelomicno istina, odnosno znanje, ostalo je nagađanje i to krivo!

Da pojasnimo stvari, posto se nekima ne da ici na forume gdje ljudi znaju puno vie o ovome. Postoje brzi i spori proteini, whey je brzi. Sto znaci brzu apsorpciju, i kao takav je izuzetno pogodan nakon treninga, ili ujutro uz neki spori UH (ugljikohidrat) - tipa zobene pahuljice. Prija spavanja - nikako - jer ce se definitivno samo pospremiti u masne naslage.
Zasto glukoza i kada? Samo poslije treninga zajedno sa whey proteinom. Zato sto glukoza dize inzulin, a inzulin je odgovoran za transport proteina u misicne stanice...tz tz tz...nije lako u par rijeci ovo sve opisati, ali eto u globalu to je to. Od ostalih suplemenata - za pocetak nije nista drugo potrebno. Kakav glutamin i kakav BCCA - za pocetnike ni cuti - bezvezno bacanje novaca.

Ukoliko ima kakvih nejasnoca...samo daj
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:56   #26
Quote:
papaya kaže: Pogledaj post
Ovako....
kao prvo - nisam nikakav pro BB niti to namjeravam postati. Vjerojatno treniram onako kako bi vecina htjela - za sebe i odnosno za zdravlje i nesto bolji i utegnutiji izgled. Ovo napominjem da ne mi odma poceli vristiti na moje komentare...

Kao drugo - vidim da ovdje ljudi koji daju savjete - pa recimo da nemaju pojma. Bez uvrede, ali u svakom postu je samo djelomicno istina, odnosno znanje, ostalo je nagađanje i to krivo!

Da pojasnimo stvari, posto se nekima ne da ici na forume gdje ljudi znaju puno vie o ovome. Postoje brzi i spori proteini, whey je brzi. Sto znaci brzu apsorpciju, i kao takav je izuzetno pogodan nakon treninga, ili ujutro uz neki spori UH (ugljikohidrat) - tipa zobene pahuljice. Prija spavanja - nikako - jer ce se definitivno samo pospremiti u masne naslage.
Zasto glukoza i kada? Samo poslije treninga zajedno sa whey proteinom. Zato sto glukoza dize inzulin, a inzulin je odgovoran za transport proteina u misicne stanice...tz tz tz...nije lako u par rijeci ovo sve opisati, ali eto u globalu to je to. Od ostalih suplemenata - za pocetak nije nista drugo potrebno. Kakav glutamin i kakav BCCA - za pocetnike ni cuti - bezvezno bacanje novaca.

Ukoliko ima kakvih nejasnoca...samo daj
da potpuno se slažem poslje treninga whey sa vodom jer se brže apsorbira a navečer eventualno sa mljekom što bih bilo dobro i posnog sira 100,200gr
Majstor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:02   #27
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično
onda si kupi gainere ima ti svega smeča i glukoze koja košta nešto sitno a ti češ tu mješavinu platit koda su čisti proteini.
Majstor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:51   #28
Ma ok, sve u redu, kužim ja to s glukozom i inzulinom, ali jebote tamo na tom forumu su svi stručnjaci. Nutricionisti, kineziolozi, i šta sve ne, a kad pogledaš prosjek godina 19-22.
Znači nije da ne kužim zašto je potrebna glukoza, kužim, ali kad to čujem od likova koji imaju 19 godina i tek upisali faks, a barataju nutricionističkim pojmovima učestalo i samouvjereno. Pa onda jedan savjetuje 50 grama glukoze, drugi 100, pa se posvađaju ko je u pravu....itd. Nema konzistencije. Znam, svako priča o svojim iskustvima, ali sva ta njihova "stručnost" mi je ......hmmm.....sumnjiva.
Sve to skupa mi, u najmanju ruku, stvara zbrku.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:19   #29
Ne biste vjerovali...
najnovije otkriće :
ljuska od jajeta skupa sa jajetom
OBAVEZNO mekano kuhano
5kg u 20 dana radi kalcija koji je posebno raspoređen (molekulski)
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:28   #30
daj link sa znanstvenim studijama
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 08:50   #31
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
Ne biste vjerovali...
najnovije otkriće :
ljuska od jajeta skupa sa jajetom
OBAVEZNO mekano kuhano
5kg u 20 dana radi kalcija koji je posebno raspoređen (molekulski)
ne vjerujem...
a znate li šta sa starim baterijama od mobitela?
stavite ih preko noči u mlijeko i u jutro izvadite i u mlijeko umiksate proteine..
to je za masu..
a za definiiciju u mlijeko stavite pokvarene žarulje, kreditne kartice i ključeve od podruma. OZBILJNO!
5 kg u 10 dana
javite se na pm za detalje!
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:37   #32
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Oprezno s glutaminom (doziranjem) jer se u suficitu lako konvertira u secer koji se koristi za energiju, a visak se dakako deponira kao mast.

