Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 15:36   #621
Evo stigao još jedan, obećajem zadnji za ovu godinu



Iako je mali, svejedno se može depilirat s njim bez problema

[SLIKA OBRISANA]
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:19   #622
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
taj ti ja imam, samo ne santoku, nego chef-ov nož.
meni odličan, ne ispuštam ga iz ruke.
sad gle, da sam si kupio santoku, mislim da bi zažalio, jest da on super sjecka povrće i te pizdarijice, ali to je sve čemu taj nož služi!
čim ti se pojavi veći komad mesa, tvrđa kost, tražit češ drugi.
zato preporučam chefs knife, malo je veći i radi sve što od noža možeš poželjeti, osim guljenja krumpira!

hvala ti puno. ovak izgleda taj nož? Click image for larger version

Name:	215-600-thickbox.jpg
Views:	399
Size:	7.1 KB
ID:	14062
Vidim da ima oštrica 16,21,23 i 26 cm? koju da izaberem, po kojem kriteriju? i kolika je razlika u cijeni?
matematicar_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 10:30   #623
Quote:
matematicar_90 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno. ovak izgleda taj nož? Prilog 14062
Vidim da ima oštrica 16,21,23 i 26 cm? koju da izaberem, po kojem kriteriju? i kolika je razlika u cijeni?
uzmi si od 21 cm. razlika je u veličini. 16 je premali, ovo iznad je pak dosta veliko i nespretno za rezuckanje povrća.

ja sam svoj platio 300tinjak kuna prije 5 godina. računaj oko 350 kn +/- da češ iskeširat.
ne gledaj toliko novce, to ti je ipak nož za cijeli život. kupiš si kamen za oštrenje i vozi!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 00:58   #624
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mislim da im je ta plastična verzija s plavim drškama najlošija linija.
Jeste to im je jeftinija linija, al opet pored kineza je svejedno i dalje vrh.
Kad nemaš love onda kupuješ do čega možeš novčano doseći.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Slabo razumijes

Inox, rostfrei, stainless steel i nehrdjajuci celik su razliciti nazivi iste stvari - celika koji ne hrdja... Tako da je i tvoj hvaljeni VG10 jedan od njih... Kao sto vidis u linku koji sam stavio gore Dick svoje mesarske i kuharske nozeve pravi iskljucivo od takvih materijala...

E, sad, jesi li ti negdje cuo da prokron nije dobar za nozeve pa to protumacio da nehrdjajuci celici nisu dobri to ne znam
Nisam uopće raspravljao o tome koji materijali hrđaju, a koji ne. To je manje bitna informacija jer se za to pobrinuo proizvođač da noževi nehrđaju.
Bit je u tome da neki materijali od čega se rade oštrice nisu baš najbolji izbor zbog toga što vrlo brzo zatupiju zbog mekoće/krhosti materijala od čega su izrađeni.

Quote:
matematicar_90 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno. ovak izgleda taj nož? Prilog 14062
Vidim da ima oštrica 16,21,23 i 26 cm? koju da izaberem, po kojem kriteriju? i kolika je razlika u cijeni?
Dobro ti predlaže forumaš da uzmeš chef umijesto santoku, santoku ti je uglavnom namijenjen za povrće. A chef je chef još ima svoj naziv koji govori sve. Drugim riječima njime režeš sve: kruh, meso i povrće (rezanje i sjeckanje) uglavnom taj nože je stvarno više namjenski osim za guljenje i filetiranje manje vrste riba.
Santoku ti je zapravo istočnjački model noža koji ima primarnu svrhu rezati povrće jer istočnjaci puno više kuhaju povrće u onoj wok tavi od zapadnjka.

Netreba ti veći od 21cm točnije ak nađeš raspon od 19-21cm to je super, manji ili veći broj nemoj uzimati.

