Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 22:35   #21
Quote:
-splinter101- kaže: Pogledaj post
hm, ne čini se loše. ja imam ATI radeon 9600XT 256MB...dal igra podržava tu karticu? ako da, na kojim detaljima? imam Athlon 3000+, 2000GHz, 1 GB RAM...
Ic ce ne medium bez brige.
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 08:23   #22
Imam problem sa misijom gdje trebam spasiti "krticu" (mole) od napada vojnika.
Ima ih pun qurac, ispalim 5 spremnika (pistol+prigušivač) i ništa, ovaj dalje puca( lako njima pucati, ja imam samo 50-tak metaka za automat. pušku). Sakrijem se iza metalnih vrata, a njihovi meci prolaze kroz njih (imaju neki assault rifle). Ima li netko neku preporuku oko taktike. Probao sam im doć iza leđa (oko kompleksa) ali uzalud, vide te dok si još u žbunju. Opako razmišljam da smanjim nivo težine (krenem ispočetka na novice).
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 13:11   #23
vidio sam da igra podržava shader 3.0, a moja kartica ima 2.0 shader i mislim da ne podržava shader 3.0 (Radeonka 9600 XT). pa me zanima dal igra podržava i 2.0 shader, dal ću ju moć igrat sa tom karticom!...sve ostalo mi je relativno ok.
-splinter101- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 14:28   #24
Quote:
yahoocom kaže: Pogledaj post
Imam problem sa misijom gdje trebam spasiti "krticu" (mole) od napada vojnika.
Ima ih pun qurac, ispalim 5 spremnika (pistol+prigušivač) i ništa, ovaj dalje puca( lako njima pucati, ja imam samo 50-tak metaka za automat. pušku). Sakrijem se iza metalnih vrata, a njihovi meci prolaze kroz njih (imaju neki assault rifle). Ima li netko neku preporuku oko taktike. Probao sam im doć iza leđa (oko kompleksa) ali uzalud, vide te dok si još u žbunju. Opako razmišljam da smanjim nivo težine (krenem ispočetka na novice).
Nemoj se preblizavati vratima vec odmah kreni s lijeve strane otraga i na straznjoj strani ce na jednom mjestu biti srusena betonska ograda, tu udjes i krenes na vrh zgrade ljestvama i ovi ce ti samo dolazit u podnozje zgrade, al niko nemoze gore i tu ih sve poskidaj obicnim pistoljem i dok ih sve poskidas ces se samo tu spustit dolje i nac se s Moleom
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 14:29   #25
Quote:
-splinter101- kaže: Pogledaj post
vidio sam da igra podržava shader 3.0, a moja kartica ima 2.0 shader i mislim da ne podržava shader 3.0 (Radeonka 9600 XT). pa me zanima dal igra podržava i 2.0 shader, dal ću ju moć igrat sa tom karticom!...sve ostalo mi je relativno ok.
Mozes, ja igram s 9600 Pro.
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:15   #26
Jel uspio netko naći municije za gauss rifle? Skinuo sam snajpera,puška pala s krova,ali nemogu nigdje naći municije. 2mm ec

Inače,snajpanje je igri odlično napravljeno,najbolje što sam igrao u nekom fpsu .
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:31   #27
Ako bi ga netko prodao neka se javi na PM jer mi ta igra treba.
Unaprijed hvala.
__________________
Devils never cry.
http://img87.imageshack.us/img87/461...orumsiggc2.png
Buby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:58   #28
Quote:
Yoogi kaže: Pogledaj post
Nemoj se preblizavati vratima vec odmah kreni s lijeve strane otraga i na straznjoj strani ce na jednom mjestu biti srusena betonska ograda, tu udjes i krenes na vrh zgrade ljestvama i ovi ce ti samo dolazit u podnozje zgrade, al niko nemoze gore i tu ih sve poskidaj obicnim pistoljem i dok ih sve poskidas ces se samo tu spustit dolje i nac se s Moleom
Thanks, Yoogi.

Npravio sam nešto tako slično, uglavnom oni su pobili vojnike.
Poslije sam vidio da je ta misija p****in dim u odnosu na onu gdje trebaš ukrasti dokumente. Pobio sam 28 vojnika (ni sam neznam kako sam preživio bez armoura), pobacao sam sve bombe koje sam imao, potrošio svu municiju, ali uspio sam.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 19:28   #29
i, nakon duzeg przenja, kakva je?
ja sam bas "nabavio". original. naravno.
__________________
Today is even worse than yesterday. Booze I found yesterday is gone, and I got nothing left to drink... Some heads are about to roll...
THE dzubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 12:49   #30
Question tweaking

Moj komp je Athlon 2500+ @ 2.1GHz, 1GB RAM, GF7600GT 256MB. Sa Stalkerom imam slijedeći problemčić... Kad stavim na "static lighting", onda apsolutno sve moguće detalje mogu podići na maximum maximuma i radi mi predobro! Kad uključim dynamic lighting, dobijem lijepi bump mapping, shadere i to, ali mi onda počne štekat, pa moram staviti texture na sredinu da bi se opet poboljšala brzina. Ali, onda mi nažalost texture nisu dovoljno oštre. Tako da sam se teška srca morao odlučiti za ultra oštre texture ali bez bump mappinga.

Prema navedenom, kao da grafička nema dovoljno memorije... Možda bi neka od 512 to bolje vrtila? Ili bih trebao imati više od 1GB RAM-a na kompu?

