Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 21:29   #61
Ma da li itko od vas čita novine, gleda tv ili mislite da je sve to propaganda jer su svi u našoj zemlji lijenčine????
Koliko njih stalno gube dugogodišnje poslove???
Ostaju na burzi sa 40,50 i više godina...
Ma ljudi što je vama...
Pišete kao da svi oni ,koji nisu uspjeli priskrbiti budućnost slijedećem naraštaju krivi za to?
Ljudi rade ko konji na crno, po cijele dane da bi krpali kraj s krajem od mjeseca do mjeseca...
Ma di VI živite?
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:40   #62
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Ma da li itko od vas čita novine, gleda tv ili mislite da je sve to propaganda jer su svi u našoj zemlji lijenčine????
Koliko njih stalno gube dugogodišnje poslove???
Ostaju na burzi sa 40,50 i više godina...
Ma ljudi što je vama...
Pišete kao da svi oni ,koji nisu uspjeli priskrbiti budućnost slijedećem naraštaju krivi za to?
Ljudi rade ko konji na crno, po cijele dane da bi krpali kraj s krajem od mjeseca do mjeseca...
Ma di VI živite?
i ko je tome kriv? uhljebljenici? -pa da nema uhljebljenika, nebi ni uhljebljenici imali love, pa bi vas bil o 400.000 osim toga uhljebljenik ide u nek idućan svaki dan -pa ajde zbog uhljebljenika prodavačica ima posao, pa uhljebljenikova žena ode na frizuru pa i frizerka ima posao. a da nema uhljebljenika i prodavačicai frizerka bi imale manje posla

o čemu vi govorite koji uhljebljenici? koji političari? koji nepotizam!?

krive su ljeničine - a ljenčine su nusprodukt komunizma
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:47   #63
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Ma da li itko od vas čita novine, gleda tv ili mislite da je sve to propaganda jer su svi u našoj zemlji lijenčine????
Koliko njih stalno gube dugogodišnje poslove???
Ostaju na burzi sa 40,50 i više godina...
Ma ljudi što je vama...
Pišete kao da svi oni ,koji nisu uspjeli priskrbiti budućnost slijedećem naraštaju krivi za to?
Ljudi rade ko konji na crno, po cijele dane da bi krpali kraj s krajem od mjeseca do mjeseca...
Ma di VI živite?
da, ja sam prilično siguran da imamo ozbiljan problem sa ljenošću. dovoljno je u ranu jesen vidjeti neobrana stabla voćaka po dvorištima u kojima se živi. ili na jednom otoku di se po difoltu teško živi stotine stabala badema neobrano, a grane pucaju pod plodovima. a badem u ljusci 10-20kn/kg.
to je samo vrh sante ljenosti.
znam ja da netko tko je u gradu ne može imat vrt ili voćnjak, ali može malo poradit na sebi, na novim znanjima i usavršavanju. a to dobrom djelu nezaposlenih fali. ljudi kao da ne kuže da više ne postoje potrebe za nekim poslovima, ili da na 1 realno radno mjesto neke struke puca bar 10 posloprimaca. e pa onda miško poduzmi nešto a ne samo sjedit doma i kukati.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:06   #64
Najlakse se je na neciji racun setati danju po centrima i provoditi nocima, dok drugi placa pa se ni nema potrebe traziti posao, a kao, traze ga, oooo da, pricaj mi pricu.

Mislim, ima i kretena od poslodavaca, to stoji, u sto sam se mogao uvjeriti. Ali evo, lik iz ZU nece da ide raditi u SB jer je daleko 50 km u p.m., treba mu sat busom. Narode, meni treba u gradu 1 sat od kuce do posla, busom, i podzemnom zeljeznicom, dvije linije, u cemu je problem???

Pricati da ljeti nema posla na moru u kaficima, ma koga zajebavas??? Nego nece da rade, svi bi zaradjivali najmanje 7 tisuca kuna, ali jos i da ne moraju prstom mrdnut, e to ne ide, najlakse se provoditi dok neko placa.

Ne kazem nista za one koji zbilja nemaju, imaju djecu ili su bolesni, jedva sklapaju kraj s krajem, ali zdravo mlado meso i nece radit, e to mi ne ide u glavu.

