Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 22:19   #81
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
nisam iz zg-a....
A od kud si? Ja mislim da se stvari iz Turbo sporta mogu naruciti preko neta, al nisam sigurna...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:22   #82
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Bitno ti je da usvojis kvalitetne navike, a to su sport i zdrava prehrana, zaboravi dijete, to je samo kratkorocno rjesenje, jer nemres cijeli zivot biti na dijeti! Iskreno ja sam skepticna u vezi vjezbanja kod kuce, sudim po sebi jer vidim da koliko god se doma trudim opet ne mogu izvuci nekakav maximum kakav izvucem iz sebe na treningu! Al eto, sto ljudi, sto cudi! A da razmislis o nekakvoj aktivnosti izvan kuce ( tae-bo) 2 put tjedno +vjezbanje kod kuce?
ma slusaj.. ja bi prihvatila bilo sto takvog tipa al kao sto vec rekoh nemam money za takve stvari

mislim da kod mene nije stvar u tome gdje ja vjezbam... vec, mislim da me netko treba nadgledat... schockrae ce mi osmislit vjezbe koje ce odgovarat mojoj fizickoj formi, a sve sto cu ja njemu za uzvrat davat je povratna informacija kako napredujem... a ne znam i ne volim lagat... a ako ne uspijem pokopat cu se u zemlju... pa eto... ak nist drugo to ce me motivirat.. i to jako
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:25   #83
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ma slusaj.. ja bi prihvatila bilo sto takvog tipa al kao sto vec rekoh nemam money za takve stvari

mislim da kod mene nije stvar u tome gdje ja vjezbam... vec, mislim da me netko treba nadgledat... schockrae ce mi osmislit vjezbe koje ce odgovarat mojoj fizickoj formi, a sve sto cu ja njemu za uzvrat davat je povratna informacija kako napredujem... a ne znam i ne volim lagat... a ako ne uspijem pokopat cu se u zemlju... pa eto... ak nist drugo to ce me motivirat.. i to jako
Eto onda ces morat ne samo njemu nego SVIMA ovdje davati povratne informacije, tako da imas motiv ! Ja bi ti preporucila da za pocetak si uzmes mjere, ono opseg struka, bokova i sl jer je moguce da ces vise mrsaviti u volumenu nego po kilazi, pa da se ne obeshrabris!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:29   #84
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Eto onda ces morat ne samo njemu nego SVIMA ovdje davati povratne informacije, tako da imas motiv ! Ja bi ti preporucila da za pocetak si uzmes mjere, ono opseg struka, bokova i sl jer je moguce da ces vise mrsaviti u volumenu nego po kilazi, pa da se ne obeshrabris!
vama cu se javit kad budu rezultati bili konkretni
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:31   #85
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
vama cu se javit kad budu rezultati bili konkretni
Ma pusti ti to, hocemo tjedno izvjesce! To ti je najbolji motiv! Da te utjesim, ja kad sam se pocela baviti sportom prije 6 god trebalo mi je 4 mjeseca da se iz aviona vidi da sam smrsavila, prema tome, bitna je odluka da si odlucila nesto promijeniti!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:32   #86
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ma pusti ti to, hocemo tjedno izvjesce! To ti je najbolji motiv! Da te utjesim, ja kad sam se pocela baviti sportom prije 6 god trebalo mi je 4 mjeseca da se iz aviona vidi da sam smrsavila, prema tome, bitna je odluka da si odlucila nesto promijeniti!
cisto sumnjam da ce se tjedno razlika primjetit...
razmislit cu o mjesecnom izvjescu
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:35   #87
E moze i mjesecno!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:56   #88
I jos nesto, izbaci kruh, krumpir, tjesteninu, rizu! Tjesteninu i rizu samo integralno! I baci se na meso i povrce!
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:01   #89
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Bitno ti je da usvojis kvalitetne navike, a to su sport i zdrava prehrana, zaboravi dijete, to je samo kratkorocno rjesenje, jer nemres cijeli zivot biti na dijeti!
Potpisujem .

Evo, primjer jedne moje frendice. Morala je malo više smršaviti i naravno krenula sa dijetama. Prvo se mjesec danas muči, naravno skine nešto, ali onda pukne zbog stresa na poslu, doma, od samog psihičkog opterećenja što je na dijeti. I naravno slijedeći mjesec sve to opet vrati.

