Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2013., 12:38   #1621
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
nevezano za lidl, ali gdje ti u Kauflandu proizvodi stoje na policama u kutijama i paletama:
meni je kaufland dućan kao i ostali tipa konzum , mercator itd


ja volim lidl zbog nekih proizvoda koje kupujem samo tamo, i super su mi xy tjedni kad znam pokupovat puno (ne)potrebnih stvari (neke se i ne pokažu baš finima i iskoristivima )

i volim što se broj otvorenih blagajni brže prilagođava broju kupaca nego u ostalim dućanima
Ne znam kako je sad u Kauflandu, nisam jaaaaako dugo tamo bila, ali tako je bilo u zadarskom kad se tek otvorio. Užasno visoke police na kojima stoje kutije kojima je samo otrgnuta prednja strana da se može doći do artikala.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 15.07.2013., 12:51   #1622
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Bit će onda MerKplusTor..
hm, ako je još prije Mercator kupio Getro, znači li to da je Todorić, kupivši Mercator, dobio i Getro u paketu?
Pepica is offline  
Old 15.07.2013., 12:54   #1623
Da. I Pika kartica sad vrijedi i tamo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 15.07.2013., 12:57   #1624
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
hm, ako je još prije Mercator kupio Getro, znači li to da je Todorić, kupivši Mercator, dobio i Getro u paketu?
pa sigurno da je, jedino ako nije posebno prodan nekome drugom a to bi se već znalo
ovaj na vrbanima su počeli prije mjesec dana preslagivati i skoro pa su gotovi
neki proizvodi se pomalo gube a uvode se novi koje prije getro nije imao, sve više liči na konzumov asortiman
s time su i cijene pojedinih stvari prigodno više
polly is offline  
Old 15.07.2013., 13:04   #1625
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa sigurno da je, jedino ako nije posebno prodan nekome drugom a to bi se već znalo
ovaj na vrbanima su počeli prije mjesec dana preslagivati i skoro pa su gotovi
neki proizvodi se pomalo gube a uvode se novi koje prije getro nije imao, sve više liči na konzumov asortiman
s time su i cijene pojedinih stvari prigodno više


jako sam tužna zbog toga
ne toliko zbog Getroa, nego zbog Mercatora.
jako sam voljela kupovati u Mercatoru na Vukovarskoj i uvijek sam hvalila kako je uredan, smišljeno složen, kako su radnici ljubazni... nije mi se jednom desilo da samo za mene nose iz skladišta gajbu Studenca s navojnim čepom ili da mi vakumiraju i režu salamu onak kak baš želim :uzdah: ili da mi se sami sjete dati topao kruh ...

i ne znam zašto bi kupovanje tamo bilo elitističko
mnogo puta su mi ljudi govorili kako je tamo skuplje, no ja sam baš pratila i uspoređivala račune i nikad to nisam dokazala u praksi. primjerice tamo PIK.ovu šunku u crijevu platim manje nego u Konzumu...


što se Lidla tiče, ja sam bila jako skeptična prema njemu i imala predrasude o lošoj kvaliteti i koma robi. drago mi je da su me forumske priče razoružale i sad tamo idem često: kupujem stvari za kolače i slatkiše te dosta mliječnih proizvoda. i njihove pekarske proizvode

kod njih me jedino živcira blagajna koja nema onu traku po kojoj se spuštaju očitani proizvodi (to u Prečkom), zatim to što im se desi da ostanu bez robe u standardnoj ponudi i to što nikad ne možeš naći djelatnika da ga pitaš nešto
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 15.07.2013., 13:15   #1626
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post



jako sam voljela kupovati u Mercatoru na Vukovarskoj i uvijek sam hvalila kako je uredan, smišljeno složen, kako su radnici ljubazni... nije mi se jednom desilo da samo za mene nose iz skladišta gajbu Studenca s navojnim čepom ili da mi vakumiraju i režu salamu onak kak baš želim :uzdah: ili da mi se sami sjete dati topao kruh ...
ista stvar!
prije par godina sam i zivjela u blizini pa mi je bio broj jedan ducan za speceraj. bas mi je bio gust ici tamo. isla sma i ranije i kasnije kada nisam zivjela nimalo blizu
lijepo uredjen ducan, ljubazno osoblje.

