Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 21:08   #1781
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Kod nas svaki dan jedno slovo.
Danas donio knjigu iz knjiznice na 20 dana doma..a ne zna jos citati sva mala slova.
Dobili svi u razredu.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Pa super! Nema veze što ne zna čitati, nije znao ni prije pa ste listali slikovnice . Taman da ih se potakne na čitanje i vježbu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:12   #1782
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
.....
Kontam, hvala na pojašnjenju!

Al moram priznat da sam skoro pala na guzicu kad je mali došao doma i veselo prenio da su radili sjecište

Iako da, on tu geometriju baš kako ti pišeš objašnjava, "jedno se može uzeti u ruku" itd.

(Meni se to recimo činilo teže od brojeva, i zbog naziva i zbog razine apstrakcije, kao ploha na tijelu itd, dosta zbunjujuće)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:44   #1783
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

kaj ste vi vec na dijeljenju
Oni idu turbo brzo

Ontopic: MOja voli vjeronauk. I tim se predmetom ove godine najviše bavimo: molitve, pa prepričati priče, pa vidjeti (pogoditi) treba li rješiti radnu (jer ona stalno tvrdi da ne treba, a meni nije logično da ništa ne rade u radnoj pa se stalno natežemo oko toga).Pa župni vjeronauk (sa ful strogom časnom, kaže mala ), pa mise nedjeljom. Pun nam raspored tog vjeronauka. matematiku ni ne doživljavamo
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:52   #1784
ja imam problem s prirodom

malo se gubim u tome koje zivotinje spremaju hranu za zimu, koje spavaju zimski san a koje po zimi dobivaju deblje krzno
o pticama da ne pricam (nije za pohvalit se, al nemam pojma kako izgleda cvorak)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:01   #1785
evo vam tema, bila je aktualna 2012, pa da nastavimo na njoj
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:02   #1786
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja imam problem s prirodom
O, imali smo i mi. Obitelj i rodbina. Rodbinski odnosi. A mala ni tete, ni strica, ni ujaka, ni bratića ni sestrične. Pa ti popamti ko je ko . Na kraju je napamet naučila, uvježbali smo rečenicu "Ja nema rodbine jer moji roditelji nemaju braće ni sestara" i tak je pripremljena otišla na test. Pojma nemam kaj je dobila, ali ja više nisam imala živaca objašnjavat jer sam se i ja sama pogubila (nemam ni ja rodbine . I meni je to bila jako teško lekcija).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:25   #1787
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
O, imali smo i mi. Obitelj i rodbina. Rodbinski odnosi. A mala ni tete, ni strica, ni ujaka, ni bratića ni sestrične. Pa ti popamti ko je ko . Na kraju je napamet naučila, uvježbali smo rečenicu "Ja nema rodbine jer moji roditelji nemaju braće ni sestara" i tak je pripremljena otišla na test. Pojma nemam kaj je dobila, ali ja više nisam imala živaca objašnjavat jer sam se i ja sama pogubila (nemam ni ja rodbine . I meni je to bila jako teško lekcija).
to je meni (rodbina) iz prirode i društva bila jedina loša ocjena jer sam iz prirode i društva bio najbolji u razredi i dan danas mi je to bio najbolji predmet u cijelom školovanju
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:27   #1788
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Kontam, hvala na pojašnjenju!

Al moram priznat da sam skoro pala na guzicu kad je mali došao doma i veselo prenio da su radili sjecište

Iako da, on tu geometriju baš kako ti pišeš objašnjava, "jedno se može uzeti u ruku" itd.