Onda opet odluči krenuti, izdržala je dva mjeseca, smršala opet dosta, ali nakon dva mjeseca počela je 'normalno' jesti, što znači ( nezdravo ) kao prije, što ju je i dovelo do viška kila. Plus došli blagdani pa se i tu malo opustila. Eto kila natrag.

Sad se eno opet sprema na dijetu A trebala bi biti pametnija za svoje godine

Dakle, prošlo je šest mjeseci mučenja, a na kraju kao da nije ništa niti radila, sve ostalo isto. Da je tih šest mjeseci počela zdravije, normalno jesti i počela vježbati imala bi bolje rezultate

Što ja zapravo pokušavam reći , daj si vremena
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:06   #90
Pa da, da je tih 6 mjeseci potrosila na sport bar 3 put tjedno imala bi dugorocnije rezultate. Kad se bavis sportom mozes si cak i priustiti neki grijeh, jer kad se razviju misici oni puno brze potrose ono sto pojedemo.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:52   #91
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ja bi ti preporucila da za pocetak si uzmes mjere, ono opseg struka, bokova i sl jer je moguce da ces vise mrsaviti u volumenu nego po kilazi, pa da se ne obeshrabris!
uzoh mjere sinoc

moram priznat da nikad do sad nisam uzimala mjere pa mi sve bilo cudno... veeeelike brojke
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:23   #92
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
smisao sporta nije u mrsavljanju, to izbijte iz glave.
vjezbanje i opcenito zdrav zivot pomazu da se bolje osjecajete i dizu vam opci tonus organizma (fizicki i psihicki).
Bravo, upravo iz tog razloga ja cijeli zivot vjezbam!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:25   #93
Vježbanje kod kuće... hm. Evo ja sam si jučer skinula s neta 2 videa "Winsor Pilates" s odlukom da od sutra svakog jutra vježbam.

Stiglo "sutra" i "jutro", a meni se taaaaaaako ne da (odvojit od kompa, ŽK i )...







Sutra ću.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:55   #94
Da još nadodam koju misao, pa se prebacujem na mail i čujem se samo sa svojim pulenkama i pulenima .

Opet se svašta pisalo, a oduševljavaju me savjeti "izbaci kruh, tjesteninu, krumpir, (samo integralne varijante eventualno) i jedi više mesa i povrča". Da nije glupo, bilo bi smješno. a i ne kužim što se misli postiči tako zbunjujučim savjetima. Tu nema šta, koliko, kada, zašto, već samo nabacani "savjeti" i to je to. Ko sa u pusrinji prežednjelom čovjeku kažeš: "Gle stari nebu dobro, ako ti brzo ne popiješ nešto vode. " - i produžiš dalje bez da mu daš vode ili kažeš gdje je on sam može naći i otprilike koliko će mu trebati da dođe do nje.

S obzirom da ja ne mogu svakome "dati vode" ne znači da ga ne mogu uputit na mjesta "gdje ima vode". Što i pokušavam svojim postovima.

U par odlomaka ću napisati odgovore na neka konkretna pitanja (najčešće postavljana i koja vjerojatno zanimaju najviše ljudi) i oko kojih se puno raspravlja premda ne bi trebalo, jer kako sam već prije navodio, ako se stvari razumiju, prostora za raspravu nema - istina je jedna.

