Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 10:09   #61
Samo bih još nadodala da meni te posebne i pileci parizeri stalno vuku na "usaftan" proizvod i zaista sam veliki njihov protivnik jer se u njima zaista nalaze sami otpadci.
Kod nas se teta u konzumu znala zaliti na pureci parizer, cim odstoji par minuta- jednostavno pocrni, a reze je na kilograme, jedan od prodavanijih proizvoda zbog cijene
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:38   #62
Ja sam nedavno u Konzumu kupila Cekin pileća prsa sa urednim rokom trajanja (uvijek to gledam, pogotovo u Konzumu) koja su zasmrdila cijelu kuhinju kad sam ih otvorila. Vratila sam ih u dućan, vratili mi lovu i rekli da nije do njih nego do skladištenja na putu do dućana.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:15   #63
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno u Konzumu kupila Cekin pileća prsa sa urednim rokom trajanja (uvijek to gledam, pogotovo u Konzumu) koja su zasmrdila cijelu kuhinju kad sam ih otvorila. Vratila sam ih u dućan, vratili mi lovu i rekli da nije do njih nego do skladištenja na putu do dućana.
Moguće ,jednom sam ja kupila Dimsi u listićima, doma pogledam, sir zelen s donje strane, vratila se natrag, cijela pošiljka bila zelena.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:20   #64
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj pa izgleda kao da je bomba pala u njega koliko je sve nabacano i nepregledno na starim policama itd...
dakle uletim u taj konzum i drito do frižidera po salamu i oko mi se zabode u onu debelu, odurnu, odvratnu muhu mesarku koja onako omamljena od hladnoće frižidera baulja po salamama...

ma odurno nešto i odvratno.

u trenu mi je prošla volja za salamom.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:25   #65
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj pa izgleda kao da je bomba pala u njega koliko je sve nabacano i nepregledno na starim policama itd...
dakle uletim u taj konzum i drito do frižidera po salamu i oko mi se zabode u onu debelu, odurnu, odvratnu muhu mesarku koja onako omamljena od hladnoće frižidera baulja po salamama...

ma odurno nešto i odvratno.

u trenu mi je prošla volja za salamom.
a to su one prave, masne!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 13:00   #66
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Na toj klamerici je u pravilu dan i mjesec, dakle, 20. 7. U suprotnom, ja u frižideru imam dvoja pileća prsa iz budućnosti
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:33   #67
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj

ili smo susjede ili postoje 2 neuređena dućana!?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:35   #68
ja sam isto nekidan naletila na dvi debele muhe,prave govnare,u sred naruđbe se okrenula i otišla,najviše me uvrijedilo to što i ta djelatnica vidi i čuje da zuje muhe,a ona ništa..pa čovječe,di joj je sram?mrzim kupovanje salame u konzumima jer mi uvik idu uvalit neki crni ćošak ,pa ne jedem salame.ono-gadi mi se ....
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:48   #69
Rok trajanja namirnica

Molim, iznenadilo me da su zrna graha itd. ograničenog trajanja.
Zanima me što ograničava njihovo trajanje?

Nekako sam bila uvjerena da sjemenke, ako su zaštićene od kukčića ili sl.,
ako su čuvane na suhom i hladnom..
da su "beskonačno" trajne..

Bit ću zahvalna na uputi dobijem li.
mali oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:20   #70
Sve ima rok trajanja, flasirana voda, svaka namirnica, sve.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 20:20   #71
j.... konzum ima i drugih dućana koji prodaju hr salamu s malo više brige i higijene neću reklamirat odlučite sami al ja konzum izbjegavam u širokom luku
sprlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:59   #72
Devet Zagrepčana završilo je u Klinici za zarazne bolesti zbog sumnje na zarazu salmonelom.

Među oboljelima su i dvije trudnice, a kod jednog hospitaliziranog potvrđene su sumnje na salmonelu. U bolnici su navodno završili nakon što su pojeli princes krafne koje su kupili u Konzumu.
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...clanak_id=9155
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:04   #73
salmonela je za trudnice opasna!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:05   #74
princes krafne ne proizvodi konzum!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:51   #75
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
princes krafne ne proizvodi konzum!
pa ne proizvode 90% proizvoda koje prodaju. ipak mislim da su djelomicno odgovorni da proizvod koji prodaju u svojim trgovinama! do sada jos nisu dali nikakvo priopcenje u svezi tih princes krafni.... bas me zanima sta ce rec
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:51   #76
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
pa ne proizvode 90% proizvoda koje prodaju. ipak mislim da su djelomicno odgovorni da proizvod koji prodaju u svojim trgovinama! do sada jos nisu dali nikakvo priopcenje u svezi tih princes krafni.... bas me zanima sta ce rec
raskinut će ugovor s dobavljačem. Konzum sigurno ima vrlo striktne ugovore s dobavljačima, kao i svi ostali centri. dobavljači mogu imati certifikat koji jamči određenu kvalitetu proizvoda, ali mimo inspekcija mogu prekršiti odredbe koje certifikat jamči da ih se pridržavaju. to Konzum ne može uvijek imati pod okom. i onda dođe do salmonele.
toliko obožavani Mercator je imao također slučaj salmonele, samo nas izgleda više veseli kad se sranje dogodi u Konzumu jer medije ostali centri ne zanimaju. Mercator je uspješno zataškao salmonelu u Splitu iz njihove salate
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:10   #77
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
raskinut će ugovor s dobavljačem. Konzum sigurno ima vrlo striktne ugovore s dobavljačima, kao i svi ostali centri. dobavljači mogu imati certifikat koji jamči određenu kvalitetu proizvoda, ali mimo inspekcija mogu prekršiti odredbe koje certifikat jamči da ih se pridržavaju. to Konzum ne može uvijek imati pod okom. i onda dođe do salmonele.
toliko obožavani Mercator je imao također slučaj salmonele, samo nas izgleda više veseli kad se sranje dogodi u Konzumu jer medije ostali centri ne zanimaju. Mercator je uspješno zataškao salmonelu u Splitu iz njihove salate
aj dobro onda. znam da ne mogu kontrolirat proizvod dobavljaca, ali mogu reagirat. dobro da ce raskinit ugovor.

kako se nesto moze zataskat? ako ti to znac, javis bilo kojim novinama ili televiziji i eto vjesti po siloj hrvatskoj! takve stvari se ne smiju zataskavat, uopce nije stvar u tome kod koga se desavaju.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:43   #78
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
kako se nesto moze zataskat? ako ti to znac, javis bilo kojim novinama ili televiziji i eto vjesti po siloj hrvatskoj! takve stvari se ne smiju zataskavat, uopce nije stvar u tome kod koga se desavaju.
došli su ljudima koji su se potrovali odmah u bolnicu, dali im veću odštetu nego što bi je dobili na sudu i gurnuli im ugovor pod nos kojim se obvezuju da prihvaćanjem odštete ne smiju ni pisnut u javnost inače ništ od love. a i kažem ti da je medijima Konzum puno interesantniji od ostalih trg. centara. samo me nemoj molim te pitati otkud to sve znam, i ovako sam previše rekao
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:07   #79
to se zove sreća! dobili lovu i usput skinuli koju kilu!

sorry, morala sam...
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 11:53   #80
a jebi ga to ti je konzum

a i rađe kupite šunku nego te salame
zdravija je tj. barem znaš kaj jedeš hihihihi
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.