Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 18:51   #41
Krzno

Pobrisala sam uvodni post, nisam znala da postoji vec tema o krznu. Skužajte
No da ponovim, meni je ubijanje zivotinja u svrhu mode degutantno. Shvaćam ljude u prošlosti koji su nosili krzno i kožu, oni nisu imali prevelik izbor materijala kojima bi se zagrijali, uvjeti života bili su u usporedbi s modernim vremenima katastrofa. No danas je to nepotrebno, pa opet ima onih koji paradiraju u bundama. Iz čiste obijesti. Danas sam vidjela jednu bakicu (u Puli, na jedno +10 - +15 ) kako fura bundu...ok, zena je starija generacija, iako je ni to ne opravdava. Ali mlađe osobe koje nose krzno su mi neshvatljive. Ljudska obijest i glupost nema granica. Btw, te pare koje daju za krzno bi se mogle puno korisnije upotrijebiti...

Zadnje uređivanje Trekkie89 : 10.12.2011. at 19:18.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:52   #42
Ne znam, ja na to ne gledam tako. Obožavam životinje, ali volim kožu i krzno i nosim oboje. Ako je fina izrada kupit ću i fake, ali nosit ću i pravo. Te životinje se uzgajaju radi te namjene i ne predstoji im nikakva druga sudbina ako se ja odlučim nositi umjetno krzno. Mislim da danas u svijetu ima puno većih tragedija od ubijanja životinja radi krzna i ako ćemo biti jako moralni onda bismo trebali svi prestati jesti meso i mliječne proizvode, nositi skaj umjesto kože, itd, itd.... Budimo realni- it's not going to happen. To što ja neću kupiti to krzno neće vratiti tu životinjicu na svijet niti će prestati umirati ostale. Ako neću nositi ja, ima tko hoće.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:27   #43
na nasim zagrebackim cestama malo njih na sebi ima pravo krzno. Nosi se vecinom i to velikom vecinom losa imitacija umjetnog krzna. Prava krznena bunda kosta puno novaca i malo tko si moze novu bundu priustiti. U bakine necu ulaziti, jer te su bunde vecinom stare 50ak i vise godina, modeli su ajme meni i neopisivo mi je glupo srati po njima jer te bunde dolaze iz "drugog vremena".

Smeta me sto vegetarijanci i vegeostali seru po ostalima po pitanju prehrane i ljubavi prema zivotinjama dok na njihovim nogama redovito vidam KOZNE cipele! Ili jos bolje pitanje, koliko vas ima UGG-sice?

Nadalje, zasto nije moralno i ekoloski upitna proizvodnja umjetnih vlakana koja trajno itekako zagaduje okolinu?
Ta industrijska grana itekako truje nas, nasu djecu, ribe, kokosi, ovce, cincile... sve ima svoju dobru i negativnu stranu. Vrhunsku zimsku jaknu mozete nositi par sezona, nikako ne 40 god koliko tetka nosi svoju bundu.

i odobravam samo i jedino krzno i kozu od zivotinja koje se uzgojene za prehranu!

Zadnje uređivanje pupetta.maresca : 10.12.2011. at 20:32.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:21   #44
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja na to ne gledam tako. Obožavam životinje, ali volim kožu i krzno i nosim oboje. Ako je fina izrada kupit ću i fake, ali nosit ću i pravo. Te životinje se uzgajaju radi te namjene i ne predstoji im nikakva druga sudbina ako se ja odlučim nositi umjetno krzno. Mislim da danas u svijetu ima puno većih tragedija od ubijanja životinja radi krzna i ako ćemo biti jako moralni onda bismo trebali svi prestati jesti meso i mliječne proizvode, nositi skaj umjesto kože, itd, itd.... Budimo realni- it's not going to happen. To što ja neću kupiti to krzno neće vratiti tu životinjicu na svijet niti će prestati umirati ostale. Ako neću nositi ja, ima tko hoće.
aha, ubijanje životinja radi ljudske obijesti tj. paradiranja glupača u bundicama je isto što i ubijanje za primarne potrebe kao što je prehrana? To što ima i drugih tragedija osim ubijanja životinja za krzno ne znači da ne bi trebalo raspravljati o ovom problemu.
Lol, ako nećeš nositi ti, ima tko hoće? Pa da, naravno, zbog takvih kao ti opstaje trgovina krznom. Da mi je iskorijeniti obijesnu gamad poput tebe...btw, u kanadi zbog takvih kao što si ti krznari tuljane tuku baseball palicom do smrti.
Sumnjam da voliš životinje, tj vjerojatno ih voliš kao modni accesorize, bio on mrtav ili živ.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:27   #45
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
na nasim zagrebackim cestama malo njih na sebi ima pravo krzno. Nosi se vecinom i to velikom vecinom losa imitacija umjetnog krzna. Prava krznena bunda kosta puno novaca i malo tko si moze novu bundu priustiti. U bakine necu ulaziti, jer te su bunde vecinom stare 50ak i vise godina, modeli su ajme meni i neopisivo mi je glupo srati po njima jer te bunde dolaze iz "drugog vremena".