Prehrana i dodaci prehrani (suplementi)
Uravnotežena i zdrava prehrana je osnova zdravog življenja i osnova za bilo kakvu normalnu tjelesnu aktivnost, pa tako i tjelovježbu.
Dijete su u načelu glupost. Pogotovo za ljude (obzirom da pišem na ženskom kutku, nadalje u tekstu ću se konkretno obračati samo ženama i to onima koje samo interesira dovođenje tijela u neku prosječnu formu, bez značajnijh sportskih ambicija - da ne bi opet zabrijao i otišao predealeko u pisanju ). Dijete imaju svoju namjenu i postoje konkretne situacije kada se pribjegava dijetama, ako se želi postići određeni cilj, no to ima smisla kod ljudi koji imaju podlogu i naviku u bavljenju sportom. Kako to prosječna žena ipak nema, dijete neću razmatrati, tj. plan djelovanja je dugoročan i prvo na redu je stjecanje zdravih navika vježbanja i hranjenja.
Prehranu treba podijeliti u što je više malih obroka (idelano bi bilo 6 i više), no zbog modernog stila života i brojnih obveza, nema se vremena za takve stvari, pa bi bilo čisto dosta 4 do 5 obroka. Ne treba rezati žile, ako se jedan dan malo zabrazdi i jede neuredno (iz bilo kojeg razloga), ali bitna je navika da se u načelu hrani na ovakav način.
Što jesti i kako koncipirati obroke?
Primjera radi, uzeti ću da će prosječna žena uspjeti u svoj raspored ugurati 5 obroka kroz dan (doručak,ručak, večeru i dva međuobroka). Doručak, ručak i večera bi se trebala pojesti za stolom i u miru, a međuobroci mogu i u hodu ili već nekako, jer njih bi sačinjavalo u prvom redu voće ili nekakvi jogurti + koji nemasni keksić i sl.
Nitko si ne želi komplicirati život i prestati totalno jesti "normalnu hranu" i preći na neke čudne menije i potpuno strane namirnice, jer tako kažu eksperti iz Mile i sličnih "ženskih časopisa" koji "znaju".
Na sreću, to nije potrebno. Kvalitetan obrok bi se sastojao od kvalitetnih izvora energije - (složenih ugljikohidrata = tjestenina, krumpir, žitarice, kruh... po mogućnosti integralnih radi većeg broja vlakana koje pomažu probavi, no nije nužno. ), proteina (mesa, jaja, ribe, mahunarke, ...) i nekakve salate (sezonske npr., tj. potrebno je kombinirati kako bi se unijelo što više različitih namirnica u organizam).
Da sad ne tupim previše i razrađujem obroke posebno, neka si sam svatko iskombinira što mu paše, no ključno je da se shvati da NISU potrebne nekakve nenormalne promjene u hranjenju i bjesne kombinacije namirnica. Jedite sve, ali kontrolirano. Naravno, slatkiše treba svesti na manju mjeru, ali je glupo odreći ih se potpuno i kažnjavati se bez razloga.
Šta se tiče suplemenata, oni mogu puno pomoći (bilo da je cilj slaganje mase ili razgradanja), no nisu uopće neophodni. Kako im ime govori, oni su samo DODACI prehrani i ništa više. To što marketinški stručnjaci bombardiraju ljude sa magičnim i prijeko potrebnim preparatima (za npr. mršavljenje) znači da oni te proizvode žele vama prodati i zaraditi, a ne zato što vam stvarno trebaju.
Suplementi su prilično skupi i ciljanoj skkupini žena kojima se obračam ONI UOPĆE NISU POTREBNI.
Ključ je u zdravoj prehrani i ispravnom načinu tjelovježbe. Ništa više, ništa manje.
Ako je osnovni cilj mršavljenje (znači gubitak samo masnih naslaga, bez gubitka mišiča) onda je zdravo razumski zaključak da se u tijelu treba stvoriti kalorijski deficit. Kao što je poznato, masti su izvor energije, te u procesu mršavljenja, svakim treningom treba zahvatiti malo iz tog izvora, kako bi se on smanjio na određenu prihvatljivu mjeru. Kolika je ta mjera neka si svatko sm odredi.

Sad dolazimo do vjerojatno najzanimljivijeg i najkonkretnijeg dijela (malo sam dosadan, ali ovo je svega jedna desetina što bi rekao nekome da uživo razgovaramo ).
KAKO PAMETNO TROŠITI MASNE NASLAGE, A DA NI U KOJEM TRENUTKU NE UGROŽAVAMO ZDRAVLJE, TJ. OČUVAMO MIŠIČNU MASU ILI ČAK I MALO NAPREDUJEMO.