Ali ima jos toga, kad pogledam Djuru Djakovic kod Zupanje, prije nego su stranci preuzeli firmu, kad se culo da ce kupiti i radnici uvidjeli da ce se JEBOTE, morat radit, da vise nema zajebancije, otisli, eeeeeeeeee, tststs...
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:39   #65
Quote:
Sabrepulse kaže: Pogledaj post

Ali ima jos toga, kad pogledam Djuru Djakovic kod Zupanje, prije nego su stranci preuzeli firmu, kad se culo da ce kupiti i radnici uvidjeli da ce se JEBOTE, morat radit, da vise nema zajebancije, otisli, eeeeeeeeee, tststs...
da, a dobrog varioca nigdje naći
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 01:42   #66
Quote:
dedina tambura kaže: Pogledaj post
ako ništa, trebaš se suzdržat ovakvih i sl. komentara. prvo jer je više ljudski, a drugo jer ne znaš pojedinosti, ne znaš njegov životni put, ne znaš kroz šta je možda prolazio u životu. jebiga, nemati posao u 40-oj se dešava, neki ljudi jednostavno nemaju sreće.
Prije svega suzdrzi se neosnovanih projekcija, posebno onih koji u jednacinu ukljucuju moju ljudskost. Odakle ti pravo da je procjenjujes na osnovu forumskih postova?
?
?
Moj zivotni put ti nije poznat, a da jeste moguce je da bi mi skinuo kapu do poda i ostavio je dugo u tom polozaju. Ali to mi nije potrebno, dovoljno je da se suzdrzis. Od ovog trenutka nadalje. Hvala ti.

Moj komentar je bio ostar ali iskren. Sazaljevati nekoga ko je vec podobro zagazio u samosazaljenje ne pomaze.

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.
Naravno, ne samo da bih (kondicional) nego i jesam.

Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Ah nije baš se tako jednostavno osamostaliti u HR, pogotovo ako ovisiš sam o sebi.

Lako je u zapadnoj europi "srati" o kulturi rentanja (kao što to čine i ekonomisti) kad možeš u mjesec dana zaraditi za godišnju stanarinu.
Izvoli doci u Zap. Evropu i okusati se. Cisto da vidis kako je sve to jednostavno. Jeste, ali iz daljine.

Ali samo izvoli. Mozemo se vratiti na ovaj topic za dvije godine kada ces mi iz prve ruke reci kako to sve ide.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 01:46   #67
dobro, malo je čudno i indolentno, pa i sebično, da autor teme, u slučaju da je u zadnjih 10-ak godina imao redovan posao (ili više imao nego što nije imao), a s obzirom da je u dugoj vezi, nije već nastojao riješiti stambeno pitanje. trebalo je to ranije rješavati.

da država snosi određeni dio neizravne krivice za ovoliko nezaposlenih, ima toga. država kao metafora za ljude koji su na vlasti. jebiga, političari prije svega gledaju sebi, pa onda drugima. t o je i normalno, samo što neki nemaju mjere u RH imate konkretne primjere, ljude iz prošle strukture vlasti, u koje ste vjerovali da će vam donijeti bolje sutra, a koji se danas povlače po sudovima radi afera u milionskim iznosima itd.
na državi je manji dio krivice. veći je problem što je vrijeme gospodarske krize/stagnacije, rasta nezaposlenosti, niskog ili nikakvog gospodarskog rasta..pogledajte samo koliko ljudi dnevno dobije otkaz, a koliko novih se zaposli i bit će sve jasnije.

ne treba radit generalizacije kakve se ovdje rade. zamisli, u RH 350000 nezaposlenih, i svi su oni lijeni, a samo kukaju. uvijek će bit ljudi koji kukaju kako im je teško i nemaju posao, a da im kažeš "očisti mi stubište za 5 KM (20 kuna)" ne bi htio. pa hebi se ako si takav, onda idi prosi.
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:15   #68
Quote:
dedina tambura kaže: Pogledaj post
dobro, malo je čudno i indolentno, pa i sebično, da autor teme, u slučaju da je u zadnjih 10-ak godina imao redovan posao (ili više imao nego što nije imao), a s obzirom da je u dugoj vezi, nije već nastojao riješiti stambeno pitanje. trebalo je to ranije rješavati.