Evo ti jednog chef japanca za 330kn od 20cm kojeg možeš kupiti kod nas. Ili ako ti je to skupo potraži na ebay jeftinije. No kako god nevrijedi plakati za novcima jer ipak noževi makar i oni najjeftiniji od 50kn traju barem 5-10 godina, a malo bolji traju i više od 10 godina.

http://www.xenon-forte.hr/trgovina/p...hef-20-cm.aspx
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:14   #625
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Općenito je mana ta da noževi i sjekire/satara napravljeni od inox (stainless steel) vrlo brzo zatupljuju nakon oštrenja. Možeš ti njih naoštriti da su oštri ko žileta, ali badava kada nedrže oštrinu zato si pokupovao ove preskupe noževe od 1000kn jer ti nevaljaju ovi od 100kn zbog toga što su napravljeni od inoxa.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
badava kada nož od inoxa nabrusiš toliko dobro da se možeš snjime brijati ko sa britvom/žiletom on se u isto vrijeme toliko brzo zatupi da se neisplati više kupovati takve noževe.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako je kuhar i cesto koristi sataru onda nece biti zadovoljan od inox materijala jer ce gubit vrijeme na cesto brusenje zbog ceste upotrebe.

Najbolje baciti oko na ebay tam ces proci puno jeftinije i jos ktome mos kupiti Japanca. Gledaj samo da nije bas materijal izrade stainless steel jer takve imas kod nas za kupiti na kile, umjesto toga gledaj da je barem napravljen od carbon steel i imat ces taj noz godinama jer duze drzi ostricu pa netreba cesto brusiti.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ak pise gore stainless steel onda nemas kaj puno ocekivati kakvi su po kvaliteti.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Carbon ili High Carbon

Nemoj gledat ta smeća od Stainless Steel ak imaš bar malo više love.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Drugo ja sam protiv nozeva koji su napravljeni od inox/rossfrei jer je taj materijal premekan i zato se vrlo brzo zatupiju. Cak im se znaju kod nekih nozeva vrh ostrice savinuti iako nije lako uocljivo, ali se osjeti pod prstima kak je s jedne strane ostar, a s druge nije iako po istom mjestu pipas. Znam to jer imam par puta godisnje kolinje pa sam koristio svakakve nozeve koji su mi dosli pod ruku.

High carbon nije vrh, ali je bolji od inox/rossfrei uostalom takva mu je i cijena. Obicno su nozevi od high carbon skupljiji od inox/rossfrei. Vrlo brzo ih mozes nabrusiti i vrlo su ostri kad ih propisno nabrusis.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nisam uopće raspravljao o tome koji materijali hrđaju, a koji ne. To je manje bitna informacija jer se za to pobrinuo proizvođač da noževi nehrđaju.
Bit je u tome da neki materijali od čega se rade oštrice nisu baš najbolji izbor zbog toga što vrlo brzo zatupiju zbog mekoće/krhosti materijala od čega su izrađeni.
Nisi raspravljao o hrdjanju... Ti si tvrdio da su nehrdjajuci nozevi (inox, stainless steel...) nekvalitetni, sto je cista budalastina...

I, u pravu si... Proizvodjac se brine o tome da nozevi ne hrdjaju pa ih pravi od nehrdjajuceg celika (inox, stainless steel, high carbon stainless...)....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 17:55   #626
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nisi raspravljao o hrdjanju... Ti si tvrdio da su nehrdjajuci nozevi (inox, stainless steel...) nekvalitetni, sto je cista budalastina...

I, u pravu si... Proizvodjac se brine o tome da nozevi ne hrdjaju pa ih pravi od nehrdjajuceg celika (inox, stainless steel, high carbon stainless...)....
Opet neshvaćaš o čemu pričam, ali dobro nećemo se dalje prepucavati.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 17:16   #627
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Opet neshvaćaš o čemu pričam
Ae..... Meni se cini da ti pricas o onome sto ne shvacas, ali nema veze
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 11:12   #628
Može li mi netko molim vas usporediti Victorinox i WMF noževe, s obzirom na to da nije velika razlika u cijeni, bar koliko sam ja upoznat, a za obje sam marke čuo pozitivna iskustva. Konkretno me zanima chef's knife.
gost na forumu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:26   #629
Za rezanje pršuta, šta ima? Kvalitetno a ne ''bezobrazno'' skupo? Preporuke, molim...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:35   #630
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Za rezanje pršuta, šta ima? Kvalitetno a ne ''bezobrazno'' skupo? Preporuke, molim...
za lipe fete treba ti onaj dugi takozvani gudalo, nema tu ništa fensi, dobro ga naoštriš i sviraj. radije se potrudi nać dobar pršut,
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 21:58   #631
evo jedan zanimljiv prikaz prednosti i mana materijala za noževe

