Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2015., 01:54   #5241
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Pohvaljujem Chello, ujedno i zahvaljujem na preporuci.
Bili večeras tamo i jeli pizzu (slavonska za 33kn na akciji u restoranu) i slavonske lazanje.

Pizza je ukusna i obilna. Origano stavljaju nakon pečenja, ali se ovaj brzo aromatizirao, da pusti svoj šmek. Inače mi je katastrofa kad ga stave nakon pečenja pa se ne sljubi nego ostane sirovo strano tijelo bez arome.

Lazanje su korektne, ali me nisu oduševile. Količina obilna, adekvatna i najgladnijima (ne kažem da ne mogu pojesti više, ali ni najgladniji ne može ostati gladan nakon njih), ali kore za lazanje su bezveze. Kupovne, tvrde, bezukusne. Nadao sam se boljima. Bonus uz lazanje lepinja. Odlična.

Pizzerija je začuđujuće mala (svega 3-4 stola), ali ugodan ambijent. Vidi se da je strategija posla dostave: u 40-50 kvadrata radi 4 ljudi i 2-3 dostavljača. Jedan radi pizze, drugi brine o pečenju, treći se samo javlja na telefon, konobar radi sve. Poslužuje, javlja se na drugi telefon/mobitel, hendla dostavljače, otprema pizze.

Factory. Izbacuju valjda 100 pizza na sat i opet se pred naš odlazak (imali smo raniju večeru) stvorila gužva, odnosno ljudi su upozoreni da će čekati oko sat vremena ili najviše 10 min duže.

Ovo je još jedna pizzerija koja dokazuje da krušna peć nije neophodna za odličnu pizzu.


Jedino radi malog prostora, gdje nije moguće separirati salu od "kuhinje" nema govora o nekoj romantičnoj večeri uz dvoje. Više je sala za bučnu ekipu koja može gledati sport na TV i ne smeta pozadinska buka koje ne fali (telefoni nisu stajali).

Također, wc ni blizu ne prati ugođaj ostatka prostora. Na stranu demode pločice koje bi bilo bezveze mijenjati kad su uredne, ali daska na školjci vapi za promjenom. Radi se o minimalnom iznosu, dakle nebriga je jedini razlog.

PS. Vjerujem da pizza u dostavi nije uparena. Pizzu stavljaju u karton, odmah dodaju origano te ostavljaju da "odmori" otvorena minutu prije nego je zatvore. One koju su prve pečene nakon što su dostavljači otišli se stavljaju na električnu peć kako bi zadržale toplinu. Stvarno misle o svim detaljima i pohvale na tome.


Jedini prostor za raspravu može biti kulen, ali to je već stvar osobnog stava. Činjenica je da koriste sumnjivi kulen (izgleda kao čajna kobasica), ali je s njim puno lakše raditi (osim što je bitno jeftiniji) nego s npr. kulen Belje. Barem ne pušta previše masnoće, kao što se dogodilo prošli tjedan Mihiti gdje je pizza radi sličnog kulena bila premasna na granici jestivoga (uzeli smo tri slične pizze, ova s kulenom jedina imala problem masnoće).
sljedeći put probaj onu doomsday pizzu (tak nekak)

i da, sama butiga im je koma, em je mala, em je bzvz uređena...ak se to može nazvat uređenim uopće...

