Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 21:15   #121
čišćenje hobotnice

Quote:
Maynard kaže: Pogledaj post
kolko ja znam sam se izvrne na drugu stranu i pocupas zub i to nutra...
planiram i ja isprobati neke recepte s hobotnicom. svi vaši počinju sa: odmrzete i kuhate... mene zanima to čišćenje. kako se vadi taj zub i to unutra? i jel to onda to ili ima još nešto što bi trebalo srediti?
puzzle4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:29   #122
Nemam pojma kako se čisti.
Ako se kupuje smrznuta, uvijek su očišćene.
Ako se kupuje friška, zamolim stričeka ili tetu u ribarnici da ju očisti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:41   #123
Quote:
puzzle4you kaže: Pogledaj post
planiram i ja isprobati neke recepte s hobotnicom. svi vaši počinju sa: odmrzete i kuhate... mene zanima to čišćenje. kako se vadi taj zub i to unutra? i jel to onda to ili ima još nešto što bi trebalo srediti?
Istisneš zub van.... i izbaci se sve iz one vrečice gdje je utroba a možeš baciti zajedno s tom vrečicom ionak je žilava.... Ja nekad ak je velika još i večinu kože skinem jer se nekim ljudima ne sviđa okus ako ona ostane...peace of cake....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:24   #124
Pripremam se za pečenje hobe u pećnici s krumpirima...prvi put pa proučavam savjete sa neta....e sad većina kaže malo prokuhat da pusti tekućinu pa onda u pećnicu na 220 sa krumpirima itd...zanima me dal prije stavljanja u pećnicu čistite onu sluz od hobe, ja ju čistim kad radim na salatu...jel se čisti i kad ide u pećnicu?
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:28   #125
Očistiš, opereš, ja razrežem na veće komade - krakove i sirove staviš zajedno s krumpirom i pokojim crvenim lukom prepolovljenim, zaliveno maslinjakom, pod alu-foliju.
Znači, ne prokuhavaš, staviš sve sirovo u protvu, hoba će pustit svoju tekućinu. Hoba je prethodno morala biti smrznuta.
Pečeš pod folijom dok hoba nije meka ko putar.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.