Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2014., 13:33   #161
Gostilna Skaručna, blizu Ljubljane.

Najbolje se odlučiti na potpunu uslugu koja se sastoji od 10ak slijedova i uz svako konkretnije jelo je uključena butelja vina (mislim da smo dobili tri, a popili još 5-6). Hrana je izvrsna (pogotovo steak, jedan od najboljih koje sam ikad jeo), a kuhar je blago rečeno, ekstravagantan .

Definitivno preporučujem i iznajmljivanje sobe u hotelu do gostilne (vodi ga brat od kuhara) pošto nema šanse da se nećete svi opit. Kao zgodni dodatak, u hotelu dobiješ izvrstan doručak koji tip skuha ispred tebe u ogromnoj kuhinji koju koristi za tečajeve kuhanja.

Cijena definitivno nije mala, ali po meni se isplati pošto je hrana i sami doživljaj fenomenalan (pogotovo ako je grupa prijatelja).
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:24   #162
Gostilna na gradu, Ljubljana.

Dobila sam na poklon bon za večeru za sladokusce i danas smo krenuli u akciju. Meni je ovdje: http://www.nagradu.si/si/#kosila

Prostor je zbilja lijep, restoran je dijelom u zidinama dvorca a dijelom u ostakljenom dvorištu. Stolovi su razmješteni tako da imaš mir i privatnost, unatoč tome da je restoran bio prilično pun. Veliki plus je i to da je parking odmah ispred dvorca.

Pozdrav iz kuhinje: skuta s nekim začinima, pašteta od pileće jetrice i jako fini vrući čvarci sa suhim jabukama. Kruh domaći, bijeli, rahli, svježi.

Prvo predjelo, hobotnica (vrlo rahlo pohana) s pireom od graha i crnih trubača, majonezom s bosiljkom, nešto klica i svježim hrenom. Božanstveno. Okusi koji se super prelijevaju jedan u drugog, stvarno izvrsno.

Drugo predjelo, ravioli s bundevom u maslacu od kadulje. Pošto sam ja jela sve bez fermentiranog mlijeka, skute kod mene nije bilo. Ovo je ujedno meni i najslabija karika menija, ravioli nekako vodenasti i prenježnog okusa koji nije došao do izražaja.

Glavno jelo, pečeno janje iz Bele Krajine (JI dio Slovenije, Metlika - Črnomelj - Vinica) uz štrukelj s crvenim zeljem (u predviđenim prilozima su bili za mene nejestivi sastojci). Janje predivno, ko putar, mekano, ukusno, super. Štrukelj zanimljiv, nisam baš ljubitelj dinstanog zelja pa me nije oduševilo.

Desert: sladoled od šljiva, krema od limuna i pjena od tamne čokolade (mislila sam da je kakao jer uopće nije slatka), na malo biskvitnih mrvica i s preljevom od višanja. Fino, harmonični okusi, lijepo složeno.

Za aperitiv smo pili polusuhi pjenušec Barbera, uz jelo Zelen i Šipon - zaboravila čiji. Dobar izbor.

Za cijeli meni treba uzeti oko dva sata, tako da se od stola ustane taman zadovoljan ali ne i prejeden.

Jedan meni za sladokusce košta tridesetak eura, piće za dvije osobe je došlo 13. Konobari informirani, ljubazni, nenametljivi, šarmantni, veseli, za svaku pohvalu.

Imam i fotografije ali užasne su pa ih rađe neću stavljati jer bi svemu učinila strašnu nepravdu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 10:54   #163
Cats, ovo super zvuči, meni je gore navečer jaaako lijepo, klopa fina, usluga odlična
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:39   #164
Da i ovdje postam nešto s drugog topica:

Restoran Sokol, Ljubljana. Navodno najstariji restoran u Ljubljani, ali nisam siguran u istinitost te tvrdnje. U samom centru starog dijela grada, dvadeset metara od gradske vijećnice, sto metara od Tromostovja.

Predjelo kranjska kobasa. Možda najbolja u životu. Kaj da dalje pričam? BTW par metara dalje je trgovina kobasama gdje se mogu i pojesti s nogu. Jako simpatično mjesto. Ali ne znam jesu li to iste kobase kao u Sokolu.

Glavno jelo 'svinjska ribica po Pletersko'. Imate sliku na web stranici. Mislim da je 'ribica' lungić. Dakle, komadi mekog nježnog mesa umotani zajedno sa suhim šljivama u trake špeka i tako dinstani u umaku koji jako nalikuje na pašticadu. Prilog je nešto što oni zovu 'sirovi štruklji' ali je zapravo tanko razvaljano tijesto s tanko namazenim nadjevom od svježeg sira i zarolano u roladu i tako skuhano. Kuhana rolada se nareže na šnite i servira kao prilog.

Miješana salata.

Salatu nisam ni probao nego sam se posvetio divnim 'ribicama'. Nježne, aromatične, lagane. Nemaš dojam da jedeš svinjetinu. Jako ukusno. Ma, divota. A porcija je golema, po meni možda i 50% veća nego što bih očekivao.

Kućno pivo ne vrijedi niš. Blijedo, bez okusa, jedino možda ljeti za gasiti žeđ. Žuja je za to njihovo pivo premija. Htiuo sam 'temno' ali ga nisu imali pa sam uzeo to 'svetlo'. Greška.

Restoran ugodan, u srednjevjekovnom štihu, malo vuče na one hobitske krčme (jako malo, ali ipak), dobra atmosfera, puno zakutaka u kompliciranoj zgradi, ne znam kako se konobari uopće snađu. Solidna posluga, ništa posebno ni u plus ni u minus.

