Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 14:12   #501
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Precrtaj kroj na papir (napravi i zeljenu duzinu haljine). NAcrtaj si cijeli kroj, ne samo polovicu, jer sam postupak opisala, kao da imas cijeli kroj (d.dio).

Onda odredi gdje ce ti biti rezana ispod grudi (izmjeri od ramena do ispod grudi, i to provjeri jos ispod pazduha). Na kroj nacrtaj tu crtu.
Odrezi tamo kroj.

Sad krenemo na donji dio. Ispod grudi ce biti nabor, a dole usko.
Na d.djelu ispod grudi podjeli to na recimo 5 jednakih djelova (isto i zadnji dio).
Onda to napravi i na duzini haljine. Nacrtaj crte od gornjeg djela do duzine. Razrezi od g.d. do duzine, s tim, da nemoj skroz, nego dole ostavi koji cm ne razrezan. Onda taj g.dio razsiris (ispod daj drugi papir, da ces moci ljepit). Onda naljepi recimo krajni ljevi dio, i na nj. lj.strani dodaj 2,5 cm, na desnoj 5, onda drugi dio zaljepi, i dodaj 5cm, i tako do kraja. Na zadnjem desnom djelu dodaj 2,5cm. Isto i zadnji dio. Sad si dobila onako malo u polakrug, svaki dio (prednji i zadnji).
Svi ti dodatki po 5cm su ti dodatci koji idu u nabor. I koliko imas tih cm, toliki ce ti biti nabor. Posto na duzini nisi nist dodala, ce duzina ostati ista.
Na duzini od 25cm iznad duzine do duzine, napravi male usitke (oni V koji su ti ostali kad si otvarala kroj).
Onda sasijes gornji dio, stranske savove, rukave, na d.djelu sranske savove, i napravis nabor. To nasijes na gornji dio, i to je to.
Nadam se, da si me bar malo skuzila.
Dita, čitam ja i nemam pojma o čemu ti to (jer sam početnik na veliko P) ali ti se divim kako si detaljna i kako rado pomažeš i opisuješ -
baš si me ganula pa sam morala komentirati -
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:35   #502
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Cure, gdje vi kupujete paus papir? Htjela bih si neke krojeve iz burde precrtati a nemam tog papira.
Ne treba ti paus (koji je skup!) nego onaj papir za zamatanje iz narodnih novina.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:49   #503
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
Ne treba ti paus (koji je skup!) nego onaj papir za zamatanje iz narodnih novina.
Zapravo sam na njega i mislila, a napisala sam paus Hvala!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:51   #504
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Zapravo sam na njega i mislila, a napisala sam paus Hvala!
Pak papir imaš u skoro svakoj malo većoj knjižari. Imaš ga u varijaciji ne izbjeljeni smeđi i bijeli. Smeđi ima crte po sebi, a bijeli je masan s jedne strane. Ako nemaš bodilo kupi si ga u pozamenteriji.
Za lakše prenošenje kroja iz burde na pak p. stavi ispod na duplo presavijenu tkaninu da bodilo ima u što utonut (samo nemoj stavit ispod pletivo).
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:22   #505
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Ja kao netko tko nema baš puno veze sa šivanjem (ALI IMAM VOLJU I ŽELJU!!!) mislim da za tebe nema nikakvih problema; iz svakog posta vidim da znaš o čemu pričaš, da si učena i da voliš pomoći sa savjetom. Bez obzira bila ti u RH ili Bangladešu, sa svojim znanjem možeš svašta. Evo, recimo da uz to što bi šivala držiš i tečajeve ovakvima kao ja. Kod nas je to jako traženo i dobro se plaća. Ne odustaj, meni je zbilja žao kad se radi birokracije i glupih papira slome oni koji imaju što za dati...
Hvala ,
ja stvarno uzivam u svom poslu, pa ako mogu nekome nesto pomoc, zasto ne...
Meni su super cure, koje se same nauce sivati . Pa mi je kul podjeliti svoje znanje sa njima, ak negdje zapnu.
Inace kod mene u Atelje dodju zene, koje zele nauciti sivati, posto ja tamo imam i sve masine, i veliki stol za krojenje,... Onda mi kazu sta bi zeljele nauciti, pa imaju kod mene tecaj. Neke zele nauciti i kako se nacrta kroj, te dalje to sasije, neke samo kako se neka haljina izradi, pa onda kako koja zeli.
Tak da je, cure/zene imaju zelju, da si same nesto naprave.

Quote:
BobicaBo
Dita, čitam ja i nemam pojma o čemu ti to (jer sam početnik na veliko P) ali ti se divim kako si detaljna i kako rado pomažeš i opisuješ -
baš si me ganula pa sam morala komentirati -
hi hi, hvala
Naucit cemo i tebe, samo pitaj sve kaj te zanima, np

