Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 14:24   #21
Ja također tražim svoj stil... rekla bi da se najugodnije osjećam u trapkama, tenisicama i majci s nekim fora printom i u vesti... recimo da je to moj stil.. al nikako da se izvadim iz toga.. htijela bi nosit, suknje, haljinice, tajice....
nemogu se odvažit na to jer sam uvjerena da mi suknje i haljinice ne stoje dobro
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:40   #22
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Ja također tražim svoj stil... rekla bi da se najugodnije osjećam u trapkama, tenisicama i majci s nekim fora printom i u vesti... recimo da je to moj stil.. al nikako da se izvadim iz toga.. htijela bi nosit, suknje, haljinice, tajice....
nemogu se odvažit na to jer sam uvjerena da mi suknje i haljinice ne stoje dobro
Ajde, ajde, samo hrabro!!

Ja sam svoje "najpunaškije" frendice uspjela nagovorit na suknje i ženstven stil - pomogla sam im u odabiru prave odjeće i dan danas su mi zahvalne!

Mislim da nema žene kojoj nebi lijepo stajalo bilo kaj ženstveno...
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:42   #23
zasto to mislis? zbog gradje, kilograma? sve se da izvesti... samo trebas znati koji su tvoji nedostaci, a koje su ti prednosti - kad to skuzis, mozes svasta kombinirati
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:42   #24
ja jednu stvar ne kuzim
vec nekoliko komentara citam za kupiti balerinke
ali balerinke su extra cipelice, dakle kad vec imas i cizmice i pumps i ravne cizme i starke
e pa skroz na kraju dodju balerinke kao nesto extra
vi to masovno idete na posao u balerinkama

nije valjda da ce imat samo jedan par cipela osim starki i da ce to biti balerinke
to bas i nije logicno
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:53   #25
ne , nemam problema s kilogramima.. mršavica sam ali imam trbušćič koji sakrijem trapkama.... stegnem remen i nema ga tako da baš i ne volim nosit neke ultra uske majce i haljine baš zbog trbuščića.... a i imam kompeleks zbog nogu.. imam dosta mršave noge, pogotovo ispod koljena.. i zato sam uvjerena da mi ne bi stajale suknje i haljine
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:12   #26
ok, onda bi odjecom trebala pokriti trbuscic (nisu trapke i remen jedini izlaz... npr. tunike i bluze koje leprsavo padaju su odlicne ) i istaknuti lijepe vitke noge! mislim da postoji dosta suknji i haljina ciji krojevi to omogucuju...
a ovo za balerinke... meni je to u proljece osnovna obuca ravne cizme, i gleznjace na manju petu nosim po zimi i na jesen, a starke, balerinke i oxfordice na proljece... jer cipele na petu bas i ne nosim, pa su mi balerinke najzgodnije
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:56   #27
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Starke moram fizički maknut iz kuće jer znam da ću pokleknut nekad, negdje, iz nekog razloga.
Ali ne kužim koji je tako veliki problem sa starkama, osim da su ti dosadile. Razmijem da ih sada ne možeš vidjeti i da ti je muka od njih, jer si ih stalno nosila, ali ja ih ne bih nikako fizički micala iz kuće . Sigurno ćeš ih iskoristiti i na neke suknjice i haljinice, da ne spominjem na tajice...Zato - ne diraj starke....
: obožava starke:
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:59   #28
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
....
nemogu se odvažit na to jer sam uvjerena da mi suknje i haljinice ne stoje dobro

lijepo što si uvjerena, ali da li si ikad išla isprobati par vrsta suknji i haljina


inače moj prvi savjet bi bio uđi u dućane u koje inače ne ulaziš i isprobaj par stvari za koje ne znaš da li ti stoje ili misliš da ti ne stoje

to je dobar početak za promjenu stila...

a meni se većina problema sa traženjem stila riješila kad sam se zaposlila, u nekom trenutku naprosto moraš imati kvalitetniju i ozbiljniju odjeću inače te nitko ne doživljava, još ako naletiš na firmu s dress kodom, većina nedoumica nestane ...
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:24   #29
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Uh, ne bih starke više, imam zasad jedne visoke i jedne niske, toliko ih nosim da nisam sposobna nositi cipele, svake me nažuljaju i ozlijede.

