Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 19:39   #1301
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Misliš li na ovo ?

Nemam pojma funkcionira li to ? Ima li tko kakvih iskustava ?
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/no...tverasi-973316
gmit is online now  
Old 02.02.2015., 16:20   #1302
Oprema za HOT DOG

Ljudi,

daj mi molim vas recite jel se negdje može iznajmiti oprema za fast food odnosno oprema za hot dogove?
kk54321 is offline  
Old 02.02.2015., 21:11   #1303
Pravila danas ove krosane,savršen recept,mene zanima kako se uspije postići ovakav jednak savršen izgled svih krosana,ne mislim samo na ovaj recept,kad pravim kiflice i sl. svaka mi ispadne drugačije
Znam da trebam imati krug koji rezem na trokute,ali zašto to ne može ispasti jednako,jedino da kupim šsestar,može savjet,postoji li neki trik? http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...85076809,d.d2s
aaatina is offline  
Old 03.02.2015., 10:40   #1304
aaatina: ne moraš imati krug... video, skoči na šestu minutu
riumanka is offline  
Old 03.02.2015., 20:09   #1305
Kad smo već kod croissanta, jel netko zna gdje ima dobrih za kupiti? Onako da su od pravog lisnatog, i da se osjeća maslo. Nekad mi dođe pojest, a sve koje koje sam dosad probala su onako srednja žalost.
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 03.02.2015., 20:17   #1306
ma ne da su srednja žalost nego to nisu uopće kroasani. baš sam se pitala kako dobiju ono tijesto koje po pekarnama nazivaju kroasan? jer to lisnato nije. nešto kao dizano samo šupljije?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 03.02.2015., 21:21   #1307
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Slovenci ih zovu "ocvrti grah" i predstavljaju kao recept stare slovenske kuhinje. Ponegdje ih možeš nači pod "zlate kroglice". Napravio sam ti c/p s ovog sajta jer treba registracija.

¼ l mleka, ⅜ l moke, dve jajci, sol. Gladko vmešano testo iz navedenih sestavin vlivaj skozi strgalnik v vročo mast. Rumenega poberi kakor Ocvrti grah. Daš ga lahko v čisto, obarno ali možganovo juho. Gradivo iz knjige »Dobra, stara Slovenska kuharica« je prispeval in uredil gospod Pavle Jenko.
Bas sam si mislila da bi to sestra Vendelina morala znati.
Hvala :***
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 03.02.2015., 22:12   #1308
Ima li gdje u RH za kupiti Pop Tarts?
ljerkica is offline  
Old 04.02.2015., 01:17   #1309
Quote:
ljerkica kaže: Pogledaj post
Ima li gdje u RH za kupiti Pop Tarts?
Možda u Foodness shopu, drugdje ne.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 04.02.2015., 11:14   #1310
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod croissanta, jel netko zna gdje ima dobrih za kupiti? Onako da su od pravog lisnatog, i da se osjeća maslo. Nekad mi dođe pojest, a sve koje koje sam dosad probala su onako srednja žalost.
U Hrvatskoj trenutno su mi najbolji u Lidlu.
Coco_Nut is offline  
Old 04.02.2015., 11:25   #1311
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj trenutno su mi najbolji u Lidlu.
istina, s ogradom da sam probala samo one prazne s maslacem, punjene nisam probala. Na deklaraciji je pisalo da su napravljeni i smrznuti u Francuskoj.

Zadnje uređivanje Donata : 04.02.2015. at 11:38.
Donata is offline  
Old 04.02.2015., 14:38   #1312
Također, samo prazni.
Coco_Nut is offline  
Old 04.02.2015., 14:55   #1313
probala sam ove iz Lidla. Dva komada, da budem sigurna

Oke su, među boljima, pogotovo s obzirom na cijenu (niti 3 kune). Poslužit će dok se potraga za poštenim kroasanom nastavlja
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 04.02.2015., 15:04   #1314
I ja se slažem za Lidlove kroasane. Od svih koje sam kod nas probala, ti su dosad najkorektniji.
Gipsyqueen is offline  
Old 05.02.2015., 14:24   #1315
može mi netko objasniti koja je uloga ulja u ovim "muffinima", da li ih ono čini mekanima obzirom da se kukuruzno brašno baš ne odlikuje mekoćom?
ako ga zamijenim maslacem predpostavljam da neću dobiti istu teksturu ili?
riumanka is offline  
Old 05.02.2015., 15:16   #1316
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
može mi netko objasniti koja je uloga ulja u ovim "muffinima", da li ih ono čini mekanima obzirom da se kukuruzno brašno baš ne odlikuje mekoćom?
ako ga zamijenim maslacem predpostavljam da neću dobiti istu teksturu ili?
slobodno zamijeni ulje otopljenim maslacem, obzirom na navedene količine u receptu ne vjerujem da treba dodatno korigirati mokre sastojke, eventualno imaj pri ruci koju žlicu jogurta ako vidiš da nije dovoljno "mokro".

Inače, uz rizik da zvučim polemično, mene jako zanima zašto ovdje dolazite pitati savjete za recepte s coolinarike? Ispod posta 69 komentara, coolinarika ima i svoj aktivni forum, a svejedno, svako malo netko dolazi s receptom s coolinarike i ovdje traži mišljenje. Nije li logičnije poslati poruku nekome od onih 69 koji su oduševljeno iskomentirali recept?
Donata is offline  
Old 05.02.2015., 16:06   #1317
Pa možda nema profil na coolinarici

Nego, rimanka, zašto ne bi stavila ulje?
Ono obično ide u muffine jer ih ulje čini mekšima i sočnijima. Ali nisam nikad radila kukuruzne pa ne znam konkretno za kukuruzno brašno.
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 05.02.2015., 16:11   #1318
Donata, je li tvoje pitanje možda više retoričko? naime, ja sam daaavno imala tamo acc. Dok još nije biotakav kupus tamo. I ne moš doć samo tako postaviti normalno pitanje jer dobiš ignor samo takav a još češće ti samo izbrišu pitanje iz čista mira. Da se infiltriraš među njih trebao bi bit frend većini i cvrkutati ajme draga divno prekrasno ide u omiljene. Tek onda ev.dobiš kakav odgovor Nedobog kritiku napisat.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 05.02.2015. at 16:16.
katjes is offline  
Old 05.02.2015., 16:22   #1319

ovo je isto bio moj dojam. tamo ko da su svi vječno u nekom hypu (možda od silnog šečera?), sve im je super, sunce sija, svi se vole, držimo se za ruke, free hugs all around.
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 05.02.2015., 17:44   #1320
Je netko naručivao ovo:http://www.mrsbridges.co.uk/browse/Chutneys_15_0_6.html
Kod nas u Ri u jednoj prodavaonici sun dried tomato and balsamic chutney dođe 70 kuna a onion marmelade 60! Tu je sve 2,65 funti!
ben2010 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.