Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 10:35   #1
Otvaranje rent a car agencije

Pozdrav svima,

Otvorio bi tvrtku za iznajmljivanje kampera, da li kamper može biti registriran na moje osobno ime ili mora biti na novu tvrtku?
Druga dilema, radio bi ture motorom za turiste, da li to spada u turističke agencije ili rentanje motora s vozačem?
Demarin8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 10:43   #2
Quote:
Demarin8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Otvorio bi tvrtku za iznajmljivanje kampera, da li kamper može biti registriran na moje osobno ime ili mora biti na novu tvrtku?
Druga dilema, radio bi ture motorom za turiste, da li to spada u turističke agencije ili rentanje motora s vozačem?
Može i na tvoje ime i na tvrtku. Kako ti želiš. Ako je na tvoje ime, onda nije imovina tvrtke. Ako je na tvrtki onda je njena imovina.

Ovo drugo probaj pitati javnog bilježnika jer on radi registraciju za djelatnosti.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:14   #3
Hvala na info, imam još jedno pitanje! Da li postoje posebni uvjeti oko otvaranja rent a car agencije, kao kod turističke agencije( ispiti koji se polažu za voditelja, vodiča itd.) Ja sam stalno zaposlen na sadašnjem poslu kojeg ne mislim mijenjati, imao bi i tvrtku za rent u kojoj bi radio popodne, eventualno po ljeti nekoga zaposlio. Preko tvrtke si ne bi isplaćivao plaću!
Demarin8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:16   #4
Quote:
Demarin8 kaže: Pogledaj post
Hvala na info, imam još jedno pitanje! Da li postoje posebni uvjeti oko otvaranja rent a car agencije, kao kod turističke agencije( ispiti koji se polažu za voditelja, vodiča itd.) Ja sam stalno zaposlen na sadašnjem poslu kojeg ne mislim mijenjati, imao bi i tvrtku za rent u kojoj bi radio popodne, eventualno po ljeti nekoga zaposlio. Preko tvrtke si ne bi isplaćivao plaću!

Zaposli se kao dopunski rad u toj svojoj tvrtki. A za uvjete ja ne znam, probaj proguglati malo ako ima neki zakon za tu djelatnost.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.