Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2014., 07:40   #61
Quote:
bandijera rosa kaže: Pogledaj post
Primila, primila
Konjske mišiće mogu imati i žene
Pa žene u pravilu imaju konjske živce, a muškarci su mimozice pa im se svašta izmanifestira...ti si očito neki mix
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 09:35   #62
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa žene u pravilu imaju konjske živce, a muškarci su mimozice pa im se svašta izmanifestira...ti si očito neki mix
Ma bojim se ulaznih pikica, a posebno kad je veterinar naknadno rekao da životinja prema analizi krvi najvjerovatnije ima mačju panleukemiju

Draže su mi inekcije s kojima se nešto vadi nego one s kojima se nešto stavlja
bandijera rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 00:53   #63
Pozdrav! Imam jedan problem. Naime danas mi je mali brat (10 god) donio kući kunu zlaticu. Inače nije znao što je to, mislio je da je vjeverica. Odmah sam mu naredio da to makne jer je možda bijesno. Kuna je inače izgledala izmučeno i nije bila agresivna, već veoma pitoma. Odmah se istuširao i stavili smo odjeću na pranje. Sad čitam po netu i vidim da pitomost divljih životinja nije baš uobičajena te da se najčešće radi o bjesnoći. Isto tako vidim da se bjesnoća prenosi putem sline, znači ugrizom, on nije ugrižen, već ju je samo dirao rukama. Da li postoji kakva mogućnost da se zarazio bjesnoćom? Neznam što da radim. Svaki savjet je dobrodošao.
anonymous1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 08:13   #64
Quote:
anonymous1991 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedan problem. Naime danas mi je mali brat (10 god) donio kući kunu zlaticu. Inače nije znao što je to, mislio je da je vjeverica. Odmah sam mu naredio da to makne jer je možda bijesno. Kuna je inače izgledala izmučeno i nije bila agresivna, već veoma pitoma. Odmah se istuširao i stavili smo odjeću na pranje. Sad čitam po netu i vidim da pitomost divljih životinja nije baš uobičajena te da se najčešće radi o bjesnoći. Isto tako vidim da se bjesnoća prenosi putem sline, znači ugrizom, on nije ugrižen, već ju je samo dirao rukama. Da li postoji kakva mogućnost da se zarazio bjesnoćom? Neznam što da radim. Svaki savjet je dobrodošao.
ako je tako mala da je mislio da je vjeverica, i izmučena, vjerojatnije je da je mladunče nego da je bijesna. zaraza samo vanjskim dodirom bez ozljede nije vjerojatna. što ste učinili s kunom?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 09:32   #65
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ako je tako mala da je mislio da je vjeverica, i izmučena, vjerojatnije je da je mladunče nego da je bijesna. zaraza samo vanjskim dodirom bez ozljede nije vjerojatna. što ste učinili s kunom?
Nisam uopće prvo skužio da bi to moglo biti to, pa sam uzeo debele rukavice i odnio u šumu tu blizu kuće. Znam da nije baš bila pametna ideja, ali tek kasnije .A neznam dal je to bilo mladunče, mislim znam da je kuna velika, ali i ova je bila dosta duga.
anonymous1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 20:21   #66
Mali - veliki problem. Ugrizao me pas od jednog susjeda. Ja se vozila na biciklu, dosta sam blizu prošla kraj psa i na bedro me je ugrizao, ali nije išla krv. Vidi se otisak ugriza i imam tri male površinske točkice koje su krvave. Ništa strašno već onako crvene točkice. To sam oprala s vodom i sa alkoholom?

E sad kad čitam o bjesnilu, strah me je jer vidim da i površinske rane su opasne. Što mislite?
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:33   #67
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Mali - veliki problem. Ugrizao me pas od jednog susjeda. Ja se vozila na biciklu, dosta sam blizu prošla kraj psa i na bedro me je ugrizao, ali nije išla krv. Vidi se otisak ugriza i imam tri male površinske točkice koje su krvave. Ništa strašno već onako crvene točkice. To sam oprala s vodom i sa alkoholom?

