Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 08:31   #321
Skola

Koju bi gimnaziju preporucili? Prolazim s oko 4,9 gotovo nis ne ucim, a dvoumim se izmedu 8,15,7,16 i mozda 5
Nameless1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 09:53   #322
Quote:
Nameless1 kaže: Pogledaj post
Koju bi gimnaziju preporucili? Prolazim s oko 4,9 gotovo nis ne ucim, a dvoumim se izmedu 8,15,7,16 i mozda 5
Budući da ne prolaziš s 5.0, nemoj očekivati upad u 15. ako nemaš dodatne bodove (ne kažem da je nemoguće, ali nemoj se puno nadati). Pokušaj prvo odlučiti želiš li jezičnu ili prirodoslovno-matematičku ili opću (jesu li ti draži/idu li ti bolje jezici ili matematika/informatika/prirodni predmeti ili hrvatski/povijest/"sve"), to su prilično različiti programi, teško da ti može biti baš posve svejedno.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:54   #323
Quote:
Nameless1 kaže: Pogledaj post
Koju bi gimnaziju preporucili? Prolazim s oko 4,9 gotovo nis ne ucim, a dvoumim se izmedu 8,15,7,16 i mozda 5
Ti se salis
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:10   #324
Zašto bi se šalila? Ne moraju svi učiti da bi prolazili s tako visokim prosjekom. Ja također ništa ne učim (ali baš niti nanosekundu, nikad niti nisam) pa oduvijek prolazim s 5 i imam oduvijek 5 iz predmeta u kojima je potrebno znanje. Da ne bi ispalo da je moja škola lagana, drugi odlikaši uče 2 do 4 sata na dan i ipak nisu baš toliko dobri. Neke predmete čak i učenici koji s 2 prolaze moraju jako puno učiti jer je moja škola baš jako zahtjevna, posebno biologija i kemija. Iz njih samo ja imam 5. Znam da zvuči nemoguće da je takvo stanje u osnovnoj školi, ali zaista je tako. Zbog toga se mnogi učenici ne uspiju upisati u željene škole, ali oni koji ipak uspiju u bolje gimnazije nemaju nikakvih problema s težinom škole i gotovo svi ( zapravo, samo je jedan izuzetak) prolaze i u srednjoj s 5.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:13   #325
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Ti se salis
Zašto? Nekima ide, nekima ne. Ja sam knjigu u osnovnoj otvorila možda dva-tri puta u višim razredima, i prolazila sam s 5,0. Dok su drugi iz razreda učili pa ih je 80% u strukovnima jer nisu imali bodova za gimnaziju.

Sve je do pojedinaca, organizacije i snalažljivosti.

Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Budući da ne prolaziš s 5.0, nemoj očekivati upad u 15. ako nemaš dodatne bodove (ne kažem da je nemoguće, ali nemoj se puno nadati).
A bogme ni u 5. ako se odluči za nju.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:14   #326
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Zašto bi se šalila? Ne moraju svi učiti da bi prolazili s tako visokim prosjekom. Ja također ništa ne učim (ali baš niti nanosekundu, nikad niti nisam) pa oduvijek prolazim s 5 i imam oduvijek 5 iz predmeta u kojima je potrebno znanje. Da ne bi ispalo da je moja škola lagana, drugi odlikaši uče 2 do 4 sata na dan i ipak nisu baš toliko dobri. Neke predmete čak i učenici koji s 2 prolaze moraju jako puno učiti jer je moja škola baš jako zahtjevna, posebno biologija i kemija. Iz njih samo ja imam 5. Znam da zvuči nemoguće da je takvo stanje u osnovnoj školi, ali zaista je tako. Zbog toga se mnogi učenici ne uspiju upisati u željene škole, ali oni koji ipak uspiju u bolje gimnazije nemaju nikakvih problema s težinom škole i gotovo svi ( zapravo, samo je jedan izuzetak) prolaze i u srednjoj s 5.
Da ,Da možete vi govorit da neućite...
Moj prijateljj prolazi s 5.0 i uči 5,6 h na dan nikada nejde van nikada na kompu ama baš nikada
Dok ja učim negdje 1h na dan i prolazim sa solidnim 4.6
Nemoj molim te reč da za testove i ispitivanja ama baš ništa ne učiš priznaj sama sebi da učiš kad je neka frka za test
P.S Ja učim samo kad znam da če me nešto pitat i neke testove ovako ne baš .. Što se svodi u prosjeku na 1h na dan
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:19   #327
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Da ,Da možete vi govorit da neućite...
Moj prijateljj prolazi s 5.0 i uči 5,6 h na dan nikada nejde van nikada na kompu ama baš nikada
Dok ja učim negdje 1h na dan i prolazim sa solidnim 4.6
Nemoj molim te reč da za testove i ispitivanja ama baš ništa ne učiš priznaj sama sebi da učiš kad je neka frka za test
P.S Ja učim samo kad znam da če me nešto pitat i neke testove ovako ne baš .. Što se svodi u prosjeku na 1h na dan
Zašto bi svi morali učit? Osnovna škola je nekima strašno jednostavna, to nije ni 5% onog što te čeka u srednjoj, a ni 0,05% onog što te čeka na faksu. Nekima jednostavno ide, prate na satu, pišu zadaće i ne uče. Ja znam da sam ja tako imala 5,0 bez problema. Eventualno bih ponovila malo pred neki važan test.