u lidl tada, kada sam haracila mercatorom, nisam niti jendom usla (kao ni u konzum) unazad 2 godine sam pocela kupovai neke artikle u lidlu. ducan mi je i dalje odbojan i uvijek smao uletim, pokupim stavri koje trebam i cim prije van (sto i nije tkao losa stvar po moj novcanik) dok reicmo u intersparu uvijek budem 100 godina, fino polako sve detaljno proucim (pogotovo one divne vitrine s 50% snizenja )
Zla patka is offline  
Old 15.07.2013., 13:21   #1627
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ista stvar!
. ducan mi je i dalje odbojan i uvijek smao uletim, pokupim stavri koje trebam i cim prije van (sto i nije tkao losa stvar po moj novcanik)
viš, i kod mene je tako.
nikad se ne zadržavam u Lidlu... čak ni kad tražim nešto za što sam čula tu na forumu i ne mogu naći... samo produžim dalje...
najčešće se radi o nečemu bez čega se može još koji dan

i baš mi veli MM da moramo naći neki novi omiljeni dućan, jer oboje imamo averziju od Todorića pa ga što je više moguće zaobilazimo
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Old 15.07.2013., 13:22   #1628
i ja najčešće i najradije kupujem u Mercatoru i isto mi je žao što ih je kupio Todorić

ali meni su Lidl i Mercator u istom potezu pa mi taman kupim ono što treba u svakom

e da, kruh i pekarski proizvodi u Lidlu su daleko ispred Mercatorovih, a i ostalih
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 15.07.2013., 13:36   #1629
sad znači da u mercatoru više neće biti mars sladoleda (jedno od rijetkih mjesta gdje ih je bilo)

da, neće to više biti isto.
makar, Lidl je prek puta na Sveticama
Pepica is offline  
Old 15.07.2013., 15:19   #1630
Jel probao netko neke proizvode iz grčkog tjedna kaj su sad u katalogu ?
Tamara21 is offline  
Old 15.07.2013., 15:33   #1631
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post


jako sam tužna zbog toga
ne toliko zbog Getroa, nego zbog Mercatora.
...
malo pratim cijene u zadnjih godinu i pol i getro je za puno stvari bio uvjerljivo najjeftiniji iako ko dućan mi nije baš neki doživljaj uć u njega
u lidl idem od početka kod nas, tad je znao samo moj autić biti na parkingu i rugali su mi se kaj idem u taj šrotl
i mene živciraju te njihove blagajne bez produžetka za stvari, malo sam previše nespretna da bi s tim izašla na kraj
metro mrzim zbog sporosti blagajni i odem rijetko i u zadnjiih godinu dana me svaki puta iznenade cijenama, skuuupo
polly is offline  
Old 15.07.2013., 17:59   #1632
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post


jako sam tužna zbog toga
ne toliko zbog Getroa, nego zbog Mercatora.
jako sam voljela kupovati u Mercatoru na Vukovarskoj i uvijek sam hvalila kako je uredan, smišljeno složen, kako su radnici ljubazni... nije mi se jednom desilo da samo za mene nose iz skladišta gajbu Studenca s navojnim čepom ili da mi vakumiraju i režu salamu onak kak baš želim :uzdah: ili da mi se sami sjete dati topao kruh ...
Nigdje ne režu ni slažu tako dobro suhomesnate proizvode kao tamo, a imaju i dobar izbor i po to sam išla tamo.
Bilo što da ti narežu, možeš doma poslužiti gostima, a u drugim dućanima žene na tim rezalicama užasno režu, a ne slažu nikako već sve zgužvaju pa nema šamse da to ikome poslužiš. Da ne pričam da će u Mercatoru uvijek odrezati okrajke, masno ili štogod ti se ne sviđa i dobit ćeš velike lijepe šnite pravilne debljine...
I ona plava starija teta je super Uvijek će ti ponuditi i nešto novo, dati uzorak na probu...

