Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 21:19   #81
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Dobro. Ti se kužiš u kemiju pa mi reci što se točno dogodilo, odnosno što se događa kada se NaClO2 razrijeđem s limunskom i potom s vodom prelije 1 minutu po koži i onda ispere s vodom. Što se točno dogodilo što je potaknulo zarastanje rane?
Iskreno, nakon ovih upozorenje "uništava sve što takne" očekivala bih spaljenu kožu a ne skorenu ranu dan poslije
Dakle, kada zakiseliš otopinu klorita, događa se ono što možeš pročitati u članku.
Produkti te reakcije, skupa s kloritom koji nije izreagirao, oksidativno napadaju mikroorganizme na rani, kao i samu ranu. Dakle uništavaju građevne tvari od kojih se oboje sastoje. Nakon ispiranja, i previjanja sterilnom gazom, tvoje tijelo kreće u izgradnju, a imunosni sustav stražari i ubija sve naknadne neželjene posjetitelje. Da nema imunosnog sustava, ili da je snažno reduciran, bakterije bi se opet namnožile.

"Uništava sve što takne" je savršen opis i uopće nije u proturječju s gore opisanim. Da si mu ranu namakala u koncentriranoj otopini klorita koju si jače zakiselila, došlo bi do teških kemijskih opeklina.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:29   #82
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Mene su jednom na prevaru odvukli na neku Amway prezentaciju. Dečko je pokazivao deterdžent za pranje suđa koji osim što super pere, njeguje kožu ruku te usput liječi sve kožne bolesti i to ni više ni manje nego čak i PSORIJAZU.

2 u 1, deterdžent i lijek protiv psorijaze, čudi me da nisu već dobili Nobelovu za znanost.
...e i ja sam to čuo na svoje uši...a likovi okolo samo zjevaju i klimaju glavom...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:31   #83
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
navodno ovakvi kamenčići izađu nakon tog čišćenja http://img198.imageshack.us/img198/5392/014f.jpg

evo, ovo je s njezine stranice o čišćenju jetre
http://www.drclark.net/en/cleanses_c...er_cleanse.php
Žena ili je prepredeni psihopat, ili je sasvim luda.

"Liječi" ljudima rak pržeći ih strujom, čupajući im zube i izgladnjujući ih bizarnim dijetama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:34   #84
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
biće su se zbog tog tretmana i stvorili pa samo ispadaju
Naravno da su se "terapijom" sami stvorili u probavom traktu i ispadaju van na dupe...Kakvo crno "čišćenje"...uopće taj pojam se jako često rabi u alternativnim spikama i može se biti potpuno siguran da netko nema blage veze o ičemu kad počne baljezgati o "čišćenju" bilo čega i da vas hoće nasamariti.
Kamenac koji nije vidljiv UZVom a nakon toga ih se kao "izbaci" količina dostatna za omanju betonažu - naravno da je podvala za naivne.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:39   #85
Organizam ima svoje metode čišćenja a da bismo mu pomogli potrebno je piti dovoljno obične vode (ne se nalijevati) i pravilno disati. A to radi malo ljudi. Valjda to ne zvuči dovoljno spektakularno?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:40   #86
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
zanima me što mislite o čišćenju jetre po Huldi Clark?
"Čišćenje po Huldi Clark", zvuči kao vjerodostojna metoda. Zvuči vrlo znanstveno. "Hladilo po Leibigu", "tikvica po Kjeldahlu".

Pročitao sam uvodni post na Alternativi, i očito je da je ono Alanovo maslo. Opet reklamira natrijev klorit, a da ne kažem koliko je tema puna paranoje od parazita u tijelu.

Koliko vidim, prvo se treba jebeno zatrovati bjelilom ili spajati na struju, a onda treba žderati grejp, maslinovo ulje i magnezijev sulfat heptahidrat, stravično jak laksativ koji tjera na mahnito pražnjenje crijeva koje izmuči osobu.
Kada se organizam grozno izmuči ovakvim tretmanom, ždere se kefir ili acidofil da se vrati normalna mikroflora crijeva.