Pravo učenje sam upoznala tek u srednjoj. A to znači par dana za redom zagrijat stolicu po 4-5h u komadu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:21   #328
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Da ,Da možete vi govorit da neućite...

Nemoj molim te reč da za testove i ispitivanja ama baš ništa ne učiš priznaj sama sebi da učiš kad je neka frka za test
Bez uvrede, ali nemaju svi jednak IQ. Ja ne učim ništa, čak niti za natjecanja (iako baš zbog toga nisam nikad među prvih 3 na državnom, nego većinom 4. ). Bitno je jako dobro slušati na satu i biti zainteresiran za gradivo. Naravno, nekima treba učenje i to jako puno da bi prolazili s takvim prosjecima, ali meni ne treba.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:22   #329
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Zašto bi svi morali učit? Osnovna škola je nekima strašno jednostavna, to nije ni 5% onog što te čeka u srednjoj, a ni 0,05% onog što te čeka na faksu. Nekima jednostavno ide, prate na satu, pišu zadaće i ne uče. Ja znam da sam ja tako imala 5,0 bez problema. Eventualno bih ponovila malo pred neki važan test.

Pravo učenje sam upoznala tek u srednjoj. A to znači par dana za redom zagrijat stolicu po 4-5h u komadu.

Dobro možda sam malo pretjero
Kad vidim kako neki u mojoj generaciji ništa ne uče a imaji 5.o dođe mi da se rasplačem što ni ja nisam tako dobar
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:23   #330
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Zašto bi se šalila? Ne moraju svi učiti da bi prolazili s tako visokim prosjekom. Ja također ništa ne učim (ali baš niti nanosekundu, nikad niti nisam) pa oduvijek prolazim s 5 i imam oduvijek 5 iz predmeta u kojima je potrebno znanje. Da ne bi ispalo da je moja škola lagana, drugi odlikaši uče 2 do 4 sata na dan i ipak nisu baš toliko dobri. Neke predmete čak i učenici koji s 2 prolaze moraju jako puno učiti jer je moja škola baš jako zahtjevna, posebno biologija i kemija. Iz njih samo ja imam 5. Znam da zvuči nemoguće da je takvo stanje u osnovnoj školi, ali zaista je tako. Zbog toga se mnogi učenici ne uspiju upisati u željene škole, ali oni koji ipak uspiju u bolje gimnazije nemaju nikakvih problema s težinom škole i gotovo svi ( zapravo, samo je jedan izuzetak) prolaze i u srednjoj s 5.
Ali ovo što rješavaš zadatke i tražiš odgovore po forumu, a pretpostavljam i čitaš štošta drugo na internetu što ima veze s temama koje se prije ili kasnije pojave u školi, mnogi bi također ubrojili u učenje A ne smije se zaboraviti ni pisanje zadaća i pažljivo praćenje nastave, što također pretpostavljam da uglavnom radiš. Nije sve samo klasično "grijanje stolice", osobito u današnje doba, na svu sreću. Međutim, onom kome je potrebno puno učenja kako bi dobro prolazio već u osnovnoj školi, ako nije stvar samo u tome što ne zna kako učiti pa pokušava sve učiti napamet (loši profesori, možda), vjerojatno neće odgovarati gimnazija jer ga tamo vjerojatno čeka samo još više (m)učenja na isti način, dok strukovne škole imaju i praktične predmete i praksu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:56   #331
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ali ovo što rješavaš zadatke i tražiš odgovore po forumu, a pretpostavljam i čitaš štošta drugo na internetu što ima veze s temama koje se prije ili kasnije pojave u školi, mnogi bi također ubrojili u učenje A ne smije se zaboraviti ni pisanje zadaća i pažljivo praćenje nastave, što također pretpostavljam da uglavnom radiš. Nije sve samo klasično "grijanje stolice", osobito u današnje doba, na svu sreću. Međutim, onom kome je potrebno puno učenja kako bi dobro prolazio već u osnovnoj školi, ako nije stvar samo u tome što ne zna kako učiti pa pokušava sve učiti napamet (loši profesori, možda), vjerojatno neće odgovarati gimnazija jer ga tamo vjerojatno čeka samo još više (m)učenja na isti način, dok strukovne škole imaju i praktične predmete i praksu.

