Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 18:15   #41
curke, sta su vama vasi doktori rekli, koliko nakon spontanog mozete zatrudniti?

Inace, cula sam razlicitih razmisljanja, dok koja me "rijesila" u bolnici mi je rekla da pricekam bar 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da slobodno mogu odmah...znam curu koja je zatrudnila 2 mjeseca poslije i sve je proslo ok?

Koliko ste vi cekale ili cekat...ja mislim 3 mjeseca da je ok.
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:20   #42
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
curke, sta su vama vasi doktori rekli, koliko nakon spontanog mozete zatrudniti?

Inace, cula sam razlicitih razmisljanja, dok koja me "rijesila" u bolnici mi je rekla da pricekam bar 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da slobodno mogu odmah...znam curu koja je zatrudnila 2 mjeseca poslije i sve je proslo ok?

Koliko ste vi cekale ili cekat...ja mislim 3 mjeseca da je ok.
Meni je moj doktor isto kao i onaj u bolnici rekao da je poželjno i dobro čekati 3-4 ciklusa i svakako napraviti sve mikrobiološke testove i novi papa test prije ponovnog pokušaja. Ja eto sve to obavila, sve u najboljem redu , i sada treba biti strpljiv i nadati se da će se naka bebica uhvatiti za mene čitavih 9 mjeseci.
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:37   #43
meni su rekli nakon 3 mj.... zatrudnila sam nakon 5 mj i imala biokemijsku trudnoću... trenutno mi je majčinstvo nakon svega toga zadnje na što pomišljam barem još neko vrijeme žalosno ali istinitno.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:02   #44
cure pozdrav
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:36   #45
vratila se dijana, bas mi je drago!Di, ja sad krecem na more, pokupit sunce, minerale, grijat jajnike na suncu, zdravo se hranit, opustat, pit folnu kiselinu i uskoro opet "u boj"....nadam se plusicu na testu sto prije, isto zelim i tebi i ostalima koji pokusavaju......
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:37   #46
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
vratila se dijana, bas mi je drago!Di, ja sad krecem na more, pokupit sunce, minerale, grijat jajnike na suncu, zdravo se hranit, opustat, pit folnu kiselinu i uskoro opet "u boj"....nadam se plusicu na testu sto prije, isto zelim i tebi i ostalima koji pokusavaju......
ja prošli petak pitala gina...rekao da je prenatal sasvim dobar,preporučio mi ga...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:02   #47
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ja prošli petak pitala gina...rekao da je prenatal sasvim dobar,preporučio mi ga...
hvala ti, imam je od prijasnje trudnoce jos doma i prenatal i folic plus, mozda budem prvo pila 10-ak dana prenatal da poberem sve moguce vitamine i onda folic plus, jer je to jos bitnije u prvih mjesec dana radi zatvaranja neuralne cijevi i onda opet takva kombinacija ispocetka...ili da ih pijem oba istovremeno...hm...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:32   #48
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
hvala ti, imam je od prijasnje trudnoce jos doma i prenatal i folic plus, mozda budem prvo pila 10-ak dana prenatal da poberem sve moguce vitamine i onda folic plus, jer je to jos bitnije u prvih mjesec dana radi zatvaranja neuralne cijevi i onda opet takva kombinacija ispocetka...ili da ih pijem oba istovremeno...hm...
meni je rekao da u prenatalu ima sasvim dovoljno folne...i kad sam rekla da ga pijem već skoro dva mj rekao je super,tu imaš svega dovoljno...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:15   #49
Smile Trudnoća nakon spontanog!!!

Cure,trebam savjet, jer sam u totalnoj nedoumici kada opet nakon spontanog pokušati ostati trudna?
Neki kažu - može odmah,pa nakon 3 mj., pa za 6 mj. ...bla,bla bla..., a meni se nije dalo čekati pa smo pokušali nakon 2 ciklusa (tj.2,5 mj.), pa mi sad svira kroz glavu jel uopće moguća trudnoća nakon tako malo vremena.
Ciklusi mi variraju od 28-38 dana, a zadnju mengu sam imala 16.06., pa me sad interesira jel to moguće, jer osjećam neke bolove u nogama,pa malo u trtici,itd.
Sve u svemu malo sam si čudna, a tek trebam najranije dobiti za 12 dana,pa bi trebala malu pomoć od vas iskusnijiih!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:31   #50
meni je jedna ginekologica rekla da moze odmah, a druga da pricekam bar 2-3 ciklusa...ne znam zasto. Primjetila sam da su mi se ciklusi nakon kiretaze totalno promjenili, puno je obilnije (ocito se cistim, mada ne znam tocno od cega kad su me ocistili oni? )al nekako bezbolnije i skroz bez pms-a. Takva su mi bila prva 2, a treci kao da sam nesto malo manje krvarila....znam curu koja je zatrudnila nakon 2 mj. i sve je bilo ok i jednu koja je nakon 5 mj i sve je ok...i znam one kojima je proslo jos vise pa je isto bilo ok...ja ne zelim gubit vrijeme pa smo krenuli nakon 2 mj, pa kad se uhvati (a nije ni iz prve, ni iz druge)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:59   #51
ma ni nama se nije dalo čekati,ali nekako se čudno osjećam zadnaj 2-3 dana pa mi je prošlo kroz glavu da sam možda...
ili je to opet nezdravi razum -
imam nekakve bolove - kao uoči menge u leđima,kukovima,nogama...,a nisam ništa teško radila da sam se pretegnula
ako sam imala zadnju M 16.6., zanima me dal bi se moglo takvo šta ukazati tako rano kao moguća trudnoća,jer danas je već 2. (16 dana od zadnje M)?
Sorry što davim,ali baš se čudno osjećam!
Hvala puno!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 23:59   #52
meni je jedan ginić rekao da je biti već nakon 1-e menstruacije maternica spremna za novu trudnoću, ali da za svaki slučaj pričekam 3 mj. nakon mog spontanog, pa smo toliko i čekali i sad imamo svoje zlato...
mišica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:45   #53
Talking

