Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2003., 22:18   #21
Intravaginalnim ultrazvukom mozhe se utvrditi trudnoca stara tri tjedna.

Princezo, ti ne koristish pouzdanu kontracepciju ?
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:21   #22
Quote:
magic kaže:
Princezo, ti ne koristish pouzdanu kontracepciju ?
Ne, s razlogom.
Princeza is offline  
Old 12.02.2003., 22:22   #23
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:31   #24
Re: Cure, trebam savjet!

Quote:
Paw kaže:
Menga mi kasni cca 15 dana. Jučer sam bila kod gin. na pregledu. Rekla sam joj da sumnjam na trudnoću jer sam do sada imala uredne menge. Pregledala me i rekla da je osjetila početke trudnoće jer je maternica "nateknuta". Help!
Dogodilo mi se isto, menga mi je kasnila par dana. Otisla sam ginekologu, na palpaciju mu se stijenka uterusa ucinila zadebljanom...Za svaki slucaj je odmah napravio uzv i naravno, to je samo bila normalna pojava pred mengu jer sam menstruaciju dobila odmah nakon 2 dana.
lahor is offline  
Old 12.02.2003., 22:31   #25
Quote:
Indi kaže:
P.S. Pa zar ti ginekologica nije napravila pravi test na trudnocu. Moj ginekolog to radi pod default!
P.P.S. Isto tako nateknuta maternica moze bit i znak da je menga na putu! [/B]
Haj Indi!
Nije mi napravila test, čak me usred pregleda (na koji sam čekala sat i pol; bila sam naručena u 16:45!!!) pitala koliko još žena čeka vani. Ženska je očito razmišljala koliko još baba mora pogledati, a onda mi je onako HLADNO rekla: da, da ovdje se "vide" prvi znakovi trudnoće, maternica je nateknuta! Dođite mi u petak na ultrazvuk. Mada je barem popričala sa mnom, ma barem pet minuta. Pitala sam je koliko je sigurna u trudnoću, zhvativši da se zaletjela sa prethodnom izjavom rekla je:..."zaista ti ništa ne mogu pouzdano reći bez ultrazvuka", a ja si pomislim što si mi uopće nešto i rekla, da se sad moram toliko nervirati i tresti.
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:34   #26
Quote:
penelop@ kaže:
Sto kaze decko? [/B]
Da nemam dečkove potpore zaista ne znam što bi bilo sa mnom. Divan je, bože sad ću se još i rasplakati!
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:35   #27
A na uzv cesh ici kod iste lijechnice ...a joooooj....

Odi sutra ujutro s prvom mokracom u sterilnoj bochici da ne morash trpiti do tamo i trazhi da ti naprave test jer ti menstruacija kasni.

Nemoj se sekirati, chuvaj se
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:36   #28
Quote:
blondie_30 kaže:

Btw. samo "zadebljala" ili "otecena" maternica ne znaci trudnocu. Maternica je takva i pred mengu. Mozda su ti se samo hormoni shebali... [/B]
Pa to sam i ja prvo pomislila i rekla sam ginički da je to možda radi menge. Ova mi je opet rekla da se može raditi o bilo čemu!
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:36   #29
Quote:
Paw kaže:
Divan je, bože sad ću se još i rasplakati!
Samo se ti rasplachi, bit ce ti lakshe I drago mi je shto imash krasnog dechka...bit ce sve ok ahtogod da odluchite
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:38   #30
Quote:
Paw kaže:
Pa to sam i ja prvo pomislila i rekla sam ginički da je to možda radi menge. Ova mi je opet rekla da se može raditi o bilo čemu!
Oprosti, ali kako se shtitish od nezheljene trudnoce?
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:40   #31
Quote:
magic kaže:
A na uzv cesh ici kod iste lijechnice ...a joooooj....

Odi sutra ujutro s prvom mokracom u sterilnoj bochici da ne morash trpiti do tamo i trazhi da ti naprave test jer ti menstruacija kasni.