da država snosi određeni dio neizravne krivice za ovoliko nezaposlenih, ima toga. država kao metafora za ljude koji su na vlasti. jebiga, političari prije svega gledaju sebi, pa onda drugima. t o je i normalno, samo što neki nemaju mjere u RH imate konkretne primjere, ljude iz prošle strukture vlasti, u koje ste vjerovali da će vam donijeti bolje sutra, a koji se danas povlače po sudovima radi afera u milionskim iznosima itd.
na državi je manji dio krivice. veći je problem što je vrijeme gospodarske krize/stagnacije, rasta nezaposlenosti, niskog ili nikakvog gospodarskog rasta..pogledajte samo koliko ljudi dnevno dobije otkaz, a koliko novih se zaposli i bit će sve jasnije.

ne treba radit generalizacije kakve se ovdje rade. zamisli, u RH 350000 nezaposlenih, i svi su oni lijeni, a samo kukaju. uvijek će bit ljudi koji kukaju kako im je teško i nemaju posao, a da im kažeš "očisti mi stubište za 5 KM (20 kuna)" ne bi htio. pa hebi se ako si takav, onda idi prosi.
Tocno ovo podebljano deda, tocno to, ni manje ni vise sam na to mislio.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:23   #69
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.
vidio sam da se ovo ne odnosi direktno na autora teme, ali neki su se kasnije uhvatili na napisano pa je ispalo kao da se odnosi na njega.
u uvodnom postu ne stoji nikakva naznaka da se posao aktivno ne traži, odnosno da se čeka na burzi, tako da ni osuda ne stoji
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...
teško da će ti na ovim prostorima nezaposleni, generalno gledajući, trčat od vrata do vrata i tražit posao. u društvu vlada stanje apatije i infantilnosti, ljudima je dosta svega. napisah već, oni iz prošle strukture vlasti RH danas se vuku po sudovima zbog milionskih pronevjera, a narod jadan im vjerovao sve one godine. pored toga, stalno te bombarduju vijestima o porastu nezaposlenosti, na svakom koraku vidiš nepotizam, poslove preko veze itd.. kako ne izgubit vjeru u bolje sutra kad živiš u takvom okružju
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Moj zivotni put ti nije poznat, a da jeste moguce je da bi mi skinuo kapu do poda i ostavio je dugo u tom polozaju. Ali to mi nije potrebno, dovoljno je da se suzdrzis. Od ovog trenutka nadalje. Hvala ti.

Moj komentar je bio ostar ali iskren. Sazaljevati nekoga ko je vec podobro zagazio u samosazaljenje ne pomaze.
boldano primijeni na sebe i shvatit ćeš....

i ne traži nitko od nas da ga sažalijevamo, ali ne košta nas ništa, tebe ni bilo koga od nas, čovjeku uputiti neku riječ podrške, nade. makar nešto, a ne ga odmah opalit po glavi.
uvijek se treba staviti u situaciju drugoga. zamišljam sebe u njegovoj poziciji. 40 godina, nedavno dobijem otkaz, tu je cura, nemamo ništa svoje. pa normalno da bi mi potonule sve lađe. nije ti ni sa 20 godina lako nać posao, kamoli sa 40.

umjesto što ćeš nekoga još dublje gurnut u živo blato, možeš, ako već nemaš uže kojim ćeš ga izvuć, stajati sa strane i pružit mu neke riječi utjehe, možda mu olakšaš