Smeta me sto vegetarijanci i vegeostali seru po ostalima po pitanju prehrane i ljubavi prema zivotinjama dok na njihovim nogama redovito vidam KOZNE cipele! Ili jos bolje pitanje, koliko vas ima UGG-sice?

Nadalje, zasto nije moralno i ekoloski upitna proizvodnja umjetnih vlakana koja trajno itekako zagaduje okolinu?
Ta industrijska grana itekako truje nas, nasu djecu, ribe, kokosi, ovce, cincile... sve ima svoju dobru i negativnu stranu. Vrhunsku zimsku jaknu mozete nositi par sezona, nikako ne 40 god koliko tetka nosi svoju bundu.

i odobravam samo i jedino krzno i kozu od zivotinja koje se uzgojene za prehranu!
Nisam vegetarijanka i ne kanim nikome soliti pamet u vezi prehrane.
Nemam uggsice.
Kozne cipele imam, a kozna obuca se ionako radi od koze zivotinja ubijenih za prehranu. Protiv toga nemam nista. I zivotinje (dobar dio) i ljudi su mesozderi i protiv ubijanja zivotinja u svrhu prehrane nemam nista, glavno da su ubijene na human nacin.
Ali protiv sam uzgoja i ubijanja zivotinja radi krzna i mislim da bi krzno trebalo iskorijenit iz modne industrije.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:04   #46
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
aha, ubijanje životinja radi ljudske obijesti tj. paradiranja glupača u bundicama je isto što i ubijanje za primarne potrebe kao što je prehrana? To što ima i drugih tragedija osim ubijanja životinja za krzno ne znači da ne bi trebalo raspravljati o ovom problemu.
Lol, ako nećeš nositi ti, ima tko hoće? Pa da, naravno, zbog takvih kao ti opstaje trgovina krznom. Da mi je iskorijeniti obijesnu gamad poput tebe...btw, u kanadi zbog takvih kao što si ti krznari tuljane tuku baseball palicom do smrti.
Sumnjam da voliš životinje, tj vjerojatno ih voliš kao modni accesorize, bio on mrtav ili živ.
e a da se smiriš malo? ovakvo vrijeđanje je stvarno ono
uostalom mješaš malo previše 'kruške i jabuke'

Zadnje uređivanje efghi : 10.12.2011. at 22:50.
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:31   #47
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Nisam vegetarijanka i ne kanim nikome soliti pamet u vezi prehrane.
Nemam uggsice.
Kozne cipele imam, a kozna obuca se ionako radi od koze zivotinja ubijenih za prehranu. Protiv toga nemam nista. I zivotinje (dobar dio) i ljudi su mesozderi i protiv ubijanja zivotinja u svrhu prehrane nemam nista, glavno da su ubijene na human nacin.
Ali protiv sam uzgoja i ubijanja zivotinja radi krzna i mislim da bi krzno trebalo iskorijenit iz modne industrije.
ja bih radije iskorijenila marketinsko silovanje nasih mozgova da nesto sto je kupljeno jucer danas je demode, kao sto bih zabranila odredene kemikalije koje se upotrebljavalju u izradi odjece i nisu prijeko potrebne jer u pitanju samo trend...zasto, zato sto malo tvornica postuje ekoloske standarde i malo koja tvornica kvalitetno zbrinjava otpadne vode jer je strahovito skupo...te otpadne vode pustaju u potoke i rijeke i direktno ugrozava tj. truje floru i faunu i nase zdravlje.
Nije potrebno ici na drugi kraj svijeta, dovoljno je otici u Hruscicu pored ZG, na Savu i vidjeti ju prljavu i uzivati u njenom smradu.

