Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 00:00   #41
Quote:
Kyra kaže:
Što se mene tiče, i bolje da je tako.
Kao što ni Zagreb nikad neće imat more.

A sad nactrag na temu: ići ću za nekih dva tjedna. Zanimaju me cijene i kvaliteta. Ako me to ne zadovolji, Trst će i dalje biti naš . Neki dan sam bila u Torri d'Europa i našla sve što sam htjela. Po super cijeni.
trst je out
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 00:16   #42
Quote:
nola kaže:
trst je out
Već 15 godina!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 06:23   #43
Vama je out. Meni je još uvijek drag. Ja sam tamo studirala i volim taj grad. Oblačim se sasvim jednostavno i u Trstu nađem što mi treba.

i vama.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:03   #44
iako se otvorio taj famozni tower centar i zaista ima svega unutra, sigurno ću se zaletit do trsta par puta godišnje
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:10   #45
Quote:
Kyra kaže:
Što se mene tiče, i bolje da je tako.
Kao što ni Zagreb nikad neće imat more.

A sad nactrag na temu: ići ću za nekih dva tjedna. Zanimaju me cijene i kvaliteta. Ako me to ne zadovolji, Trst će i dalje biti naš . Neki dan sam bila u Torri d'Europa i našla sve što sam htjela. Po super cijeni.
Tower centar=torri d'europa samo bih rekla još malčice ušminkan i veći.
Ja sam zadovoljna centrom, osim trenutnih gužvi. A ljudi samo šeću sa konzumovim vrećicama. Najbolji mi je momenat bio prvi dan kad se u konzumu popodne djelila ogromna torta posjetiocima. Majketi svi navalili kao da nikad nisu jeli. Stvarno jadno.
Bojim se jedino da će za cca pola godine pola dućana zjapit bez prometa.
__________________
Ma neeemoooj
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:11   #46
E da zaboravih, super mi je onaj semeraro. Apsolutno bih sve poželjena iz njega u svom stanu. A ni cijene nisu prenapuhane naspram drugih salona namještaja i drugih kućnih gluposti
__________________
Ma neeemoooj
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:34   #47
Navodno su već jučer u nekim trgovinama imali problema s prokišnjavanjem
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:17   #48
Quote:
vilinska musica kaže:
no, hoce netko vise spomenut cijene? jesu normalne ili iste kao u ostalim ri ducanima?
cijene neke jeftine (Piazza Italia), neke skupe(High Club), neke bome precijenjene (Marks& Spencer). Mango razocaravajuce ponude (nadam se da ce cesto dobivati novu robu), ali stvarno ima za svaki ukus i dzep.
Super mi je Calzedonia, carapa ko u prici i za dobru cijenu. Nisam stigla bas sve obici, uspjela sam cak naci u Stiefelkonigu "zimske" balerinke sa 20% popusta, a zapravo treba malo pricekati da si ta masa ljudi da oduska, i eventualno otici radnim danom u jutarnjim satima. Toplo i zagusljivo unutra, valjda klima uopce ne postoji. Malo zbrkani raspored kako doci sa parkinga na pojedine katove, ali valjda treba vremena da se naviknemo.
Prekrasan mi je Semeraro, podsjeca me malo na Ikeu, i stvarno imaju svega za jako dobre cijene (nasla sam si stolice za kuhinju).
Jos kad bude kino , moci cemo tamo provoditi cijele subote i nedjelje
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:58   #49
Quote:
Kyra kaže:
Navodno su već jučer u nekim trgovinama imali problema s prokišnjavanjem
u garaži je sve puno vode.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:06   #50
Ah, nisam izdržala i otišla sam danas vidjet to zdanje, taj spomenik o kojem cijeli grad bruji.

Zaista je lijepo, impozantno i sviđa mi se. No, ima jedan "ali": prodavačice i djelatnici su na nekim mjestima prilično .

Evo zašto.

Dođem ja u Goldenpoint. Uvijek kupujem njihove majice, i jedva sam dočekala da se otvori trgovina u Rijeci. Prodavačica me pita što želim, ja joj pokažem majicu (znam već cijelu liniju ) i ona mi kaže "vama treba L". Ja kažem da mi je dovoljno M ali neka mi svejedno pokaže. I obje zaključimo da mi je M dovoljan. Neću probavat jer imam već taj tip majice u veličini M. Plus toga elastične su pa nema beda. Odaberem boju i onda vidim da je majica zaflekana od pudera. Prodavačica preneraženo kaže da je "nemoguće" jer da ona i kolegice ne probavaju majice (a centar otvoren vćeć 4 dana...nije joj palo na pamet da je možda netko od kupaca probavao majicu ). Zamolim da mi pronađe drugu, ona kaže da nema a ja na to odlučujem da ju neću kupiti. U tom trenutku dolazi jedna druga i obraća joj se na talijanskom. Skužim da je ona Talijanka koja je ovdje dok se trgovina ne uhoda. S obzirom da jako dobro znam talijanski, slušam dijalog.
"Je li sve u redu?"
"Jeste, samo gospođica kaže da neće ovu majicu jer da je prljava od pudera a mi ih nismo probavale"
"Pa odi vidi u skladište i donesi drugu"
"Nema drugih"
"Kako nema? Mora biti!"
"Nema! Odnosno možda ima ali su na visokim policama!"
I tako drž-ne daj, ode Talijanka meni po majicu na visoku policu dok je ova druga kolutala očima. Na kraju sam se lijepo zahvalila na talijanskom i otišla. Dobar je ova trgovac kad joj se nije dalo ići po majicu jer je na visokim policama!

