Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 14:27   #1
Posao tajnika osnovne škole (mag.iur/dipl.iur) i stručni ispit

na razgovoru za posao za tajnika škole (magistra prava sam) su mi rekli da se nakon godinu dana stručnog osposobljavanja kod njih ne polaže državni stručni ispit.

ja sam to shvatila kao da mi oni ne plaćaju ,ali da mene ništa ne sprječava da ja taj ispit položim nakon god.dana rada - samo si ga onda moram sama platiti

jel to istina, ima tko da je radio kao tajnik škole (a da je pravnik) i da je nakon toga polagao državni stručni?!?! što se uopće polaže na tom državnom stručnom (osim onog općeg dijela koji je za sve isti)?

hvala
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:33   #2
Ne možeš polagat državni nakon osnovne škole, niti bilo koje druge škole ili sveučilišta- pričam o pravnicima, odnosno poslu u tajništvu / referadi/ kadrovskoj. Isključivo tijela državne uprave su tvoj izbor ako želiš državni ispit.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 07:50   #3
hm.....koliko je to onda pametno ici raditi u tajnistvo odmah prvu godinu karijere?! kolike mi institucije uopce stoje na raspolaganju kao mjesto gdje bi mogla jednog dana zasnovati radni odnos?! :/ nekako imam dojam da veeeeelika vecina natjecaja trazi DSI i bar godinu dana rada u struci...
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 21:11   #4
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ne možeš polagat državni nakon osnovne škole, niti bilo koje druge škole ili sveučilišta- pričam o pravnicima, odnosno poslu u tajništvu / referadi/ kadrovskoj. Isključivo tijela državne uprave su tvoj izbor ako želiš državni ispit.
a kolike su mogućnosti pravnika za zapošljavanje sa jednom godinom staža/radnog iskustva, ali bez državnog stručnog ispita?!!?!?
Ne vjerujem da su baš velike....... ne znam....

na nekim natječajima u uredu državne uprave čak piše da se mogu javiti i kandidati koji nemaju dsi uz uvjet da ga polože najkasnije 6 mjeseci nakon isteka probnog rada (probni rad je 3 mj.), dakle moraju ispit položiti 9 mjeseci nakon sklapanja ugovora o radu ......
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 09:41   #5
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ne možeš polagat državni nakon osnovne škole, niti bilo koje druge škole ili sveučilišta- pričam o pravnicima, odnosno poslu u tajništvu / referadi/ kadrovskoj. Isključivo tijela državne uprave su tvoj izbor ako želiš državni ispit.
možeš polagati, ali si sama plaćaš, govorim iz vlastitog iskustva
Nerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 17:37   #6
Pozdrav.
Imam dilemu.

Morao bih odlučiti u roku koji dan.
Završio sam Pravni fakultet-pravo.

Dobio sam ponudu da radim kao tajnik u osnovnoj školi na stručnom osposobljavanju i ponudu da radim kao odvjetnički vježbenik.

Ovo na stručnom mi se ne računa kao staž za polaganje pravsudnog ispita, no opet, ako ne ostanem za stalno kao tajnik, mogu dalje tražiti staž za polaganje pravosudnog. Kao tajnik bi mi trebalo 4 godine radnog odnosa da bi polagao pravosudni.

S druge strane, mala se sasvim vjerojatnost da bi me neki odvjetnik zadržao nakon 1 ipo godine jer ih je jako puno u mom gradu, a i posao privatnika u mojoj branši je krvav. Ne možeš se posvetiti ničemu nego samo poslu, a puno nas je.

Koliko mi znači što položim državni stručni ispit kao tajnik?

Ravnateljica kaže da je deficitarno s tajnicima i da bi ja sa visokom stručnom spremom mogao lako dobiti za stalno, što bi više volio nego se ubijat kao privatnik.


Kakve su mi šanse za napredovanje (u banke, i gradske urede i sl nakonstručnog za tajnika i kolika je plaća kasnije za stalno?
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:05   #7
Za tajnika skole (osnovne/srednje) - postoji li testiranje za posao i sto ono obuhvaća?
Ja sam jednom bila na natjecaju za tajnika skole i primljena bila al sam odustala jer sam dobila. Posao na drugom mjestu koje mi je vise odgovaralo zbog Dsi
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:27   #8
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam dilemu.

Morao bih odlučiti u roku koji dan.
Završio sam Pravni fakultet-pravo.

Dobio sam ponudu da radim kao tajnik u osnovnoj školi na stručnom osposobljavanju i ponudu da radim kao odvjetnički vježbenik.

Ovo na stručnom mi se ne računa kao staž za polaganje pravsudnog ispita, no opet, ako ne ostanem za stalno kao tajnik, mogu dalje tražiti staž za polaganje pravosudnog. Kao tajnik bi mi trebalo 4 godine radnog odnosa da bi polagao pravosudni.

S druge strane, mala se sasvim vjerojatnost da bi me neki odvjetnik zadržao nakon 1 ipo godine jer ih je jako puno u mom gradu, a i posao privatnika u mojoj branši je krvav. Ne možeš se posvetiti ničemu nego samo poslu, a puno nas je.
Kolega, to ti i nije neka dilema. Jeste radit krvavo kod odvjetnika kao vježbenik, ali ove tajnike stalno traže i također je opsežan posao. Usput radiš i kao osobni tajnik/zamjenik ravnatelju...A da ćeš ostati za stalno kao tajnik....
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:28   #9
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Za tajnika skole (osnovne/srednje) - postoji li testiranje za posao i sto ono obuhvaća?
Ja sam jednom bila na natjecaju za tajnika skole i primljena bila al sam odustala jer sam dobila. Posao na drugom mjestu koje mi je vise odgovaralo zbog Dsi
E jesi rječita...tko te uze za tajnika....a ja to nikako upecat
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:56   #10
Hahaha!! Pa sto te zanima?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2019., 20:10   #11
Da li je tko bio na pismenom testiranju za pravnika u osnovnoj školi?
Slavonka15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 18:45   #12
Quote:
Slavonka15 kaže: Pogledaj post
Da li je tko bio na pismenom testiranju za pravnika u osnovnoj školi?
To mi se cini teze nego obicno testing u drz./lokalnoj upravi.

Test zakona/pravilnika/K.U. + test na racunalu + psihotest + razgovor...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 13:19   #13
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
To mi se cini teze nego obicno testing u drz./lokalnoj upravi.

Test zakona/pravilnika/K.U. + test na racunalu + psihotest + razgovor...
Je bilo je tesko, za literaruru 13 propisa a 5 dana za ucenje i prvih 5 najboljih na testiranju se poziva na razgovor..
Slavonka15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 09:08   #14
Ima netko da radi ili je radio kao školski tajnik? Što točno, konkretno obuhvaća taj posao, u osnovnoj/srednjoj školi?
Kakva je procedura kod zapošljavanja, pisani test, razgovor?
I kakve su šanse da zaposle nekoga bez iskustva? Na oglasima obično piše da radno iskustvo nije važno, ali koliko su realne šanse da zaposle nekoga tko je direktno s faksa?
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 16:58   #15
Pozvan sam na razgovor za ovaj posao pa dižem temu!

Što ima novog, inače sam mag.adm.publ. 🤗
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.