Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 20:41   #81
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
a sa čime premazati-prelijati štrukle nego s vrhnjem a da bude zdravije-manje masno??
Kiselim vrhnjem! Opet derem po svom, ali lakše je s kiselim (pitsj mamu, jel...)
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:14   #82
danas štrukli slani sir-tartufi...preeeefinoooooo
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 16:09   #83
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Kiselim vrhnjem! Opet derem po svom, ali lakše je s kiselim (pitsj mamu, jel...)
neće biti manje masno samo će izgledati manje masno jer se kiselo vrhnje svo zapeće a slatko prodre i na dno posude di se peće .
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 16:37   #84
Pa da, govorim o subjektivnom osjećaju težine jela, ne o kalorijskoj vrijednosti-da ga *****, štrukli teško mogu ući u kategoriju niskokalorično. Doduše, kiselo vrnje s 12/20% mm i je manje masno od slatkog s 30+ mm.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 17:56   #85
Uj. To treba probat

Baš me zanima ima li to domaći štih

Inače, u mom kutku Zagorja se štrukli nikad nisu izvana mazali s vrhnjem i zapekli, to je neka moderna varijanta (meni isto jako fina, ali nije autentično zagorska). Pekli su se (i peku se) premazani putrom otopljenim u mlijeku


Inače najbolja slatka verzija štrukli je ona sa slatkim sirom i jabukama. To je nešto prepredobro, i kad ih pečem, pečem jedan protvanj za sebe, drugi za ostale
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 19:50   #86
Ja sam se čudom čudila kad sam skužila da štrukla peku. Baka (ne-Zagorka) ih je uvijek kuhala, alani sir, i onda prezli gore, a pošećerena verzija za zadnji tanjur, kakti desert. Pečene, zapečene i one ni vrit ni mimo hotelske u vrhnju sam počela tek u poznijim godinama. Moram baki naručit štrukle....
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:03   #87
štrukle jedino kod mene dolaze u obzir slane zapečene, ove kuhane ne doživljavam

bila sam neki dan u La Štruku sa sestričnom, ona uzela slatke, ja slane......moje su bile bolje i nismo dugo čekale...idemo opet, ona želi probati s orasima
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:44   #88
i ja želim probati s orasima a ni s jabukom ne zvuče loše
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 13:54   #89
S obzirom da obične često jedem doma, probala varijantu s borovnicama. Fino, ali preskupo za tako malu porciju (30 kn, a nisam se bas nimalo zasitila). Čekali smo dugo, sigurno 40 min, predugo za klopicu u pauzi.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 00:32   #90
jako fino. za prvi put, da okusimo bazu, probali slane: kuhane i zapecene. kuhane su savrseno mekane i prelivene prezlama (i prezle su fine, nisu mi tesko sjele), a zapecene imaju onu punu finu maslacastu aromu.

doslo mi je da uzmem duplu porciju, ali nisam htjela biti lakoma.
sto se cijena tice, vjerojatno bi bilo jeftinije kad bi lokal bio smjesten na nekoj manje atraktivnoj lokaciji. ali ne mogu reci ni da je neizdrzivo skupo. necete se obzderati, ali sasvim je u redu.

imaju kasacko pivo koje mi je vrlo dobro i bas pase uz strukle. ne znam sto je bio kriterij u odabiru ponude, ali kasacko su dobro odabrali.

bilo bi super kad bi imali i juhu od strukli. ili neku jumbo porciju za vise osoba... ili, iako je to poprilican odmak od tradicije, cokoladne strukle (mislim, kad vec imaju neku fora vrucu cokoladu...)?

minus: stolice male i neudobne. wc dislociran i ne pretjerano ugodan.

glazba je bila ok, svirao je arsen. mogu se zamisliti tamo usred zime ili nekog kijameta, vani studen, ni zive duse, ne znas ni u kojem si stoljecu koliko je tesko vani, niceg neeeeema, niceg neeeeema, od tebe, od mene... a ja lijepo na toplom uz arsena i one njihove male radijatorcice i udri!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 27.10.2014. at 00:38.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:23   #91
Da nekima srceko bude na mjestu, evo c/p mog dozivljaja od sinoc s druge teme .

Fora je . I prostor i klopa. Jeli su se sirni slani, s pestom od bucinih kostica i slatki s borovnicama. Prostor je malecki, ali imaju i vani terasu. I cini mi se da im je prilicno prometno. Zamjerka je na samo jedan menu na stolu i nije nam ni spomenuo specijalitete nego sam ugledala plocu i isla pitati sto je to, pa rekla da bi to s bucinim i onda je morao stopirati narudjbu u kuhinji. Malo mi je to bed, ali mogao je odmah reci da imaju nesto i izvan menu-a .

