Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 02:42   #21
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na to koliko je znanja nutricionistima potrebno, ne bi me začudilo da se u dogledno vrijeme uvede tečaj za to zanimanje.
Jel se može znati kojoj struci opskrbljenoj velikim znanjem ti pripadaš?
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:51   #22
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Jel se može znati kojoj struci opskrbljenoj velikim znanjem ti pripadaš?
Studiram medicinu. I dobro sam upoznat s biokemijom i biokemijom prehrane tako da ipak znam o čemu pričam.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:43   #23
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Studiram medicinu. I dobro sam upoznat s biokemijom i biokemijom prehrane tako da ipak znam o čemu pričam.
Hmm, to sam i pretpostavila, tko bi drugi sprdao ostale fakultete nego studenti medicine. Vrlo sam dobro upoznata s vašim programom. Na medicini se uče osnove osnova biokemije i kemije, tako da je o vašem poznavanju kemije smješno pričati (objašnjavala sam te predmete medicinarima i gledala zadatke s vaših ispita pa znam o čemu pričam). Dalje, kemija i biokemija su sami temelji nutricionizma, a na višim godinama se to znanje nadograđuje s stručnim predmetim o kojim vi nemate pojma. Vi ste sa prehranom upoznati koliko ja s liječenjem bolština. S liječnicima vrlo lijepo razgovaram i kužim što pričaju, poznajem dobro fiziologiju čovjeka, ali liječiti niti mogu niti znam. Stoga drži se ti svoje struke i završi svoj studij, a kad jednog dana dođeš u bolnicu shvatit ćeš da tvoje znanje o prehrani nije dovoljno.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 19:23   #24
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Hmm, to sam i pretpostavila, tko bi drugi sprdao ostale fakultete nego studenti medicine. Vrlo sam dobro upoznata s vašim programom. Na medicini se uče osnove osnova biokemije i kemije, tako da je o vašem poznavanju kemije smješno pričati (objašnjavala sam te predmete medicinarima i gledala zadatke s vaših ispita pa znam o čemu pričam). Dalje, kemija i biokemija su sami temelji nutricionizma, a na višim godinama se to znanje nadograđuje s stručnim predmetim o kojim vi nemate pojma. Vi ste sa prehranom upoznati koliko ja s liječenjem bolština. S liječnicima vrlo lijepo razgovaram i kužim što pričaju, poznajem dobro fiziologiju čovjeka, ali liječiti niti mogu niti znam. Stoga drži se ti svoje struke i završi svoj studij, a kad jednog dana dođeš u bolnicu shvatit ćeš da tvoje znanje o prehrani nije dovoljno.
Vidim da nisi dobro upoznata s našim programom - mi imamo 100 sati biokemije na 2. godini i uvod od 20-ak sati u sklopu MKBK1 na 1. godini, u odnosu na vaših 125 sati - a s obzirom da su naši svi predmeti zahtjevniji, mislim da je neupitno da je isti slučaj i s biokemijom.
Znanje kemije ljudi s vašeg fakulteta je takvo da sam prošli tjedan poznanici (studentici smjera Biotehnologija) morao objašnjavati uvod u kemijski račun jer se borila sa zadatcima iz Sikiricine stehiometrije (ne kažem da su svi studenti toliko slabi, ali po njezinim tvrdnjama većina jest).

Siguran sam da bi kompletan nutricionizam savladao nakon 3-4 tjedna intenzivnog učenja, dok da bi ti uopće imala pojma o medicini trebala bi se time baviti barem 3-4 godine.
I bez brige, o prehrani je jako dobro znati što više zbog vlastitog zdravlja, ali da se time profesionalno "bavim", ne pada mi na pamet, jer mislim da sam sposobniji za puno više.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 22:14   #25
Dragi kolega, mislim da nema potrebe ovako vrijeđati i omalovažavati kolege s PBF-a koji imaju itekako zahtjevne programe (pošto smo biotehničkog usmjerenja) te studij nije na principu "pričam ti priču", nego smisleno i suvislo povezivanje raznih područja znanosti (kemija i biokemija hrane, metabolizam, principi proizvodnje i pripreme hrane, programi ishrane...) u kojima se isprepliću kemija, fizika, biologija te strojarski predmeti. Takvo što se ne uči ad hoc u mjesec dana, a kao i u svakom poslu, tako i u ovom, detaljnije se kasnije usmjeravaš u samom području rada.

