Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 18:58   #1121
ne treba ti nikakav položen tečaj njemačkog jezika kod zapošljavanja,niti ti to traže na AMS
kad sam predavao papire nitko me za ništa nije pitao,čak ni jel sam ikakvu školu završio i da prikažem bilo kakvu diplomu..
samo reisepass,meldezettel i antrag popunjen od strane poslodavca..to troje obavezno..
samo 95% ljudi dobije odbijenicu ako nije deficitarno zanimanje...(sto je i rečeno prije ulaska u EU da će biti,jbg udarili ograničenje slobodnom zapošljavanju na 2 god i zato je to tako)
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 01:16   #1122
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ne treba ti nikakav položen tečaj njemačkog jezika kod zapošljavanja,niti ti to traže na AMS
kad sam predavao papire nitko me za ništa nije pitao,čak ni jel sam ikakvu školu završio i da prikažem bilo kakvu diplomu..
samo reisepass,meldezettel i antrag popunjen od strane poslodavca..to troje obavezno..
samo 95% ljudi dobije odbijenicu ako nije deficitarno zanimanje...(sto je i rečeno prije ulaska u EU da će biti,jbg udarili ograničenje slobodnom zapošljavanju na 2 god i zato je to tako)
Znaci, ako nadjem poslodavca da me zaposli, to je to, osim ako on izricito ne trazi diplomu, Austrija nece traziti?

Ma ja ionako ne planiram da trazim posao u struci, htio bih raditi bilo sto za pocetak, poslije cemo vidjeti. Za sada poznajem jezik u nivou B1 i zadovoljan sam, krenuo sam vec na kurs pa cu ipak zavrsiti to kad sam vec poceo, dobio il' ne dobio tu diplomu.

Sto se tice ove blokade na 2 godine; jel to znaci nam je u sustini blokiran samo pristup njihovom zavodu za zaposljavanje? Ja niti namjeravam da trazim posao na taj nacin pa me se to i ne tice, najbitnije mi je da mi se postuju radnicka prava, da mogu legalno raditi i da imam pravnu zastitu, da nisam izrabljivan.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:40   #1123
pa ti nađeš poslodavca,on ti popuni dokumente,odneseš to na AMS (u svrhu dobivanja radne dozvole) i oni te glatko odbiju(u 95% slucaja)..kažu jednostavno ih ima previše na arbeitslos i nežele da uzimaju hrvate
naravno da ti austrija nece nikakve prepreke stavljat na tome sto neznas njemacki..imam dosta prijatelja vamo koji godinama vec rade u austriji i neznaju ni jednu rijec njemackog...
to bi bilo super kad bi bilo ovako ''jel to znaci nam je u sustini blokiran samo pristup njihovom zavodu za zaposljavanje?'' jer nitko od nas nije tako trazio posao pa bi svi onda bez problema dobili dozvole
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 12:41   #1124
Unaprijed isprike ako je pitanje vec bilo postavljeno.Planiram se poceti prijavljivati na natjecaj u njemackoj ali ono sto me muci je sljedece. Ok znam kolika mi je otprilike placa dovoljna u Hr za normalan zivot. Znam sto traziti i ocekivati ali koliko je dovoljno za neki normalan start u Njemackoj? Ono sto je meni ovdje puno tamo moze biti minimum minimuma...

Ima li neka stranica gdje mogu provjeriti prosjecne place zaposlenika po sektorima?

Konkretno interesira me koliko zaradjuje jedan konobar/kuhar u njemackoj..
Anichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 13:31   #1125
http://www.lohnanalyse.de/de/loehne.html

ocekuj minimalac u svakom slucaju, pogotovo ako je neki manji restoran
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 16:15   #1126
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
http://www.lohnanalyse.de/de/loehne.html

ocekuj minimalac u svakom slucaju, pogotovo ako je neki manji restoran
Puno ti hvala na linku i na odgovoru...
Anichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:06   #1127
Da li netko ima iskustva sa dobivanjem posla u stranim kladionicama kao Odds Compiler/Trader.

Kako se recimo zaposliti na Malti ?
__________________
...
starm0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:23   #1128
Koliko mi je realno dobit posao sa zavrsenom gimnazijom,solidnim znanjem engleskog i 2 godine iskustva kao pomocni radnik na gradjevini?? Drzave tipa njemacke,austrije,sjeverne...,irska...??
crni12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 17:38   #1129
Quote:
LuckBeALady kaže: Pogledaj post
Da li je netko aplicirao ili je u procesu aplikacije za plavi ili žuti Registration Certificate u UK.
Zanimaju me iskustva, proceduru sam proučila...
I što je "Commissioner for Oaths"? Da li je to nešto kao javni bilježnik?
Možda odgovaram prekasno za tebe al' možda netko drugi naiđe kome bude koristilo...