E sad kad čitam o bjesnilu, strah me je jer vidim da i površinske rane su opasne. Što mislite?
Ispravan postupak bi bio da se javite u službu za epidemiologiju, u cijepnu stanicu. Javiti se možete svaki radni dan, bez uputnice i bez narudžbe. Služba se nalazi pri Zavodu za javno zdravstvo grada u kojem se nalazite.

Tamo će Vas detaljno ispitati o okolnostima ugriza te će zatražiti uvid u cijepnu iskaznicu psa, koju bi bilo dobro da donesete na pregled (ako će Vam ju susjed htjeti dati). Ako susjed ne bude htio dati cijepnu karticu, ista će biti zatražena službenim putem, a isto tako obavijestit će se nadležni veterinar koji će psa pregledati na bjesnoću.

Također, bilo bi dobro da se javite i svojem obiteljskom liječniku radi uvida u stanje rane i procjene o eventualnoj potrebi cijepljenja protiv tetanusa.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:11   #68
Neću na kraju ići na pregled. Došla sam do zaključka da sam pretjerivala iako piše da i ogrebotina može naškoditi, ali mislim da te tri sitne točkice/ogrebotine neće biti problem. Ako budu, simptomi će se pojaviti kako piše nakon 30-ak dana. Iako tad bi bilo prekasno tako piše, ali riskirat ću. Mnogi su ugriženi pa nisu išli na pregled, a ja imam sitne ogrebotine.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 14:49   #69
Ugrizla me vlastita mačka za gležanj, dobila je cjepivo još kad je bila mala...e sad, ne bi se brinila da nije pocrvenilo, nateklo i bolno je na dodir. Mislim da nema šanse da je bjesnoća, ona je kućna i nikad ne izlazi vani, ali me brine da nije kakva infekcija. Jučer se to dogodilo a evo još je isto stanje, da ne zaboravim reći, dok je tekla krv, dezinficirala sam sa octeniseptom.
Da li je to normalna reakcija kože na ugriz jer dosta me jako ugrizla, bila je ljuta na mene
Utješite me i recite da dramin
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 14:53   #70
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Ugrizla me vlastita mačka za gležanj, dobila je cjepivo još kad je bila mala...e sad, ne bi se brinila da nije pocrvenilo, nateklo i bolno je na dodir. .....
Utješite me i recite da dramin :zu bo:
ne dramiš, idi doktoru jer ti treba vjerojatno antibiotik i antitetanus (ovisno kada si zadnji primila).
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 15:00   #71
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ne dramiš, idi doktoru jer ti treba vjerojatno antibiotik i antitetanus (ovisno kada si zadnji primila).
Hvala, idem odma vidit da li doktorica radi...ajme tlake
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 15:23   #72
Hm, doktorica je danas bila ujutro, sutra je popodne...svratila sam u ljekarnu i dala mi je antibiotski gel Tyrosur i rekla da ako se ne smiri do sutra da ipak odem do svoje dr da mi da uputnicu da primim tetanus
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 09:49   #73
Evo samo jedan savjet, da se ne zeznete kao ja, kad vas ugrize vlastiti ljubimac, a nigdje nije izlazio i uredno je cijepljen...nema potrebe ići na epidemiologiju jer će vam radi sigurnosti dati ljubimca na 10-odnevno promatranje i naplatit će 180kn.
Meni su izdramili, ne bi da me tigar ugrizao, pijem klavocin, primila tetanus, moram na previjanje...to je sve ok, da ne moram vodit mačku svako 5 dana na promatranje.
Rekli su mi u ambulanti da sam samo trebala reći da me ugrizla nepoznata mačka, da se izbjegne nepotrebni protokol i izbijanje iz džepa 180kn.
I dobila sam savjet...kod bilo kakvog ugriza životinje, najbolje je oprati ranu sa sapunom i vodom
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 15:21   #74
Koja sam pegula....ugrizla me moja mačka, primila tetanus i pijem antibiotik...nosila već jednom mačku na uvid veterinaru, kad smo se vraćali, kutija se raspala i mačka mi pobjegne ..već je 3 dana traž
im, javila sam veterinaru a on mi kaže da ću sad trebat dobit cjepivo protiv bjesnoće jer nisu utvrdili do kraja je li mačka bijesna.

