Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 15:47   #1
Pas za stan

Zivim u dvosobnom stanu i namjeravam da kupim psa. Posto je stan mali, ne mogu da kupim veceg psa. Zanimaju me vasi prijedlozi koju pasminu da kupim?
Đole is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 15:49   #2
psi se kupuju ako imas veci stan. za manje stanove psi se obicno uzimaju iz azila. tako im spasis zivot i usput ustedis koju tisucu eura. mislim da bi ti po karakteru odlicno odgovarao neki manji mjesanac. ako imas tepihe, moze biti i dugodlak
ako bas volis pse, uzmi zenku.
vjerojatno znas da psi moraju poneki put i izaci iz stana da bi protegnuli noge.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:12   #3
čemu taj cinizam?
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 10:37   #4
Quote:
Đole kaže: Pogledaj post
Zivim u dvosobnom stanu i namjeravam da kupim psa. Posto je stan mali, ne mogu da kupim veceg psa. Zanimaju me vasi prijedlozi koju pasminu da kupim?
najmanji problem je velicina psa .. ljudi uglavnom misle da im je za stan bolji manji pas.. e pa manji psi su uglavnom hiperaktivniji od vecih pasa koji vecinu dana spavaju ... ako ces psa setati barem dva puta dnevno svejedno ti jekoji pas je u pitanju. Na tvom mjestu ja bi uzela psa srednje velicine. Tak i tak ce vecinu dana spavati a i biti ce mirniji u stanu
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 10:39   #5
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
psi se kupuju ako imas veci stan. za manje stanove psi se obicno uzimaju iz azila. ...

molim??? ti to ozbiljno ili se salis? Ne kurim nego me zastavarno zanima zasto to mislis?
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:29   #6
Pincha?Civauvicu?Maltezera?
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:23   #7
Srednji šnaucer
ili
Patuljasti šnaucer
ili
Mali talijanski hrt (ako volis hrtove)
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:00   #8
Moj savjet ti je da odeš na stranicu http://www.vauvau.net i pogledaš 9.FCI skupinu. Tamo češ naći sve male psiče i njihov opis (karakteristike), možda ti to pomogne....
frecciaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:58   #9
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
najmanji problem je velicina psa .. ljudi uglavnom misle da im je za stan bolji manji pas.. e pa manji psi su uglavnom hiperaktivniji od vecih pasa koji vecinu dana spavaju ... ako ces psa setati barem dva puta dnevno svejedno ti jekoji pas je u pitanju. Na tvom mjestu ja bi uzela psa srednje velicine. Tak i tak ce vecinu dana spavati a i biti ce mirniji u stanu
ja imam dva veca psa..svasta oni rade..ali najmanje spavaju..dok mi svekrva ima onog jednog 'na baterije'..taj nikad budan hehehe

mislim da je sve do psa i vlasnika te kakav zivot vodite i kakve navike stvarate..a tek onda dodje pasmina na red
meni frendica ima istu pasminu kao ja..ali njena dama je preljena dva kruga u vrtu otrcat dok ja svoju znam zvat duracell bunny ..trci i trci i trci i trci hehe

sve u svemu..sta naucis psa takav ce i bit..u granicama naravno .. nemozes ocekivat od onog jednog sitnijeg psa da drzi tvoj tempo ako imas fizicki aktivan zivot te se puno kreces
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:36   #10
nevjerovatno je da ako netko živi u stanu automatski se "podrazumijeva" da ima malo psića. ja sam ti u stanu i imam američkog stafforda, a taj pas je sve samo ne mali!! ako misliš ne izvoditi ga puno van, ili evenutualno 1-2 puta otići s njim ispred zgrade da obavi šta treba onda stvarno bolje uzmi nekog manjeg psića, jer oni nisu toliko zahtjevni i neće im to smetati, ali ako misliš s njim šetati i nije ti problem sići dolje i po 5-10 puta, trčkarati s njim okolo itd. onda uzmi nekog većeg tj. pasminu koja se tebi samom sviđa jer je čista glupost da se u stanu ne može držati neka veća pasmina! nemoj da kvadratura bude jedini i presudan element u tvom odabiru jer ona stvarno nije bitna ako nekog voliš... eto mi čak mislimo uzeti još jednog staffa...
luna_2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 04:01   #11
Za vaćeg psa veći stan, a za mali stan, mali pas
Mislim stvarno, stan je stan i ostaje stan osim ako netko nema stančinu od 1000 kvadrata pa ima i terasu veličine dvorišta
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:07   #12
Đole, jedna preporuka....
nemoj pitati druge kojeg ćeš peseka izabrati....vjerujem da u Sarajevu ima azil ili neko "sklonište za peseke"...prošeći se i pogledaj ih...zaljubit ćeš se sigurno...i to će biti pravi izbor...ili jednostavno pogledaj tu po forumu, daruje se puno štenaca...
sretno s izborom!!!
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:33   #13
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Za vaćeg psa veći stan, a za mali stan, mali pas
Mislim stvarno, stan je stan i ostaje stan osim ako netko nema stančinu od 1000 kvadrata pa ima i terasu veličine dvorišta
meni je ovo smjesnije

