Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 11:11   #1
Igre za djecu - kako ih zabaviti

Obzirom da je zimsko vrijeme ušetalo u domove naše, zanima me kako vi provodite vrijeme doma sa klincima? Koje igre, koji crtići i svi drugi vidovi učenja kroz zabavu???

Kod mene je konkretno u pitanju klinac star 21 mjesec! Razigran, živ i neumoran.

Dajte neke lude i zanimljive prijedloge!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:01   #2
Kod nas uvijek pali citanje slikovnica i lego kockice. Ali moja sefica nije od one djece koje prste energijom i ne moze ni minute sjediti na mjestu, ona se bas zna zaigrati s par igracaka.
TV je ogranicen na pola sata na dan i to su onda ili Teletubbies ili Baby Einstein (ali toga nema kod nas).

Sad smo pocele i s crtanjem (vostane bojice).

Ono sto ju uvijek veseli je kad spojimo 2 kosare za rublje u vlak, pa natrpamo unutra plisane zivotinje, vozimo ih po kuci, ukrcavamo, iskrcavamo, pa ona sjedne s njima i tako. Zakvaci odozdola rucnike da ne bi morala ponovno lakirati parkete.

Uvijek naidje na dobrodoslicu lavor s vodom na podu od kupaone i par posuda, pa se onda to pretace. Racunaj na presvlacenje iza toga. I mjehurici od sapunice.

I jako voli sudjelovati u kucanskim poslovima, jest da to sve onda dugo traje, ali bar se zabavimo i nesto napravimo.

Ali izmedju svega toga, uvijek slikovnice, slikovnice, slikovnice. Nikad dosta citanja.

Dajte ljudi sto vise prijedloga, dolazi lose vrijeme.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:04   #3
Ako ju zanimaju slikovnice, izradjujte vlastite slikovnice.

Chak i u reljefu, pa ljepljenjem pravih predmeta unutra...

Moj Junior je ludovao za time


Narochito ako ima neku omiljenu igrachku.


Mi smo imali malog plishanog zechica Gricka, pa smo izradjivali slikovnice o njegovim ' avanturama'

dandanas ih chuvam samo Junioru ne smijem reci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:06   #4
E vidis, bas budem. Joj, sad imam izgovor da si kupim mapu za likovni , to mi je uvijek bio najdrazi dio skolske opreme .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:08   #5
Preporucham ti onu za VII osnovne, najjeftinija i najbolje opremljena

...pitaj me otkud znam
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:46   #6
skupljanje jesenjih plodova, lishca, granchica i izrada slika.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:34   #7
Quote:
magic kaže:
skupljanje jesenjih plodova, lishca, granchica i izrada slika.


to i ja radim s mojom princom. s tim liscom mozes tako puno napraviti. mi smo prosle jeseni uzele onako tanji karton, obojale mu pozadinu s vodenim bojama i onda smo ljepile to lisce onako u vidu covjeka, drveta, kuce itd. ma super

uzivala je princa a bogme i mama

isto tako obozavamo kupiti kestenje. svaki dan obilazimo jedan velikiiiii kesten ovdi blizu i cekamo kad ce prvi od gori past.
njih skupljamo i onda s cackalicama pravimo figure, jeze, psice, djecu itd.

sin mi nije bas za takve akcije. nije bas nesto "umjetnicki" nadaren. on vise voli igre u drustvu.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:46   #8
Puuunooo hvala!!!

Već su mi sada neke ideje u glavi sa vašim prijedlozima!

Frendica mi sa klincem koristi i plastelin sa raznim modlicama i figuricama za izrađivanje. Nije loše ni to, samo što je malo skupo za kupiti...
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:49   #9
pa malo se snadji

Kupi obichan plastelin, a u onim -svepodesetkuna- modelice za kekse.

dovoljno za pochetak
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:11   #10
potreban pribor se moze kupiti i u Zagrebu u onom ducanu koji je prije bio prekoputa filozofskog a sad je u Vukovarskoj 220 ili tak nekaj. Uvijek zaboravim kak se zove

http://www.wholesalesuppliesplus.com/default.aspx
http://www.soapcrafters.com/
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 22:41   #11
Ja sam tražila ideje što raditi s malo većom djecom i naišla sam na ovu stranicu:

crayola activity

Mislim da bi se mogle naći i stvari koje se mogu radit s dvogodišnjacima.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 10:29   #12
Prilikom chishcenja Juniorove sobe, nashla sam recept za kucno pripremljen i jestivi plastelin.