Glutamin je dovoljno skup da se oko predoziranja ne treba brinuti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:45   #33
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično

To je vrlo logično i vrlo jednostavno...

Proizvođači krknu nešto jednostavno s wheyem, nije točno da to ne postoji. To najčešće nazovu "carbo gainer" (NE miješati s Inkosporovim Muscle Gainerom, koji je čisti protein!), i kao što ti je netko već rekao naplate ti sedam puta skuplje nego što ti treba.

A zašto glukoza s wheyem - zato jer ti glukoza treba posve neovisno o wheyu, ovako i onako.
Razlog je taj što su ti glikogenske rezerve u mišićima poslije treninga prazne. I takav brzi ugljikohidrat ti tijelo u tom stanju poslije treninga odmah iskorištava na idealan način ako se popije u shakeu nekih pola sata ili 45 minuta poslije treninga.

A whey protein ko whey protein, obnova mišićnog tkiva i izgradnja novog. Whey se pije poslije treninga jer se brže probavlja od ostalih varijanti proteina.

Piješ li whey bez ičega, taj whey će ti biti razgrađen do nivoa gdje se koristi na vrlo sličan način na koji se koristi glukoza u tijelu poslije treninga. Kao sredstvo za obnovu energetskih zaliha, a ne za obnovu i oporavak mišićnog tkiva.
Po otprilike deset puta višoj cijeni.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:50   #34
Quote:
papaya kaže: Pogledaj post
Ovako....
kao prvo - nisam nikakav pro BB niti to namjeravam postati. Vjerojatno treniram onako kako bi vecina htjela - za sebe i odnosno za zdravlje i nesto bolji i utegnutiji izgled. Ovo napominjem da ne mi odma poceli vristiti na moje komentare...

Kao drugo - vidim da ovdje ljudi koji daju savjete - pa recimo da nemaju pojma. Bez uvrede, ali u svakom postu je samo djelomicno istina, odnosno znanje, ostalo je nagađanje i to krivo!

Da pojasnimo stvari, posto se nekima ne da ici na forume gdje ljudi znaju puno vie o ovome. Postoje brzi i spori proteini, whey je brzi. Sto znaci brzu apsorpciju, i kao takav je izuzetno pogodan nakon treninga, ili ujutro uz neki spori UH (ugljikohidrat) - tipa zobene pahuljice. Prija spavanja - nikako - jer ce se definitivno samo pospremiti u masne naslage.
Ti whey možeš trošiti i prije spavanja... neće se pospremiti u masne naslage; samo ako bi to radio, pio whey prije spavanja, trebaš još nešto uz taj whey. Još neki sporiji protein.
Recimo, mazneš pol kile sira.

Samo kaj ti vrijeme prije spavanja nije pogodno za shakeove općenito, jer se prebrzo probave, a i taj sir možeš jesti mirne duše i bez wheya. I whey se ne pije prije spavanja, ima puno boljih načina tempiranja za njega.
Ali da bi otišao u salo ili uzrokovao neke druge probleme, ne bi.