Ma lako ti ja sve predmete naštrebam nije problem
Več ponajviše imam problema s fizikom a i matematika mi je grozno pala u 2 polugodistu
Ja bi mogao prolazit s 4.8 ali imam 4 iz :tehnickog,likovnog i tjelesnog a treniram vaterpolo
Jednostavno ... profe su za poludit
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:14   #332
Quote:
iva2301 kaže: Pogledaj post
...
4) Tituš - Isto imam puno frendica koje su išle u ovu školu i ono što znam da jako vole sportaše i da njima dosta popuštaju u svemu, tako da ako je netko sportaš i nemjerava se stalno baviti sportom i nakon fakulteta, neka ide u tu gimnaziju. Ali ako se želi steći veliko znanje s kojim fakultet lakše teče, e onda ne bih baš preporučila ovu gim., onda bih radije nekako odabrala jaču školu (kaj se prenošenja znanja tiče)...
samo bih nadodala na boldano da se to odnosi i na učenike koji idu u glazbenu školu, tako da su i oni mogli odgovarati po dogovoru, ja sam završila tu srednju, znanje koje sam dobila je solidno pa tako da zasada nemam problema na faksu(da pokucam na drvo )
Hunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 11:14   #333
Jel za medicinski,fakultet bolja v. Gimnazija ili prelog
ljudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 12:02   #334
Ja bih ti preporučila V. gimnaziju, jer izvrsno pripremaju za sve fakultete.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 16:20   #335
Koliko cete bodova imati vi koji zelite upisati VII.?
DMariaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 22:34   #336
Sto mislite o.prvoj cuo sam da je kvalitetna i blizu mi je
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:57   #337
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Sto mislite o.prvoj cuo sam da je kvalitetna i blizu mi je
Prva je jako kvalitetna opća gimnazija (po meni i jedna od najboljih općih gimnazija u Zagrebu), ali moraš pazit na bodove jer su se prošlih godina tamo upisivali samo sa maksimalnim brojem bodova
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:18   #338
Quote:
Dorica767 kaže: Pogledaj post
Prva je jako kvalitetna opća gimnazija (po meni i jedna od najboljih općih gimnazija u Zagrebu), ali moraš pazit na bodove jer su se prošlih godina tamo upisivali samo sa maksimalnim brojem bodova

Moj jedan frend je uspio za 57 bodova se upisat
Bili mogo po novom upast sa 76 bodova tako nešto ???
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:20   #339
Ok,ja prolazim s 5.0 i nemam nikakve dodatne bodove.
Zanimaju me kemija,fizika,biologija i matematika i dvoumim se imedu 15. (prvi izbor jer mi je 10 min od kuce no mozda ne upadnem) , 5. , Vladimir Prelog-prirodoslovni gimnazijski smjer i IB (zadnji izbor jer moram izabrati 2 predmeta od fiz,bio i kem).
Imate li mi jos koju za preporuciti?Koja od ovih skola valja ili ne valja i zasto?
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 13:28   #340
Quote:
Fall the beast kaže: Pogledaj post
Ok,ja prolazim s 5.0 i nemam nikakve dodatne bodove.
Zanimaju me kemija,fizika,biologija i matematika i dvoumim se imedu 15. (prvi izbor jer mi je 10 min od kuce no mozda ne upadnem) , 5. , Vladimir Prelog-prirodoslovni gimnazijski smjer i IB (zadnji izbor jer moram izabrati 2 predmeta od fiz,bio i kem).
Imate li mi jos koju za preporuciti?Koja od ovih skola valja ili ne valja i zasto?
Ja bih prije stavila V. nego XV., ali to je tvoj izbor. Sve tri škole su odlične, ali po meni je V. najbolja pa tek onda ide XV. pa Prelog
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.