(Meni se to recimo činilo teže od brojeva, i zbog naziva i zbog razine apstrakcije, kao ploha na tijelu itd, dosta zbunjujuće)
meni je moj jučer nacrtao dvije valovite linije koje se međusobno sijeku i kružićem označio sjecišta

a pred koji tjedan je primijećivao zakrivljene plohe na predmetima u kuhinji.
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja imam problem s prirodom

malo se gubim u tome koje zivotinje spremaju hranu za zimu, koje spavaju zimski san a koje po zimi dobivaju deblje krzno
o pticama da ne pricam (nije za pohvalit se, al nemam pojma kako izgleda cvorak)
ne znam ni ja čvorka
morat ću baciti oko na prirodu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:43   #1789
Citam jutros zadatak,1.raz
"Obojite slova hladnim bojama" da,bas djeca u 1razredu znaju sta su hladne i tople boje..:grr:
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:45   #1790
nasi su to jos u vrticu radili ali niej to tako tesko, plava je simbol za hladnu vodu pa mislim da nije pretesko djeci shvatiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:16   #1791
Mi imamo problem s učiteljicom
Znam da ćete reći da ja umišljam i da svi misle za svoje dijete da je najbolje, ali zaista, evo vec treću godinu osjećam da mi ta učiteljica ima dijete na „piku“.
Ono kao da si je učiteljica zacrtala koju ocjenu moje dijete mora imati i nema mrdanja.
Tipa: prošle godine (2. razred) je jedino nju na kraju godine pitala gradivo s početka školske godine. Srećom, mala je znala, ali i ona se čudila da zašto svi odgovaraju trenuto gradivo, a jedino ona ono staro.
Onda, iz pismenog dobije 4 ili 5, odmah idući put je ispituje i dobije 3.
Mala dođe doma plačući da ju je na samom početku išla pitati nekakav model kutije s pijeskom, koji je objašnjen u knjizi i o kojem je učiteljica pričala, ali im ga nije pokazala u praksi. Dakle, koji je problem donijeti kutiju s pijeskom u razred i pokazati kako se modeliraju različite visine i različiti reljefni oblici?
Mislim da je to djeci jako apstraktno ako im se ne pokaže „u živo“. I sad, ona to ide ispitivati moje dijete, mala se sva smota, ova viče na nju i kaže moja mala da od tog silnog vikanja dalje više zaista i nije znala. Dakle, smutila se do te mjere da više nije mogla odgovoriti ni ono što je zaista znala.
Imam dojam, da je ove godine učiteljica odlučila damoje dijete ima 3 iz tog predmeta i da čini sve da tako i bude.
Moja mala sluša dalje kako ostali u razredu odgovaraju i kaže da više nikoga, osim nje nije pitala to pitanje. Osim toga, mala kaže da učiteljica određenoj djeci daje petice i kad ne znaju, i onda mene pita: „Zašto drugima poklanja ocjene, a meni ne?“
Prošle godine, dijete je dobilo lošu ocjenu i pisali su ispravak. Moju malu je stavila da piše tako da su iza nje sjedile učenice koje nisu pisale popravak i te djevojčice su se zabavljale i pričale (naravno, djeci je dosadno) što je moju malu ometalo. Kad se okrenula da curicama kaže da ju smetaju, učiteljica joj je uzela test i nije dala da dalje piše. Ono što je napisala je bilo 100% točno, ali budući da test nije bio do kraja napisan, samo je potvrdila ocjenu koju je i prije dobila.
Da ne duljim, ima takvih primjera još. Kada dođem na informacije, učiteljica je „sva slatka“. Ostali redoitelji se ne žale, štoviše neki kažu da je učiteljica preblaga jer da njihovo dijete samo treba otvoriti usta i dobije 5. Možda je blesavo govoriti, ali u vrtiću je moje dijete bilo veselo, znatiželjno jedva je čekala školu. Sada grize nokte, ne vidim više tog veselja i imam osjećaj da nazadjuje.
Još prošle godine smo razmišljali da je prebacimo u neku drugu školu (u ovoj školi je samo jedno odjeljenje po razredu), ali ova učiteljica je samo mijenjala njihovu učiteljicu koja je bila na zamjeni. „Prava“ učiteljica se trebala vratiti ovog rujna pa smo to čekali. Mislili smo, onda ćemo vidjeti je li problem u maloj ili u učiteljici (ovu prvu smo imali samo na prvom polugodištu 1. razreda pa ni ne znam kakav bi bio njen odnos prema djeci). Međutim, kako su svi bili jako zadovoljni sa zamjenom, odlučeno je da ova na zamjeni i dalje ostaje u našem razredu (dobila je stalno zaposlenje), a našoj „pravoj“ učiteljici su dali novi razred.
Dakle, ostali roditelji su zadovoljni, jedino ja osjećam da nešto nije uredu. Eto, htjela sam samo malo olakšati dušu i sve to staviti na papir. Teško je kad osjećam da moje dijete proživljava nepravdu i mislim da ćemo se na kraju ipak odlučiti za drugu školu. Samo je pitanje da li ćemo to učiniti na polugodištu ili na početku iduće godine...
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:25   #1792
cek, u pitanju je samo jedan predmet, na ostalima se ponasa normalno prema njoj?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:27   #1793
Likovni, glazbeni i tjelesni je ok. Matematika, priroda i materinji jezik - tu nailazimo na probleme.

