Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 19:00   #81
Quote:
An'Lyn kaže:
Ono kratko vrijeme sta sam se bavio uvozom meni je Sertic spedicija u Rijeci bila dobra. Nikad nisam imao problema sa njima...
hvala.
ana 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 19:44   #82
Quote:
maja_u_zagrebu kaže:
Bok svima!
Razmisljam o uvozu robe iz EU... pa trazim/gledam sto mi sve treba. Kad sam se raspitivala o carinama, Carinska uprava me uputila na privatne špeditere. Je l to nuzno? Zasto mi oni uopce trebaju - da ispunim papire za carinu - vjerujem da to mogu i sama ili?? Imate li iskustva na tu temu....
Hvala
Nije ti to tako jednostavno.

"Poslove zastupanja u postupku podnošenja carinskih deklaracija o carinski dopuštenom postupanju ili uporabi robe mogu obavljati trgovačka društva ili trgovci pojedinci, koji ispunjavaju uvjete propisane Zakonom o uvjetima za obavljanje poslova zastupanja u carinskom postupku i imaju odobrenje Carinske uprave Ministarstva financija za obavljanje poslova zastupanja u postupku carinjenja robe (ovlašteni carinski otpremnik).
Odobrenje za obavljanje poslova ovlaštenoga carinskog otpremnika može se dati trgovačkom društvu ili trgovcu pojedincu, koji ispunjava sljedeće uvjete:
a) ima sjedište na području Republike Hrvatske,
b) registriran je za obavljanje gospodarske djelatnosti, koja obuhvaća i djelatnost ovlaštenoga carinskog otpremnika,
c) u radnom odnosu ima najmanje jednog djelatnika koji ima odobrenje za obavljanje poslova ovlaštenoga carinskog zastupnika,
d) raspolaže poslovnim prostorom, u vlasništvu ili zakupu, koji ispunjava propisima utvrđene uvjete za obavljanje djelatnosti ovlaštenoga carinskog otpremnika, te
e) raspolaže opremom, koja omogućava djelotvorno obavljanje poslova ovlaštenoga carinskog otpremnika (odgovarajući telefonski i telefaks priključak, računalo s potrebnom programskom podrškom i slično).
..."

Sve ti piše u Zakonu o uvjetima za obavljanje poslova zastupanja u carinskom postupku.
forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 11:50   #83
Quote:
ana 555 kaže:
moze li netko preporuciti dobru speditersku firmu u rijeci?
Euro Star ili Transadria
Felix Arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:31   #84
trgovanje uvoznim proizvodima iz Kine i sl...

kada se netko pojavi sa nekom cifrom ono tipa što sa 100 000kn ili gdje uložiti 250 000kn
uvijek se svi jave - uloži u dionice, u investicijske fondove, možda nešto u nekretnine i sl.

no mene zanima zašto nitko na ta pitanja ne odgovara - mogao bi otvoriti firmu i uvesti nešto što još nema na našem tržištu iz Kine recimo i to se sve obavlja preko interneta, postati neki generalni zastupnik za hrvatsku za neki proizvod za koji misliš da će ići.. i kod nas prodati po višoj cijeni.
nešto slično mi prijatelj pokušava uskoro pa me zanima imate li s time iskustva?
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:22   #85
Quote:
rivica kaže:
kada se netko pojavi sa nekom cifrom ono tipa što sa 100 000kn ili gdje uložiti 250 000kn
uvijek se svi jave - uloži u dionice, u investicijske fondove, možda nešto u nekretnine i sl.

no mene zanima zašto nitko na ta pitanja ne odgovara - mogao bi otvoriti firmu i uvesti nešto što još nema na našem tržištu iz Kine recimo i to se sve obavlja preko interneta, postati neki generalni zastupnik za hrvatsku za neki proizvod za koji misliš da će ići.. i kod nas prodati po višoj cijeni.
nešto slično mi prijatelj pokušava uskoro pa me zanima imate li s time iskustva?
Vjerovatno zato što je rizik otvaranja takvog biznisa iznimno velik, jer šanse su ti 50-50 da ćeš uspijeti, dok s druge strane imaš nekretninu gdje ti ja dobitak od kupoprodaje ili iznajmljivanja gotovo 100% zagarantiran. A osim toga, da bi se upustio u takav biznis, treba ti masu dozvola, certifikata i slično i moraš poznavat tržište i njegovo funkcioniranje, što prosječni građanine ne zna. A i zarada od takvog biznisa ukoliko i bude od onih 50 posto opet ne mora biti iznimno velika. Drugim riječima u pravilu rizik je neisplativ u odnosu na mogući dobitak.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 12:04   #86
i za takve poslove ti nije dosta 250 000 kn jer ti treba još i skladište pa da odeš u kinu dogovoriti posao
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:01   #87
Uvoz Auta....

