Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Biste li uveli uniforme u škole?
Da 32 51.61%
Ne 30 48.39%
Glasovatelji: 62. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 13:20   #21
Vidi se da je neki isfrustrirani balavac otvorio temu...

Previše ste danas tetkasti. Naučite se nositi sa životnim problemima sve je to dio životne škole i odrastanja. Najbolje da vas se štedi. Sve što se mora nije teško. Da teško je ali kad se pomiriš s time da moraš postane ti lakše, postane rutina i onda nije teško.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:48   #22
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Čime to točno zatupljuje? Obično smo pametniji od prosjeka baš zato jer učimo razne potrebne i nepotrebne informacije.
nase skolstvo je hrpa govana, nismo mi nista pametniji od drugih posto se pamet ne stice kroz zestoko strebanje koje nase skolstvo forsira
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 16:51   #23
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Čime to točno zatupljuje? Obično smo pametniji od prosjeka baš zato jer učimo razne potrebne i nepotrebne informacije.
Pametniji smo od prosjeka? Kojeg prosjeka, i na temelju cega to tvrdis?
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 17:48   #24
Apsolutno za. Već zamišljam kako rastežem punoljetne maturantice u školskim uniformama.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 17:56   #25
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Apsolutno za. Već zamišljam kako rastežem punoljetne maturantice u školskim uniformama.
Mozes i maloljetne rastezati. Samo da nisu mladje od 15.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:49   #26
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Mozes i maloljetne rastezati. Samo da nisu mladje od 15.
Zašto je onaj igrač Adam Johnson onda neki dan završio na dohvaćanju sapuna, zbog karanja 15-godišnjakinje?
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 19:44   #27
Zbog današnjeg stanja u državi bi to uveo, ali ako bi se promijenilo nabolje onda lagano ukinuti.
Ares88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:21   #28
kladim se da je savjetnik u gnk nevin. tko se hoce kladit sa mnom?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:57   #29
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
kladim se da je savjetnik u gnk nevin. tko se hoce kladit sa mnom?
To je istina. Zašto smatraš da me tom činjenicom možeš poniziti?
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:46   #30
Quote:
TrueCroatian kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Biste li vi uvodili uniforme i da li imate još nekakve prijedloge?

Ja bih npr. uveo nekakve učeničke patrole da nadgledaju po školi , gledali bi tko baca smeće i gledali tko puši i tako.
Ja sam davnih dana prošao školu gdje su kute bile obavezne. Ne sjećam se koji je razlog tome bio, ali je bio jednako debilan kao i ovaj tvoj danas.
Naime, kako je to izgledalo... imaš u razredu 30-ak učenika. Dakle, 30 različitih individua. Kako će uniforme izjednačiti ljude i zašto bi ih izjednačile? Ja sam u to doba bio više siromašno dijete nego prosječno ili bogato po pitanju imovinskog statusa. U školu sa mnom su išla djeca istaknutih doktora, diplomata, pilota i sl. I ta djeca su imala kutu, ali na njihovoj kuti si sa 10km vidio da je ta kuta ipak nekako drugačija, iako je bila iste boje, istog kroja itd.. I jebi ga, koštala je više nego sve ostale kute u razredu. Ali zašto i ne bi, ako si netko to može priuštiti? Samo zato jer si ti jalan? Druga stvar, tada nije bilo mobitela i sličnih gadgeta, ali takav klinac je izvadio iz pernice turbo skupu olovku. Što sada? Da uvedemo pravilo kako svi moraju imati TOZ HB drvene olovke, jer svi moraju biti "jednaki"?? Što je sa vremenom prije i poslije škole, kad se kuta skidala i kad vidiš da netko ima ovakvu ili onakvu obuću? A što je sa samim znanjem? Hoćemo li svima podijeliti iste ocjene, jer svi moraju biti "jednaki" i jednako pametni? Hoćemo li napraviti geto za one previsoke i za one preniske, jer oni odskaču od ostalih? Što je sa predeblim i premršavim? Što je sa onima koji su ljepši ili ružniji od prosjeka? Hoćemo li takvima u današnje vrijeme uopće dopustiti školovanje? A da sve po uzoru na Sj. Koreju ošišamo jednako?