Odakle ti inspiracija za ovako divan pristup nutricionistima? Mislim da zaslužuje opomenu moderatora.
E da, ja jesam diplomirao na PBF-u, ali nisam nutricionist.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 23:47   #26
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Siguran sam da bi kompletan nutricionizam savladao nakon 3-4 tjedna intenzivnog učenja, dok da bi ti uopće imala pojma o medicini trebala bi se time baviti barem 3-4 godine.
I bez brige, o prehrani je jako dobro znati što više zbog vlastitog zdravlja, ali da se time profesionalno "bavim", ne pada mi na pamet, jer mislim da sam sposobniji za puno više.
Objasno na osnovu čega si to siguran???? Izvoli onda, takav ekspert to može prek ljeta naučit. Gle, ja sam sigurna da bi zapeo na matematici 1 tako da te biokemija nebi ni dočekala. Moje mišljenje je da je medicina studij za štrebere, sjedi i štrebaj i štrebaj i štrebaj i zato je nisam ni studirala. Znam ljude kojima logika nije jača strana da ju studiraju ili su je završile, vođena tvojim načinom zaključivanja mogu zaključiti da je medicina studij za ljude glupave štrebere? By the way, ja nisam nutricionist.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 11:29   #27
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Objasno na osnovu čega si to siguran???? Izvoli onda, takav ekspert to može prek ljeta naučit. Gle, ja sam sigurna da bi zapeo na matematici 1 tako da te biokemija nebi ni dočekala. Moje mišljenje je da je medicina studij za štrebere, sjedi i štrebaj i štrebaj i štrebaj i zato je nisam ni studirala. Znam ljude kojima logika nije jača strana da ju studiraju ili su je završile, vođena tvojim načinom zaključivanja mogu zaključiti da je medicina studij za ljude glupave štrebere? By the way, ja nisam nutricionist.
Meni je, za razliku od tebe, logika itekako jača strana, što sam već nekoliko puta i dokazao na službebom IQ testiranju.
Iskreno sumnjam da si ti ikad i dobila priliku da se upišeš na medicinu, tu se ipak upisuje samo birano društvo.
I ne vidim potrebu da naglašavaš da "nisi nutricionist", osim ako i sama nisi svjesna da je sve ono što sam napisao točno.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:24   #28
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Hmm, to sam i pretpostavila, tko bi drugi sprdao ostale fakultete nego studenti medicine.
Molim da se ne generalizira.

Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Siguran sam da bi kompletan nutricionizam savladao nakon 3-4 tjedna intenzivnog učenja, dok da bi ti uopće imala pojma o medicini trebala bi se time baviti barem 3-4 godine.
I bez brige, o prehrani je jako dobro znati što više zbog vlastitog zdravlja, ali da se time profesionalno "bavim", ne pada mi na pamet, jer mislim da sam sposobniji za puno više.
Pretpostavljam da si na nižim godinama fakulteta.
Mi medicinari pojma nemamo o prehrani. Nažalost. Prehrana je vrlo važna u liječenju određenih stanja, tj. bolesti, a mi o tome učimo minimalno na internoj i izbornim predmetima (koje odsluša manji broj studenata u generaciji), što je vrlo žalosno. Srećom postoje osobe koje se bave time - nutricionisti koji su zaposleni u bolnicama i koji su od velike pomoći liječnicima.
To nije nešto što se može naučiti u 3 tjedna, isto kao što se ni medicina ne nauči u 6 godina.
Iako tebi ne pada na pamet baviti se profesionalno prehranom, postoje liječnici (neki i profesori na našem faksu) koji se upravo time bave i koji pokušavaju ukazati na važnost prehrane i nama studentima.
pingu00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 01:12   #29
Quote:
pingu00 kaže: Pogledaj post
Molim da se ne generalizira.
Isprike

