Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 16:44   #81
Quote:
zg_sash kaže:
dakle ,a ko sam ja nesiguran i posesivan i davim nekoga s tim mojim problemima ,onda je to normalno i razumljivo??
ako dodem kuci dobre volje i izvedem zenu na veceru u super restoran , onda je to super i nadasve razumljivo
ako dodem kuci nadrkan i bijesan i raspalim zenu jer nezna zatvoriti labrnju , onda je to lose i primitivno i kriminalno i ...

da li se samo meni cini da tu bas nije sve kako treba?

raspališ ženu po labrnji? pa da, jest primitivno i kriminalno...
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:52   #82
Quote:
pandora_5 kaže:
pa dobro ti je i rekla cura. kaj imaš ljubit drugu i to još pred njom. šta onda ako ti je frendica. kak bi tebi bilo da se sad ona poljubi s nekim dobrim frendom pred tobom. ja prijatelje ne ljubim, ni cure kamoli dečke. osim kad im čestitam rođedan pa ih poljubim al da se sad ljubim sa svakim frendom na kojeg naiđem, glupost. zaš bi se ljubila s njima, mislim ono pusa u obraz...al ipak glupo
čekaj malo, pa nisu si gurali jezik u usta, poljubili su se u obraz-znaš ono, iskazivanje prijateljstva, prisnosti, naklonosti i to...ili ne znaš?
a da da pusu frendu vjerojatno bi ga optužila da je homoseksualac, ha?
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:54   #83
1.Nema prave ljubavi(sory ja nisam normalna)
2. Nemaš šta biti ljubomoran na koga-ako mene muž vara to je moja odluka što ću ja sad s tom informacijom
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:12   #84
ljubomora je znak prave ljubavi.
hadron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:06   #85
Svaki oblik ljubomore u meni stvara odbojnost i predstavlja nabrži put ka uništenju veze. Ljudi mi uglavnom ne vjeruju kad to velim.

Slažem se da je posesivnost problem u ljubomori.

Što se ja imam brinuti? Ako ljubav postoji, postojat će i veza. Ako ljubav nestane, onda bolje da se prekid dogodi što prije. Određeno ponašanje može biti indikator, i ja to gledam samo kroz te naočale. Ali mi ne pada na pamet da pokušam kontrolirati ili pratiti drugu osobu, ili pak strepiti nad vezom (strašno mučenje sebe).

Ako ćemo govoriti o ljubomori, postoje samo moji zahtjevi u smislu da bih htio da mi na raspolaganju stoji određeno zajedničko vrijeme, aktivnosti koje želim zajedno raditi itd. Ukoliko tu postoji deficit, tada to kažem.

Dakle, uopće me ne zanimaju mogućnosti prevare, izlasci s društvima bez mene i slično. Mene to zanima jedino ako se događa toliko često da to počinje biti znak "otuđenja" i "različitosti interesa".

Ukoliko mi je stalo, to će me boljeti. Ali to nikako ne može biti opravdanje za moju nekakvu ljubomoru. Apsolutno sam protiv tog osjećaja i zabranio bih ga zakonom. (Inače mi vele da sam prokleto racionalan, a to nastojim biti i kada sam emocionalan).
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:12   #86
Quote:
girlnextdoor kaže:
..ljubomora je (jaka, patološka, dakle bezrazloga) je progresivna..i ništa , nikad neće tog čovjeka ili ženu smiriti.to je velika emocionalna rupa(rana) koju vuku iz djetinjstva (nepovjerenje prema roditelju) ..tu rupu nitko nemože zakrpati osim psihijatra i te osobe..mukotrpnim radom na sebi , analizi..ali takvi ljudi su najčešće osobe niže svjesti ,pa to ne shvate..možda kad ih život stisne..ali prije toga će namučiti onog nesretnika/cu koja bude kraj njih.
Meni je svaka naznaka ljubomore veliki znak za uzbunu. Kidam u skokovima! Takve osobe treba prepustiti sebi - jedino na taj način će se morati suočiti sa svojim rupama (ranama). Partner može samo nagrabusit, i definitivno je najgori "terapeut" (sad, drugi je problem to što se rodi ljubav, pa osoba ne želi napustiti ljubomornog partnera/icu, unatoč činjenici da to postaje patologija). Osobno, imam dobar "nos", pa nikada nisam dospio u ljubomorom opterećen odnos, jer sam to "rezao već u korijenu", tj. nabacio "maglu".