Mene trenutno ne brine krzno, niti cincile niti ovce, jer je u pitanju trend i vidim zdravim ocima da 80% zena nosi umjetno krzno (jer za bolje nemaju para), mene vise uzrujava da svi size oko stvari na koje ne mogu utjecati dok iz zaboli sto nam je vlastita drzava kojom se dicimo zapustena i prljava i sto ne recikliramo smece, ljuti me sto nas vise muce cincile iz uzgoja nego sto su zagadena stanista rijetkih ptica, riba i ostalih divljih zivotinja u nasoj vlastitoj drzavi!

i btw. sprejevi kojima pojedine budale unistavaju bunde bakica unistavaju ozon! A o njemu ovisimo mi i tuljani i cincile!
http://hr.wikipedia.org/wiki/Freon
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:40   #48
trekkie, bez vrijeđanja ostalih forumaša molim.
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:54   #49
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
aha, ubijanje životinja radi ljudske obijesti tj. paradiranja glupača u bundicama je isto što i ubijanje za primarne potrebe kao što je prehrana? To što ima i drugih tragedija osim ubijanja životinja za krzno ne znači da ne bi trebalo raspravljati o ovom problemu.
Lol, ako nećeš nositi ti, ima tko hoće? Pa da, naravno, zbog takvih kao ti opstaje trgovina krznom. Da mi je iskorijeniti obijesnu gamad poput tebe...btw, u kanadi zbog takvih kao što si ti krznari tuljane tuku baseball palicom do smrti.
Sumnjam da voliš životinje, tj vjerojatno ih voliš kao modni accesorize, bio on mrtav ili živ.
Aha, a objasni mi kakvo je to humano, a kakvo nehumano ubijanje? Zašto je krava koju jedeš manje vrijedna od tog tuljana kojeg spominješ? Tko si ti da o tome sudiš? Imam psa veličine osrednjeg teleta koji spava ispod mog kreveta i mačku kojoj je sve dozvoljeno. I njih naravno neću nositi oko vrata niti bilo koju životinju koju "poznajem" i volim. Moja prijateljica ima patuljasto prase kao kućnog ljubimca, ni njega neću pojesti za Božić, ali to ne znači da ne jedem svinjetinu. A svaka vegetarijanka ili veganka (još bolje) koja ne jede jaja, meso, ribu i ne pije mlijeko jednom u životu kad ostane trudna morat će to isto počet jer neće moć iznjet trudnoću. A znaš zašto je to tako draga? Jer je to prirodan biološki poredak i jer je Bog to tako htio. I zato ću ja i dalje nositi krzno i kožu i jesti meso i piti mlijeko. I tvoje vrijeđanje mi sigurno neće promijeniti mišljenje.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:57   #50
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
ja bih radije iskorijenila marketinsko silovanje nasih mozgova da nesto sto je kupljeno jucer danas je demode, kao sto bih zabranila odredene kemikalije koje se upotrebljavalju u izradi odjece i nisu prijeko potrebne jer u pitanju samo trend...zasto, zato sto malo tvornica postuje ekoloske standarde i malo koja tvornica kvalitetno zbrinjava otpadne vode jer je strahovito skupo...te otpadne vode pustaju u potoke i rijeke i direktno ugrozava tj. truje floru i faunu i nase zdravlje.
Nije potrebno ici na drugi kraj svijeta, dovoljno je otici u Hruscicu pored ZG, na Savu i vidjeti ju prljavu i uzivati u njenom smradu.