@Sabrepulse
sve pet
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:27   #70
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
danas SSS ima nekakvu perspektivu u samo nekoliko zanimanja, i većina ih je u medicinskoj struci. ostali poslovi ili su nestali ili su ih zamjenili VSS/VŠS.
Zato se danas radi specijalizacija. Isto kao što se VSS/VŠS počinje smatrati sve više općim obrazovanjem.
Negdje sustav specijalizacije traži fakultet negdje ne.
Ali mislim da to kod nas nije razvijeno niti se cijeni previše.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:31   #71
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Ma da li itko od vas čita novine, gleda tv ili mislite da je sve to propaganda jer su svi u našoj zemlji lijenčine????
Koliko njih stalno gube dugogodišnje poslove???
Ostaju na burzi sa 40,50 i više godina...
Ma ljudi što je vama...
Pišete kao da svi oni ,koji nisu uspjeli priskrbiti budućnost slijedećem naraštaju krivi za to?
Ljudi rade ko konji na crno, po cijele dane da bi krpali kraj s krajem od mjeseca do mjeseca...
Ma di VI živite?
potpis
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:07   #72
Quote:
dedina tambura kaže: Pogledaj post
boldano primijeni na sebe i shvatit ćeš....
Ne shvatam upravo zato sto sam primijenila na sebe.

Quote:
i ne traži nitko od nas da ga sažalijevamo, ali ne košta nas ništa, tebe ni bilo koga od nas, čovjeku uputiti neku riječ podrške, nade. makar nešto, a ne ga odmah opalit po glavi.
Isticanje cinjenica nije isto sto i nekoga opaliti po glavi. ''Opalila bih ga po glavi' kad bih mu rekla:'Ne brini, sve je ok, problem je u recesiji, ti nemas nista s tim', jer tako bih podrzavala ideju da nista ne moze promijeniti, i da treba sjediti gdje je i ocajavati.

Quote:
uvijek se treba staviti u situaciju drugoga. zamišljam sebe u njegovoj poziciji. 40 godina, nedavno dobijem otkaz, tu je cura, nemamo ništa svoje. pa normalno da bi mi potonule sve lađe. nije ti ni sa 20 godina lako nać posao, kamoli sa 40.
Mijesas uzroke i posljedice. Psihofizicki razvoj osobe se zavrsava oko 25-te godine zivota (+/-), i tada se vecina osamostaljuje. Ako je autor radio vecinu od proteklih 15-tak godina, o cemu je tacno razmisljao u medjuvremenu? Da ce se samostalnost desiti sama od sebe nekom vrstom providjenja? Gdje to ima, reci mi da odem i ja tamo istog trenutka.

Quote:
umjesto što ćeš nekoga još dublje gurnut u živo blato, možeš, ako već nemaš uže kojim ćeš ga izvuć, stajati sa strane i pružit mu neke riječi utjehe, možda mu olakšaš
O cemu ti pricas?

Svijet je pun dvadesetogodisnjaka i tridesetogodisnjaka koji zivot grade sa svojih deset prstiju, vlastitim radom i zalaganjem.

Mnogi od njih su krenuli trbuhom za kruhom i taksiraju, rade na gradjevinama po suncu, kisi i snijegu, ciste tudje kuce i cuvaju tudju djecu. Dosta takvih imaju univerzitetske diplome ali ih to ih nije sprijecilo da rade (nerijetko ne ono sto zele, nego ono sto mogu), da bi zivjeli od svog kruha. Casno i posteno, mic po mic, ciglu po ciglu. I u Hrvatskoj ih ima, rade sezonske poslove, idu na brod i slicno. Oni imaju moje postovanje i empatiju - uz bolesne, ponizene i obespravljene.

Ali oni koji sjede u roditeljskoj kuci 4 decenije razmisljajuci o recesiji i smislu zivota dok im je toplo, ocisceno, skuhano i opeglano je imaju malo ili nimalo. Zato sto je to krajnje sebicno ponasanje.

Zadnje uređivanje Monica B. : 05.01.2013. at 09:13.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:30   #73
Quote:
spy kaže: Pogledaj post






btw, u kojem se to trenutku ova tema iz 'nemam curu' pretvorila u raspravu o hrvatskom gospodarstvu?
__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:47   #74
Od kad su ONI koji nisu nikad osjetili glad i neimaštinu, kojima je najveća drama kad se izgubi internet veza počeli pisati i napadati one koji nisu imali istu mogućnost u životu i svrstali ih sve pod Lijenčine ...
I kako za to Lijepa naša nije ni minimalno kriva jer se svima pruža mogućnost posla, stana, rentanja svega i svačega ...samo ako se hoće
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:59   #75
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Od kad su ONI koji nisu nikad osjetili glad i neimaštinu, kojima je najveća drama kad se izgubi internet veza počeli pisati i napadati one koji nisu imali istu mogućnost u životu i svrstali ih sve pod Lijenčine ..
Odakle Ti znas sta je ko osjetio?