I nadam se, da ce cure stavit tu svoje radove, da svi mi to vidimo .
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:10   #506
e to je meni super tečaj - kod nas su svi tečajevi općeniti
evo ja sam sad odradila početni - šiva se suknja
znam napraviti kroj za klasičnu suknju i sašila sam je u 4 dana! - OK! ali ja nikada neću raditi klasičnu suknju

super je to što sam naučila neke stvari dodatno - napraviti kroj napraviti ušitak, sašiti ciferšlus - i to sakriveni - wau! pasicu .. ma dosta toga
ali neke stvari učim sama - sa net a- super su mi blogovi koji daju tutoriale -

a nekad mi se učini da mi trebaju 'instrukcije' ono odeš negdje na par sati dopunske nastave - pitaš, naučiš i platiš! jednostavno! odeš doma ivaš neko vrijeme sa tim znanjem pa dođeš po još!
a svi rade od tečaja nauku pa traje tjednima pa košta hrpe novaca - i sigurna sam da vrijedi toliko ali nekad mi ne treba toliko informacija od jednom
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:43   #507
@Dita - ti si iz Zagreba? Može malo više o tečaju kod tebe? Može i na PM ako je problem pisati ovdje javno
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 08:05   #508
ljudi, koliko je teško izvaditi kroj iz Burde? na prvi pogled plaši onolika količina linija!?!
pa me zanima jel to samo na prvi pogled ili i na drugi i treći?
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 09:00   #509
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
ljudi, koliko je teško izvaditi kroj iz Burde? na prvi pogled plaši onolika količina linija!?!
pa me zanima jel to samo na prvi pogled ili i na drugi i treći?


Nije tako strašno, ne boj se
Svaki komad odjeće ti je na neki način drugačiji, dakle npr kroj neke haljine će biti debele prekinuta linija, hlače puna zelena i sl.
Kada nađeš kroj koji želiš, samo pratiš linije i to je to. Na svakom dijelu su ti brojevi kako se slaže i različite oznake, tako da ne možeš faliti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:29   #510
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post


Nije tako strašno, ne boj se
Svaki komad odjeće ti je na neki način drugačiji, dakle npr kroj neke haljine će biti debele prekinuta linija, hlače puna zelena i sl.
Kada nađeš kroj koji želiš, samo pratiš linije i to je to. Na svakom dijelu su ti brojevi kako se slaže i različite oznake, tako da ne možeš faliti.
OK
kupila svoju prvu burdu i to ni manje ni više nego burda -plus!
sexy kleider za plus modelle - tako da i ja i Trbuško stanemo unutra -
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:53   #511
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
OK
kupila svoju prvu burdu i to ni manje ni više nego burda -plus!
sexy kleider za plus modelle - tako da i ja i Trbuško stanemo unutra -
Burdine krojeve izvlačiš tako da ti na broju modela piše koji list krojnog arka (A,B,C itd.) u kojoj boji na tom listu krojnog arka je taj model, a odjevne veličine su ti oznaćene različitim tipovima linija. Krojni dijelovi su sami oznaćeni brojevima i ti isti brojevi se nalaze na rubovima krojnog arka na kojem se kroj tog modela nalazi. Nađeš npr. broj 5 u crvenoj boji na rubu krojnog arka list A i okomito na rub krojnog arka ti se nalazi crveni broj 5 u šumi linija uz liniju krojnog dijela 5 tako da nemožeš fulati i nemoraš tražiti po šumi crta di je krojni dio broj 5 u crvenoj boji.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:58   #512
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Burdine krojeve izvlačiš tako da ti na broju modela piše koji list krojnog arka (A,B,C itd.) u kojoj boji na tom listu krojnog arka je taj model, a odjevne veličine su ti oznaćene različitim tipovima linija. Krojni dijelovi su sami oznaćeni brojevima i ti isti brojevi se nalaze na rubovima krojnog arka na kojem se kroj tog modela nalazi. Nađeš npr. broj 5 u crvenoj boji na rubu krojnog arka list A i okomito na rub krojnog arka ti se nalazi crveni broj 5 u šumi linija uz liniju krojnog dijela 5 tako da nemožeš fulati i nemoraš tražiti po šumi crta di je krojni dio broj 5 u crvenoj boji.

za sada zvuči vrlo slično kineskom -
ali sigurna sam da ću skužiti kad otvorim kupus iz sredine -
Hvala ti!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:05   #513
Ma Bobica ne brini, ja sam isto prvi put kad sam vidjela Burdu zinula, ali u biti nije ništa teško. Veći je problem korigirati kroj ako nisi baš standardni broj, ja moram kombinirati 36 za širinu i 38 za dužinu.. a ne dolaze svi modeli u manje od 38.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:15   #514
hvala svima na podršci - to mi je dobra motivacija - javiću se live kad krenem u akciju!
a sve nešto mislim da bi prvo napravila suknjicu veličine 2godine za moju princezu pa onda da se bacim u plahte tkanine po stanu!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:20   #515
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
Ma Bobica ne brini, ja sam isto prvi put kad sam vidjela Burdu zinula, ali u biti nije ništa teško.
I ja isto. Izgledali su mi kao nacrti za spejs šatl u najmanju ruku

I na sredini ti detaljno pišu sve upute gdje gledati za kroj, brzo se snađeš
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:51   #516
Pozdrav svima!
Zna li netko da li je moguće u hrvatskoj kupiti podešavajuću krojačku lutku?? Ako je, pitanje je gdje
retrobety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:57   #517
Quote:
retrobety kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zna li netko da li je moguće u hrvatskoj kupiti podešavajuću krojačku lutku?? Ako je, pitanje je gdje
moguce je, moguce

http://www.nana-san.hr/lutka.aspx?id=4
http://www.nana-san.hr/lutka.aspx?id=2
http://www.nana-san.hr/lutka.aspx?id=3

za mene, na zalost, malo preskup sport
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:21   #518
Hvala ti Charmel, ali uh..mislila sam da bude malkice jeftinije.
Idem ja kopati po ebay-u
retrobety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:18   #519
Jel tko vidio u ZG ovakvih materijala?
http://www.rufflefabric.com/
Da ne šivam trakicu po trakicu...
nanaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:17   #520
imaš u petrinjskoj-metraža
imaš ih masu u svim mogućim bojama
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.