Što mi preporučate, koji komadi su mi esencijalni, kakve kombinacije? Visoka sam 169, teška 68kg i nije tako strašno kak zvuči, samo imam trbuščić.
Ajme i ja sam bila u sličnoj krizi dulje vrijeme...

Cijeli život (25 g) nosim starke, rebe, široke ili skroz uske hlače, kožne narukvice, lance, vestice, majice s printevima i sl.
Oblačim se pomalo pankerski i u tome se najbolje osijećam.

Na zadnja 2 radna mjesta sam imala (još uvijek imam) strogi dress code i to me potpuno poremetilo.
Počela sam kupovati kojekakve košuljice, finije hlače visokog struka, štikle, balerinke, sakoiće i sl., starke i lance nisam više nosila.
Našla sam se rastrgana između potpuno dva različita stila, a na kraju sam izgubila svoj.

Onda sam nakon nekog vremena shvatila da uopće nisam zadovoljna sa sobom, 'stala sam na balun' i izvadila starke iz ormara i vratila se starom stilu.

Odjeću za posao držim u ormariću na poslu.
Dolazim ko panker, a presvučem se u odijelo .

Tko zna, možda tako i tebi bude kad završi tvoja potraga za stilom, ne bacaj starke!!! !
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:34   #30
ja sam predlagala kupnju balerinki.
čini mi se da je to najmanji skok, ako se žena najugodnije osjeća u starkama, mislim da joj štikle neće sjest dobro i da će odustat., a balerinke su udobne a svakako su drugačije od starki.

napraviti zaokret u stilu u jednom danu je poprilično teško, postoji više problema
1)ograničenje tjelesnom građom , koliko god se trudili neke stvari nekim ljudima ne stoje dobro
2) novcem
3)osjećaj navikavanja na novo

mislim da treba krenut polako, kupit par stvari koje se daju kombinirat s postojećim stvarima, i lagano dopunjavat.
baš me zanima što će začetnica teme kupit
csila.csila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:17   #31
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Zapela sam na skinny jeansu, majicama na bendove, kardiganima i starkama i iz toga se ne vadim.
Izbor bendova je dosta bitan Ozbiljno.
Zameni starke štiklama (li ko što neko reče baletankama), ubaci koju haljinu, suknje obavezno (i to neke zanimljive, od jeansa i slično ne dolaze u obzir) i mirna si

Btw, moj stil se dosta promenio (i to na bolje) otkad imam manje para. Jednostavno sam počela da posećujem sekndhendove i buvljake gde je roba dosta raznovrsna, i na taj način nekako proširila vidike, pa samim tim i kriterijume. Basic stvari gotovo višr ni nr kupujrm tamo.... Sad, to nije baš najpraktičniji način oblačenja, al nisam ni ja bog zna kako praktična osoba, pa mi to odgovara.
__________________
What would Wilfred do?
Rozmeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:24   #32
Il si kupiš starko-štikle, ili starko-balerinke. Ozbiljno, ima toga.
Gonissetri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:37   #33
Ja sam nekad kupovala svakakve budalastine a naravno nista zajedno ne bi mogla skombinirati. Sada kada kupujem 2 x promislim da li to mogu kombinirati s onim sta imam.

Cini mi se da s ovim temeljnim stvarima nikad ne mozes pogrijesiti i da su jako dobre za kombiniranje:

-crne balerinke
-crne salonke
-bijela kosulja
-crni dugi cardi
-baloner bež ili crne boje
-uska crna kozna jakna
-starke (nista bez njih)
-crne tajice
-crne grilonke
-crni clutch univerzalan za sve prilike
-crni blazer, klasican ili boyfriend kroj
-haljina tunika koja se moze nosit na tajice ili kao haljina
-skinny remen
-neki upecatljiv nakit
-velika klasicna torba
-mala crna haljina
-najobicnija bijela uska majica
-neki dobar sal/marama koji se moze dobro kombinirati