Ja sam se bila prijavila za blue registration certificate temeljem toga da sam završila studij u UK u zadnjih 12 mjeseci (i to je bilo skoro na knap kad sam se prijavljivala). Prijavu sam s potrebnom dokumentacijom poslala na njihovu adresu 7. ili 8. kolovoza i nekoliko dana kasnije dobila sam pismo od njih u kojem potvrđuju da su primili moju prijavu i da je proslijeđena "caseworking" timu. Da ih ne kontaktiram dok se opet ne jave, itd. bla bla.

Dok sam se bila informirala o procesu zvala sam ured u Croydonu i tamo su mi rekli da ne znaju koliko će trajati proces jer je to kao novo Hrvatima (tek smo bili ušli u EU). Kao da može trajati do 6 mjeseci ali ona ne vjeruje da bude tako dugo.

Na kraju im je trebalo malo manje od 3 mjeseca - negdje oko 22. listopada primila sam preporučeno veliku smeđu omotnicu sa svojim dokumentima, njihovim pismom da su odobrili zahtjev i da imam neograničeno pravo na rad u UK te samim certifikatom.

Ja sam iskreno mislila da im neće trebati duže od 6-8 tjedana (jer su prije uvijek bili brzi) no eto.

EDIT: Ne znam što je comissioner for oaths ali meni njegove usluge nisu trebale za prijavu. :nezna:
__________________
Moj blog: Studiranje u Engleskoj
halves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:48   #1130
Quote:
halves kaže: Pogledaj post
Možda odgovaram prekasno za tebe al' možda netko drugi naiđe kome bude koristilo...

Ja sam se bila prijavila za blue registration certificate temeljem toga da sam završila studij u UK u zadnjih 12 mjeseci (i to je bilo skoro na knap kad sam se prijavljivala). Prijavu sam s potrebnom dokumentacijom poslala na njihovu adresu 7. ili 8. kolovoza i nekoliko dana kasnije dobila sam pismo od njih u kojem potvrđuju da su primili moju prijavu i da je proslijeđena "caseworking" timu. Da ih ne kontaktiram dok se opet ne jave, itd. bla bla.

Dok sam se bila informirala o procesu zvala sam ured u Croydonu i tamo su mi rekli da ne znaju koliko će trajati proces jer je to kao novo Hrvatima (tek smo bili ušli u EU). Kao da može trajati do 6 mjeseci ali ona ne vjeruje da bude tako dugo.

Na kraju im je trebalo malo manje od 3 mjeseca - negdje oko 22. listopada primila sam preporučeno veliku smeđu omotnicu sa svojim dokumentima, njihovim pismom da su odobrili zahtjev i da imam neograničeno pravo na rad u UK te samim certifikatom.

Ja sam iskreno mislila da im neće trebati duže od 6-8 tjedana (jer su prije uvijek bili brzi) no eto.

EDIT: Ne znam što je comissioner for oaths ali meni njegove usluge nisu trebale za prijavu. :nezna:
Hvala ti puno na ovim informacijama. Papire sam poslala prije mjesec dana, ali se više ne šalju u Croydon nego u Durham. Isto su mi rekli da može trajati jako dugo, ali ne znaju jer smo nova članica. Javit ću se kad dobijem papire da se nađe nekome. Commissioner of oath ipak ne treba potvrditi ako imaš sve ostale potvrde- bankovni izvadak i EHIC
LuckBeALady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:44   #1131
Da li je netko aplicirao kao student za zutu kartu? Hvala
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 18:50   #1132
Gdje, na Marsu?

Ako das vise podataka, mozda i dobijes konkretan odgovor.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 19:04   #1133
Aplikacija za žutu kartu u Britaniji da se dozvoli rad part time? Zanima me koliko su ljudi čekali i imali novca na računu? Moj kurs engleskog počinje u siječnju na godinu dana. Hvala
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 20:26   #1134
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ne treba ti nikakav položen tečaj njemačkog jezika kod zapošljavanja,niti ti to traže na AMS
kad sam predavao papire nitko me za ništa nije pitao,čak ni jel sam ikakvu školu završio i da prikažem bilo kakvu diplomu..
samo reisepass,meldezettel i antrag popunjen od strane poslodavca..to troje obavezno..
samo 95% ljudi dobije odbijenicu ako nije deficitarno zanimanje...(sto je i rečeno prije ulaska u EU da će biti,jbg udarili ograničenje slobodnom zapošljavanju na 2 god i zato je to tako)
Pa istina je. Ja sam učio njemački privatno, ne sam nego imao privatnog tutora i položio ispite na kursu i na kraju se pitam što će mi diploma. Jer, ama baš nitko od poslodavaca kod koga sam se prijavio za posao, nije pitao za diplomu već samo da li dobro znam njemački i to odmah trebam demantovati, i to je to. Oni koji trebaju tu diplomu su uglavnom medicinari. Ipak nije mi previše žao što sam trošio novce na ispite, tu sam pokupio dragocjeno iskustvo.