Nemoj se sekirati, chuvaj se
Magic, stara mi radi na urinima, odnosno svi nalazi od trudnih žena u gradu prolaze joj kroz ruke. Šta da prije napravim test ili da nazovem mamu da se žena ne ušokira na poslu?
Joj magic, luda sam ti kao bik. Svako toliko nešto pojedem pa me hrana smiruje, ali pušim kao turčin.
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:42   #32
Quote:
magic kaže:
Oprosti, ali kako se shtitish od nezheljene trudnoce?
Već sedam godina "uspješno": izvadi ga prije!
Znam, znam sad bi se tukla buzdovanom po glavi!
Jedno vrijeme (kratko) sam pila cilest, ali je dragi srao da sam se zdebljala i da prestanem, eto mi sad zabave!
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:45   #33
Quote:
Tija kaže:
A ti Paw, ako ti je test negativan, a i dalje se brineš, otiđi do ljekarne i kupi drugi radi svog mira. Jebeš 100kn, ionako češ ih potrošit bezveze. I javi nam.
Sutra ujutro u 06:00h krečem s drugim testom, uzela sam INTIM plus. Rezultate vam odmah šaljem.
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:47   #34
Quote:
Paw kaže:
Magic, stara mi radi na urinima, odnosno svi nalazi od trudnih žena u gradu prolaze joj kroz ruke. Šta da prije napravim test ili da nazovem mamu da se žena ne ušokira na poslu?
Ne znam koliko imash godina, ali bilo bi lijepo da s mamom razgovarash. U svakom sluchaju.

I nemoj puno pushiti, nije ti to dobro, trudna ili ne.
magic is offline  
Old 12.02.2003., 22:48   #35
Quote:
Tinchi kaže:
Paw, ti si mi skroz simpa inače i baš mi je žao zbog te uznemirenosti...

Pusti mišljenja drugih, sad ovih dana koncentriraj se na sebe i maksimum pozitive.. kao što kažu cure - uopće ne mora značiti da si trudna...

Ja bi isto više vjerovala ginićki nego tim testovima.

Nisam još došla u ovakvu situaciju tako da ti ne mogu puno reći... Vjerujem da će sve ispasti dobro! Drži se.. I samo mirno.
Ej Tinchi, hvala ti na ohrabrenju, sad navečer nakon svih ovih postova vaših puno sam puno oskulirana nego što sam to bila jučer i jutros.
Neznam, ali ne želim joj vjerovati, nežeeeelliim. Da je svoju sumnju odmah potvrdila s ultrazvukom, bilo bi mi lakše. Ali ovako....
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:53   #36
Quote:
magic kaže:
Ne znam koliko imash godina, ali bilo bi lijepo da s mamom razgovarash. U svakom sluchaju.

I nemoj puno pushiti, nije ti to dobro, trudna ili ne.
22.g., strah me da žena ne doživi moždani udar (u jednoj situaciji, vezanoj za moj posao prije mj.dana, ženi je tako pozlilo da je završila na svim mogučim pretragama za glavu). Imala je težak život, pa je jako osjetljiva. Tako da sam svoj problem podijelila sa vama, najfrendicom i dečkom. A znaš da bi mi sada mamin zagrljaj i utjeha najviše fali. Možda da ipak pričekam ultrazvuk pa van sa činjenicama.
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:54   #37
ma ne sekiraj se Paw,vidjet ces da je neki poremecaj

a kako ti ne predlozi ginic da vadis krv,urin...ako je vec vidjela da si na iglama
Samantha is offline  
Old 12.02.2003., 22:57   #38
Re: Re: Cure, trebam savjet!

Quote:
lahor kaže:
Dogodilo mi se isto, menga mi je kasnila par dana. Otisla sam ginekologu, na palpaciju mu se stijenka uterusa ucinila zadebljanom...Za svaki slucaj je odmah napravio uzv i naravno, to je samo bila normalna pojava pred mengu jer sam menstruaciju dobila odmah nakon 2 dana.
lahor ti imaš pametnog ginekologa, sada si mi dala utjehu ; možda je i meni isto stanje, daj bože!
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 22:59   #39
Quote:
Samantha Jones kaže:
ma ne sekiraj se Paw,vidjet ces da je neki poremecaj

a kako ti ne predlozi ginic da vadis krv,urin...ako je vec vidjela da si na iglama
Ma samo me izpedalirala iz ordinacije kao da sam kužna. Ma ženi je važno da ode doma što prije, briga nju za mene i meni slične.
Išla bih kod privatnog, ali je jako skup, a trenutno nisam u poziciji da puno trošim pogotovo ako sam trudna.
Paw is offline  
Old 12.02.2003., 23:00   #40
Quote:
Paw kaže:
Možda da ipak pričekam ultrazvuk pa van sa činjenicama.
Prichekaj uzv, ali svakako poprichaj s njom o chemu si brinula, ia ako bude sve ok, ona sigurno primjecuje da te neshto muchi

i...hvala shto si ovo podijelila s nama
magic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.