Epizoda druga: Orsay
Gledam neke hlače i vidim da ima samo veličina 32,34,36,38. Meni treba 44. Obratim se prodavačici i skrušeno (s obzirom na to da ne poznajem tu marku) pitam da li oni imaju samo male brojeve ili tih hlača igrom slučaja nema. Kaže mi da oni imaju njemačke veličine i ja ju onda pitam da mi "prevede na njemački" veličinu 44. Kaže da neka potražim 44. Ja joj govorim da nema, da ima samo do 38. I onda odemo do mjesta gdje stoje te hlače i ona mi pokaže 38 i predlaže da ih izmjerim laktom!

Epizoda treća: nakon što sam bauljala po centru neka dobra dva sata, nisam više bila sigurna da li mi je auto na 2. ili 3. katu. Dođem na infopunkt i obratim se curi s pitanjem da li je narančasti parking na trećem katu. A ona me gleda i pita "kakav narančasti parking". Ja joj govorim da onaj gdje su zidovi obojani u narančasto a ona kaže da ona ne zna gdje su zidovi obojani u narančasto . Pitam ju zar nema svaki kat garaže svoju boju zidova upravo zbog lakšeg snalaženja, a ona mi kaže da nema pojma!

I epizoda četvrta: RDK trgovina.
Vidim neke majice na akciji, pogledam sastav (ježim se od akrila, poliamida i sličnih sintetika), i pitam veličinu L u rozoj boji. Prodavačica mi spušta majicu i veselo kaže "Evo vam XL". Ja joj ponavljam da mi treba L a ona mi kaže "nema L, evo vam XL". Pobogu ženo, velik mi XL! Na polici je bilo još desetak takvih majica i zamolim ju da pogleda da možda neka od tih nije L. "Nema, kaže ona. Sve ostale su XXL". Odem ja ipak probat majicu u drugoj boji u kojoj ima L. Bila mi je dobra ali mi više odgovara roza boja i zato ju ljubazno zamolim da ode provjerit da li možda imaju negdje iza koju L. Nakon pet minuta evo nje uz odgovor "dođite sutra, ako možete...danas nam je iza sve zakrčeno pa ne mogu tražit".

I tako...
Mislim, jasno je meni da se oni tek uhodavaju, ali ipak...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:09   #51
Eh, da....zaboravila sam napomenut da mi je Semeraro

Sad nam Ikea niti ne treba!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 21:13   #52
bila i ja danas. sve u svemu lijepo, ali od temperature i količine dućana se čovjeku bome zavrti u glavi.i da, apsolutno sam izgubila pojam o vremenu.
dvije stvari su me oduševile:
1. semeraro. apsolutno predivno. od početka do kraja.

2.dućančići donjeg rublja: posebice la senza i još jedan kojem se imena ne mogu sjetit al cijene su smiješno male, a stvarčice su stvarno preslatke.

wc-i su zadovoljavajući(bitno!).
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 22:40   #53
Quote:
Kyra kaže:
Ah, nisam izdržala i otišla sam danas vidjet to zdanje, taj spomenik o kojem cijeli grad bruji.

Zaista je lijepo, impozantno i sviđa mi se. No, ima jedan "ali": prodavačice i djelatnici su na nekim mjestima prilično .
Stvarno nemaš sreće

Nego, nadam se kako ću se i ja uskoro zaputiti u tom smjeru preko Učke Jedva čekam

Nego, da, kakve su cijene? Ali ono, konkretno s brojkama a ne prihvatljivo/neprihvatljivo
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 10:33   #54
Pa nisam ja popisivala cijene ali sam, s obzirom na to da sam u ponedjeljak bila u Torri d'Europa, usporedila cijene onih stvari koje sam tamo gledala. A to su konkretno:
-čarape Calzedonia, niski struk, 50 den-a, microfibra: u Ts 4,50 EUR, kod nas 35 kuna.
-Goldenlady majica bez rukava, microfibra, visoki vrat: u Ts nekih 15 EUR (ne sjećam se točno), kod nas sam ju platila 125 kuna.
-Bata čizme su ovdje oko 1000 kuna, što mi se isto čini slično Trstu.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 13:28   #55
Quote:
Kyra kaže:
Ah, nisam izdržala i otišla sam danas vidjet to zdanje, taj spomenik o kojem cijeli grad bruji.