al koga briga dok im je doomsday takav kakav je
Blank Page is offline  
Old 01.02.2015., 11:48   #5242
Pozdrav! Imam jedno pitanje za one koji su u zadnjih par mjeseci bili u pizzerii Plima u Gornjoj Bistri. Naime,imam namjeru tamo ici za kojih 2 tjedna s obzirom na rockas pa bi isao sa obitelji malo na nesto novo i da se maknemo iz Zagreba pa me cisto zanima vasi dojmovi,plusevi/minusi o tom mjestu,ambijentu i samoj hrani,dal pizza il nesto drugo,recite mi sto je dobro,sto preporucate za naruciti,sto je lose i da ne narucujem! Hvala
Rodion is offline  
Old 01.02.2015., 16:08   #5243
Svakako preporuka, osobno sam tamo probao samo pizze i svaki puta sam bio zadovoljan. Imaju dosta stolova, cak i 2-3 dvosjeda/trosjeda sa nizim stolovima.. Mogucnost igranja biljara i pikada, dok gore na katu postoji takodjer veci prostor za sjesti se (vjerovatno tamo organiziraju/stavljaju ekipu koja odluci nesto proslaviti kod njih)..
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Old 01.02.2015., 17:15   #5244
I ja sam danas bio u NU,vrhunske miješana i picante,a vidim da su i proširili ponudu za još dvije vrste pizze u odnosu na zadnji put kad sam bio.U svakom slučaju ako ostanu na ovoj razini bit će definitivno među najboljima u gradu.
Andre Linoge is offline  
Old 01.02.2015., 22:48   #5245
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje za one koji su u zadnjih par mjeseci bili u pizzerii Plima u Gornjoj Bistri. Naime,imam namjeru tamo ici za kojih 2 tjedna s obzirom na rockas pa bi isao sa obitelji malo na nesto novo i da se maknemo iz Zagreba pa me cisto zanima vasi dojmovi,plusevi/minusi o tom mjestu,ambijentu i samoj hrani,dal pizza il nesto drugo,recite mi sto je dobro,sto preporucate za naruciti,sto je lose i da ne narucujem! Hvala
Po meni jedna od boljih pizza van ZG još mi se nitko nije požalio od mojih frendova kojima sam preporučio plimu
Ali prednost ipak dajem Špiri jer imaju ok roštilj + pizza iz krušne peći
Davorček is offline  
Old 02.02.2015., 00:00   #5246
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje za one koji su u zadnjih par mjeseci bili u pizzerii Plima u Gornjoj Bistri. Naime,imam namjeru tamo ici za kojih 2 tjedna s obzirom na rockas pa bi isao sa obitelji malo na nesto novo i da se maknemo iz Zagreba pa me cisto zanima vasi dojmovi,plusevi/minusi o tom mjestu,ambijentu i samoj hrani,dal pizza il nesto drugo,recite mi sto je dobro,sto preporucate za naruciti,sto je lose i da ne narucujem! Hvala
Reko mi frend iz bistre da radje u Spiru idu. Da se plima malo pokvarila. Nisam bio sigurno 2-3 godine.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
Havoc123 is offline  
Old 02.02.2015., 11:14   #5247
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Pizzeria O'hara pred koji dan.