Quote:
Natch kaže:
psi se kupuju ako imas veci stan. za manje stanove psi se obicno uzimaju iz azila.
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:34   #14
probaj tu pogledat http://www.glowdog.com/bestdog/ meni je ispalo ono moje cudoviste doma...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:43   #15
Ja sam u jednosobnom stanu imala boksera i kad ću opet imati psa (a uskoro ću imati 1,5-sobni stan),imati ću boksera!!!!
Općenito,mislim da je pas onakav kako ga odgojiš!!!
Moj je po stanu kotrljao loptice i svoje igračke,ali je znao da može trčati koliko mu srce želi tek kad izađemo van (u stanu nije ni imao mjesta)!
Dakle,ako imaš volje i živaca za duže šetnje,uzmi većeg psa;ako nemaš,uzmi manjeg,bez obzira na veličinu stana! Većim psima ipak treba više trčanja i šetnje!
roza1. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:54   #16
Kvadratura nema veze s velicinom psa ja imam mjesanku njem.ovcara i labradora 3 mj staru(jednosoban stan) koja je izgledom na mamu a prozdrljiva na tatu i ima 11kg, svjesna sam da ce biti velika nekih 30-35 kg ali ako je pas dobro odgojen, sve se da srediti ,samo istina je da za veceg psa treba izdvojiti vise vremena za setnju.
__________________
Bog misli u genijima, sniva u pjesnicima i spava u ostalim ljudima.
Seeker24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:38   #17
Sve što mogu reći po tom pitanju je da ne slušaš nikoga nego sebe. Ljudi su općenito poprilično primitivni i zatucani i guraju nos gdje ne treba i kad ih nitko niš ne pita. Ja u stanu imam dogu i komentara sa strane koliko hoćeš a specijalno onih: 'To nije pas za stan'.
Za odabir psa nije bitna kvadratura stana nego koliko vremena mu možeš dati.
__________________
If you stole a pen from the bank is it still classed as a bank robbery
NumLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:56   #18
Quote:
Đole kaže: Pogledaj post
Zivim u dvosobnom stanu i namjeravam da kupim psa. Posto je stan mali, ne mogu da kupim veceg psa. Zanimaju me vasi prijedlozi koju pasminu da kupim?
Zašto tražiš manjeg psa
Cura i ja živimo u stanu od 43 kvadrata,a udomili smo Dogo Argentino iz azila...
Veličina stana ti netreba biti smetnja pri nabavci peseka
Bitno ti je jedino da on ili ona ima svoj kutak i da je sretan uz tebe
njuskica1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 20:33   #19
Quote:
brigitta26 kaže: Pogledaj post
Đole, jedna preporuka....
nemoj pitati druge kojeg ćeš peseka izabrati....vjerujem da u Sarajevu ima azil ili neko "sklonište za peseke"...prošeći se i pogledaj ih...zaljubit ćeš se sigurno...i to će biti pravi izbor...ili jednostavno pogledaj tu po forumu, daruje se puno štenaca...
sretno s izborom!!!
Potpisujem

A što se tiče veličine stana,ja sam imala šarplaninca koji je zajedno sa nas troje
živio u stanu od 50 kvadrata.Po njemu je mogao biti stan i puno manji jer bi se na istom mjestu satima i satima izležavao i onda se prebacio na drugo mjesto i opet isto
i tako je on imao svoja dva-tri mjesta koja bi izmjenjivao i ne bi ga se ni primjetilo u stanu.Ali zato se vani šetalo s njim oko 5 km dnevno(znali bi i više),pa je zato i bio u stanu nevidljiv jer bi bio mrtav-umoran .
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 03:19   #20
velicina psa stvarno nema veze sa velicinom prostora nego sa tvojim zivotnim stilom,koliko vremena psu mozes pruziti i naravno koliko si u mogucnosti izdvajati za psa,mislim na financije...jer veliki pas treba puno vecu kolicinu hrane nego mali.Bitno je da uzmes psa prema njegovom karakteru a ne toliko prema izgledu iako mozes naci u idealnom psu za tebe i jedno i drugo.ako nemas vremena za duze setnje nikako nemoj uzeti hiperaktivnog i energicnog psa koji zahtjeva istrcavanja vec uzmi neku mirniju pasminu koja vise voli laganini.pitanje je sto ti trazis u psu? ovako ti na tvoje pitanje nitko ne moze dati odgovor jer svi ce ti napisati one pasmine koje oni najvise vole i najcesce koje imaju i sami.
ali odgovor na konkretno tvoje pitanje,kojeg psa za stan- svaki pas moze zivjeti u stanu (sretno) ako ima odgovarajucu skrb i njegu.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.