Quote:
pingu00 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si na nižim godinama fakulteta.
Mi medicinari pojma nemamo o prehrani. Nažalost. Prehrana je vrlo važna u liječenju određenih stanja, tj. bolesti, a mi o tome učimo minimalno na internoj i izbornim predmetima (koje odsluša manji broj studenata u generaciji), što je vrlo žalosno. Srećom postoje osobe koje se bave time - nutricionisti koji su zaposleni u bolnicama i koji su od velike pomoći liječnicima.
To nije nešto što se može naučiti u 3 tjedna, isto kao što se ni medicina ne nauči u 6 godina.
Iako tebi ne pada na pamet baviti se profesionalno prehranom, postoje liječnici (neki i profesori na našem faksu) koji se upravo time bave i koji pokušavaju ukazati na važnost prehrane i nama studentima.
Potpis od A-Ž
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 01:35   #30
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Meni je, za razliku od tebe, logika itekako jača strana, što sam već nekoliko puta i dokazao na službebom IQ testiranju.
Iskreno sumnjam da si ti ikad i dobila priliku da se upišeš na medicinu, tu se ipak upisuje samo birano društvo.
I ne vidim potrebu da naglašavaš da "nisi nutricionist", osim ako i sama nisi svjesna da je sve ono što sam napisao točno.
S bahatim i ograničenim ljudima poput tebe se ne isplati raspravljat. Uputit ću te samo na Sokratovu "Znam da ništa ne znam", kad to spoznaš bit ćeš na konju "sveznalico" s visokim IQ.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:53   #31
bravo i za dečeca i za domino kocku i za pingu
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 17:14   #32
na stranu rasprava o faxevima, mene to isto zanima, pa sam se ko mlada nadala da cu to studirati, dok nisam shvatila da me kemija bas i ne zanima ali ako nadjes neki tecaj, isla bih i ja
*klepetalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 19:19   #33
Mislim da se tema može ključati jer je autorica dobila odgovor na pitanje. Da bi bio nutricionist moraš završiti nutricionizam na PBF-u gdje ima puuuno kemije, jer je i sam nutricionizam baziran na tome.
Ako ima zaintereseiranih za tečajeve mislim da se ni sami nutricionisti ne bi bunili da održavaju tečajeve u svrhu informiranja ljude o pravilnoj prehrani, osobito trudnice i mlade mame. Ali to bi bilo kao za jezike, na tečajevima možeš naučiti više ili manje dobro pričat jezik, ali profesor jezika niti možeš postat nakon toga niti znaš dovoljno. Za to ipak treba studij na filozofskom sa hrpetinom gramatke i što ja znam čega sve ne.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 21:18   #34
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Mislim da se tema može ključati jer je autorica dobila odgovor na pitanje. Da bi bio nutricionist moraš završiti nutricionizam na PBF-u gdje ima puuuno kemije, jer je i sam nutricionizam baziran na tome.
Ako ima zaintereseiranih za tečajeve mislim da se ni sami nutricionisti ne bi bunili da održavaju tečajeve u svrhu informiranja ljude o pravilnoj prehrani, osobito trudnice i mlade mame. Ali to bi bilo kao za jezike, na tečajevima možeš naučiti više ili manje dobro pričat jezik, ali profesor jezika niti možeš postat nakon toga niti znaš dovoljno. Za to ipak treba studij na filozofskom sa hrpetinom gramatke i što ja znam čega sve ne.
pozdrav kolegici domini
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 21:30   #35
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bravo i za dečeca i za domino kocku i za pingu
Bravo i za moderatora koji ti je dao ban prije nekoliko dana, nadajmo se da će to uskoro ponoviti - ovaj put, po mogućnosti, permanentan.

I dobronamjerno ti savjetujem da se malo više primiš učenja, a malo manje srljanja po forumu, osim ako faks ne želiš produžiti za još jedno desetljeće.

Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Ako ima zaintereseiranih za tečajeve mislim da se ni sami nutricionisti ne bi bunili da održavaju tečajeve u svrhu informiranja ljude o pravilnoj prehrani, osobito trudnice i mlade mame.
Naravno da se ne bi bunili, mislim da bi samo objeručke prihvatili bilo kakvu ponudu s obzirom na to kakva je potražnja za tim zanimanjem.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 00:12   #36
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Bravo i za moderatora koji ti je dao ban prije nekoliko dana, nadajmo se da će to uskoro ponoviti - ovaj put, po mogućnosti, permanentan.

I dobronamjerno ti savjetujem da se malo više primiš učenja, a malo manje srljanja po forumu, osim ako faks ne želiš produžiti za još jedno desetljeće.



Naravno da se ne bi bunili, mislim da bi samo objeručke prihvatili bilo kakvu ponudu s obzirom na to kakva je potražnja za tim zanimanjem.
prijavil sam te adminu! tek toliko da znaš

ime tvog nicka dovoljno govori o tebi
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 01:20   #37
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne bi bunili, mislim da bi samo objeručke prihvatili bilo kakvu ponudu s obzirom na to kakva je potražnja za tim zanimanjem.
Naravno da je tako kad u ministarstvu sijede "uspješni liječnici" kakav ćeš i ti bit, zato nam je zdravstvo u stanju kakvom je. Ne bih se čudila da si potomak kojeg od njih. Bahati se kad dobiješ diolomu, ako je uopće zaradiš svojim znanjem. Koliko se ponosiš svojom titulom koju nisi još ni dobio, vjerujem da ćeš ju istaknuti na nadgrobni spomenik , nek se zna da tu počiva veliki doktorski um.
Kamo sreće da je više medicinara poput pingu00 i da oni kroje hrvatsko zdravstvo.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 01:22   #38
Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Naravno da je tako kad u ministarstvu sijede "uspješni liječnici" kakav ćeš i ti bit, zato nam je zdravstvo u stanju kakvom je. Ne bih se čudila da si potomak kojeg od njih. Bahati se kad dobiješ diolomu, ako je uopće zaradiš svojim znanjem. Koliko se ponosiš svojom titulom koju nisi još ni dobio, vjerujem da ćeš ju istaknuti na nadgrobni spomenik , nek se zna da tu počiva veliki doktorski um.
Kamo sreće da je više medicinara poput pingu00 i da oni kroje hrvatsko zdravstvo.


ma pusti napuhanka!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 11:38   #39
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prijavil sam te adminu! tek toliko da znaš

ime tvog nicka dovoljno govori o tebi
Mene si prijavio adminu, ali ti si taj koji je opet dobio ban. Mora da imam nekakvu vezu kod moderatora!

