Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 20:45   #1
Tips&tricks, male tajne velikih kuhara

Evo prvi put sam na gastronomiji, listam zadnjih 3 strane na podforumu u nadi da cu naci slicnu temu, pa nema, dakle, ovo bi bila generalna tema o nekim prakticnim stvarima koji vam olaksavaju kuhanje ili pripremu, nesto sto ste sami skuzili, vidli na mastechef-u ili vam je baka na izdisaju sapnula u uho zasto njena bucnica ima takav okus koji nikako ne uspijevate ponoviti. Doslovno od "kako brzo i bez suza rezati luk" do "kuhaj grah bez poklopca da ispari i da se zgusne"

Da pocnem, od kada zivim sam uvijek skuham vise nego sto mogu pojesti, onda se to zna povlaciti, nekada za veceru meznem, nekada sutra za rucak, a nekada ti se i neda to jesti pa se povlaci danima
Poceo sam sve tekuce ili polutekuce ostatke hrane smrzavati, i smrzavam ih u onom kalupu za led, fora je genijalna, trenutno imam plocice sa juhom od gljiva, tikvica, gro paradajz sosa(rajcice su pocele mekanit u frizideru pa sam ih pretvorio u sos), neki paprikas, govedju juhu, neku vodu u kojoj sam kuhao povrce.
I sto god novo radis, treba tipa 3 zlice paradajz sosa, mozes uzeti podravku pa si istisnuti, ili saft kojeg si radio prije tjedan dana, izvadis 3 kocke i ubacis. Treba temeljac za gulas? Strpas 10 finih kocki govedje/pilece juhe. Oces da ti cuspajz lagano vuce po gljivama? 2-3 kocke juhe od gljiva.
Nekome fali nesto u tanjuru? Istopi si jednu kocku po zelji u tanjur. Dobijes tocno ono sto zelis.
Ukratko, dobijes domaci zacin koji strasno poboljsava okus i mozes ga fino dozirati.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:57   #2
Deset kocki govedje juhe u jednom loncu, krcate raznim prezervativima i mastima. Ako je vjerovati linku, dodajes 3k kalorija samo od kocke u juhu. Juha od gljiva ima najmanje gljiva u sebi.

http://www.podravka.hr/proizvod/goveda-kocka/
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:02   #3
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Deset kocki govedje juhe u jednom loncu, krcate raznim prezervativima i mastima. Ako je vjerovati linku, dodajes 3k kalorija samo od kocke u juhu. Juha od gljiva ima najmanje gljiva u sebi.

http://www.podravka.hr/proizvod/goveda-kocka/
rekla bi da covjek misli na kocke zaostale od njegove juhe, smrznute u kalupima za led , a ne na kupovne kocke
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:07   #4
A svoju juhu pravi bez dodataka i od kostiju i mesa? Kuzim.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:23   #5
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Deset kocki govedje juhe u jednom loncu, krcate raznim prezervativima i mastima. Ako je vjerovati linku, dodajes 3k kalorija samo od kocke u juhu. Juha od gljiva ima najmanje gljiva u sebi.

http://www.podravka.hr/proizvod/goveda-kocka/
tablica je bazirana na 100g, ne po kocki. akademik
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 18:53   #6
Pardon, nisam vidjela ova siva slova na dnu, i meni je bilo cudno da ima toliko kalorija. Hvala na razjasnjenju.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.