Imas neke nadnaravne sposobnosti?

Ja radim izmedju 40-60 sati sedmicno. Znalo se desiti da ja odradim cak i 90-100 sati u jednoj sedmici. Ne vjerujes? Pa ne moras, nemam nista od toga.

Ali ne sjedim niti bih sjedila majci na grbaci. Prije bih cistila ulice. Imas neki problem i sa tim?
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:00   #76
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Ne shvatam upravo zato sto sam primijenila na sebe.

Psihofizicki razvoj osobe se zavrsava oko 25-te godine zivota (+/-), i tada se vecina osamostaljuje.

Svijet je pun dvadesetogodisnjaka i tridesetogodisnjaka koji zivot grade sa svojih deset prstiju, vlastitim radom i zalaganjem.

Mnogi od njih su krenuli trbuhom za kruhom i taksiraju, rade na gradjevinama po suncu, kisi i snijegu, ... ciglu po ciglu. I u Hrvatskoj ih ima, rade sezonske poslove, idu na brod i slicno. Oni imaju moje postovanje i empatiju - uz bolesne, ponizene i obespravljene.

Ali oni koji sjede u roditeljskoj kuci 4 decenije razmisljajuci o recesiji i smislu zivota dok im je toplo, ocisceno, skuhano i opeglano je imaju malo ili nimalo. Zato sto je to krajnje sebicno ponasanje.
svaka čast rijetko pametno pročitati na forumu, a kad jos i žena to napiše onda
eto ja radim u svim vremenskim uvjetima ,ne pita mene teren jel kisa, snijeg ili puse bura. kad si okačen na grede tebi je u glavi da zabijes fosnu di joj je mjesto, a ne mlatis po glavi isprazno i kukanje neko ti nemas taj kliker koji bi ti govorio kakvo je stanje u zemlji, s kim premijer i guverner dočekuju božić..

drago mi je da žena kao ti daje svoje poštovanje, jer osim sto sam obespravljen ja i sam i bolestan sa jednom rukom u gipsu zidao. sve se može kad se hoće

najlakse je ležat i kukati.

trbuhom za kruhom prvo na brod, pa kad je značku za moj čin dobio kolega mornar iz nekog principa sam otisao s mora. znao sam moran drugim smjerom nekako, tako sam završi na baušteli. i nije mi žao iako je tu bilo lomova i padova sa skela i svega i svačega manje lijepog u svakom slucaju.
__________________
Imala je lijepu rupicu na bradi
Baarbaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:11   #77
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Odakle Ti znas sta je ko osjetio?

Imas neke nadnaravne sposobnosti?

Ja radim izmedju 40-60 sati sedmicno. Znalo se desiti da ja odradim cak i 90-100 sati u jednoj sedmici. Ne vjerujes? Pa ne moras, nemam nista od toga.

Ali ne sjedim niti bih sjedila majci na grbaci. Prije bih cistila ulice. Imas neki problem i sa tim?
pusti ih Mony to su ti sve mamini i tatini sinovi koji i sa 30 godina traže za kavu i kino.

a s 40 već odustaju od života umorni od svega

__________________
Imala je lijepu rupicu na bradi
Baarbaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:20   #78
Sa 40 g. ti nitko ALI NITKO neće ponuditi da radiš na brodu ili ćeš raditi za takvu crkavicu da neće dočekati penziju sa svojim stanom...
Čovjek je došao i istresao dušu a vi samo što niste lomaču zapalili...
jer kako ga nije sram u tim godinama biti bez...stana, auta ,sređenog života i dvoje dječice koja veselo skakuću u novoj obleki, svaki sa svojim novim mobitelom ili tabletom.