1 kg masti kod čovjeka može poslužiti kao izvor energije u iznosu 7000 kalorija (naravno da se energija mjeri u Joulima, ali kalorija se nekako zadržala u literaturi, a i aerobne sprave na displejima pokazuju potrošnju energije u kalorijama, pa ću se i ja radi jednostavnijeg razumijevanja izražavati tako), te je logično, da ako osoba želi sagoriti tu kilu masti mora ostvariti, već spomenuti, kalorijski deficit. Recimo da jednim treningom ostvaruje deficit od 200 kalorija (što je ustvari puno i pogotovo početnici u vježbanju može biti prejak tempo, no zadržimo se na tom podatku čisto razmatranja radi). Jednostavna matematika govori da treba za 1000 cal 5 takvih treninga (to je recimo tjedan dana ozbiljnog treninga, a zbog odmora izneđu treninga ponekad je potrebno više), a za 7000 cal (1 kila uskladištene masti) 7 puta toliko što iznosi 35 treninga. S vremenom se može povećavati intenzitet (čak i prepoloviti vrijeme), no za početak je i ovo dobro.
Nadam se da je sad jasnije zašto sam u prijašnjim postovima tupio o potrebnom vremenu za napredak, ali ovo je jedini pravi i siguran način napretka.
Ok, nemojte se odmah prestrašiti i obeshrabriti, neće biti potrebno godina dana za dvije kile gubitka masti, ali brojke su tu, matematika isto, pa si računajte.
Sva mudrost oko mršavljenja vam je tu.
Vjerujem da će te na magične dijete (koje daju rezultate za tjedan dana u ne znam koliko kg) gledati na drugi način i prozrijeti glupost koja se naveliko servira po medijima.

Za kraj da pojasnim u osnovnim crtama i jedan tipičan trening mršavljenja u kojem se kombinira zagrijavanje - rad sa utezima i nekim vježbicama u trajanju od 20 - 30 min - aerobni trening od 30 - 40 min (ili više ako se ima energije ). Neću ulaziti u konkretizaciju jer je to previše informacija u samo jednom postu, ali bitno je shvatiti potrošnju energije u organizmu na najjednostavnijoj razini (više nije ni potrebno, ako se vježba samo radi zdravlja).
tijelo prvo koristi kao izvor energije hranu u želucu, nakon toga dolazi na red glikogen (uskladišten u jetri) i tek nakon što se iscrpe te rezerve, prelazi na masti ( a to je ono što se želi). Koliko treba da se počnu trošiti masti? To ovisi o dosta faktora, no recimo, cca 20 - 30 min. Iz tog razloga ide zagrijavanje + trening utezima, a nakon svega aerobni trening. (aerobni trening je ključan u sagorijevanju masti, jer su uključene velike mišične skupine - noge (a mišići su ti koji treše energiju) i prisustvo pojačane izmjene kisika u tijelu koje je potrebno za sagorijevanje masti - ni vatra ne gori bez kisika )
Trening utezima i razvoj mišične mase je potreban zato jer tijelo sa više mišične mase u stanju mirovanja sagorijeva više energije, nego tijelo sas manjom mišičnom masom, a tu dolaze i sve ostale doborbiti - snaga, bolje držanje, itd.
Nikako ne zaboravite istezanje na kraju treninga - ono nema direktnu korist na sagorijevanje masti, ali čuva od ozljeda i sprječava preveliku krutost koja može biti posljedica vježbanja (mišiče se nakon vježbe i regeneracije skručuju, pa ih je potrebno istezati)
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:01   #95
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
...
nakon ovolikog posta bojim se maila
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:09   #96
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
uzoh mjere sinoc

moram priznat da nikad do sad nisam uzimala mjere pa mi sve bilo cudno... veeeelike brojke
Kakve si mjere uzela? Još ti nisam javio što konkretno trebaš mjeriti i koje mjere staviti u odnos da bi se dobili neki koeficijenti koji će se onda pratiti. Ali dobro, javim ti se tokom današnjeg dana pa krećemo sa razradom konkretne strategije.
U ovom zadnjem ogromnom postu naveo sam svega par stvari (premda se čini puno), ali sinulo mi je još par sitnica vezanih uz pračenje napretka i mjerenje.
Nakon šta se odluči vježbati, postave ciljevi i razradi konkretan plan kako to postići i prione poslu, potrebno je i mjeriti napredak i voditi evidenciju. Vođenje dnevnika vježbanja ima višestruku korist, no ne smije biti opsesija. Svakodnevno se mogu upisivati opaske vezane uz trening, ali stvarna mjerenja nekih dijelova tijela ili vaganje, ne bi se trebalo izvoditi češće od 1 u 6 tjedana. Mjerenje svakog tjedna označava nestrpljivost i to je loš način. Prvo postoji mogučnost razočaranja i odustajanja od vježbanja, jer se rezultati ne vide odmah, ako pročitate moj pred zadnji post biti će vam barem jasniji vremenski okvir, ako je cilj zdravo mršavljenje.