I to bi kao trebalo očistiti jetru? A otkad sadržaj želuca ulazi u jetru? Jetra je organ koji ulijeva svoje sokove u probavni trakt. Ne obrnuto. U nju ulazi samo krv.
Ovo je žestoka pizdarija kadra osobu dovesti do dehidracije, jer od silnog proljeva čovjeku padne razina elektrolita. Strašno nešto.

A kamenčići, oni su vjerojatno od nezasićenih masnih kiselina iz maslinovog ulja. Još ću malo proučiti, vjerojatno i pitati na Prirodnim znanostima, ali iz jetre sigurno nisu.

Ovakve New age alkemičarske majmunarije uglavnom su namještene na način da korisnik misli da iz njega nešto izlazi, a zapravo "problem" stvara sam tretman.
Kad malo bolje pogledaš, vidiš da ovakve stvari pikiraju na ljudski strah od "nečega" što ga je "zaposjelo". Prije su to bili demoni i zlodusi, a danas su to "patogeni" u obliku kamenčića, "crna mukozna sluz" i ostale gluposti.



Žena je ili kompletno luda, ili kriminalac. Ova terapija samo šteti čovjeku.




Evo, Jutarnji list promovira šarlatanstvo.
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,2,26,,153645.jl
Strava. Jebena strava.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:44   #87
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Organizam ima svoje metode čišćenja a da bismo mu pomogli potrebno je piti dovoljno obične vode (ne se nalijevati) i pravilno disati. A to radi malo ljudi. Valjda to ne zvuči dovoljno spektakularno?
...Apsolutno jasno i razumno...što se bilo kakvih "čišćenja" tiče nema se više ali baš ništa dodati!
Ljudski organizam je ipak puno pametniji od svih mogućih alternativaca zajedno.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:47   #88
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Organizam ima svoje metode čišćenja a da bismo mu pomogli potrebno je piti dovoljno obične vode (ne se nalijevati) i pravilno disati. A to radi malo ljudi. Valjda to ne zvuči dovoljno spektakularno?
Blago tebi, vodom iz špina u mojom stanu ne smijem ni biljke zalijevati.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:48   #89
Stolice gladi, tipične za žestoke proljeve, recimo kod dizenterije, još nekih zaraznih bolesti ili u nekim stanjima ileusa uvijek su zelene boje...Barem sam ih se nagledo i namiriso...Apsolutno je jasno da "receptura" koristi extremno pražnjenje i iritaciju crijevne sluznice da se na kraju umjesto zelenog proljeva pokakaju zeleni kamenčići...ostalo je endi lijepo napisao...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:49   #90
Zaboravih i znojenje.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:50   #91
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
...Apsolutno jasno i razumno...što se bilo kakvih "čišćenja" tiče nema se više ali baš ništa dodati!
Ljudski organizam je ipak puno pametniji od svih mogućih alternativaca zajedno.
Ako je ljudski organizam toliko pametan, zašto me onda napadaju moja vlastita antitijela?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:52   #92
Evo jutarnji.hr je dobio jedan žestoki e-mail:



Quote:
Uvidom u jednu forumsku raspravu na Forum.hr, potražio sam "gorka sol"
na Google.com, i našao ovaj članak:
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,2,26,,153645.jl

Metoda je potpuno šarlatanska, nema benefita. Jedenje tolike količine
gorke soli izazvat će strašne proljeve i veliku šansu za dehidraciju
zbog gubitka elektrolita. Grejp i maslinovo ulje su upravo i zaslužni
za stvaranje tih kamenčića. Oni se u jetri ne nalaze, stvara ih ova
majmunarija.
Taj tretman uopće neće ni doći do jetre, jer jetra nije spojena na želudac.
I vitamin A jetra uopće ne proizvodi. To je esencijalna tvar koju se
mora unositi.