EDIT: s tim da sam s matematkom posebno nezadovoljna: gotovo da uopće ne rješavaju matematičke priče. Dakle, samo računanje, a logičko razmišljanje i primjena tog računaja u problemskim zadacima je minimalna. Jasno mi je da se ostali roditelji na to ne bune, ali ja mislim da je izuzetno važno u nižim razredima razviti tu logiku razmišljanja...

EDIT2: i dobila sam dojam da se u ostalim školama više posvećuje kreativnom radu, ovdje je samo obrada gradiva i ispitivanje... nije mi to smisao prva četiri razreda osnovne škole Mislim da djeca trebaju 1.-4. razred učiti "kako se uči", razlikovati važne informacije od onih koje su manje bitne, razvijati kritičko mišljenje...
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:35   #1794
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Likovni, glazbeni i tjelesni je ok. Matematika, priroda i materinji jezik - tu nailazimo na probleme.
BUdući da iz prijašnjeg posta vidim da ste vi već odlučili i da taj osjećaj nezadovoljstva traje već od početka njezinog školovanja, mislim da se tu nema više što dodati. Možemo mi sad par stranica razglabati, suosjećati, uvjeravati vas da možda i imate krivi osjećaj ili da ste možda i u pravu,ali vi ste već strekli dojam da je dijete "na piku" i odlučili ste je seliti iz škole, samo je pitanje vremena kažete.
Ja bih samo rekla da se na djecu prenosi osjećaj roditeljskih očekivanja spram škole (i pozitivni i negativni stavovi). Kako će se dijete osjećati u školi i kakva će biti njegova očekivanja i stavovi uvelike ovisi o vašima. Kritizirate li o ponašanje učiteljice pred djetetom ili razjašnjavate bilo kakve nedoumice s učiteljicom? Jeste li na individualnim razgovorima pokušali razgovarati s učiteljicom o njezinim postupcima?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:42   #1795
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
BUdući da iz prijašnjeg posta vidim da ste vi već odlučili i da taj osjećaj nezadovoljstva traje već od početka njezinog školovanja, mislim da se tu nema više što dodati. Možemo mi sad par stranica razglabati, suosjećati, uvjeravati vas da možda i imate krivi osjećaj ili da ste možda i u pravu,ali vi ste već strekli dojam da je dijete "na piku" i odlučili ste je seliti iz škole, samo je pitanje vremena kažete.
Ja bih samo rekla da se na djecu prenosi osjećaj roditeljskih očekivanja spram škole (i pozitivni i negativni stavovi). Kako će se dijete osjećati u školi i kakva će biti njegova očekivanja i stavovi uvelike ovisi o vašima. Kritizirate li o ponašanje učiteljice pred djetetom ili razjašnjavate bilo kakve nedoumice s učiteljicom? Jeste li na individualnim razgovorima pokušali razgovarati s učiteljicom o njezinim postupcima?
Sa svime se slažem.
Napisala sam post ovdje, zato jer mi sve to jako teško pada. Svjesna sam da je promjena škole šok za dijete, ne želim je odvajati od njezinih prijatelja. Na kraju, krajeva tko kaže da će u drugoj školi biti bolje?