Užasnuta sam što Mercator više neće biti što je bio, makar sam nisam išla svakodnevno, već ciljano. Grozno nam se suzuje izbor!
tweetee is offline  
Old 15.07.2013., 18:30   #1633
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
sad znači da u mercatoru više neće biti mars sladoleda (jedno od rijetkih mjesta gdje ih je bilo)

da, neće to više biti isto.
makar, Lidl je prek puta na Sveticama
Kaufland i OMV
al nemoj na OMV-u kupovat jer košta nešt parno preko 15 kn (16 ili 18, ne sjećam se, ali svejedno je)
x-type is offline  
Old 15.07.2013., 18:59   #1634
strašno mi je žao za mercator jer sam bila redovni kupac od prvog dana.izgubili smo pravo europsko mjesto za kupovinu a opet nas se pokušava kolektivno ugurati u prljavu balkansku prčvarnicu koja se zove Konzum.Fuj!!!
kikibela is offline  
Old 15.07.2013., 19:01   #1635
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
u lidl idem od početka kod nas, tad je znao samo moj autić biti na parkingu i rugali su mi se kaj idem u taj šrotl
Isto tako sam i ja Od početka idem u Lidl.
Doduše u mojem gradu Lidla nije bilo baš od samog početka nego tek unazad 3 godine. Ali čim su došli u HR išao sam u Daruvar i makar mi je udaljenost do tamo nekih 50km moram reći da mi se isplatilo. Malo pomalo iz znatiželje isprobavao sam proizvode i zavolio ih s vremenom.
Dosta puta mi se također dogodilo kad sam došao tamo u Daruvar da je moj auto bio jedan od rijetkih na parkingu još je kutinske registracije pa je bilo i uočljivije
Joj kako sam znao natrpati pun prtljažnik za smiješne novce, što baš sad i nije slučaj jer primjećujem da od tih mojih prvih pohoda u Lidl pa do danas su iste stvari koje sam onda kupovao puno skuplje nego sad
Recimo, onaj senf u tubi Winarom je točno se sjećam bio 2.99kn a sad je preko 5kn a ima još takvih primjera.

Da se vratim na temu, od češkog tjedna probao sam Špekačky roštilj kobasice i odlične su, salame Poličan i Paprikaš također preporuka, i namazi od vrhnja i paštete su super
p555 is offline  
Old 15.07.2013., 19:01   #1636
Quote:
Tamara21 kaže: Pogledaj post
Jel probao netko neke proizvode iz grčkog tjedna kaj su sad u katalogu ?
ja sam danas kupila grčki jogurt odnaj u kantici i kalamata masline.za jogurt javim večeras kakav je,masline iz tegle lijepo izgledaju a neznam kad ću ih probati ali za tu lovu se isplati.
i namaz od vrhnja iz češkog tjedna sam kupila,budem ga probala večeras ali meni su svi ti njihovi namazi odlični.

u zadnje vrijeme su me iz lidla oduševili punjeni njoki ako volite kombinaciju njoka,šunke i sira probajte.ja sam ih skuhane uvaljala kao i knedle u malo mrvica na putru i bilo je super.
kikibela is offline  
Old 15.07.2013., 19:05   #1637
kupila sam danas s manchmelou american melos novo, prefini, mljac.
kupila i maslinovo ulje, grcko. fino mirisi.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 15.07.2013., 19:13   #1638
Ja sam prije tjedan dana kupila grcki jogurt koji su imali u casicama u pakiranju po 4 kom, i puno mi je bolji nego dukatov
Na zalost prekjucer ga vise nije bilo, tj bio je samo vocni od jagode a to mi ne treba

Nadam se da je ovaj sad u velikom pakiranju isti ko i ovaj u malom
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 15.07.2013., 19:29   #1639
otkad je otvoren prvi Lidl u mom kraju ja u njemu kupujem i vjerna sam mu 100%
Volim kod njih kupovat jer je jeftinije i imaju predobre proizvode...u druge ducane odem kad u Lidlu nenadjem to sto trazim...
svidjaju mi se tematski tjedni...i njihova odjeca je super i obuca...
Bas mi zao sto nikako vise nema onih ograda za djeciji krevet da kupim...
Njihove su bile savrsene...a nisu bile skupe...imam za krevet za malog njihovu a za malu kupila od brevi neko s....
nit stoji kak treba nit ist a placeno duplo
a ograda iz Lidla je super...vec par godina stoji a mali spava tako da se zabije u nju i nist joj nije...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Old 15.07.2013., 21:13   #1640
jel se može u lidlu odjeća zamijenit? neki grudnjak sam kupila pa mi je mali...pa me zanima jel se može?
jana lemon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.