Kao i za sve u životu, prave stvari i uspjeh u ozbiljnim područjima ljudskog djelovanja zahtijeva predan rad i puno muke u dužem vremenskom razdoblju. No, tu je onda i osnovano zadovoljstvo.

Drage cure, tete, žene, gospođe, ključno je da se oboružate strpljenjem i predano radite na sebi.
Pusa svima i pozdrav do sljedećeg tipkaranja!
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:12   #97
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Kakve si mjere uzela? Još ti nisam javio što konkretno trebaš mjeriti i koje mjere staviti u odnos da bi se dobili neki koeficijenti koji će se onda pratiti.
ma nis posebno... sam sam se izmjerila koliko sam siroka

bijase to iz ciste moje znatizelje... ne brini nista, ja cekam tvoje upute i bez njih nikud i nista
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:14   #98
Majkomoja,
Pitam se kako su na svijetu postojali i postoje mrsavi ljudi koji ne rade intenzivne treninge nego su samo normalno aktivni

Evo, ja sam neki dan gledala zensku koja je mojoj frendici trenerica karatea ( jer se igrom slucajeva pred nama presvlacila)
zilava jako, noge jako misicave, ramena misicava, nadlaktice i ruke isto.
Stomacic joj je ipak vidan, i mala naslagica na bokovima.
A koliko samo sati tjedno ona vjezba, tesko je i zamislit.

Pomislila sam da su moje noge i ruke ipak ljepse od njezinih, a stomak i struk ruzniji

A kad pogledam Blanku Vlasic, zanebesa mi se.
Svi smo mi razliciti, svatko ce osjetit sto je najbolje za njegovo tijelo.
I svako univerzalno pravilo je glupost.

Stoga, ja se ( za sebe) drzim one:
PRVO SMRSAT A ONDA INTENZIVNO VJEZBAT. ZATEGNUT STOMAK TRBUSNJACIMA, TRCAT ZBOG KONDICIJE..
__________________
* obviously, will lose 8kgs. Number two: will find nice sensible boyfriend and not continue to form romantic attachments to alcoholics, workaholics, peeping-toms, megalomaniacs, emotional fuckwits or perverts.
Loose Pants Diet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:20   #99
Quote:
Loose Pants Diet kaže: Pogledaj post
Stoga, ja se ( za sebe) drzim one:
PRVO SMRSAT A ONDA INTENZIVNO VJEZBAT. ZATEGNUT STOMAK TRBUSNJACIMA, TRCAT ZBOG KONDICIJE..
vis... ja ako ne pocnem vjezbat nista od ove ljubavi
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:27   #100
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
cisto sumnjam da ce se tjedno razlika primjetit...
razmislit cu o mjesecnom izvjescu
Kod mene se bogami tjedna razlika primjeti!
A jedem sve, sve sto mi dusa zazeli samo u manjim kolicinama nego ranije.
Dakle, ona stara o prepolovljavanju kolicine na tanjuru je itekako istinita!

S vremenom se tijelo navikne na manju kolicinu hrane.
u prvom trenutku kad pojedes rucak cini ti se da bi mogao jos jest, ali vec nakon desetak minuta osjecaj se izgubi.

Bitno je pit puno vode.
Evo ja npr sam cesto zamjenjivala zedj za glad. Pa bih pojela nesto umjesto da se napijem vode.
__________________
* obviously, will lose 8kgs. Number two: will find nice sensible boyfriend and not continue to form romantic attachments to alcoholics, workaholics, peeping-toms, megalomaniacs, emotional fuckwits or perverts.
Loose Pants Diet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.