Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2006., 23:31   #1
Recepti za torte iz "Torte i to"

Ako je netko imo priliku probati tu famoznu tortu od sira , i zna napraviti slicnu...nek se naljepi!

Opcenito bilokakav prokusani recept za kremastu tortu od sira je dobrodosao...

Fala!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 00:58   #2
Radim već jako dugo tortu od sira, stvarno je vrhunska, bez margarina u kremi, lagana....

Evo recept koji ja imam ( dala mi recept teta u slastičarni ) pa ako nekome zatreba....

tijesto : 20 dkg brašna
3 dkg šećera
2 žumanjka
13 dgk margarina
( bolje samljeti šećer ako se krupan, staviti da odstoji u frižideru 30 min i razvući po tepsiji, zatim peći)

krema : 1/2 litre mlijeka
4 žumanjka
20 dkg šećera - skinuti s vatre i dodati
2 želatine ( izraditi želatinu prema uputi na paketiću i miješati dok se ne rastopi, ali ne više kuhati)

Kada se ogladi dodati izmiksani : 1/2 kg sira
2,5 dcl biljnog šlaga

Staviti u frižider 1-2 sata da se krema stvrdne i staviti preostalih 2,5 dcl šlaga. Po želji mogu ići čokoladne mrvice, preljevi, ja sam stavljala i višlje....mljac
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 10:16   #3
Quote:
darin kaže:
Ako je netko imo priliku probati tu famoznu tortu od sira , i zna napraviti slicnu...nek se naljepi!

Opcenito bilokakav prokusani recept za kremastu tortu od sira je dobrodosao...

Fala!
Dakle, koja je to perverzija od torte ta i ona sa čokoladom i sirom nisam neki ljubitelj torta al ovo je tako fino, okusom lagano, nije preslatko, ma mljac
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 17:13   #4
nije baš torta;

http://www.coolinarika.com/recepti/g..._pita_od_sira/

ova mi se upravo peče.

jedino znat će kuharski znalci; muku sam mučila da razvaljam tijesto???

polly, pomagaj
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 18:49   #5
Ja bih htjela znati napraviti tortu od sira kakvu rade u "Ivici i Marici" u Tkalčićevoj. Mmmmm - mrak...

jel ima kakav recept bez želatine? malo mi se smrači kad pomislim na istu...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 20:01   #6
Quote:
tilla kaže:
polly, pomagaj
valjat tijesto
ili pojest?

za takve slučajeve kupila sam si mali valjčić s držalom, slično kao oni gumeni valjčići za ljepljenje tapeta
ubaciš komad tijesta u protvu i valjaš
preporučam
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 01:57   #7
Quote:
darin kaže:
Ako je netko imo priliku probati tu famoznu tortu od sira , i zna napraviti slicnu...nek se naljepi!

Opcenito bilokakav prokusani recept za kremastu tortu od sira je dobrodosao...

Fala!
Americku ili Njemacku verziju?

http://shop.thecheesecakefactory.com...ecakesset.html (postoje mnoge vrste cheesecake, moja omiljena je s borovnicama ili mint cokoladom. sorry ja to ne pravim, nego kupim gotovo)
Takodjer cheesecake se obicno sluzi s nekom toppingom, recimo umak od cokolade i malina, ili dzem od visanja...tako nesto.

ovaj recept bi trebao biti dobar:
http://www.epicurious.com/recipes/re...s/views/102592

Njemacka verzija je u biti nesto s mladim sirom i vrhnjem, skoro kao tiramisu ali manje slatko.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 15:28   #8
evo jedna stranica sa na njemackom. ima krcato recepata i to samo za tortu od sira:
http://www.kaesekuchen.de/base/sweet.php
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 20:34   #9
nemam pojma koja je verzija, mislim da nije americka jer sam -hvala na linkovima - vec bila to istrazila i cini mi se da je am. torta od sira malo tvrdja tj nije toliko kremasta. skidala sam neke kombinacije sa ove stranice i kombinirala pa sam napravila jednu okej jednostavnu tortu od sira...ali ova o kojoj sam pricala je iz Torte i to slasticarne, mislim da nemaju svoj prostor, uvijek smo narucivali telefonski, a torta je cca 230kn sta mi je malo puno, ali doduse ne znam kako se inace krecu cijene torti...

moj guess je da je podloga McVitties keksi natopljena s necim...u sredini je najfinija kremasta smjesa ikad, a na vrhu nagadjam ponovno tuceno vrhnje sa vanilijom...ova moja je ispala nekako slicno po okusu, ali je bila daleko tvrdja i keksi nisu imali tocno taj okus...

btw ovo kaj je bondbabe napisala...mislim da to definitivno nije to...iako i to zvuci fino, ali mi je malo prekomplicirano
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 21:53   #10
Quote:
darin kaže:
Torte i to slasticarne, mislim da nemaju svoj prostor, uvijek smo narucivali telefonski,
otvaraju u kaptol centru skoro!
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 22:58   #11
Quote:
Ivson kaže:
otvaraju u kaptol centru skoro!
znam!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 18:27   #12
Quote:
polly kaže:
valjat tijesto
ili pojest?

za takve slučajeve kupila sam si mali valjčić s držalom, slično kao oni gumeni valjčići za ljepljenje tapeta
ubaciš komad tijesta u protvu i valjaš
preporučam
ma pojelo se u roku keks
ali to tijesto je bilo malo traljavo izvedeno.
pogledat ću za taj valjak jer mi je koma bilo to napravit em okrulgo, em jednako, em bez rupa
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:15   #13
probao sam tortu od sira i tortu od cokoloade sa beze korama
ova od sira je fenomenalna, vec nisam dugo jeo tako finu tortu, biskvit(kora) kao da je prhko tjesto ali je hrskavo, prva krema je od sira zuckaste boje i sir nije fino izradjen nego je malo grudvast ,ali mene zanima ova druga..to je krema od jogurta pa sad ako neko zna kao se to radi bio bi mu zahvalan kad bi podjelio to sa nama jer vjerujem da ima jos zaineteresiranih
cheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 18:50   #14
ja radim tortu od sira, slicna je ovoj za koju je dobardan dala recept, uglavnom tanko prhko tijesto gore i dolje, a izmedu pjenasti, kremati, bozanstveni sir. jednostavna, najgore je s tim tijestom koje puca kad se ispece al dragi je obozava
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 11:51   #15
Evo ovo je ova od sira na koju Darin misli a ovo je moj broj jedan, sa čoksom i sirom, ma obje su mrak

http://www.torte-i-to.hr/cokoTOS.html
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 12:05   #16
koji sir koristite za te torte?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 17:38   #17
Quote:
Samantha kaže:
koji sir koristite za te torte?
ja uzmem 'zagrebacki' ili milsov 'svjezi sir'
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 19:25   #18
Quote:
bondbabe kaže:
Evo ovo je ova od sira na koju Darin misli a ovo je moj broj jedan, sa čoksom i sirom, ma obje su mrak

http://www.torte-i-to.hr/cokoTOS.html
hm trazila sam njihov link na netu jos prije nego sto sam otvorila topic i nis nisam nasla...je ovo novo ili..?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 19:27   #19
Quote:
Samantha kaže:
koji sir koristite za te torte?
mascarpone i smjesu za tiramisu :mljac:


samo trebaš paziti da ti ne splasne
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 20:12   #20
Quote:
Kruska kaže:
mascarpone i smjesu za tiramisu :mljac:
meni se ne svida sa mascarponeom jer ima preneutralan okus pa se i ne osjeti da je torta od sira
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.