Inace, strukle fine, dodju vruuuuceee i onda slineci nad njima cekas da se malo ohlade da mozes jesti . Te bucine su bile super, bas fini orasasati okus, odlcno mi je pasao. Sirne fine, borovnica fine, probala sam samo zalogaj, nemam nis pametnije za reci .

Uglavnom, guba mjesto za nesto pojesti nabrzinu .


Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:38   #92
Jel rade nedjeljom?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:16   #93
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Jel rade nedjeljom?
U mom uvodnom postu imas i radno vrijeme. Nemam pojma otkud mi, ne pise na fejsu, a web nemaju.
ali pise br.telefona
+385 1 4837 701
pa provjeri, ne vjeruj poluinformacijama, s obzirom da ni ja nisam ziher
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:38   #94
Zvala sam jutros, ne javljaju se, pretpostavljam da ne rade....pitala sam ovdje, jer na fejsu nema vise radnog vremena , pa sam mislila da se mozda sto promijenilo....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:57   #95
Imala si i info u uvodnom postu o radnom vremenu, kojeg sam prepisao ili s njihovih vrata ili s fejsa (pa su to naknadno maknuli, nisam izmislio lol), mogla si se voditi i time i well... #$#"$ mi sve po spisku poljubiš li vrata ili jednostavno otići drugdje na isto.
Osobno nekad rado skočim i na bučnicu u slastičarnicu Trakošćan (jadna i neugledna, ali jedne od najboljih bučnica u gradu).
Ili štrukli u Kaptolskoj kleti ili negdje u centru.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:00   #96
Nisam bila ni blizu centra, tako da nisam ni isla...na strukle idem bas ciljano kod njih...ovako sam zavrsila skroz negdje drugdje....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:01   #97
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Imala si i info u uvodnom postu o radnom vremenu, kojeg sam prepisao ili s njihovih vrata ili s fejsa (pa su to naknadno maknuli, nisam izmislio lol), mogla si se voditi i time i well... #$#"$ mi sve po spisku poljubiš li vrata ili jednostavno otići drugdje na isto.
Osobno nekad rado skočim i na bučnicu u slastičarnicu Trakošćan (jadna i neugledna, ali jedne od najboljih bučnica u gradu).
Ili štrukli u Kaptolskoj kleti ili negdje u centru.

ja se sjecam trakoscana jos kad me mama kao malu vodila (prije 30tak godina) ... uzimali smo piroske sa sirom, spinatom i mesom ... i kiselo mlijeko ... ... nisu se promijenili i za to imaju

i sad kad sam u zg na tom potezu, odem tamo po "dorucak" ili "brunch". doduse ne ostajem uz kiselo mlijeko, nego uzmem za van.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 12:30   #98
Upravo bio na štruklama s kolegom. Probali jabuka/cimet i borovnica.
Smatram se gurmanom i onak iskreno...borovnica je jako slab okus. Onak prazan nekak. Nema punoću. Borovnice je jedva osjete. Definitivno ne vrijede ni blizu 30kn. Ja ne bi dao više od 10kn za to.
Jabuka/cimet su puno bolje i ukusnije. Okus je puniji (ne pričam o punim ustima, nego baš o okusu). Cimet radi svoje Definitivno puno bolji izbor.
Složili smo se obojica da bi 30kn za obje porcije bila ok cijena. Ovo je puno pre skupo, s obzirom na ponuđeno. I ja tam sigurno više ne idem.
Prostor je mali zgodan i gospođa koja je radila (starija žena) je jako ugodna.
Eto
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 13:15   #99
10kn?
Imaš za tu cijenu u Dinari.
Ovo je ipak restorančić, ne može biti takva cijena - a i veća količina se dobije za to.
Ne znam što si očekivao od borovnica za 30 kn, vjerujem da su ubacili 20ak borovnica unutra po porciji (to još nisam jeo, a i ne privlači me- više me privlače slane- jer slatke filane raznim voćem ili orašastim plodovima baš i nisu ono što želim i što štrukle ustvari jesu).
Uglavnom pretjeruješ glede cijene. Probaj iznajmiti prostor uz Tkalču i sretno s forimaranjem cijene od 10 kn.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 13:32   #100
Ovakav stav mi je uvijek išao na kuFac / ne odnosi se to na tebe Deedy, to je stav u cijelom svijetu/. Ako si u centru za istu stvar možeš dizati cijenu a u prigradu ne možeš! Zašto? Ljudi ako vole neki restoran potegnut će i izvan grada! Kvaliteta je najvažnija. To što je najam veliki u centru krajnjeg korisnika nije briga.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.