Pozdrav, znati li mozda netkoga, tko se bavi sa uvoz autima u hrvatsku? Znam da postoje dosta njih, ali trzim netkoga, koji vozi aute u hr. imam dosta dobre kontakte sta se toga tice ovdje u njemackoj.

javite se..........
__________________
Kako oblikovati potpise
miki blueeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:04   #88
nisi to bas dobro objasnio....

mene bi zanima jedan

fiat scudo - putnički - 9 sjedala, 99/00, klima , 1.9 disel
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:27   #89
Htio sam reci, da trazim "partnera" u Hrvatskoj koji je zainteresiran da kupi aute (vecinom nove) pa da ih uvozi u hrvatsku. dobijem dosta jeftino nove aute, posto i mi uvozimo aute iz danske, nizozemske itd.
__________________
Kako oblikovati potpise
miki blueeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:27   #90
Quote:
alabrale kaže:
nisi to bas dobro objasnio....

mene bi zanima jedan

fiat scudo - putnički - 9 sjedala, 99/00, klima , 1.9 disel
nazalost trenutno osobno nemam nista slicno, ali se mogu raspitati, ako zelis
__________________
Kako oblikovati potpise
miki blueeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:40   #91
pogledaj sto ima....

aj vidi mi onad jednog kombija novijeg... mastera ili vivaro...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:13   #92
a di si u njem.?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:16   #93
u Frankfurtu
__________________
Kako oblikovati potpise
miki blueeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:19   #94
Quote:
miki blueeye kaže:
Htio sam reci, da trazim "partnera" u Hrvatskoj koji je zainteresiran da kupi aute (vecinom nove) pa da ih uvozi u hrvatsku. dobijem dosta jeftino nove aute, posto i mi uvozimo aute iz danske, nizozemske itd.
Od kada su to novi automobili jeftiniji u Nizozemskoj nego u Njemackoj
Sto je sa MwSt -om?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:25   #95
taj posao je povezan sa sto problema. Npr. prodaš ovdje čovjeku auto (tj. uzmeš mu kaparu) i naručiš ga u Danskoj gdje je jeftinije. Oni ti kažu isporuka 60 dana. Ali isporuka se često produlji na 90, 120, 180 dana i ti svaki dan slušaš gnjevne pozive kupaca. Na kraju mnogi odustanu i traže kaparu, a ti si naručio i platio kaparu za aute koji ne dolaze.

To je problem nezavisnih dilera u cijeloj Europi zato jer se proizvođači dovijaju svim mogućim trikovima da zagorčaju život transgraničnim prodavačima. Npr kada glavni uvoznik u Danskoj sazna da su auti dilera namijenjeni tebi, tj. importu u Hrvatsku (a sazna zbog papira) onda mu izmisli da nema auta i može se slikat. Još mu zaprijeti da će uzet koncesiju i doda mu još auta koje mora prodat lokalno. Današnja auto industrija je neregulirana i prilično prljava u biznisu. Tako je po cijeloj EU.

Proizvođači redovito prate trag VIN brojeva prodanih auta i kada otkriju koji ih je službeni diler prodao u drugu zemlju, taj si je nakopao velike probleme (premda je službeno dozvoljeno). Auto industrija je vrlo moćna u Europi i praktički radi što hoće.

A sve to zato da proizvođači mogu nabijat cijene u pojedinim zemljama kako hoće, službeni dileri su često njihovo roblje. Do kada će tako bit ne zna se ali zasada je tako, dijelom je tako jer dileri trpe i šute kao ovce.

Zato se proizvođači bore protiv toga da supermarketi mogu prodavati aute, jer oni su financijski moćni i ne bi se dali ovako zafrkavati.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 20:08   #96
Uvoz iz Kine-Veleprodaja?

Bez uspijeha sam pokušavao naći ovoznike i/ili veletrgovce (polu)proizvoda iz Kine potrebnih za svoju djelatnost, te ovim putem molim sve koji imaju kakvih informacija da mi pomognu.
Radi se o proizvodima pogodnim za SUBLIMACIJSKI tisak, tj. prijenos putem transfer preše: majice (iznutra pamuk, izvana poliester), sublimacijske šalice, kape, medići, upaljaći...
Unaprijed zahvaljujem.
Scardona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 02:30   #97
Dubrava, Konjscinjska?
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 02:35   #98
Ne vjerujem, ali nije da mi nije palo na pamet!
Hvala
Scardona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 21:07   #99
Eto ovih dana bih trebao dobiti iz uvoza mousepadove i salice koje mijenjaju boju, majice radim konstantno...
da li ti treba neka veca kolicina ili samo za probu?

LP
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 00:02   #100
Quote:
Scardona kaže: Pogledaj post
Bez uspijeha sam pokušavao naći ovoznike i/ili veletrgovce (polu)proizvoda iz Kine potrebnih za svoju djelatnost, te ovim putem molim sve koji imaju kakvih informacija da mi pomognu.
Radi se o proizvodima pogodnim za SUBLIMACIJSKI tisak, tj. prijenos putem transfer preše: majice (iznutra pamuk, izvana poliester), sublimacijske šalice, kape, medići, upaljaći...
Unaprijed zahvaljujem.
pitaj pevca
Cocts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.