http://www.changemind.jp/ebay/image/...e-material.jpg


moj slijedeći nož će biti deba oblik, još nisam odlučio koji, ali kroz mjesec dana ću vam prezentirati
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 07:45   #632
Molim savjet vezano uz brušnju noževa...kupio bi si brusač, jer sam izuzetno nezadovoljan kako su mi nabrusili noževe u brusioni (Pod zidom, Zagreb). Ali izuzetno nezadovoljan.
Koji brusač preporučate? Ili kod nas, ili sa neta za naručiti. Ne pratim to i ne znam niti rang cijene niti ništa je li bolje uzeti onaj "štapni" (mesarski) ili neki, kao, aparat za brušenje?
Nisam pre zahtjevan oko toga i samo želim oštre noževe kako spada
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:18   #633
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Molim savjet vezano uz brušnju noževa...kupio bi si brusač, jer sam izuzetno nezadovoljan kako su mi nabrusili noževe u brusioni (Pod zidom, Zagreb). Ali izuzetno nezadovoljan.
Koji brusač preporučate? Ili kod nas, ili sa neta za naručiti. Ne pratim to i ne znam niti rang cijene niti ništa je li bolje uzeti onaj "štapni" (mesarski) ili neki, kao, aparat za brušenje?
Nisam pre zahtjevan oko toga i samo želim oštre noževe kako spada
mesarski štrajher je odličan za svakodnevno brušenje noževa, ali povremeno je potrebno brusiti noževe u brusioni. to povremeno za profesionalnu kuhinju u kojoj se noževi jako puno koriste je dvaput na godinu , znači ti bi trebao brusiti svakih par godina zato nađi boljku brusionu a u međuvremenu održavaš oštricu štrajherom
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:20   #634
Hvala na odgovoru
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 16:41   #635
Kakvi su ovi nozevi koje u Konzumu prodaju povoljnije kad se skupe naljepnice?

http://www.konzum.hr/Akcije/Vivo-nozevi
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 21:20   #636
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
mesarski štrajher je odličan za svakodnevno brušenje noževa
Jel može neka preporuka? Da nije pre skup samo neki best buy...nisam nikakav preambiciozan kuhar, volim doma guštat po malo i želim da mi noževi budu oštri kak spada
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 21:40   #637
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Jel može neka preporuka? Da nije pre skup samo neki best buy...nisam nikakav preambiciozan kuhar, volim doma guštat po malo i želim da mi noževi budu oštri kak spada
Ja na poslu koristim Dickov štrajher ( i noževe ) . e sad cijena im je od 150 do 300 kuna . 150 kuna i nije puno jer će ti taj štrajher služiti barem pola života . ima i kvalitetnijih noževa i štrajhera al mislim da je Dick i više nego dobar izbor
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 08:05   #638
Hvala.
Gledal sam baš Dickove štrajhere i noževe malo već, ali pitam čisto infa radi mislim da bude to bio izbor, da.

thx

btw...ja sam prošel već pol života hahaha tak da bu taman onda do kraja
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:55   #639
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi nozevi koje u Konzumu prodaju povoljnije kad se skupe naljepnice?

http://www.konzum.hr/Akcije/Vivo-nozevi
Made in China... Vrhunski...

Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:01   #640
Znam za to, ali nekako mi Kina zadnjih godina nije vise simbol za sranje robu, nego za... sve. Pa se pitam u kojoj grupi je ovaj proizvod. Trebam zapravo ako neko ima iskustvo s njima....
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.