Zaista je lijepo, impozantno i sviđa mi se. No, ima jedan "ali": prodavačice i djelatnici su na nekim mjestima prilično .
Dakle, zaključak svega ovoga: imaš problema s pronalaženjem veličina !

Šta ja znam, meni su u svim dućanima prodavačice ljubazno prilazile i pitale što želim. Nisu sve baš tip-top ljubazne, ali u granicama ljubaznosti.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 13:37   #56
Quote:
beryozinka kaže:
Dakle, zaključak svega ovoga: imaš problema s pronalaženjem veličina !

Šta ja znam, meni su u svim dućanima prodavačice ljubazno prilazile i pitale što želim. Nisu sve baš tip-top ljubazne, ali u granicama ljubaznosti.
Ma ne govorim ja o ljubaznosti, već o profesionalnosti i znanju. Ne manjka ljubaznosti, generalno gledajući.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 14:17   #57
Quote:
Kyra kaže:
Pa nisam ja popisivala cijene ali sam, s obzirom na to da sam u ponedjeljak bila u Torri d'Europa, usporedila cijene onih stvari koje sam tamo gledala. A to su konkretno:
-čarape Calzedonia, niski struk, 50 den-a, microfibra: u Ts 4,50 EUR, kod nas 35 kuna.
-Goldenlady majica bez rukava, microfibra, visoki vrat: u Ts nekih 15 EUR (ne sjećam se točno), kod nas sam ju platila 125 kuna.
-Bata čizme su ovdje oko 1000 kuna, što mi se isto čini slično Trstu.
Znam da nisi ali eto, vidim da se može usporediti hehe

I hvala
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 14:29   #58
Quote:
Kyra kaže:
Ma ne govorim ja o ljubaznosti, već o profesionalnosti i znanju. Ne manjka ljubaznosti, generalno gledajući.
Mi jos uvijek zivimo u vremenu kad ocekujemo nekakvu ljubaznost i servilnost od prodavaca. Bio je cak i topic o ljubaznosti prodavacica. Kao, mi smo kupci, a prodavaci neka izvole biti ljubazni, po mogocnosti preljubazni, pa ce onda dobiti nasu pohvalu itd.

U modernim, velikim, ducanima ili robnim kucama, kupci nemaju zapravo nikakav kontakt s prodavacem. Prodavaci su pomocno osoblje koje slaze robu na police ili treba za nas pogledati u skladistu ili kompjuteru nekakvu velicinu koje trenutno nema na policama. Kupci sve rade sami, gledaju robu, uzimaju na probu u kabinu i na kraju idu na blagajnu. Prodavac (pomocno osoblje) je tu za neku osnovnu informaciju i da slaze robu za nama, tamo gdje joj je mjesto.

U parfumerijama ista stvar. Imate stolove s testerima, police s parfemima i blagajnu. I to je to. Sve radite sami. Prodavaci diskretno stoje sa strane, pomognu ako nesto ne mozete naci, ali se ustvari ne bave prodajom.

Kod jeftinijih ducana s obucom opet isto. Uzorci cipela su na policama, a kutije ispod. Sam probaj, pa na kasu.

Pogledajte vani Zaru, H&M, ili NewYorker, Hervis ili Batu u Zagrebu i vidjet cete da je tome tako. Ono sto zbunjuje neiskusne kupce je situacija kad stoji 5 prodavacica i razgovara, a nijedna nam ne prilazi. E, onda su one svakakve, neljubazne, napuhane itd.
A njihove su upute zaista jednostavne.
Pusti kupca da sam na miru gleda, pospremi iza njega i budi mu na raspolaganju ako te nesto pita.

Naravno, u malim su ducanima kupci i prodavaci osudjeni jedno na drugo.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 16:07   #59
Bbc, ajde malo pročitaj moj prvi post pa mi onda reci da li su prodavačice u redu.

Ako ti se ne da, ja ću ti sažet što je bilo.

Prva mi je na svu silu htjela prodat zaprljanu majicu, a kad sam ju pitala da li u skladištu ima drugu, prvo je rekla da nema a onda je kolegici rekla da možda i ima ali da je na previsokoj polici (ne da joj se ići po nju?).
Druga prodavačica mi je rekla da hlače mogu izmjerit laktom.
Treća mi je umjesto majice L na svu silu nudila majicu XL.

Mislim da ovdje tvoja priča o tome kako su prodavači u modernim trgovinama nepotrebni, pada u vodu ravno na glavu.

Ili ne?

Ni ja ne volim prodavače koji me "napadnu" odmah na ulazu u trgovinu. Ali unatoč nenametljivosti moraju odradit svoj posao kad ih nešto pitaš.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 11:09   #60
Quote:
bbc kaže:
Pusti kupca da sam na miru gleda, pospremi iza njega i budi mu na raspolaganju ako te nesto pita.

.
I ja preferiram robotic way, kad udjem u ducan zelim da je prodavac "nevidljiv", inace se ne osjecam ugodno. ako mi nesto treba pitam i to je to!
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.