Nemam pojma koliko je koštalo jer nisam ja caltao, ali je pola litre te njihove pive tri i pol eura, pa si vi kontajte. (A imate na web stranici 'Jedilni list' sa cijenama; nisam gledao.)

Vjerujem da nije pretjerano.

Sve u svemu, jako ugodno iskustvo. Ja sam inače ljubitelj modernije kuhinje, ali protiv ovoga se ni najmanje nisam bunio.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 06:35   #165
Skočili smo par dana do Ljubljane, iako vrijeme baš nije idealno. Sinoć smo bili u Klobasičarni - to je u rangu štanda kobasica u centru Zagreba, samo po osjetno skupljim cijenama.

Općenito me iznenadilo kako malo ljudi je predvečer u centru Ljubljane.

Gledali smo ponudu susjednih restorana (Sokol, Julija i još njih nekoliko), ali nam je bilo bezveze toliko plaćati hranu (u tom Sokolu je porcija kobasice 6-7 eura, jela idu od 11-12 pa do 25-28 eura. Nisam bio spreman potrošiti više od 25-30 eura za večeru za dvoje, a to mi ovdje nije djelovalo moguće.

Ako znate neko ok mjesto da se uklapa u taj financijski budžet (cca 30 eura za dvoje), slobodno predložite.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 08:26   #166
Ja stvarno ne znam što ti smatraš pod "jela" pošto u Sokolovom meniju ima ohoho toga pod 10 eura
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:59   #167
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
Općenito me iznenadilo kako malo ljudi je predvečer u centru Ljubljane.
kad je lijepo vrijeme, sve je krcato
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:57   #168
ne mogu pronaci; sto smo rekli koju slasticarnu treba posjetiti u ljubljani i zasto?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:42   #169
Mislim Slon?

Evo i ja potrazi za hmm bilo kakvim prijedlozima...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:17   #170
U centru Lolita - kolači, Vigo - sladoled, kolači. Zvezda je za mene korak iza.

U BTC Dulcis - kolači.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:03   #171
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne mogu pronaci; sto smo rekli koju slasticarnu treba posjetiti u ljubljani i zasto?
Vigo
https://www.facebook.com/pages/VIG%C...26237044083751
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:42   #172
Pozdrav ekipa. Zanima me mozete li preporuciti kakav restorancic u Ljubljani da je sto povoljniji. Idemo ovu subotu, 2 mlada para na izlet, pa bi nesto pojeli u Ljubljani, a da nas ne izuju iz cipela. Nesto ala Nokturno u Zagrebu, ok klopa, a dosta jeftino.

I naravno ako imate kakve sugestije sto vidjeti tamo slobodno napisite
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 13:00   #173
I mi bili na thai i sladoledu u Ljubljani

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9658


Quote:
arecibogk kaže: Pogledaj post
Gostilna Skaručna, blizu Ljubljane.

Najbolje se odlučiti na potpunu uslugu koja se sastoji od 10ak slijedova i uz svako konkretnije jelo je uključena butelja vina (mislim da smo dobili tri, a popili još 5-6). Hrana je izvrsna (pogotovo steak, jedan od najboljih koje sam ikad jeo), a kuhar je blago rečeno, ekstravagantan .

Definitivno preporučujem i iznajmljivanje sobe u hotelu do gostilne (vodi ga brat od kuhara) pošto nema šanse da se nećete svi opit. Kao zgodni dodatak, u hotelu dobiješ izvrstan doručak koji tip skuha ispred tebe u ogromnoj kuhinji koju koristi za tečajeve kuhanja.

Cijena definitivno nije mala, ali po meni se isplati pošto je hrana i sami doživljaj fenomenalan (pogotovo ako je grupa prijatelja).
Ovo me jaaako zanima - može molim te detaljnija info - koliko to košta po osobi, biraš li sam ili kuhar odabere jela/sljedove i njihov broj, kolike su porcije - sastoji li se slijed od jednog-dva zalogaja ili je konkretniji, koliko dođe noćenje s doručkom?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:00   #174
Imate sta za preporuciti u Cateskim toplicama ili okolici?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:07   #175
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
Imate sta za preporuciti u Cateskim toplicama ili okolici?
najbolji restoran u okolici je debeluh u brezicama

e, sad, bio jednom na brzaka, bilo je zaista fino osim krumpira koji su przeni u polu-uzeglom ulju. tak da se malo suzdrzavam od reprize
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 11:43   #176
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
najbolji restoran u okolici je debeluh u brezicama

e, sad, bio jednom na brzaka, bilo je zaista fino osim krumpira koji su przeni u polu-uzeglom ulju. tak da se malo suzdrzavam od reprize
debeluh.. ime obecava sto se tamo jede, cijene..?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 11:19   #177
Bled

Cijenila bih aktualne preporuke za Bled - gdje fino ručati/večerati/kremšnitati i koliko para je za to potrebno.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 11:48   #178
Ja sam najfinije jeo u vili prešeren.
Mislim da nije baš najjeftinije, ali je hrana, usluga i ambijent za pet
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:25   #179
Tnx Buraz

Još netko? Preporuke dobrodošle i za okolicu i Bohinj ako ima što zanimljivo i neobično degustirati, a isto tako i za običan domaći nepretenciozan obrok prihvatljive cijene na koji se može usput skoknuti kao ručak ili večeru.

Sve to zanima me i za po putu Zagreb-Bled-Bohinj

Mislim da je bilo riječi o dvije must lokacije za kremšnite?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:12   #180
Na Bohinju sam bio u onoj pizzeriji tamo skroz na kraju civilizacije. ne sjećam se imena, ali bila je broj jedan po tripadvisoru.
I stvarno je bila super.
Na Bohinju smo još bili u onome hotelu uz jezero, drito kraj mosta, i hrana im je skupa i bezveze.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.