Quote:
Zasto glukoza i kada? Samo poslije treninga zajedno sa whey proteinom. Zato sto glukoza dize inzulin, a inzulin je odgovoran za transport proteina u misicne stanice...tz tz tz...nije lako u par rijeci ovo sve opisati, ali eto u globalu to je to. Od ostalih suplemenata - za pocetak nije nista drugo potrebno. Kakav glutamin i kakav BCCA - za pocetnike ni cuti - bezvezno bacanje novaca.

Ukoliko ima kakvih nejasnoca...samo daj
BCAA, branched chain amino acids, ne BCCA.
Ovo za inzulin je točno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 18:00   #35
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
Zakaj ?

S utezima (bučicama) radim biceps i trceps (ako ne griješim, baš ću pitati). Inače nisam početnik, i ne čini mi se preteško to kaj radim, a i iskorak radim s tim od 5 kg. Sad, uvijek ostavljam mogućnost da mi trener (možda, iako jaaako sumnjam) griješi?
Trening koji nije tezak nije trening. Ocito je da radis malim intenzitetom i gubis vrijeme. Trening 6 puta tjedno po _2_ sata, gdje se tebi ne cini pretesko je cisto gubljenje vremena. Iskorak s 5 kg je dobar ako imas 80 godina i upravo si operirala kuk. Ja ne bih slusao tvog osobnog trenera.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 18:09   #36
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam fulala topic, ali vidim da tu dolaze oni kaj se kuže u vježbanje u teretani. Naime, ja vježbam 6x tjedno po dva sata, a sad idem na more do rujna. Pa me hvata panika, da se mišići ne omlohave. Da li je dovolja lopta za pilates (trbušnjake bi na njoj radila, s bučicom u rukama) i bučice od 3 i 5 kg za održavanje ruku. I puno plivanja.
Misici se sigurno nece "omlohaviti" u dva mjeseca. Uz dobro prehranu izgubit ces minimum na masi. S druge strane, postoji hrpetina BW vjezbi za koje ti teretane nije potrebna i bez ikakvih problema mozes normalno nastaviti trenirati, dapace, trening je ugodniji uz miris borovine i soli u zraku...
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:18   #37
Quote:
Majstor123 kaže: Pogledaj post
da potpuno se slažem poslje treninga whey sa vodom jer se brže apsorbira a navečer eventualno sa mljekom što bih bilo dobro i posnog sira 100,200gr
nikako mlijeko prije spavanja zbog laktoze.a posni svakao jel se on dugo razgrađuje tako da je najbolje uzeti ga za večernji obrok.a ako ti se zgadi posni probaj ga pomješati sa rajčicom.prefino je.meni se zgadio nakon godinu dana tak da znam o čem pričam

I bar 250 grama posnog jer 100 grama ti je po mom mišljenju premalo, nije ti to neki obrok.
ZOLE12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 15:12   #38
Quote:
ZOLE12345 kaže: Pogledaj post
nikako mlijeko prije spavanja zbog laktoze.
Ja pijem pol litre, neki put i litru, mlijeka prije spavanja.
Nemam nikakvih problema s laktozom ni inače.

U čemu je problem s laktozom navečer?

Quote:
a posni svakao jel se on dugo razgrađuje tako da je najbolje uzeti ga za večernji obrok.a ako ti se zgadi posni probaj ga pomješati sa rajčicom.prefino je.meni se zgadio nakon godinu dana tak da znam o čem pričam
Ja ga uopće i ne jedem.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 15:14   #39
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Misici se sigurno nece "omlohaviti" u dva mjeseca.
Uz normalnu aktivnost, uz plivanje, neće omlohaviti nimalo.

Quote:
Uz dobro prehranu izgubit ces minimum na masi.
Mislim da je to i ne brine toliko....
"Admin" je žensko.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 16:38   #40
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ja pijem pol litre, neki put i litru, mlijeka prije spavanja.
Nemam nikakvih problema s laktozom ni inače.
-Stipe
Mlijeko ima ogroman inzulinski indeks, koji je u principu i vazniji od glikemijskog, pa ne znam koliko ti je pametno diza inzulin u nebesa prije spavanja.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.