Žena koja promovira ove gluposti (Huldi Clack) je ili potpuno mentalno
poremećena, ili obični kriminalac.
Imate li vi imalo srama, ili vam je jedino stalo do tiraže?
Odgovor ću vam javiti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:53   #93
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Blago tebi, vodom iz špina u mojom stanu ne smijem ni biljke zalijevati.
Rekoh obične vode. Nisam specificirala izvor. Mislim, vjerojatno je najbolje otići na Velebit i piti ravno iz potoka.

Fora kako svi drame oko kvalitete vode, ali piju ujutro kavu, zatim sokove, Colu, Fantu i alkohol i sve to im ne smeta, ali voda...
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:54   #94
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ako je ljudski organizam toliko pametan, zašto me onda napadaju moja vlastita antitijela?
Ako je pametniji od svih alternativaca zajedno, ne znači da je savršen i da nije podložan morbiditetu.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:55   #95
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ako je ljudski organizam toliko pametan, zašto me onda napadaju moja vlastita antitijela?
Zato što je to poremećaj.

Obično se tu radi o autoimunoj bolesti. O njima postoje teorije a osobno se priklanjam psihološkoj (to i mene kači, da ne ispadne da vrijeđam)
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:00   #96
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Rekoh obične vode. Nisam specificirala izvor. Mislim, vjerojatno je najbolje otići na Velebit i piti ravno iz potoka.

Fora kako svi drame oko kvalitete vode, ali piju ujutro kavu, zatim sokove, Colu, Fantu i alkohol i sve to im ne smeta, ali voda...
Što imaš protiv sokova? meni je moj ayurvedski doktor preporučio piti ujutro pola čaše soka od mrkve i pola čaše soka od cikle, pa se ja to redovno žmikam. A votka 100% sigurno ubija sve poznate mikrobe.

Gazirana pića ne pijemm u njima ima šečera, a kava je za većinu ljudi samo stvar navike kao za mene čaj.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:05   #97
Neam ništa protiv sokova, dapače - svaki dan si u sokovniku napravim sok od mrkve i jabuke. Mislila sam na industrijske sokove.
Votka, pa ono, zar misliš da bi trebala piti votku umjesto vode?
Recimo dobiješ gripu i popiješ litru votke?

Nije problem u drugim tekućinama, problem je što ljudi drugim tekućinama u potpunosti zamijene vodu ili zbog drugih tekućina piju premalo vode.
Dnevno treba popiti nekoliko čaša vode a prosječna osoba popije jednu i npr. tri šalice kave, čašu kole, čašu soka, pivo.
Ali voda im ne valja, štetna je. Prije bi popili aromatiziranu flaširanu vodu, a puna je umjetnih sladila. Ni tro ih ne brine, brine ih voda iz pipe.

Slična kao jedna žena s kojom sam radila, srećom ne dugo. Pušila je cigaretu za cigaretom i nije čak ni prozore dala otvarati. I onda mi jedan dan kaže neka pomaknem kompjuter jer njoj smeta zračenje?!
Tako i ovi što se boje vode.

Zadnje uređivanje femmelatin : 20.06.2009. at 22:13.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:07   #98
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A votka 100% sigurno ubija sve poznate mikrobe.
Mda...kako to?...Inače, tvrdnje ovog tipa klasični su obrazac podvale.
Daj se zamisli molim te još jednom nad svojom tvrdnjom, vizualiziraj gdje ide gutljaj bilo čega, gdje završava, kako se resorbira u krv i kamo biva transportiran krvlju....u suprotnom ćeš tvrdnju da se i nečiji čir na dupetu može "riješiti gutljajem votke ( ili bilo čega drugog ) uzimati zdravo za gotovo i klanjati se autoru takve izjave...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:12   #99
Thread o kamenčićima otvoren. Valjda će se skupiti par pametnijih ljudi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:15   #100
Votka 100% sigurno izaziva jedino alkoholizam, u pravilnim količinama i ako se redovito uzima.
Rusija ima zavidnu stopu alkoholičara, ali ništa manju stopu infekcija od bilo koje druge zemlje.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.