Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 23:02   #21
Quote:
napadostrimlist kaže: Pogledaj post
prvi put je najgore biti gol pre nekim cjeli ces se sramiti i to , a poslije ces mahati kurcem bez srama like a boss
Zašto bih se sramila biti gola pred nekim?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:12   #22
Mene nije sram presvlacit se pred bilo kim al isto ne mogu bas razumit cure po teretani koje se u svlacionici skinu skroz gole i trce do tusa.ono pa mozes se i isprid skinut
mali-zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 01:12   #23
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Zašto bih se sramila biti gola pred nekim?
Zašt ne hodaš onda gola po svijetu?
Šalu na stranu, ne znam šta je čudno u tome što ljudi određene dijelove tijela percipiraju kao intimne i prema tome može doći do nekakve nelagode kada se prvi puta treba pokazati u cijelosti pred nekim. Isto tako, netko može imati komplekse u vezi svog tijela pa zbog toga se srami jer misli da se neće svidjeti nekome.
Prilično sam sigurna da i ti različito percepciraš različite dijelove tijela, i da sigurno nemaš problema s time ako te netko kog ne poznaješ dobro potapša po ramenu, al sigurno bi imala nešto protiv da ti recimo želi ugurat prst u analni otvor
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 01:39   #24
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
Zašt ne hodaš onda gola po svijetu?
Šalu na stranu, ne znam šta je čudno u tome što ljudi određene dijelove tijela percipiraju kao intimne i prema tome može doći do nekakve nelagode kada se prvi puta treba pokazati u cijelosti pred nekim. Isto tako, netko može imati komplekse u vezi svog tijela pa zbog toga se srami jer misli da se neće svidjeti nekome.
Prilično sam sigurna da i ti različito percepciraš različite dijelove tijela, i da sigurno nemaš problema s time ako te netko kog ne poznaješ dobro potapša po ramenu, al sigurno bi imala nešto protiv da ti recimo želi ugurat prst u analni otvor
Jer bi me vjerojatno zatvorili za remećenje mira i jer je hladno

Zašto bi se skidao pred nekime a sram te je da te on/ona vidi golog/u? Jednostavno ne razumijem zašto bih se sramila skinuti pred nekime a sama sam to izabrala?

Zapravo imam problema s tim da me netko koga ne poznajem potapša po ramenu, zapravo uopće dodirne, ali nemam problema s tim da me itko vidi golu jer gledanje i diranje su dvije različite stvari.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 01:51   #25
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Jer bi me vjerojatno zatvorili za remećenje mira i jer je hladno

Zašto bi se skidao pred nekime a sram te je da te on/ona vidi golog/u? Jednostavno ne razumijem zašto bih se sramila skinuti pred nekime a sama sam to izabrala?

Zapravo imam problema s tim da me netko koga ne poznajem potapša po ramenu, zapravo uopće dodirne, ali nemam problema s tim da me itko vidi golu jer gledanje i diranje su dvije različite stvari.
Okej, idemo opet.
Otkad smo djeca, putem odgoja a i pod utjecajem društva "naučimo" kako su neki dijelovi tijela, i neki aspekti našeg tijela (seksualnost) za nas intimne stvari, i da svoju intimu nećemo samo tako podijeliti s drugima. Sad, ja u potpunosti generaliziram. Naravno da ne shvati to svatko jednako, a netko ima i recimo roditelje nudiste pa mu je normalno biti gol. Al zadržimo se dakle sad na toj vjerojatno većini koja odrasta ipak sa percepcijom svojih intimnih dijelova tijela kao nečeg što neće samo tako nekome pokazati kao što će pokazati ruke u majici kratkih rukava.
Ovdje smo na teens podforumu, i za teense je pogotovo to svojstveno da imaju problema sa skidanjem pred drugima, što zbog kompleksa, a što zbog toga što je jedan dio njih još uvijek u pubertetu i možda nije u stanju prihvatiti sve fizičke promjene na svome tijelu kako treba.(pa koliko samo curica iskrivi leđa jer se srame kada im narastu grudi pa ih pokušaju nekako ne isticati). Nadalje, većina se sa skidanjem pred drugima baš prvi put susreće u ovim godinama. A kako je prvi put za sve većinom najteži, tako je i s ovime. Nije svakome jednostavno dijelove tijela koji su do tada bili "samo njegovi" pokazati i eventualno podijeliti s nekim drugime. To je sve u glavi. Vjerojatno će nekakva nervoza ako postoji kod tog prvog puta,drugi put i svaki sljedeći put nestati.
Isto tako s godinama naš odnos prema vlastitom tijelu nadograđujemo i prihvaćamo se iz dana u dan sve više, pa vjerojatno zato netko tko je već prošao pubertet i teen godine neće imat problema skinut se dogola pred prijateljima/prijateljicama. Opet, bit će onih kojima će to i dalje biti nepojmljivo. Nije svatko isti.