čestitam!!!
nadam se da ću se i ja uskoro priključiti!
meni je prošlo 2,5 mj. od spontanog, pa ćemo vidjeti
pričekat ću još 2 tjedna, pa ću napraviti testić,pa šta bude - za sada se samo čudno osjećam i to je to - može i ne mora biti
brinulo me samo da nije prerano,ali kako vidim po vama, to je u redu
hvala puno!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:04   #54
ooooo pikacu vidim radi se radi ... baš lijepo!!! ja mislim da je tvoje kritično razdoblje od pobačaja prošlo i da sad nakon 3 mj možeš bezbrižno ostat trudna... evo mi na more i krećemo u akciju

ja ti držim fige da si trudna
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:34   #55
pikacu, meni je i moj, a i doktor u bolnici rekao da odmah nakon kiretaže (znači taj prvi mjesec) možeš ostati trudan (pa nam je rekao da se pazimo), ali da to nije preporučljivo i da je poželjno čekati da prođu 3-4 ciklusa. Tako da se slobodno možeš opustiti i uživati. A tko zna, možda je već mala bebica u tebi?
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:33   #56
I meni je doc rekla da odmah nakon kiretaže mogu ostat trudna, al da to nikako nije dobro (ni za moje tijelo, ni za trudnoću). Kaže da treba čekat 4 mjeseca da se maternica dobro oporavi. Tako ćemo mi počet s radovima početkom devetog. Kao pripremu za trudnoću počela sam piti folnu.
alkemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:43   #57
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
ooooo pikacu vidim radi se radi ... baš lijepo!!! ja mislim da je tvoje kritično razdoblje od pobačaja prošlo i da sad nakon 3 mj možeš bezbrižno ostat trudna... evo mi na more i krećemo u akciju

ja ti držim fige da si trudna
znaš kako kažu - kad ideš na more moraš se morat
i mi smo bili na moru, pa je od tuda i krenulo sve
stvarno ti želim puno sreće, a kad si na moru sve nekako ide u laganini
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:52   #58
ma hvala cure, najbolje ste!
kad dođem na ovaj forum imam osjećaj da sam na wikipediji,jer nema toga na što nećeš dobiti odgovor!
totalno sam bila u dilemi dali da sad krenemo ili da još malo pričekamo, a kad smo već krenuli u akciju, uhvatila me panika da ne zabrljam, ali sad mi je lakše.
još da mi je skužiti zašto me noge bole - želja za trudnoćom ili trudnoća, bilo bi super!
imam osjećaj kao da trebam dobiti, ali neće jer trebam dobiti tek za min. 11 dana, pa sad već počinjem voziti filmove dal stvarno nisam trudna jer koliko sam čula i to može biti jedan od pokazatelja trudnoće.
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:56   #59
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
znaš kako kažu - kad ideš na more moraš se morat
i mi smo bili na moru, pa je od tuda i krenulo sve
stvarno ti želim puno sreće, a kad si na moru sve nekako ide u laganini
hm da... al ne idemo sami,no sva sreća sami smo u sobi tako da... bit će vremena za pravljenje bebe

a tebi držim veeeelike fige da si trudna
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:02   #60
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma hvala cure, najbolje ste!
kad dođem na ovaj forum imam osjećaj da sam na wikipediji,jer nema toga na što nećeš dobiti odgovor!
totalno sam bila u dilemi dali da sad krenemo ili da još malo pričekamo, a kad smo već krenuli u akciju, uhvatila me panika da ne zabrljam, ali sad mi je lakše.
još da mi je skužiti zašto me noge bole - želja za trudnoćom ili trudnoća, bilo bi super!
imam osjećaj kao da trebam dobiti, ali neće jer trebam dobiti tek za min. 11 dana, pa sad već počinjem voziti filmove dal stvarno nisam trudna jer koliko sam čula i to može biti jedan od pokazatelja trudnoće.

Ajme zelim ti srecu da bude + i da bude sve kako treba, pa da nama drugima das nadu kako sve ipak moze ispasti dobro na kraju
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.