Problem je i u tome i suprug i ja poslom povezani s obrazovanjem i to nas vjerojatno čini još osjetljivijima po tom pitanju.

Pokušala sam razgovarati s učiteljicom, ali kao što sam rekla, prema meni je sva nasmiješena i slatka.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:50   #1796
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Sa svime se slažem.
Napisala sam post ovdje, zato jer mi sve to jako teško pada. Svjesna sam da je promjena škole šok za dijete, ne želim je odvajati od njezinih prijatelja. Na kraju, krajeva tko kaže da će u drugoj školi biti bolje?

Problem je i u tome i suprug i ja poslom povezani s obrazovanjem i to nas vjerojatno čini još osjetljivijima po tom pitanju.

Pokušala sam razgovarati s učiteljicom, ali kao što sam rekla, prema meni je sva nasmiješena i slatka.
Recimo da ostavljate dojam da ste o svemu promislili.
Nadam se da ćete biti zadovoljni kojom god odlukom na kraju donijeli. Radite u interesu svoga djeteta, nema garancije ni za što u životu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:53   #1797
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kritizirate li o ponašanje učiteljice pred djetetom ili razjašnjavate bilo kakve nedoumice s učiteljicom?
I da, rekli smo djetetu da ukoliko želi imati 5, mora znati apsolutno sve. Svi mi znamo da postoje "lakša" i "teža" pitanja. Za nju su očigledno rezervirana ona teža. Mislim da je bolje da dijete to shvati, nego da misli da je glupa i da su ostali pametniji i sposobniji od nje: kao što je i počela razmišljati.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:57   #1798
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Recimo da ostavljate dojam da ste o svemu promislili.
Nadam se da ćete biti zadovoljni kojom god odlukom na kraju donijeli. Radite u interesu svoga djeteta, nema garancije ni za što u životu.
Hvala na ovim riječima.
Vjerojatno su one upravo ono što mi je trebalo.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:01   #1799
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nasi su to jos u vrticu radili ali niej to tako tesko, plava je simbol za hladnu vodu pa mislim da nije pretesko djeci shvatiti
Bome nisu shvatili..
Pa ni ja se nisam mogla sjetiti,samo plave..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:02   #1800
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
I da, rekli smo djetetu da ukoliko želi imati 5, mora znati apsolutno sve. Svi mi znamo da postoje "lakša" i "teža" pitanja. Za nju su očigledno rezervirana ona teža. Mislim da je bolje da dijete to shvati, nego da misli da je glupa i da su ostali pametniji i sposobniji od nje: kao što je i počela razmišljati.
POstoje kao što znate kriteriji ocjenjivanja. Učiteljica je i vas roditelje i djecu trebala s njima upoznati na početku godine. Trebalo je objasniti da su za različite ocjene potrebne različite razine znanja. Za dovoljan i dobar je recimo potrebno nešto znati imenovati , nabrojiti, za vrlo dobar i odličan to isto je potrebno znači objasniti, primijeniti i sl.
Učiteljica je pitanja trebala osmisliti tako da provjeri koju razinu znanja dijete posjeduje (samo razina reprodukcije ili npr. i primjene)
Na tome se baziraju ocjene. Ako dijete stremi petici, treba moći i gradivo i objasniti i primijeniti. To bi djetetu i vama trebalo biti jasno.
Ali to je već pitanje kriterija i kakvi su postavljeni. Ja bih o tome pitala učiteljicu.
Djetetu bih rekla da je bitno da ono da sve od sebe, pa maka dobilo i trojku. Jer ovako imam osjećaj da je dijete pod stresom dobije li manju ocjenu jer ono stremi ka višoj i misli da višu zaslužuje te se osjeća zakinuto. Zaslužuje li ili ne, pojma nemam , to bi mogao znati samo netko tko poznaje dijete i sustavno ga prati , a to je posao učiteljice. Roditeljska su očekivanja često nerealno visoka i prenose se na učenika koji možda sam ne bi imao tako visoka očekivanja od sebe te dolazi do nesrazmjera u očikivanjima roditelja i učenika.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.