Zapravo svrstala bih ga u kategoriju 'glinamola' jer se poslije mozhe sushiti pa su izradjeni predmeti trajni i mozhe ih se bojati.

- pola velike shalice fine soli (josh ju je bolje samljeti i u mlincu da bude bash prah)

- 1 velika shalica glatkog brashna

- 1-2 zhlice vode

- 1 mala zhlichica ulja

- boje za prehranu

Sve sastojke smjestiti u lonac i dobro promjeshati. Na najslabijoj vatri kuhati uz mjeshanje dok se ne pochnu stvarati grude. Maknuti s vatre, opet dobro promjeshati, istresti na prikladnu podlogu i prekriti folijom.

Kad se ohladi, nastupa zabava. podijeliti smjesu na dijelove i staviti u zdjelice, nakapati u svaku razlichitu boju i gnjechiti rukama dok se smjesa oboja.

I izradjivati figurice


Nakon dan-dva su suhe. Mozhe se ubrzati i sushenjem u pecnici, ali onda rado ispucaju. Mi ih imamo nekolicinu starih i desetak godina jedino vishe ne znam shto bi trebale predstavljati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 11:23   #13
Pa MAGIC stvarno si volja!!!!

Zvuči zanimljivo!

Odoh isprintati tvoj recept. Vjerujem da će dobro doći u hladne zimske dane!!!

FALA!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:17   #14
evo da podignem malo ovu temu:

kako smo preko dana (zbog vrućina) u stanu trebaju nam nove ideje...
sada je u fazi da neće baš sama da se igra

evo što najviše radimo:

čitanje slikovnica, to bi mogla slušati satima
crtanje, pisanje na tabli ili u bilježnici
vozi bebu u kolicima (ali ne dugo)
igramo se kuglanja - postavimo plastične boce i loptom bacoma
igra sa loptom
vozi svoj autić
igramo se sa plastelinom
mislim joj sada kupiti kuhinjicu i pribor za čišćenje jer voli sve kopirati što ja radim
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:44   #15
naša je sad u fazi slaganja kocki...sve joj paše, drvene, plastične... i uzima sve puzzle od starije braće, slaže ih, ako ne ide drugačije, jednu na drugu u visinu
...i slaganje dvd (crtića) joj je zakooooon...
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:18   #16
igre sa 2- i 3-godišnjacima

ja se stalno sa svojim kikićem igram s autićima i nekad s lego kockama, a dosta i čitamo
dinosauri mu još nisu fora, nudila sam mu
kupila bih mu neke druge igračke al nemam baš inspiraciju, neke je prerastao, a za neke još nije dovoljno veliki, pa molim preporuke za turbo-limach harach
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:23   #17
"Moj" 2,5 godišnjak ima sve moguće domaće a i divlje životinje, od njih se nikad ne odvaja. I uzima jednu po jednu i onda se glasa kako se one glasaju

Zadnjih pola godine obožava lopte, čim progleda netko se mora s njim igrati s loptom.

Meni su super one boje za djecu, male kantice s bojama i onda djeca gurnu ruku u to i "slikaju" rukama po majicama i papirima
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:43   #18
Bolje napravi harač po Škrinjici i Mulleru, ima krasnih drvenih didaktičkih igračaka, svakojakih puzzli, i općenito ljepših igračaka nego u turbo limaču. U Mulleru ima svašta od Crayole, plastelini, bojice svih vrsta - evo plastelin je super ideja; to je omiljena igračka mog djetinsjtva
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 07:37   #19
Frani je trenutno u fazi drvenih vlakova, ali josh su uvijek autichi i garaza najbolje stvari. Crtanje ga bash ne zadovoljava na duge staze, a primjetila sam da voli i *svirat*.
Zadnje je vrime previshe infisha u Teletabise....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 08:40   #20
Lego definitivno na prvom mjestu, onda plastične životinje kojima se od legića sagradi zoološki vrt i farma , drveni vlakovi s tračnicama, nedavno se počela igrati i sa lutkama, stavlja ih spavati, kupa ih i kuha im ručak. Obožava puzzle i sve vrste slagalica, a upravo smo ju naučili i čovječe ne ljuti se. Boje za slikanje prstima, voštane bojice, bojanke, plastelin. Puno čitamo slikovnice, sad obožava Petru i Pikove priče. Sad ima 3 godine.
Velika zabava je i sudjelovanje u kućanskim poslovima, naravno.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.