Ipak, iskustvo ljudi iz okruženja mi govori da patologija ljubomore uništava vezu i da se to u pravilu završava prekidom veze. Što prije to bolje. Zdrava strana u toj priči može napokon udahnuti zraka, a bolesna strana dobiva priliku da se pozabavi sobom, ili da se nastavi uništavati - ali ne na tuđi teret.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:07   #87
A što je sa skrivenom ljubomorom????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 00:46   #88
Quote:
outoftheblue kaže:
A što je sa skrivenom ljubomorom????
Sve je moguće. Ali bi mi netko morao reći koji su to oblici ponašanja i razmišljanja koji odražavaju skrivenu ljubomoru. Tada bih razmislio da vidim ima li toga u mene (psihologija mi nije struka, a u životu nisam naletio na tekstove o skrivenoj ljubomori).

Ovako, na pamet, jedino mogu reći da to ne osjećam. Tj. ili je nema ili je "skrivena", pa je ne primjećujem.

Realno smatram da je ljubomora krivi osjećaj koji treba "prevesti" u temeljne osjećaje na razini potreba:

- dakle, ako želim da budeš sa mnom, a ne s društvom, onda ću ti reći "Ostani večeras sa mnom", a neću ti reći: "Hoćeš li me "prevariti? Ne želim da ideš van jer nemam povjerenja" itd. (i onda razvijati razarajuće osjećaje posesivnosti, potrebu za kontrolom tvog ponašanja itd.)

"Prevara" je u domeni tvoje odluke, a ja se prema tome mogu postaviti opet na razini temeljnijeg osjećaja:

- žao mi je i krivo zbog gubitka (nema tu ljubomore, nego jednostavnog iskrenog osjećanja onoga što je bit odnosa - tj. taj gubitak može biti gubitak jedne zajedničke večeri pa sve do pucanja veze ako se dogodila "indikativna akumulacija" događanja koja u slijedu pokazuju gubitak interesa za održavanje veze); ili:

- nije mi stalo, pa mi je svejedno.

Zadnje uređivanje zelenbrijeg : 17.01.2007. at 02:36.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 01:08   #89
Quote:
BOXERSKI kaže:
Prava i velika ljubav ne moze egzistirati bez ljubomore. Ljubomora je posesivnost a posesivni mozete biti samo na nesta sto smatrate da je vase i do cega vam je enormno stalo...
ako je tako, onda ja nisam dozivjela "pravu" i veliku ljubav.....

...pises gluposti....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 01:20   #90
Ja sam bila ljuborna jer se frajeru koji se meni sviđa sviđala moja frendica
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 01:27   #91
ja sam stvarno rijetkokad ljubomorna.... ako i jesam, onda je to u granicama normale... meni laska dok se netko pali na "mog frajera"... no, da se razumijemo-nisam ni glupa, ok?

..........ah, a ja sam sva nekak na opak
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 01:30   #92
Nisam ni ja glupa nju je obrađivao jer nije mogo mene mislim naša je ljubav tj. sex vanmaterjalan
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 01:32   #93
LJubomorna sam, o daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, al to ne pokazujem!
__________________
Ko samo za poklone haje,
a ne vidi onoga KO ih daje,
srce svoje u prašinu baca,
jer sve prolazi,
a On samo ostaje.
Mala_lutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 04:17   #94
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Što se ja imam brinuti? Ako ljubav postoji, postojat će i veza. Ako ljubav nestane, onda bolje da se prekid dogodi što prije.
Kada ćeś imati żenu i djecu a ljubav prodje Ti ćeś se spakirati i reći im zbogom?
Quote:
zelenbrijeg kaže:
Određeno ponašanje može biti indikator, i ja to gledam samo kroz te naočale. Ali mi ne pada na pamet da pokušam kontrolirati ili pratiti drugu osobu, ili pak strepiti nad vezom (strašno mučenje sebe)
Da li Te je ikada partnerica prevarila sa nekim drugim?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:44   #95
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
1) Kada ćeś imati żenu i djecu a ljubav prodje Ti ćeś se spakirati i reći im zbogom?