Kad smo već kod nadimaka, što bi trebali zaključiti o tvojem, da si pedofil?

Quote:
domino kocka kaže: Pogledaj post
Naravno da je tako kad u ministarstvu sijede "uspješni liječnici" kakav ćeš i ti bit, zato nam je zdravstvo u stanju kakvom je. Ne bih se čudila da si potomak kojeg od njih. Bahati se kad dobiješ diolomu, ako je uopće zaradiš svojim znanjem. Koliko se ponosiš svojom titulom koju nisi još ni dobio, vjerujem da ćeš ju istaknuti na nadgrobni spomenik , nek se zna da tu počiva veliki doktorski um.
Kamo sreće da je više medicinara poput pingu00 i da oni kroje hrvatsko zdravstvo.
Samo ti pljuj po zdravstvu, valjda ćeš biti zadovoljnija kad kroz nekoliko godina sve bude privatizirano pa si nećeš moći priuštiti ni običan pregled, a kamoli nešto više.
Zar je loše biti zadovoljan profesijom koju si izabrao? Očito ti sama nisi zadovoljna svojom pa si zavidna uspješnim ljudima cijenjenijih struka. Ako na taj način liječiš svoje frustracije, samo naprijed!
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 00:13   #40
Quote:
Jack the Ripper X kaže: Pogledaj post
Mene si prijavio adminu, ali ti si taj koji je opet dobio ban. Mora da imam nekakvu vezu kod moderatora!

Kad smo već kod nadimaka, što bi trebali zaključiti o tvojem, da si pedofil?



Samo ti pljuj po zdravstvu, valjda ćeš biti zadovoljnija kad kroz nekoliko godina sve bude privatizirano pa si nećeš moći priuštiti ni običan pregled, a kamoli nešto više.
Zar je loše biti zadovoljan profesijom koju si izabrao? Očito ti sama nisi zadovoljna svojom pa si zavidna uspješnim ljudima cijenjenijih struka. Ako na taj način liječiš svoje frustracije, samo naprijed!
Kao prvo idem u privatnu polikliniku i tako ću i dalje. Očajan je sustav, a ne liječnici od kojih su neki izvrsni stručnjaci. Lijepo je biti zadovoljan svojom profesijom, al nije lijepo vrijeđat ostale. Kolega pingu00 ti je sve objasnio. Vani u zdravstvu bolnice imaju timove nutrcionista, a u nas jedva koja bolnica ima jednog. Sami liječnici se bore za uvođenje nutricionista u bolnice, al problem je u ministarstvu gdje sjede neznalice poput tebe. Liječnici niti znaju niti imaju vremena bavit se prehranom, a prehrana je vrlo važan segment u oporavku pacijenta. Umjesto da vrijeđaš ostale, strpi se da dođeš u bolnicu i počneš obavljat posao, pa se onda izjasni na forumu.
Ne znam odakle ti takav stav prema kolegama s PBF-a, vjerujem da isti stav imaš i prema farmaceutima i biolozima koji također predstavljaju tvoje potencijalne suradnike? Drago mi je da studiraš što voliš, al poštuj druge struke. Medicina je fax vrijedan poštovanja, al uopće ju nije teško upisat i shvati da ne žele to svi (ja sam imala priliku ako te baš zanima pristupit tom "odabranom" društvu). Nema tih para koje bi mi neko platio da trpim smrad staraca, čeprkam po nečijim rodnicama i sve ostalo, ispovraćala bih se tamo, pregadljiva sam i ne zanima me to. Zato naklon svim liječnicima. Ne znam čemu takva bahatost i zašto misliš da se netko nebi htjeo bavit planiranjem prehrane (što je ruku na srce gospodski posao), ili pak raditi u molekularnoj dijagnostic ili ljekarni. Da si zadovoljan svojom strukom i svojim znanje ne bi pljuvao sve ostale, zato prvo sebe preispitaj i izliječi svoje frustracije.
ps. upisat medicinu nije uspjeh, uspjeh je završit je i postat dobar liječnik, zato oladi.

Zadnje uređivanje domino kocka : 11.07.2011. at 00:58.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.