Mene trenutno ne brine krzno, niti cincile niti ovce, jer je u pitanju trend i vidim zdravim ocima da 80% zena nosi umjetno krzno (jer za bolje nemaju para), mene vise uzrujava da svi size oko stvari na koje ne mogu utjecati dok iz zaboli sto nam je vlastita drzava kojom se dicimo zapustena i prljava i sto ne recikliramo smece, ljuti me sto nas vise muce cincile iz uzgoja nego sto su zagadena stanista rijetkih ptica, riba i ostalih divljih zivotinja u nasoj vlastitoj drzavi!


http://hr.wikipedia.org/wiki/Freon
Na ovo sam mislila kad sam rekla da ima gorih stvari u svijetu oko kojih bi se trebali zamisliti. Potpisujem svaku riječ.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:17   #51
Pravo krzno u 21. stoljeću? Globalno zatopljenje i to?

So out, zadnji put viđeno u mome ormaru tamo negdje '84.


Ali, kad budem trudna obavezno ću obući bundu, da ne zovem Vraga.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:28   #52
Ja sam ovdje malo karikirala, htjela sam reći kako nije prirodno ne jesti meso i mliječne proizvode, a nastavno na to smatram kako nema razlike između ubijanja životinja radi hrane ili radi nošenja krzna. Činjenica je da me nijedne čizme u životu nisu grijale kao UGG's. I da, imam 2 para + papuče. I skafander od guščjeg perja s lisičjim krznom oko vrata u kojem mi na -10 nije zima. Pa može to biti moda i iz 1820. što se mene tiče, ja ću to i dalje nositi. A ako ste svi već takvi aktivisti i globalno osviješteni onda prestanite kucat gluposti po toj tipkovnici koju je slagalo neko desetogodišnje dijete u Kini za 3 $ na dan i preselite se na neku farmu bez struje i tekuće vode uzgajat organsko povrće. Laku noć želim
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 09:24   #53
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje malo karikirala, htjela sam reći kako nije prirodno ne jesti meso i mliječne proizvode, a nastavno na to smatram kako nema razlike između ubijanja životinja radi hrane ili radi nošenja krzna. Činjenica je da me nijedne čizme u životu nisu grijale kao UGG's. I da, imam 2 para + papuče. I skafander od guščjeg perja s lisičjim krznom oko vrata u kojem mi na -10 nije zima. Pa može to biti moda i iz 1820. što se mene tiče, ja ću to i dalje nositi. A ako ste svi već takvi aktivisti i globalno osviješteni onda prestanite kucat gluposti po toj tipkovnici koju je slagalo neko desetogodišnje dijete u Kini za 3 $ na dan i preselite se na neku farmu bez struje i tekuće vode uzgajat organsko povrće. Laku noć želim
Ja uopce nisam spomenula da sam veganka, jedem meso (oko 2-3 puta mjesecno) i mlijecne proizvode i u ljudsku prehranu ne zelim se mjesati. Ljudi su svezderi kao i mnoge zivotinje. Covjek ubija druge zivotinje kako bi se prehranio, kao sto i medvjed ubija losose ili kao sto lav ubija antilope. To se zove PREHRAMBENI LANAC. Ubijanje za primarne potrebe kao što je prehrana - u redu. Ali čisto sumnjam da predatori love uokolo druge životinje isključivo zato da bi ih oderali i nosili njihovo krzno jer je njima to lijepo i super.

Krznari cesto znaju skretati s ovakve teme spominjuci druge svjetske probleme kako bi skrenuli pozornost s ovoga ponavljam, to sto u svijetu ima i drugih problema ne znaci da se o ovome ne smije raspravljati i ne znaci da smo mi koji ne volimo krzno zabrinuti jedino zbog trgovine krzna. Ne, ne brine nas samo to. Ali na vasu zalost, ovdje je tema krzno i nista drugo.

Ako poneki ne razumiju razliku izmedju ubijanja zivotinja (relativno brzo i bezbolno) za potrebe prehrane i udaranja tuljana baseball palicom do smrti kako bi netko mogao paradirati u bundi iako bi se mogao zagrijati i drugim materijalima, onda ja stvarno nemam sta vise dodati ovdje. Tvoje misljenje sigurno necu promijeniti kao sto kazes i to mi nije uopce namjera. ali tvoja ljubav za krznom mi se sigurno moze gaditi...