Pobogu, ona nije nikad iz kuće izašla, cijepljena je kad je izašla kao mala iz azila, al nemam nikakvi papir....
nije valjda da ću morat dobit cjepivo protiv bjesnoće?
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:15   #75
Dobit ću ja bjesnoću dok vi odgovorite ...riješeno, potpisala sam na vlastitu odgovornost da neću cjepivo. znam da mačka nije bijesna ali sada grizem ko mi digne tlak
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 07:57   #76
Bjesnilo kod ljudi?

Dobro vam jutro.

Prije dva dana me je jedna mala maca malo zagrebala (ranica manja od milimetra i skoro da je više i nema).

Sad me zanima kolike su šanse da obolim od bjesnila?

Imam li razloga za zabrinutost?

I što je najvažnije mogu li ja samoinicijativno tražiti da mi dadnu onu vakcinu protiv bjesnila?

Unaprijed hvala na odgovorima!
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 10:18   #77
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Dobro vam jutro.

Prije dva dana me je jedna mala maca malo zagrebala (ranica manja od milimetra i skoro da je više i nema).

Sad me zanima kolike su šanse da obolim od bjesnila?

Imam li razloga za zabrinutost?

I što je najvažnije mogu li ja samoinicijativno tražiti da mi dadnu onu vakcinu protiv bjesnila?

Unaprijed hvala na odgovorima!
Male šanse ako te nije zaslinilla (pa čak i onda).
Možeš tražiti što hoćeš, no hoće li ti uslišiti želje&prohtjeve tvoji liječnici, to ćeš doznati u izravnom kontaktu s njima
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 11:35   #78
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Male šanse ako te nije zaslinilla (pa čak i onda).
Možeš tražiti što hoćeš, no hoće li ti uslišiti želje&prohtjeve tvoji liječnici, to ćeš doznati u izravnom kontaktu s njima
Bio sam kod njih. Planiram tražiti i peto mišljenje.

Jer prva doktorica kod koje sam otišao nije ni uzela da mi pregleda ruku. Već mi je rekla da mrdam lijevo - desno da ona vidi gdje me je ogrebala. Nakon toga je ustanovila da ogreba nema (a ima samo je jako, jako mali) pa sam samo ustao, uzeo karton i knjižicu te izašao vani.

Poslije nje sam otišao u Dom zdravlja da me i tamo pregledaju. Tamo je situacija mnogo bolja bila. Ulazim u sobu gdje se nalaze dva tehničara. Stariji me pita šta mi je potrebno te mu ja objašnjavam zašto sam došao. Čovjek me hvata za ruku, vrti lijevo - desno te isto tako zaključuje da ne može ništa da vidi na ruci, ali mi daje savjet da ukoliko rana naglo pocrveni i otekne ponovo dođem i da onda primim inekciju. Tu se završava moj drugi pregled.

Mene sad zanima jesu li se oni zajebali? Je li moguće?

Pa neću valjda pod zemlju Bože moj.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 11:37   #79
Joj daj ne drami. Ogrebla te mačka. Trebala bi do sada biti jedno milijun puta pod zemljom koliko su me izgrebale i izgrizle živine, a vid me još sam živa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 11:44   #80
nećeš odmah pod zemlju. prvo ide ovo:

Quote:
Furiozni oblik bolesti obilježen je dezorijentiranošću, konfuzijom, agresivnim ponašanjem, halucinacijama i epileptičkim napadima. Prepoznatljivi simptom bolesti je hidrofobija (strah od vode) pri pokušaju pijenja vode, kasnije i pri samom pogledu na tekućinu. Klinička slika "pjena na ustima" nastaje kombinacijom pojačanog lučenja sline i otežanog gutanja. Nakon nekoliko dana nastupa smrt zbog kardiorespiratornog aresta. 30% oboljelih razvije paralitički oblik bolesti, čija je klinička slika manje dramatična, a tijek bolesti dugotrajniji. Nakon paralize mišića, koja se razvija od mjesta ozljede, dolazi do komatoznog stanja i smrti.
znači tek naknadno ćeš gurati tratinčice.

bjesnoća se prenosi slinom. ergo nisi mogao dobiti bjesnoću. kraj priče.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.