Ja sam počela raditi sa nepunih 15 godina- po sezoni...
Tu je bilo normalno i bila sam ponosna što mogu u te godine zaraditi nešto.
Sa svojom prvom plaćom kupila mami haljinu i sebi kaiš- to je bila moja plaća.
I nije prošla jedna sezona da ju nisam odradila, do stalnog zapošljenja.
Uz posao, po ljeti se opet radilo ali ovaj put se seljakala svake godine u drugi stan kako bi mogli iznajmljivati stari da bi za 2 mjeseca opet se selila...
I tako svake mile godine, uz stalan posao, klince i sve uz to.
To smo radili, ne iz gramzivosti već da bi mogli renovirati staru kuću,ulagati u budućnost, bez odmora,zimovanja i previše feštanja.
Sad sam prešla 40-te, sve u što sam ulagala godinama otišlo je u vjetar ( druga priča), posao hvala nekom ( u Boga baš i ne vjerujem) imam, stan imam iz čiste slučajnosti a ne mojom zaslugom pa ne moram plaćati podstanarstvo , ali jedva spajam kraj s krajem...

Znači...lijena sam i nesposobna ali sad kad ste svih nas prosvjetlili...
možda razmislim otići raditi na brod
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:25   #79
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Hoču svoj životni prostor.Svoj.Ne pola,ne četvrt,ne frtalj..Svoj život u svom stanu,kući,baraci..samo da je moje.

A nemam muda za kredit od 30 godina..to mi nije opcija priznajem.
jbg, onda se nemoj zalitit i kukati. ja sam procijenila da mi je bolje otici od svojih i kupit si svoj stan nego zivjet s njima (a imaju 5-sobni stan), sad uzivam u svojem miru i svojem domu. rata kredita je cijena moje odluke
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:29   #80
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Sa 40 g. ti nitko ALI NITKO neće ponuditi da radiš na brodu ili ćeš raditi za takvu crkavicu da neće dočekati penziju sa svojim stanom...
Pa ne mora imati svoj stan da bi zivio kao i vecina drugih. Vecina krene u podstanare, pa se stedi, dizu se krediti, zategne se kais i slicno.

Quote:
Čovjek je došao i istresao dušu a vi samo što niste lomaču zapalili...
jer kako ga nije sram u tim godinama biti bez...stana, auta ,sređenog života i dvoje dječice koja veselo skakuću u novoj obleki, svaki sa svojim novim mobitelom ili tabletom.
Niko ga ne baca na lomacu. Ali sta je to on posebno da ocekuje da mu stan padne s neba da bi se pokrenuo? Ma nemoj. Pa u to ne vjeruju ni 17-godisnjakinje rodjene na Beverly Hills-u.

Quote:
Ja sam počela raditi sa nepunih 15 godina- po sezoni...
Tu je bilo normalno i bila sam ponosna što mogu u te godine zaraditi nešto.
Sa svojom prvom plaćom kupila mami haljinu i sebi kaiš- to je bila moja plaća.
I nije prošla jedna sezona da ju nisam odradila, do stalnog zapošljenja.
Uz posao, po ljeti se opet radilo ali ovaj put se seljakala svake godine u drugi stan kako bi mogli iznajmljivati stari da bi za 2 mjeseca opet se selila...
I tako svake mile godine, uz stalan posao, klince i sve uz to.
To smo radili, ne iz gramzivosti već da bi mogli renovirati staru kuću,ulagati u budućnost, bez odmora,zimovanja i previše feštanja.
Super, respect. I ja sam radila dok sam studirala iako to vecina mojih kolegica Princeza nije cinila, radim i sada. Nikom nista ne pada s neba ako ti ime nije Paris Hilton i sl.

Quote:
Sad sam prešla 40-te, sve u što sam ulagala godinama otišlo je u vjetar ( druga priča), posao hvala nekom ( u Boga baš i ne vjerujem) imam, stan imam iz čiste slučajnosti a ne mojom zaslugom pa ne moram plaćati podstanarstvo , ali jedva spajam kraj s krajem...

Znači...lijena sam i nesposobna ali sad kad ste svih nas prosvjetlili...
možda razmislim otići raditi na brod
Ne moras ici na brod, ali sigurno imas sposobnosti koje bi negdje bile jako cijenjene. Razmisli. I procitaj vlastiti potpis, cini mi se da si zaboravila sta si tu napisala.

Nedaj se Baarbaa.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.