Nego, možeš li mi objasniti što znači ovo boldano? Nikad čuo za te riječi.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 21:10   #1135
Da si ucio njemacki, znao bi sta to znaci.

reisepass = putovnica
meldezettel = prijavni list
antrag = zahtjev tj prijava (npr, zahtjev za izdavanje vozacke dozvole ili prijava na fakultet)
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 14:43   #1136
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Aplikacija za žutu kartu u Britaniji da se dozvoli rad part time? Zanima me koliko su ljudi čekali i imali novca na računu? Moj kurs engleskog počinje u siječnju na godinu dana. Hvala

zavisi gdje zelis studirati, u kom gradu. za kurs engleskog dobijes 10h radno.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:42   #1137
Procitaj malo stranike UK border, a i pitao sam u imigraciji. Nije bitno da li si na masteru ili studiras engleski rad je dozvoljen do 20h tjedno. Druga stvar, nije bitno gdje si, u cijeloj UK su ista pravila imigracije i Hrvati aplikacije salju na istu adresu gdje god da studiraju u UK.
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 17:55   #1138
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Da si ucio njemacki, znao bi sta to znaci.

reisepass = putovnica
meldezettel = prijavni list
antrag = zahtjev tj prijava (npr, zahtjev za izdavanje vozacke dozvole ili prijava na fakultet)
Hvala na prijevodu ali nisam tražio prijevod već samo objašnjenje.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:21   #1139
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Procitaj malo stranike UK border, a i pitao sam u imigraciji. Nije bitno da li si na masteru ili studiras engleski rad je dozvoljen do 20h tjedno. Druga stvar, nije bitno gdje si, u cijeloj UK su ista pravila imigracije i Hrvati aplikacije salju na istu adresu gdje god da studiraju u UK.

(2) employment during term time of no more than 10 hours per week and employment (of any duration) during vacations, where the student is following a course of below degree level study and is sponsored by a Sponsor that is a Recognised Body or a body in receipt of public funding as a higher education institution from the Department of Employment and Learning in Northern Ireland, the Higher Education Funding Council for England, the Higher Education Funding Council for Wales or the Scottish Funding Council

sa sajta ukba, policy&law..

ovo je sa UKCISA sajta.

6 April 2012 - present

During term time you can work for
up to 20 hours a week if you are studying at degree level or above at a higher education institution
up to 20 hours a week if you are on a study abroad programme at an "overseas higher education institution" in the UK
up to 10 hours a week if you are studying a course that is below degree level at a "higher education institution"
up to 10 hours a week if you are studying a course at any level at publicly-funded further education college [^]
up to 10 hours a week if you have immigration permission as a Tier 4 (Child) Student.

The Home Office defines a higher education institution as a Recognised Body [^] or as an organisation that
receives public funding for specific funding bodies. You should check with your college or university if it meets this definition, or the Home Office's definition of an "overseas higher education institution" if you are on a study abroad programme. The Home Office has a list of education providers in receipt of public funding as a higher education institution [^] (scroll down to the bottom of the page and select What is a higher education
institution?)

If you are not covered by any of these provisions, you will not be able to work in the UK unless you are doing a work placement, you have been elected as a Sabbatical Officer or you are on the Foundation Programme for postgraduate doctors and dentists. This is likely to affect you if you are studying at a college in the private sector.


procitaj malo bolje pa opet nazovi drustvo iz ukba pa im sve po tanko objasni, ko si, odakle si, koji level engleskog zelis raditi, kako se taj level racuna, koji koledz, da li je koledz registrovan sa ukba, koju licencu koledz ima, jel privatni koledz i td.


jos sa ukba..

Can you work while you are a Tier 4 (General) student? (Students who applied to us on or after 4 July 2011)

If you are on a course at or above NQF 6/QCF 6/SCQF 9 at a UK higher education institution, or a short-term study abroad degree programme at an overseas higher education institution, you are allowed to:
work for up to 20 hours per week during term time;
work full-time during vacations;
do a work placement as part of your course;
work as a postgraduate doctor on a recognised Foundation Programme;
work as a postgraduate dentist on a recognised Foundation Programme, providing you are being sponsored by the Yorkshire and Humber Strategic Health Authority or the South London Local Education and Training board; and
work as a student union sabbatical officer for up to 2 years.

If you are on a course below this level at a UK higher education institution, you are allowed to:
work for up to 10 hours per week during term time;
work full-time during vacations;
do a work placement as part of your course; and
work as a student union sabbatical officer for up to 2 years.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:26   #1140
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Hvala na prijevodu ali nisam tražio prijevod već samo objašnjenje.
Prijevod i je objasnjenje, zar ti trebaju i slike svega toga da shvatis o cemu se radi?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.