Ljudska glupost fakat nema granica.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 01:27   #31
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
To je istina. Zašto smatraš da me tom činjenicom možeš poniziti?
nisam te ni mislio ponizavati. zapravo, nisam ocekivao da ces odmah priznati da si nevin.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 02:52   #32
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Zašto je onaj igrač Adam Johnson onda neki dan završio na dohvaćanju sapuna, zbog karanja 15-godišnjakinje?
Jer u UK nije 15 vec mozda 16 ili slicno. U svakom slucaju debilizam.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 03:06   #33
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
nisam te ni mislio ponizavati. zapravo, nisam ocekivao da ces odmah priznati da si nevin.
Sjebo sam te. Našao si se s rogatim bosti.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:16   #34
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Zašto je onaj igrač Adam Johnson onda neki dan završio na dohvaćanju sapuna, zbog karanja 15-godišnjakinje?
Druga država, drugi zakoni i tako to.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 14:40   #35
[QUOTE=TrueCroatian;57575747]Mislim da bi to bila dobra ideja, da ne bi bilo razlike između siromašnih i bogatih učenika. Svi bismo bili jednaki.

Razlika između bogatih i siromašnih uvijek ima i bit će ih. Nikakve uniforme to neće riješiti.
Ako nemaš dobre tenisice zezaju te zbog tenisica.
Ako kupiš dobre tenisice zezaju te zbog debljine, visine, klempavih ušiju....
Onda bolje zbog tenisica
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 15:14   #36
Po meni ideja nošenja uniforme se želi naglasiti da je odjeća nebitna, "odijelo ne čini čovjeka" i slično. Ako ti svoju slobodu možeš izraziti jedino tako da pokazuješ što ti se nosi, onda ne znam kamo ovaj svijet ide. da naglasim, ne želim nikoga vrijeđati, ali u školi primarni cilj nije pokazati što se tebi nosi toga dana i kakva je današnja moda.

To se radi u slobodno vrijeme ako nekoga zanima, u školi je valjda primarni cilj steći znanje i oblikovati svoja razmišljanja i stavove, a ne predstavljati modne trendove na školskim hodnicima.

zašto je uopće ljudima toliko bitno što imaju na sebi?

A da ni ne spominjem trend vulgarnog oblačenja.. u nekim školama npr mojoj bilo je zabranjeno nositi majce na britele, ikakve kraće hlače i slično. i to se poštivalo, ali je uvijek bilo iznimaka. takve su osobe poslane doma da se presvuku.
To bi se velikim djelom moglo izbjeći uvođenjem uniformi.

Uostalom dobar dio poslova zahtijevaju nošenje uniforme i slično. jel i tu prisutno ugnjetavanje slobode? Kako to obrazložiti? Škole te pripremaju za posao, možda nije na odmet da te pripremaju kako shvaćaš neki posao.

Valjda se većina može složiti da odjeća i moda nije tako bitna kroz obrazovanje
Ako sam u krivu, onda ne znam zašto ljudi vole lagati sami sebe da im materijalno nije bitno.
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 15:25   #37
evo ova pjesma lijepo opisuje današnjeg tinejdžera:

https://www.youtube.com/watch?v=e6EoBrtACbA&
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 17:02   #38
ja sam za uniforme al ne iz razloga bogatih i siromašnih nego zato jer mislim da bi se tako poticala neka disciplina koje jako puno treba u našim školama
CarloTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 20:13   #39
ja sam takodjer za uniforme jer ce to svakako prekriti ono sta drugi gledaju kakve patike imas kakvu majicu imas jesi li obukao versace ili najobicniju majicu

Poslano sa mog Samsung Galaxy J5
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:14   #40
U Srbij se npr sad ozbiljno razmatra ova glupost.Za mene to je potpuna budalastina i protiv sam toga jer je izmedju ostalog krsenje prava maloletnika da se oblaci kako hoce.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.