A sad, ti pitaš zašto bi se netko bojao(sramio) skinuti pred nekim ako to želi. Meni je to malo smiješno. Zna se da je većina strahova iracionalna. To je kao da pitaš "a zašto bi se netko bojao skakavca" (ja se recimo panično bojim skakavaca bez nekakvog racionalnog razloga). Dakle, ukoliko netko ima strah, on proizlazi iz više razloga koje sam navela. Mislim da je ipak načešći razlog iskompleksiranost vlastitim tijelom. Ti si možda sa svojim tijelom zadovoljna, to je super. Ali postoji hrpa ljudi koja nije, i jednostavno iz tog razloga se srami pokazati tijelo pred drugima.

Što se tiče dodirivanja, to što ti imaš osjećaj nelagode kad te netko potapša po ramenu (iako bih te i ja sad mogla ispitivati i daviti pa zašto, al neću, jer sam u stanju razumijeti da postoje ljudi drugačiji od mene), stavimo to sad sa strane jer si ti vjerojatno u manjini, dok većina ljudi nema nikakvih problema s time da ih netko potapša po ramenu jer ih nešto treba upitati. Isti ti ljudi vjerojatno će imati nešto protiv da ih netko potapša po guzici bez njihove dozvole.
I to je tako jer neke dijelove tijela smatramo intimnima i ne želimo ih sa svakime podijeliti. A i kad ih odlučimo podijeliti, sasvim je razumljivo da mogu postojati osobe koje će s tim imati problema.
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 02:13   #26
Ovo nema smisla jer možemo u nedogled ovako. Ja to ne razumijem kao i puno drugih stvari (iskompleksiranost svojim izgledom npr.), i vjerojatno nikad neću, i to je u redu.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 02:22   #27
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Ovo nema smisla jer možemo u nedogled ovako. Ja to ne razumijem kao i puno drugih stvari (iskompleksiranost svojim izgledom npr.), i vjerojatno nikad neću, i to je u redu.
ja mislim da ipak nije tako teško shvatiti da netko drugi je sasvim drugačija individua od tebe, ima drugačije gene, možda drugačije odgajana, drugačijeg karaktera, drugačijeg okruženja, prijatelja, razmišljanja, drugačijeg djetinjstva, možda pod utjecajim nekakvih trauma, i na koncu drugačijeg izgleda i percipiranja vlastitog izgleda koje opet može bit kombinacija svega ovog šta sam dosad nabrojala...pa naravno da nitko neće bit isti, sa istim razmišljanjima, istim shvaćanjima, stavovima, strahovima itd.
ne postoje dvije identične osobe na svijetu

i ja ne razumijem puno stvari kod drugih ljudi, al ću reć, ok različiti smo, neću se čudit tom ko pura dreku

mislim da previše promatraš svijet iz svoje perspektive zaboravljajući da svatko ima svoju
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:18   #28
Ja mislim da bi Aese trebala staviti svoju golu fotku na forum.
Problema s time nema, stoga, zašto ne
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 17:31   #29
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi Aese trebala staviti svoju golu fotku na forum.
Problema s time nema, stoga, zašto ne
Ja nemam nista protiv
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:38   #30
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Ja nemam nista protiv
Ako ju nije sram
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:51   #31
Quote:
Kaname kaže: Pogledaj post
Ako ju nije sram
Pa nije, kaže da joj je neshvatljivo da netko ima komplekse zbog tijela etc
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 07:40   #32
ja očekujem da po ljeti hoda gola
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 12:31   #33
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
ja očekujem da po ljeti hoda gola
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 02:37   #34
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi Aese trebala staviti svoju golu fotku na forum.
Problema s time nema, stoga, zašto ne
Let me think about it... No.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 04:09   #35
Ja po kući stalno hodam u gaćama.
Coverdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:42   #36
kako da ti kazem , ima nekih muskaca koji se boje biti goli pred nekime zato jer misle da imaju maloga pisu ( sto u 98% posto slucajeva nemaju) ili jer su debeli pa ne bi htjeli da im neko gleda kako da kezem salo dok sjednu ili se sagnu , sram je ljudski ,prvi put je najgore biti gol , a nakon sve je potpuno normalno
napadostrimlist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 03:50   #37
Quote:
napadostrimlist kaže: Pogledaj post
salo dok sjednu ili se sagnu
Svima se vidi špek kad sjednu. Bio bi horor da se trbuh ne nabora kad netko sjedne.

A ovo s pimpaćima je jako relativno, frend koj ima malog se stvarno ne voli pokazivat, dok ovi s obilnijim porcijama stalno hodaju polugoli i u uskom.
Coverdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:28   #38
Mene zanima zašto je u većini slučajeva ovako:
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 22:56   #39
Meni se osobno nije problem presvuć pred nekim ili da me vidi u donjem rublju, ali mi je jasno zašto to nije isto. Zato što je ovo za plažu i kupaš se u tome i to je neprozirno. Donje rublje je ipak intimnije, više higijenski, i ne hodaš s razlogom u njemu po vani kad je ljeto. (Po javnosti) Nije to isti kroj i drugačiji su materijali i jednostavno razumijem da nekoj curi to nije isto, makar opet vrištanje ako te netko slučajno vidi je pretjerivanje.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:12   #40
A znači tako...
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.