Inače, do sada nisam sreo igricu kod koje shaderi čine neki veliki utjecaj na performanse, i činilo mi se da ih sve dx9 kartice vrte bez beda... U svim igrama do sada imao sam ih uključene, bez nekog posebnog usporavanja. Jedino ovdje u Stalkeru ih moram isključiti. Hmm, možda to neki patch ispravi... Ljudi, kako to vama radi?
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 20:48   #31
Quote:
Aux1 kaže: Pogledaj post
Moj komp je Athlon 2500+ @ 2.1GHz, 1GB RAM, GF7600GT 256MB. Sa Stalkerom imam slijedeći problemčić... Kad stavim na "static lighting", onda apsolutno sve moguće detalje mogu podići na maximum maximuma i radi mi predobro! Kad uključim dynamic lighting, dobijem lijepi bump mapping, shadere i to, ali mi onda počne štekat, pa moram staviti texture na sredinu da bi se opet poboljšala brzina. Ali, onda mi nažalost texture nisu dovoljno oštre. Tako da sam se teška srca morao odlučiti za ultra oštre texture ali bez bump mappinga.

Prema navedenom, kao da grafička nema dovoljno memorije... Možda bi neka od 512 to bolje vrtila? Ili bih trebao imati više od 1GB RAM-a na kompu?

Inače, do sada nisam sreo igricu kod koje shaderi čine neki veliki utjecaj na performanse, i činilo mi se da ih sve dx9 kartice vrte bez beda... U svim igrama do sada imao sam ih uključene, bez nekog posebnog usporavanja. Jedino ovdje u Stalkeru ih moram isključiti. Hmm, možda to neki patch ispravi... Ljudi, kako to vama radi?

ja nisam razumio niti riječi što su to shraderi i mapping?
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 01:21   #32
Jedno pitanje...zar na radeonu 9600xt uopće nije moguće uključiti dynamic lightening?
doom_death is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 11:06   #33
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
ja nisam razumio niti riječi što su to shraderi i mapping?
To ti je ono iz Doom 3 da ti površine u igri izgledaju kao da imaju reljef, ovisno otkud dolazi svjetlo na njih, i da se u igri javlja realsitična igra svjetla, sjene i površina na koje one padaju. U usporedbi s tim, starije igre izgledaju kao crtić.

Inače, uspio sam naštimat igricu... sad radi super i sa dyn. lightingom!
Jedino ne znam zašto mi se neće uključiti FSAA... ma jučer sam toliko naštimavao igricu, da sam kad mi je proradila bio preumoran da bih ju igrao!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 11:14   #34
Quote:
doom_death kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje...zar na radeonu 9600xt uopće nije moguće uključiti dynamic lightening?
Hmm... to je directx9 kartica... mislim da bi trebalo biti moguće, ali također i da je prespora za to... Radije si stavi static lighting, pa si podigni detalje, radit će dobro!

Inače, svaki čas izlazi novi patch, koji bi mogao riješiti taj problem sporosti kad je lighting uključen. I savegame konverter, da radi sa starim sejvovima. Vidjet ćemo!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 12:07   #35
Namjeravam nabaviti (hm ) Stalkera, zanima me kak bi radil na mojoj kanti.

Athlon XP 3000+ (2.1GHz)
512Mb RAM
GeForce 6600GT 256Mb
__________________
"you are very fucking invader"
Lord Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 12:37   #36
Ma igram ja već igru,samo mi je to jednostavno prečudno..na medium ide ko beba, i znam da bi dynamic ubio moju grafičku, ali me zanimalo kako bi izgledalo..i kako mi samo static lightening radi ne mogu uključiti ni sun shadows i ostale fore..a koliko ja znam, DirectX 9 grafička bi trebala to podržavati...
doom_death is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 13:45   #37
Arrow

Stvarno ne znam... probaj proguglati o tome!

Inače, meni se isto ponekad događaju neobične stvari... Recimo, bio sam po noći i sijevale su munje, i kad god bi bio bljesak onda bi se odjednom vidjeli svi tree i grass shadowsi, odlično izgleda, ali bi framerate pao na par fps-a. Onda sam sejvao i loadao igru, i kod bljeskova je počelo raditi glatko. Valjda ima veze sa učitavanjem u grafičku memoriju, možda je AGP ili PCIE usko grlo kad odjednom grafička mora povući puno toga iz sistemskog RAM-a...
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 10:41   #38
Lightbulb

Evo, lijepo sam ju naštelao i konačno me muče pitanja vezana uz igranje, a ne uz hardver.

Naime, primijetio sam u igri da je prilično teško pogoditi nekoga rafalom. Čak i nablizu. Pale samo dobro odmjereni hici. Ali, primijetio sam i da bez zoom-in ciljanja lakše pogađam na srednjim udaljenostima. Ponekad mi treba 30 metaka nablizu da nekog ubijem, a ponekad dobro odmjerenim kratkim rafalom skinem lika u glavu otprve na 20-30m. U svakom slučaju, čudno je to ciljanje i još se navikavam na njega.

Inače, kao hardcore FPS igrač (ili se volim takvim nazivati ), stavio sam odmah težinu na master. Čini mi se da težina utječe na količinu pronađenih medikita, municije i zavoja itd (i dobro je ovako, jer inače bih imao tonu stvai i ne bi znao kud bi s njima). Također, utječe na preciznost neprijatelja. I brže ti pada health. Ne znam da li težina utječe na tvoje ciljanje i health neprijatelja, mislim da ne...
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 11:33   #39
Đubre, imas igru? Prodaj mi svoj orginal
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:34   #40
Quote:
LORD-KINKY kaže: Pogledaj post
Namjeravam nabaviti (hm ) Stalkera, zanima me kak bi radil na mojoj kanti.

Athlon XP 3000+ (2.1GHz)
512Mb RAM
GeForce 6600GT 256Mb
radit ce sa static lighting opcijom. ici ce sasvim glatko na 1024x768, cak i ako dignes detalje.
bad_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.