Sastojci su dobri, ima ih dosta, neću sad uopće o njima jer to tijesto je nešto predobrog. Tanko, mekano prefino tijesto, a nije mlinac kao u Karijoli, Duksi, Chateau... Nisam još nigdje takvo tijesto probao, najbliže bi bilo u Zero Zero, no ovdje je duplo tanje. Definitivno zaslužuje ponovne posjete.
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
meni je dosta bitno koji izbor piva ima pizza place, a ohara je ja mislim tu jako dobra.
Meni je tijesto bilo kao papir. Ne mislim na debljinu, koja je super, nego na okus. Kao da žvačem karton, a ne tijesto. Stol do nas je čak tražio sol. Možda se taj dan tako potrefilo jer je frend, koji je već bio tamo, rekao da je prošli put pizza bila puno bolja.
Moja je imala prevelik rub i na mjestima samo presušeni umak od rajčice, ali bar nisu škrtarili na špeku kojeg je bilo više nego u većini pizzerija. Ljuta je po meniju navodno trebala biti ljuta kao vrag, ali ukiseljeni jalapeno kojeg su narezali i pobacali tih par kolutića nije baš bio ljut.
I da ne ispadne da ja dramim, s obzirom da inače jedem nenormalno ljuto, dala sam komadić mužjaku pa se i on, koji ne voli ljuto složio da je preblago za takav naziv.
Nisam potrefila s pizzom, ali zato im je izbor piva odličan.
Gipsyqueen is offline  
Old 02.02.2015., 17:27   #5248
citao sam stare postove vezane za oro-goro i grasu (iz 2011 godine), ima li netko iskustva zadnje vrijeme? di se vise isplatit otici posto bi za vikend malo s ekipom otisao
adam2204 is offline  
Old 03.02.2015., 11:21   #5249
pozdrav,evo ovako previse stranica a i neki su podaci zastarjeli,zanima me gdje se moze u puli pojest fina pizza,osim tivolija na velom vrhu.
fengolina is offline  
Old 03.02.2015., 11:23   #5250
Jupiter u centru grada je super.
Tivoli se jako pokvario.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Old 03.02.2015., 11:32   #5251
za jupiter nsam bila sigurna jer radi jos hvala,doduse u tivoliju nisam bila 9 mjeseci..
fengolina is offline  
Old 03.02.2015., 11:39   #5252
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje za one koji su u zadnjih par mjeseci bili u pizzerii Plima u Gornjoj Bistri. Naime,imam namjeru tamo ici za kojih 2 tjedna s obzirom na rockas pa bi isao sa obitelji malo na nesto novo i da se maknemo iz Zagreba pa me cisto zanima vasi dojmovi,plusevi/minusi o tom mjestu,ambijentu i samoj hrani,dal pizza il nesto drugo,recite mi sto je dobro,sto preporucate za naruciti,sto je lose i da ne narucujem! Hvala
Suprug radi u Bistri pa je tako i probo pizzu iz Plime-nista posebno, na njega nije ostavila dojam..
ono gdje mi idemo u zadnje vrijeme je Pizza Bar Zabok...
Meni je tamo pizza supac, a vidjela sam da imaju i lasagne ...
za Oro goro se vec dulje prica kako su se pokvarili...
huskybucka is offline  
Old 03.02.2015., 21:29   #5253
Pizz'up Remete...stvarno dobra pizza. Imaju popust za keš u lokalu od 30% stoga su nas dve jebene pizze,dve kole i švapski radler(pravi,ne ovaj naš deterdžent) izašli 94kn što je smijeh stvarno.

Tople preporuke.
Havoc123 is offline  
Old 04.02.2015., 13:55   #5254
Quote:
fengolina kaže: Pogledaj post
pozdrav,evo ovako previse stranica a i neki su podaci zastarjeli,zanima me gdje se moze u puli pojest fina pizza,osim tivolija na velom vrhu.
Barkun?
Dora20 is offline  
Old 04.02.2015., 16:09   #5255
Inače, vidim danas da nam ni Žac vjerojatno neće još dugo: ogromni oglas na zgradi da se prodaje poslovni prostor
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 08.02.2015., 11:30   #5256
Doselili ja i djevojka prije 7 mjeseci u Zagreb, još nismo bili nigdje vani na pizzi pa eto ako imate prijedlog da nam bude 'prvo pa muško' P.S. nismo baš za tanka tijesta
Hvala !!
techno is offline  
Old 08.02.2015., 11:45   #5257
Quote:
techno kaže: Pogledaj post
Doselili ja i djevojka prije 7 mjeseci u Zagreb, još nismo bili nigdje vani na pizzi pa eto ako imate prijedlog da nam bude 'prvo pa muško' P.S. nismo baš za tanka tijesta
Hvala !!
Ako daš bar približne lokacije koje su ti zanimljive, bit će jednostavnije dati i preporuke
body halleck is offline  
Old 08.02.2015., 12:07   #5258
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako daš bar približne lokacije koje su ti zanimljive, bit će jednostavnije dati i preporuke

Mi smo na Trnju, al nije problem sjesti u auto i vozit se za dobru preporuku
techno is offline  
Old 08.02.2015., 12:37   #5259
Havoc ... di se nalazi Spiro?
Rodion is offline  
Old 08.02.2015., 12:39   #5260
Quote:
techno kaže: Pogledaj post
Mi smo na Trnju, al nije problem sjesti u auto i vozit se za dobru preporuku
Može i nama neku preporuku za tu lokaciju, ali za dostavu! Naime, vidjeh da do nas Chello ne dostavlja.
BitterSweet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.