Btw, sto se tice globalnog zatopljenja koje je netko toboze zabrinut spomenuo, tesko ces danas u 2011. naci znanstvenika ( osim ako nije potplacen) koji ce moci potvrditi da se globalno zatopljenje događa. Istražite malo

I kakvo je to humano ubijanje, a kakvo nehumano pitas? Pa evo, u kini psima i mackama na zivo trgaju krzno ( ne mogu prezaliti sto sam pogledala taj video ) - to bih ja nazvala nehumanim ubojstvom, a humano ubojstvo je brzo i bezbolno.

Zadnje uređivanje Trekkie89 : 11.12.2011. at 09:34.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 09:44   #54
Dobro, naravno da imaš pravo na svoje mišljenje, kao što ja imam na svoje. Ja ne vidim razliku u tom ubijanju, ubojstvo je ubojstvo. Ja sam o ovom problemu rekla što mislim. Smatram da nošenje krzna nema samo modnu ulogu (iako većinom je za prošetavanje) već i termalnu, dobro,ovdje kod nas nije tako hladno, ali vjeruj mi da te ništa ne može zagrijati kao pravo krzno. Nakon tog mog skafandera koji sam spomenula, meni je u svakom kaputu i umjetnom skafanderu hladno. Žao mi je životinja, nisam nehumana, ja recimo takav video nikad ne bih pogledala, ali smatram da to nažalost neće prestati ako se ja odlučim ne nositi to. Samo ja ili još samo sto ljudi neće to zaustaviti. Eto. Toliko od mene.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 09:56   #55
Ok, shvacam. Tebi je sve isto, jednobojno, bez dubine. Ubojstvo je ubojstvo. Bilo brzo i bezbolno, bilo dugo i mukotrpno, bilo u samoobrani ili s predumisljajem, bilo iz obijesti ili nuzde...sve je to isto. Shvacam te.
To bi bilo to od mene. Pozz.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 10:37   #56
Draga, ovo je forum. Nemoj mi reć da si otvorila temu da bi se svi mogli složit s tobom? I sad ja nisam pa nećeš više pisat?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 10:48   #57
Draga, a gdje sam ja rekla da se svi moraju slozit sa mnom?
Ti si rekla da bi to bilo to od tebe, a ja sam rekla da shvacam od kud ti polazis i da bi to bilo to od mene.
Također rekla sam sve što sam htjela.
Pa necemo valjda unedogled pisati?
Pa pa
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:00   #58
Ovo mislim: [LINK NA SLIKU OBRISAN]

Ne možeš reći da obožavaš životinje i onda nositi krzno a samim time i podržavati ubijanje životinja radi "mode"!
Mother Earth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:27   #59
Quote:
Mother Earth kaže: Pogledaj post
Ovo mislim: [LINK NA SLIKU OBRISAN]

Ne možeš reći da obožavaš životinje i onda nositi krzno a samim time i podržavati ubijanje životinja radi "mode"!
Ne budite licemjerni. Ja vjerujem da ti i trekki volite životinje, pa ćete opet jest odojka za Božić. (Ispričavam se unaprijed ako si veganka). Po čemu je ta svinja ili krava manje vrijedna od tuljana i lisice? Tko ste vas dvije da kažete da je jedno u redu, a drugo nije? I kako vi možete znati kako je bilo toj kravi dok je umirala ili onom tuljanu, da je jedno humano, a drugo nije? Možda nije ispravno, ali moje mišljenje je takvo. Eto.

Edit: I opet ponavljam da osobno ne nosim krzno ni vunu radi mode. Ova dva predmeta koja posjedujem nosim ponajviše radi topline (ne možeš reć da su UGG čizme baš Christian Louboutin štikle pa ih nosim radi mode).
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 11:50   #60
Sto se spominje globalno zatopljene zbog mojih sprejeva?
Nije bio cilj "globalno zatopljene" vec kako se ide u jednu krajnost u zastiti okolisa i zivotinja ali se upotrebljava proizvod koji unistava nesto o cemu ovisi nas zivot i zivot zivotinja. Poanta je u neznanju ili jos bolje u NEMARU.
Kao sto mnogi ne mare za tuljane, tako aktivist sa autolakom ne mari za ozon.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.