Sad sve zavisi da li vise volis crno sive tonove ili smedje...ja sam tu navela sve skoro crno...ali sebi sam tek nakon sto sam sve to pribavila u crnim tonovima, pocela pribavljati i u smedjim tonovima.
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:41   #34
Quote:
Rozmeri kaže: Pogledaj post
Btw, moj stil se dosta promenio (i to na bolje) otkad imam manje para. Jednostavno sam počela da posećujem sekndhendove i buvljake gde je roba dosta raznovrsna, i na taj način nekako proširila vidike, pa samim tim i kriterijume. Basic stvari gotovo višr ni nr kupujrm tamo.... Sad, to nije baš najpraktičniji način oblačenja, al nisam ni ja bog zna kako praktična osoba, pa mi to odgovara.
potpis

nego, htjela sam rec da sam prije nekih 7-8 godina kupila klasican strukiran crni sako u sisleyju. od tada do danas sam ga nosila na sve i svasta. u pocetku na suknje sa starkama, potom na traperice sa starkama, onda sam malo odrasla i pocela ga furat na sve ostale cipele koje imam.
savjetovala bih ti da si nadjes odgovarajuci kroj i kupis neki crni sako.
mozes na revere kaciti razne bedjeve i broseve...
mogucnosti su nebrojene.

osim toga, dobre cipele, neke koje ces moci furati na sve. ovisno o tome kaj preferiras, marte, balerinke, stikle, wedges...
i dobra torba.

meni su to bila i ostala tri najvaznija elementa u odijevanju. sve ostalo su detalji.

i pomalo

edit: ovo gore kaj spominje kerry m je u potpunosti tocno. nabavi kljucne komade u istoj boji (i ja biram crno) i onda ce ti kombiniranje biti piece of cake
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:49   #35
Evo me

Kupila sam:

* 3/4 kaput od tvida s kožnim našivcima na rukavima
* torbicu
* crni kardi sa crnim sequins na ramenima (ne znam kak se kaže sequin, čini mi se da to ipak nisu šljokice)
* veliku krupno tkanu golubinje sivu vestu na jedno rame, do koljena
* Y prugastu majicu bez rukava za ispod veste


Nisam našla cipele ni suknju, nažalost, to budem sutra u WG, ovo sam kupila u Areni. Čvrsto sam odlučila ovaj put ne kupiti hlače. Stvarno ih imam dosta, a sukanja ne, osim nekih babastih A kroja do koljena ili ispod.

Dobro sam prošla što se cijena tiče, sve skupa sam platila oko 500 kuna. Dala sam si oduška u Lushu, tho
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:58   #36
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Evo me

Kupila sam:

* 3/4 kaput od tvida s kožnim našivcima na rukavima
di, imas sliku?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:00   #37
Nemam, u gostima sam kod dečka, pa nemam fotić tu. Čini mi se da je iz... :gleda etiketu: - Pull&Beara!
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:10   #38
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
osim nekih babastih A kroja do koljena ili ispod.
Ma dobro, možda sam ja luda, ali probaj jednom bar po doma - suknju tu babastu, neke zanimljive hulahopke, majicu na bend, sakoić i pete iskombinirati.

Inače, marte također imaju modele sa potpeticama
__________________
SEXA
Aualida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:12   #39
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Nemam, u gostima sam kod dečka, pa nemam fotić tu. Čini mi se da je iz... :gleda etiketu: - Pull&Beara!
zvuci ful zanimljivo. ako budes u mogucnosti ovih dana - slikaj!
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:17   #40
Quote:
Aualida kaže: Pogledaj post
Ma dobro, možda sam ja luda, ali probaj jednom bar po doma - suknju tu babastu, neke zanimljive hulahopke, majicu na bend, sakoić i pete iskombinirati.

Inače, marte također imaju modele sa potpeticama
Molim lijepo, ja uvijek pazim da su mi majice na bendove ženska veličina i kroj, ko kobac sam na štandovima poslije koncerata

Kad smo već kod marti, jel netko (osim onih kričavih u New Yorkeru kojih više nema, btw) vidio gdje fejk marte? Najbolje crne, ali u obzir dolazi i boja trule višnje ili smeđa recimo. Nekoć je svaka druga osoba imala marte koje nisu original, danas to nigdje ne nađem

Ili neka slična obuća? Balerinke mogu sad kupiti, ali ne i nositi, još je hladno za to.

Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
zvuci ful zanimljivo. ako budes u mogucnosti ovih dana - slikaj!
Svakako! Pokušala sam ga naći pomoću gugla, ali štanga.
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.