2) Da li Te je ikada partnerica prevarila sa nekim drugim?
1 - E to je već malo složenija priča. Princip: iscrpi sve mogućnosti. Ako ne ide, jednostavno se otvori praznina, i nema nazad. Nisam za to da se vrata lupaju svaki put kad ti nešto ide na živce. To onda nije ljubav. U svakom slučaju, ako ljubav nestane, počinju patiti i djeca.

2 - Ne, prema mom saznanju . Zato se i ne opterećujem s time. Ako bi se dogodilo, vidio bih što se događa u meni. U svakom slučaju, nisam tip koji sve ruši "na prvu loptu". Razgovarao bih i pustio osjećajima da se "slegnu". Nema tu pameti - to su individualne stvari.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 17:53   #96
treba samo vise samopouzdanja. no ako te netko "zeznuo" to je tesko vratiti
Genetic_Disease is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 18:01   #97
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
1 - E to je već malo složenija priča. Princip: iscrpi sve mogućnosti. Ako ne ide, jednostavno se otvori praznina, i nema nazad. Nisam za to da se vrata lupaju svaki put kad ti nešto ide na živce. To onda nije ljubav. U svakom slučaju, ako ljubav nestane, počinju patiti i djeca.
Polożio si
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
2 - Ne, prema mom saznanju . Zato se i ne opterećujem s time. Ako bi se dogodilo, vidio bih što se događa u meni. U svakom slučaju, nisam tip koji sve ruši "na prvu loptu". Razgovarao bih i pustio osjećajima da se "slegnu". Nema tu pameti - to su individualne stvari.
Pao si
Ne żelim Ti to u żivotu (phu,phu) ali ako se dogodi vrati se barem jednom na ovu temu i proćitaj joś jednom sve śta si napisao.
Postoje samo mrtvi junaci-żivih nema.Da junak polegne mora biti i rata.
Prijevara to je nesvjesno (ima i svjesnog) nagoveśtavanje psiholośkog rata-borimo sa sa sobom i onim koji ga je prouzrokovao.
U tom ratu gine povjerenje a sa njim najćeśće i partnerstvo.
Śto kasnije pogine to su i veće posljedice za obadvije strane.
Prijevara partnera ostavlja vidni trag na ljudskoj psihi koji se nekada zna i ne zalijećiti.
Ima poverenja=nema ljubomore (ako je onda je oćekivana-"zdrava")
Nema prijevare=ima povjerenja.
Ima prijevare=povjerenje ustupa ljubomori.

Svaka ljubomora je zdrava dok ne postane bolesna.
Zdrava ljubomora je i pożeljna a bolesna-UNIŚTAVA.

Zdrava-naprimjer vidimo partnera sa suprotnim spolom ili znamo da će se vidjeti/sastati sa njime.
Bolesna-ljubomorni smo skoro na sve śto je povezano sa partnerom a da nije povezano sa nama.
Bolesnu ljubomoru NE może se izlijećiti nego samo zalijećiti.
Ona dodje kao psiholośki karcem...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 19:08   #98
Quote:
lina aja kaže: Pogledaj post
čekaj malo, pa nisu si gurali jezik u usta, poljubili su se u obraz-znaš ono, iskazivanje prijateljstva, prisnosti, naklonosti i to...ili ne znaš?
"ha ha" kako si duhovita. sva sreća pa ti znaš kaj je to

Quote:
a da da pusu frendu vjerojatno bi ga optužila da je homoseksualac, ha?
pa valjda bi se samo rukovao s njim, nije valjda peder da ga poljubi još. kaj će ga ljubit, nije neki papak ili pičkica. ak tvoj dečko voli ljubit dečke ne znači da svi dečki vole
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:12   #99
Posesivci u vezama

Posesivnost u vezi. Kako ju kontrolirati i da li se to uopće može.
Zašto ju ne možemo zatomiti i ovladati njome iako smo svesni što se događa.
Ispričavam se ako postoji već ovakva tema.
ensiferum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:41   #100
Ako jedan voli više postaje posesivan to je sve.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.